Liaudies patarlė „savame kraštu pranašu nebūsi“ dažniausiai pasiteisina menininkams. Šiuo atveju, Vainiui Kubiliui, kuris yra žinomas įvairiose Europos šalyse, Amerikoje, Australijoje, bet menkai pažįstamas Lietuvoje. Kodėl taip atsitiko, kalbamės su pačiu dizaineriu.
Nika Zupanc sukūrė vyšnios formos šviestuvus iš pūsto stiklo. Iš Slovėnijos kilusi dizainerė parinko baltą, juodą, raudoną, geltoną ir auksinę spalvas. Grakščios ir subtilios formos šviestuvai gali būti sudaryti iš vienos, dviejų ar trijų vyšnių.
Kiemų, sodų, sodybų lauko apšvietimas tamsiuoju paros metu yra nepelnytai pamirštas. Jei yra nuosavas kiemas – jame bus gyvenama, tad natūralu, jog šviesos reikės. Kaip ir ką apšviesti savo teritorijoje, geriausiai žino tik patys šeimininkai, bet tam, kad tai būtų efektyvu, pravartu žinoti apšvietimo saugos, ekonominius, ekologinius aspektus, kuriuos ir apžvelgsime šiame straipsnyje.
Apšvietimas jau seniai neapsiriboja tik nuobodžiais šviestuvais namuose. Dabar apšvietimas naudojamas ir namams papuošti, ir atitinkamus kambarių ar patalpų aspektus pabrėžti.
Iš pirmo žvilgsnio NLC apstulbina netikėtomis formomis. Ypatingas šių kūrinių žavesys slypi netikėtame chaoso ir geometrijos derinyje. NLC įkvėpimo semiasi ir iš medūzos galvos, ir iš medžio vainikų.