Atgaivinkite savo namus įsileisdami į juos daugiau natūralios šviesos! Šviesa ne tik vizualiai išplečia erdvę, bet ir pagerina namų atmosferą. O kad namuose būtų kuo šviesiau net ir šaltuoju metų laikotarpiu, kai dienos trumpos, pateikiame 10 patarimų, kurie padės pasiekti šį tikslą.
Kažkada seniai, tais laikais, kai mūsų tėvai ir seneliai džiaugėsi vien tuo, kad turi butą mieste ir visai nesvarbu kokį, virtuvė tebuvo tik praktiškas kambarys namuose. Ir nors pagrindinė virtuvės funkcija vis dar yra svarbi ir šiandien, tačiau šių dienų interjero tendencijos jau gerokai pasikeitusios – daugumos dizainerių nuomone, namų stilius nesibaigia ties virtuvės durimis. Todėl ir prabangūs pakabinami šviestuvai yra parenkami ne tik salonuose ar valgomuosiuose.
Kovo mėnesį Frankfurte prie Maino įvyko šiemet svarbiausias pasaulyje apšvietimo renginys „Light+Building“. Jau po kelių savaičių Milaną drebino Milano dizaino savaitė ir grandiozinis metų dizaino įvykis – „Salone del Mobile“ baldų paroda. Ar šios dvi parodos atskleidė pagrindines šių metų interjero dizaino tendencijų gaires? Kalbinti pašnekovai sutinka, jog šios dvi parodos buvo pagrindinės, tačiau siūlo į interjero dizaino tendencijas žvelgti kritiškai ir kūrybingai.
„Kuriant jaukius namus svarbiausias yra apšvietimas“, – buvo įsitikinęs Poulas Henningsenas, ne tik išskirtinio dizaino šviestuvų, bet ir originalių apšvietimo teorijų kūrėjas, daug metų skyręs šviesos, šešėlių ir atspindžių sąsajoms tyrinėti. Menininko ieškojimai buvo tokie sėkmingi, kad ir šiandien jo garsusis šviestuvas „PH Artichoke“, sukurtas 1958 metais, tobulai pritampa šiuolaikiškame interjere, o talentingi dizaineriai tebekuria stilizuotas jo variacijas.
„Tai, kokį apšvietimą pasirinksime savo namuose, padės ne tik atskleisti įdomias būsto interjero detales, bet ir leis gerai jaustis, namams suteiks išskirtinumo ir pabrėš namų šeimininkų charakterį“, – teigia interjero centro „Namų stilius“ interjero dizaineriai.
Žinomas interjero kūrėjas – Dovas Serapinas – interjerus kuria jau daugiau nei 8 metus. Pasak jo, apšvietimas – vienas svarbiausių elementų, kurio pagalba namuose jaučiamės ramiai ir saugiai. Viena iš pagrindinių šiuo metu namų apšvietimui naudojamų priemonių – taupioji lemputė, kurios iš prekybos išėmus kaitrines lemputes, tampa vis populiaresnės.
Lietuvoje, kaip ir visoje ES, iš prekybos išėmus kaitrines lemputes, daugelis renkasi taupiąsias, kurias dažnas atpažįsta iš formos, primenančios spiralę. Iš tiesų šių lempučių yra įvairiausių formų ir dydžių. Tinkamai jas pritaikius skirtingiems objektams apšviesti, lemputės gali tapti stilinga namų ar kitų patalpų detale.
Įvairūs jaukūs mūsų būsto kampeliai – pati tinkamiausia vieta įrengti žemutinį apšvietimą. Kaip gi jį sukurti? Tam būtinas erdvės uždarumas ir apribojimas (sąlyginis arba realus). Jeigu minkšti baldai stovi pusiau ratu, tai savaime sukuria uždarumo pojūtį. Kitas variantas – pastatyti fotelį (sofą) nišoje, nebūtinai sieninėje.
Apšvietimas, kuomet matoma šviesa, bet ne jos šaltinis, dabar madingas ir namuose, ir biuruose. Tam yra skirtos specialios elektros lemputės ir prie jų taikomi priedai. Moderniuose pastatuose dažnai pamatysite tokį apšvietimą: šviesos šaltinis paslepiamas, jį įtaisant nišose, už lentų, plokščių ar karnizų.
Daugeliui žmonių virtuvė yra namo ar buto širdis. Čia praleidžiame daugiausia laiko: gaminame maistą, valgome, vakarojame su šeima, vaišiname draugus ir t.t. Net jeigu į virtuvę užsukate tik įkišti greito maisto į mikrobangų krosnelę, vis tiek būtų gerai įžiūrėti visus mygtukus… Virtuvėje turi būti saugu, švaru ir jauku, todėl reikia tinkamo apšvietimo.