Šviestuvas šiuolaikiniuose namuose įgauna vis svarbesnį vaidmenį – tai ne vien kokybiško apšvietimo šaltinis, bet ir dekoro detalė, padedanti kurti nuotaiką patalpose. Interjero dizaineris Dovas Serapinas dalijasi praktiškais patarimais, kaip nepasimesti tarp daugybės stilių ir pasirinkti tinkamiausius šviestuvus skirtingoms namų zonoms.
Šabloniški sprendimai vis rečiau tenkina mūsų poreikius. Tampame vis išrankesni savo aplinkai, be to, dažniau norime patys ją kurti ir tobulinti. LED šviestuvų gamintoja „Elmo technologijos“ kviečia atiduoti savo balsą konkurso „Sukurk šviestuvo dizainą ir užsidirbk“ dalyviams.
Garsenybių gyvenimus aprašantys portalai gegužės mėnesio paskutinėmis savaitėmis mirgėjo pranešimais apie tai, jog daininkė Adelė kraustosi į JAV ir visai nesenai įsigijo garsųjį Beverli Hilso dvarą. Kalbos apie tylią namų medžioklę Los Andželo rajone sklido nuo praeito rudens ir atrodo, kad paieškos jau baigtos - Adelė slapta įsikūre prabangiame Beverli Hilso dvare prieš mėnesį ir laiko jį paslaptyje nuo sandorio sudarymo.
Žiema dažniausiai yra tas metas, kuomet jaučiamės šiek tiek dirglūs, liūdni, pritrūkstame motyvacijos. Šviesos stygių lauke kompensuojame kurdami jaukesnę aplinką namuose, bet neretai pamirštame, kad norimą efektą galime pasiekti net ir nedideliais pakeitimais. Tinkamas apšvietimas gali būti ne tik sumanus būdas namus transformuoti į harmoningą, patogią erdvę, bet ir praskaidrinti nuotaiką. Kaip tai padaryti, pataria SKURA DESIGN dizainerė Neringa Pučkoriūtė.
Besiruošiant didžiosioms metų šventėms pats laikas pagalvoti apie valgomojo stalo bei šviestuvo duetą, nes laukiant svečių tai tampa viena svarbiausių interjero kompozicijų. Kaip nepadaryti klaidų projektuojant stalo apšvietimą, pataria dizainerė Goda Litinskienė.
Vis dažniau naudojamų taupiųjų lempučių galima rasti pačių įvairiausių: nuo įprastos spiralės iki žvakutės formos, bet svarbus ir šviestuvo, į kurį bus sukama lemputė, tipas. Būtent jį reikėtų derinti prie patalpų paskirties ir bendro namų interjero. Dažniausiai šviestuvai yra skirstomi į tris pagrindinius apšvietimo lygius: sėdimas, stovimas bei lubų aukštis, todėl prieš pirkdami šviestuvą įvertinkite, kurio lygio šviesos norite ir kokia bus jos paskirtis. Yra šeši pagrindiniai šviestuvų tipai, kurių kiekvienas pritaikytas skirtingiems poreikiams.
Kaip apšviesti paveikslus, skulptūrėles, dekoratyvines vazas, augalus, antikvarinius baldus ir kitus namuose laikomus daiktus? O gal nekaupiate meno kūrinių, neauginate augalų, tačiau Jūsų sienoje atidengtas ir restauruotas nedidelis mūro fragmentas, seni ar sumontuoti nauji balkiai, suprojektuoti ar restauruoti įdomios architektūros laiptai, pakylos, niša, užuolaidos, ar kiti interjero elementai? Tokias detales norisi parodyti, išryškinti.
Išsirinkę tobulai tinkantį gaubtą lempai padarysite ją dar patrauklesnę akiai, o jeigu jums reikia šiek tiek pagalbos tą padaryti, siūlome kelis patarimus. Gaubtas gali ne tik patobulinti, bet ir visiškai pakeisti lempos išvaizdą.
Į prieškambarį dažniausiai nekreipiame per didelio dėmesio – numetame batus, pakabiname paltus bei rankines, ir tiek. Tačiau jei norite, kad jūsų namai būtų jaukūs ir saugūs, prieškambaryje ir laiptų aikštelėje įrenkite gerą apšvietimą.
Virtuvės interjere svarbų vaidmenį vaidina ne tik baldai, apdaila, buities prietaisai, bet ir apšvietimas, apie jį reikėtų pagalvoti prieš įrengiant ar pertvarkant jūsų virtuvę. Gerai apgalvotas apšvietimas gali paversti jūsų virtuvę vieta, kurioje jūs mėgsite gaminti ir bendrauti.