Šviesos jungiklis jūsų namuose: paslėpti ar išryškinti?
Namuose šviesos jungiklius pastebime dviem atvejais: arba su jais kažkas negerai, arba toks interjero dizainerio sumanymas. „Regis, smulkmena, tačiau interjere viską lemia būtent detalės. Smulkūs daiktai žymiai labiau traukia į save dėmesį nei dideli“,  – sakė interjero dizaineris Vytautas Gurevičius.
Ką reikia žinoti renkantis naujo dizaino šviestuvą?
Komforto pojūtį interjere lemia daugybė faktorių. Vienas jų – šviesa, nuo kurios priklauso žmogaus emocinė būsena. Sklindančios šviesos spalva ir intensyvumas bei šviestuvo, kaip interjero elemento, dizaino poveikis – nenuginčijamai svarbus kiekvienam iš mūsų.
Laiptų apšvietimas – svarbiausia saugumas
Laiptai kaip architektūrinis elementas interjere ar eksterjere yra itin aktyvi forma:
dantyti, sukti, siauri, statūs, slidūs, puošnūs, santūrūs, pavojingi. Privačiuose namuose paprastai būna įrengtos laiptinės, speciali patalpa, kurioje kaip ir visur kitur reikės suplanuoti teisingą apšvietimą.
Stalo šviestuvas - šiuolaikinis namų aksesuaras
Niekas nepranoks populiaraus namų aksesuaro − stalinio šviestuvo − sukuriamo grožio ir ramybės. Nors dažniausiai staliniai šviestuvai rymo miegamajame prie lovos ar ant spintelės prieškambaryje kaip dekoratyvinė, bendrą atmosferą papildanti detalė, bet turbūt svarbiausias yra prislopintos šviesos, kurią jis skleidžia, efektas.
Lietuvės studentės sukurtą šviestuvą masiškai gamins italai
Lietuviško dizaino idėja išplaukė į tarptautinio verslo vandenis – italų kompanija STATUS, sudariusi licencinę sutartį dėl Vilniaus dailės akademijos studentės Živilės Lukšytės sukurto šviestuvo dizaino, pradėjo masinę „Light Stick“ pavadinto šviestuvo gamybą. Šis šviestuvas yra įtrauktas į kompanijos gaminių katalogą ir potencialiems pirkėjams buvo pristatytas neseniai pasibaigusioje Milano baldų parodoje.
Pagrindinės apšvietimo taisyklės
Tinkamas apšvietimas yra labai svarbus dalykas, tačiau dažniausiai apie jį net nesusimąstome. Galime valandų valandas praleisti besirinkdami dažų spalvas, tačiau pamirštame tai, kas mūsų namus gali nušviesti gražiausioje šviesoje.
Idėjos, kaip panaudoti kelis šviesos šaltinius
Šviesa sklindanti iš kelių šaltinių yra ne tik patogus sprendimas, tačiau jis gali atverti naują dizaino plotmę jūsų namuose. Išsirinkti pagrindinį šviestuvą gali būti nelengva, o priderinti kito tipo šviestuvą prie jau esamos sistemos - tai lyg malonus iššūkis.