Reklama

Kaip apšvietimu atskleisti ir paryškinti interjero detales?

Kaip apšviesti paveikslus, skulptūrėles, dekoratyvines vazas, augalus, antikvarinius baldus ir kitus namuose laikomus daiktus? O gal nekaupiate meno kūrinių, neauginate augalų, tačiau Jūsų sienoje atidengtas ir restauruotas nedidelis mūro fragmentas, seni ar sumontuoti nauji balkiai, suprojektuoti ar restauruoti įdomios architektūros laiptai, pakylos, niša, užuolaidos, ar kiti interjero elementai? Tokias detales norisi parodyti, išryškinti.
© La forma nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Viskas Jūsų namuose gali tapti dekoracijomis. Tačiau nepamirškite – jei visas interjero detales norėsite pabrėžti, tai taps varginančiu fonu, kuriame pagrindinis akcentas bus chaosas.

Skoningai ir su saiku pasirinkite tam tikrus objektus, kuriuos norite paryškinti, atskleisti ir pasitarę su apšvietimo specialistais įrenkite jiems tinkamą apšvietimą.

Bendrasis apšvietimas yra tik fonas visai erdvei apšviesti, jis negali būti vienintelis bet kurioje namų erdvėje, o jeigu kalbame apie dekoratyvių elementų apšvietimą, tai neišvengiamai bus reikalingas akcentinis apšvietimas.

Beje, kokybiškas ir gražus namų toršeras gali būti interjero pasididžiavimas, kuris ne tik puošia, bet ir apšviečia.

Kaip apšviesti paveikslus? 

Net ir vienintelio paveikslo apšvietimui Jūsų namuose neužteks vieno kryptinio šviestuvo-prožektoriaus. Paprastai įrengiami keli teisingai nukreipti į meno kūrinį prožektoriai. Vien tik vienas šviestuvėlis gali pridaryti nereikalingų šešėlių, o paveikslą bus sunku apžiūrėti, gėrėtis juo.

O jeigu Jūsų namuose yra daug paveikslų – tuomet specialios apšvietimo įrangos atsiras daugiau. Specialūs prožektoriukai, kurie nukreipiami į meno kūrinius, gali Jums atrodyti per daug techniški, prarasti savo išskirtinumą, tačiau neišvengiamai reikalingi.

Be apšvietimo profesionalų neišsiversite: parinkti nekonkuruojančius su paveikslais ir interjeru prožektorius, mažiausiai kenkiančias meno dirbiniams lempas, šviestuvams pakabinti skirtus šynlaidžius, geriausiai padės specialistai. 

Tariantis su apšvietėjais ir meistrais, kurie kals, gręš ir kabins, būtina atkreipti dėmesį į teisingai apskaičiuotus apšvietimo atspindžio kampus: atspindys, krentantis nuo apšviesto objekto (ypatingai, jei tai stiklintas paveikslas, aliejinė tapyba), turėtų kristi žemiau žiūrovo akių lygio. Tuomet kūrinys neblizgės, bus gerai matomas, į jį bus malonu žiūrėti. O Jūsų pastangos bus tinkamai įvertintos.

Dienos, saulės šviesa yra geriausiai atkurianti spalvas, todėl paveikslams reikės dirbtinės šviesos, kuri geriausiai atkurs dienos šviesos spektrą. Beje, vieniems paveikslams reikės daugiau šviesos, kitiems mažiau – nelygu kokio amžiaus yra meno kūriniai, kokia jų stilistika.

Apšvietimo specialistai galės Jums papasakoti apie meno kūrinių apšvietimo subtilybes, pavyzdžiui, įleistus į sienas asimetrinio tipo šviestuvus, kurie, rodos, šviečia iš lubų, tačiau nenukrenta iš viršaus, o tolygiai nušviečia sieną, nuplauna ją savo šviesos srautu. Pastarąjį apšvietimą naudoja muziejai, galerijos.

Jei nišoje pastatėte vazą, skulptūrą ar kitą eksponatą ir norite tai apšviesti, nukreipkite šviesos srautą būtent į jį, nereikia apšviesti visos nišos. Teisingai parinktas apšvietimo kampas išryškins tai, ką rodote, o niša bus apšviesta savaime.

