Kaip nepasiklysti šviestuvų įvairovėje?
„Tai, kokį apšvietimą pasirinksime savo namuose, padės ne tik atskleisti įdomias būsto interjero detales, bet ir leis gerai jaustis, namams suteiks išskirtinumo ir pabrėš namų šeimininkų charakterį“, – teigia interjero centro „Namų stilius“ interjero dizaineriai.
Namų apšvietimas pagal dizainerį Dovą Serapiną
Žinomas interjero kūrėjas – Dovas Serapinas – interjerus kuria jau daugiau nei 8 metus. Pasak jo, apšvietimas – vienas svarbiausių elementų, kurio pagalba namuose jaučiamės ramiai ir saugiai. Viena iš pagrindinių šiuo metu namų apšvietimui naudojamų priemonių – taupioji lemputė, kurios iš prekybos išėmus kaitrines lemputes, tampa vis populiaresnės.
Kaip pagal formą pasirinkti taupiąją lemputę
Lietuvoje, kaip ir visoje ES, iš prekybos išėmus kaitrines lemputes, daugelis renkasi taupiąsias, kurias dažnas atpažįsta iš formos, primenančios spiralę. Iš tiesų šių lempučių yra įvairiausių formų ir dydžių. Tinkamai jas pritaikius skirtingiems objektams apšviesti, lemputės gali tapti stilinga namų ar kitų patalpų detale.
Nišinis apšvietimas - jaukiems kampeliams
Įvairūs jaukūs mūsų būsto kampeliai – pati tinkamiausia vieta įrengti žemutinį apšvietimą. Kaip gi jį sukurti? Tam būtinas erdvės uždarumas ir apribojimas (sąlyginis arba realus). Jeigu minkšti baldai stovi pusiau ratu, tai savaime sukuria uždarumo pojūtį. Kitas variantas – pastatyti fotelį (sofą) nišoje, nebūtinai sieninėje.
Apšvietimas: naujausios tendencijos
Apšvietimas, kuomet matoma šviesa, bet ne jos šaltinis, dabar madingas ir namuose, ir biuruose. Tam yra skirtos specialios elektros lemputės ir prie jų taikomi priedai. Moderniuose pastatuose dažnai pamatysite tokį apšvietimą: šviesos šaltinis paslepiamas, jį įtaisant nišose, už lentų, plokščių ar karnizų.
Virtuvės apšvietimas
Daugeliui žmonių virtuvė yra namo ar buto širdis. Čia praleidžiame daugiausia laiko: gaminame maistą, valgome, vakarojame su šeima, vaišiname draugus ir t.t. Net jeigu į virtuvę užsukate tik įkišti greito maisto į mikrobangų krosnelę, vis tiek būtų gerai įžiūrėti visus mygtukus… Virtuvėje turi būti saugu, švaru ir jauku, todėl reikia tinkamo apšvietimo.