Visi puikiai žino tinkamo apšvietimo svarbą namų erdvėje. Natūrali šviesa bei dirbtinis apšvietimas drauge kuria namų jaukumą bei atmosferiškumą. Interjero dizaino specialistai sako, kad kuriat apšvietimo sprendimus individualiems būstams, daugiausiai iššūkių ir kūrybiškumo reikalauja virtuvės-valgomojo zona. Pateikiame keturis patarimus, kurie pagelbės projektuojant apšvietimą šioje erdvėje.
Visi stengiamės ir norime, kad apšvietimas namie būtų tobulas. Šioje srityje dirba ir profesionalūs apšvietimo dizaineriai, žmonės patys daro gerai apgalvotus sprendimus, tačiau klaidų išvengti nepavyksta. Visgi, iš jų galima daug pasimokyti, kad kitą kartą renkantis ir kabinant šviestuvus būtų lengviau, o galutinis rezultatas džiugintų ilgus metus.
Tinkamas miesto apšvietimas laikomas viena svarbiausių miesto identiteto dalimi. 1600 km elektros kabelių apraizgytas ir beveik 50000 šviestuvų ir prožektorių turintis Vilnius tapo pirmuoju Lietuvos miestu, kuriame įdiegta eksperimentinė sumani apšvietimo sistema. Iki 60 proc. elektros energijos leidžianti sutaupyti sistema suprojektuota Gelvonų gatvėje.
ACME Europe“ - viena geriausiai pasaulyje vertinamų industrinio dizaino kūrėjų iš Lietuvos. Taip pat tai vienintelė įmonė Baltijos šalyse, trejus metus iš eilės laiminti “iF product design award“ konkursą. Iš viso šį apdovanojimą yra gavę net keturi įmonės dizainerių sukurti produktai: kompiuterio pelė „PEANUT“, ausinės „MOON“ ir krepšys-kuprinė „PEAK“, ekranų valiklis „DROP“, priklausantys produktų linijai „Urban harmony“.
Liaudies patarlė „savame kraštu pranašu nebūsi“ dažniausiai pasiteisina menininkams. Šiuo atveju, Vainiui Kubiliui, kuris yra žinomas įvairiose Europos šalyse, Amerikoje, Australijoje, bet menkai pažįstamas Lietuvoje. Kodėl taip atsitiko, kalbamės su pačiu dizaineriu.
Nika Zupanc sukūrė vyšnios formos šviestuvus iš pūsto stiklo. Iš Slovėnijos kilusi dizainerė parinko baltą, juodą, raudoną, geltoną ir auksinę spalvas. Grakščios ir subtilios formos šviestuvai gali būti sudaryti iš vienos, dviejų ar trijų vyšnių.
Kiemų, sodų, sodybų lauko apšvietimas tamsiuoju paros metu yra nepelnytai pamirštas. Jei yra nuosavas kiemas – jame bus gyvenama, tad natūralu, jog šviesos reikės. Kaip ir ką apšviesti savo teritorijoje, geriausiai žino tik patys šeimininkai, bet tam, kad tai būtų efektyvu, pravartu žinoti apšvietimo saugos, ekonominius, ekologinius aspektus, kuriuos ir apžvelgsime šiame straipsnyje.
Apšvietimas jau seniai neapsiriboja tik nuobodžiais šviestuvais namuose. Dabar apšvietimas naudojamas ir namams papuošti, ir atitinkamus kambarių ar patalpų aspektus pabrėžti.
Iš pirmo žvilgsnio NLC apstulbina netikėtomis formomis. Ypatingas šių kūrinių žavesys slypi netikėtame chaoso ir geometrijos derinyje. NLC įkvėpimo semiasi ir iš medūzos galvos, ir iš medžio vainikų.