Nepamirškite, kad tarp šviesos šaltinio ir šviečiamo objekto stovintis žiūrovas gali užstoti, mesti šešėlį. Montuoti jį reikės apdairiai. Šviestuvas visuomet turės atsirasti tarp žiūrovo ir objekto.

Tūrinius objektus – skulptūrėles, laiptus, antikvarinius baldus – geriausiai apšviesti iš kelių pusių, taip išvengsite šešėlių.

Kaip apšviesti augalus namuose?

Augalams reikia šviesos, geriausiai tinka natūrali dienos šviesa, tačiau namų erdvėje gali nutikti taip, kad augalus pastatysite ten, kur turėsite sukurti jiems papildomą apšvietimą.

Nepamirškite – augalams pirmiausiai parenkama lempa, tik po to šviestuvas. Reikalinga tokia lempa, kuri turi specialų spektrą, reikalingą augalams.

Pavyzdžiui, Jūsų namuose suplanuota augalų siena, kuri atskiria erdves arba patalpos siena, kuri dekoruota augalais. Jie, negaudami natūralios šviesos, negyvens, todėl labai svarbu teisingai įrengti jų apšvietimą, kad jie ne tik gerai ir gražiai atrodytų, bet ir išgyventų.

Jeigu auginate bonsai, juos tikriausiai norėsite gėrėtis patys ir parodyti kitiems. Jiems apšviesti reikės kryptinių šviestuvų, kaip ir paveikslams.

Tačiau nepamirškite – augalai labiausiai mėgsta natūralią šviesą iš viršaus. Jeigu įmanoma, išnaudokite būsto erdves su natūraliu apšvietimu sau ir augalams.

Akcentinis apšvietimas yra dekoruojantis apšvietimas. Jis niekada nedominuoja ir yra reikalingas tik detalėms išryškinti. Todėl kartais patartina suplanuoti sunkiai pastebimą šviesos šaltinį, kuomet matome tik šviesos srautą, bet šviestuvas nematomas, įmontuotas. Galimi ir spalviniai sprendimai, kurie padės tai įgyvendinti - balti prožektoriai baltose lubose, niekas nedominuoja, neatitraukia dėmesio, tačiau atlieka savo funkciją.

Sutvarkyti ne tik bendrąjį, bet ir akcentinį apšvietimą namuose bus nesunku, jei pasitarsite su apšvietimo specialistais: www.laforma.lt

LA Forma nuotr.

Užsakymo nr.: PT_62268167

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apšvietimas

Interjero dizainerių patarimai, kaip sukurti tinkamą apšvietimą svarbiausiose namų zonose

Apšvietimas interjere užima ypatingą vietą, juk šviesa – tai bene vienintelė priemonė galinti sukurti itin jaukią bei „gyvenamą“ namų atmosferą. Taigi tinkamai parinktas apšvietimas namuose ne tik atlieka savo praktinę paskirtį – padeda matyti tamsiuoju paros metu, bet ir kuria svetingų namų dvasią. Pasiteiravome interjero dizaino ekspertų, kaip sukurti tinkamą apšvietimą svarbiausiose namų zonose: virtuvėje, svetainėje, miegamajame bei vonios kambaryje.

Interjero eksperto patarimai: kaip išsirinkti tinkamiausią apšvietimą namuose

Šviestuvas šiuolaikiniuose namuose įgauna vis svarbesnį vaidmenį – tai ne vien kokybiško apšvietimo šaltinis, bet ir dekoro detalė, padedanti kurti nuotaiką patalpose. Interjero dizaineris Dovas Serapinas dalijasi praktiškais patarimais, kaip nepasimesti tarp daugybės stilių ir pasirinkti tinkamiausius šviestuvus skirtingoms namų zonoms.

4 paslaptys, kaip sukurti tobulą apšvietimą virtuvėje

Visi puikiai žino tinkamo apšvietimo svarbą namų erdvėje. Natūrali šviesa bei dirbtinis apšvietimas drauge kuria namų jaukumą bei atmosferiškumą. Interjero dizaino specialistai sako, kad kuriat apšvietimo sprendimus individualiems būstams, daugiausiai iššūkių ir kūrybiškumo reikalauja virtuvės-valgomojo zona. Pateikiame keturis patarimus, kurie pagelbės projektuojant apšvietimą šioje erdvėje.

Šviesos terapija: veiksminga, kai yra pasirinkimas

Garsus britų dizaineris Sebastianas Wrongas, kalbėdamas apie apšvietimą, 2016-uosius pavadino labai įsimintinais metais, nes buvo įgyvendinta daug išskirtinių ir esminių inovacijų, todėl atsirado dar daugiau galimybių funkcionaliai apšviesti interjerą. Nors įspūdingas šviestuvas atrodo be galo efektingai, tačiau apšvietimo scenarijaus sėkmę lemia ne vien tik jo dizainas. Išsirinkti gražaus šviestuvo nepakanka – tai būtų tas pats, kaip gaminti maistą tik siekiant estetiško vaizdo ir negalvojant, ar galėsime juo mėgautis. Komponuojant šviestuvus svarbiausia įvertinti, kur šviesa sklinda, mirga, žaidžia, ir atminti, kad jie apšviečia ne tuščią erdvę, o apčiuopiamus daiktus.

10 patarimų, kaip į namus įsileisti daugiau šviesos

Atgaivinkite savo namus įsileisdami į juos daugiau natūralios šviesos! Šviesa ne tik vizualiai išplečia erdvę, bet ir pagerina namų atmosferą. O kad namuose būtų kuo šviesiau net ir šaltuoju metų laikotarpiu, kai dienos trumpos, pateikiame 10 patarimų, kurie padės pasiekti šį tikslą.

Skelbiami konkurso „Sukurk šviestuvo dizainą ir gauk pajamas“ nugalėtojai (1)

Baigėsi du mėnesius užtrukęs meniškos sielos žmonėms skirtas konkursas „Sukurk šviestuvo dizainą ir gauk pajamas“. Netradicinį ir labai įdomų konkursą organizavo LED šviestuvų gamintoja „Elmo light“ kartu su žurnalo „Mano namai“ komanda, o dalyvauti galėjo kiekvienas pilnametis Lietuvos gyventojas, turintis viziją, kaip galėtų atrodyti tikras svajonių šviestuvas.

Kokius stebuklus miegamajame sukuria tinkamai parinktas apšvietimas

Miegamasis – tai specifinė namų erdvė. Čia dažniausiai ateiname dienos pabaigoje, pavargę po darbų bei įspūdžių ir tenorime pailsėti. Kartais lovoje vakarus leidžiate su gera knyga rankose, o kartais tiesiog kalbatės ir atsipalaiduojate. Dėl šių priežasčių parinkti tinkamus apšvietimo sprendimus miegamajam nėra paprasta – čia naudojamiems šviestuvams keliami visai kitokie reikalavimai, nei kad kituose kambariuose.

Konkurso „Sukurk šviestuvo dizainą ir užsidirbk“ BALSAVIMAS (2)

Šabloniški sprendimai vis rečiau tenkina mūsų poreikius. Tampame vis išrankesni savo aplinkai, be to, dažniau norime patys ją kurti ir tobulinti. LED šviestuvų gamintoja „Elmo technologijos“ kviečia atiduoti savo balsą konkurso „Sukurk šviestuvo dizainą ir užsidirbk“ dalyviams.

Pagrindinės klaidos, kurios padaromos planuojant namų apšvietimą (1)

Visi stengiamės ir norime, kad apšvietimas namie būtų tobulas. Šioje srityje dirba ir profesionalūs apšvietimo dizaineriai, žmonės patys daro gerai apgalvotus sprendimus, tačiau klaidų išvengti nepavyksta. Visgi, iš jų galima daug pasimokyti, kad kitą kartą renkantis ir kabinant šviestuvus būtų lengviau, o galutinis rezultatas džiugintų ilgus metus.

Netradicinės šviestuvų idėjos, kurios įkvėps pokyčiams

Šiais laikais žmonės nebijo eksperimentuoti kurdami savo namų interjerą. Nors nesenstanti klasika niekaip neišeina iš mados, nauji stiliai ir dekoro elementai atėjo kaip naujas šviežio oro gūsis. Neišvengiamai jis paveikė ir pakabinamų šviestuvų pasaulį, todėl dabar galime rinktis iš didžiulės jų įvairovės. Pastebima, kad modernūs šviestuvai nuo klasikinių skiriasi ne tik dėl stiliaus, bet ir dėl naudojamų medžiagų. O iš kokių medžiagų pagaminti šviestuvai jūsų namuose atrodys geriausiai?