Garsus britų dizaineris Sebastianas Wrongas, kalbėdamas apie apšvietimą, 2016-uosius pavadino labai įsimintinais metais, nes buvo įgyvendinta daug išskirtinių ir esminių inovacijų, todėl atsirado dar daugiau galimybių funkcionaliai apšviesti interjerą. Nors įspūdingas šviestuvas atrodo be galo efektingai, tačiau apšvietimo scenarijaus sėkmę lemia ne vien tik jo dizainas. Išsirinkti gražaus šviestuvo nepakanka – tai būtų tas pats, kaip gaminti maistą tik siekiant estetiško vaizdo ir negalvojant, ar galėsime juo mėgautis. Komponuojant šviestuvus svarbiausia įvertinti, kur šviesa sklinda, mirga, žaidžia, ir atminti, kad jie apšviečia ne tuščią erdvę, o apčiuopiamus daiktus.
Šiais laikais žmonės nebijo eksperimentuoti kurdami savo namų interjerą. Nors nesenstanti klasika niekaip neišeina iš mados, nauji stiliai ir dekoro elementai atėjo kaip naujas šviežio oro gūsis. Neišvengiamai jis paveikė ir pakabinamų šviestuvų pasaulį, todėl dabar galime rinktis iš didžiulės jų įvairovės. Pastebima, kad modernūs šviestuvai nuo klasikinių skiriasi ne tik dėl stiliaus, bet ir dėl naudojamų medžiagų. O iš kokių medžiagų pagaminti šviestuvai jūsų namuose atrodys geriausiai?
Šviesos reikšmė mūsų namų erdvėje yra labai svarbi. Visų pirma ji yra itin funkcionali – apšviečia erdvę taip, kad galėtume matyti ir tamsiuoju paros metu. Kita vertus ji turi ir kitų reikšmingų funkcijų, pavyzdžiui: galią pakeisti kambario atmosferą, erdvės bei dydžio suvokimą. Apšvietimas gali pridėti ryškumo arba išblukinti bendrą erdvės spalvų paletę.
Net ir namuose, įrengtuose laikantis europietiškų kanonų, galima įžvelgti Rytų kultūros įtaką – kartais paprasčiausiuose daiktuose. Pavyzdys galėtų būti kad ir popieriniai šviestuvai (juolab kad juos taip sėkmingai tiražuoja žinomiausi gamintojai) – stilingi, lakoniški ir derantys įvairiausiuose interjeruose. Tik retai pagalvojame, kas ir kada išpopuliarino jų madą, nors tiek kūrėjas, tiek data tiksliai žinomi: Isamu Noguchi, XX amžiaus vidurys.
Namuose šviesos jungiklius pastebime dviem atvejais: arba su jais kažkas negerai, arba toks interjero dizainerio sumanymas. „Regis, smulkmena, tačiau interjere viską lemia būtent detalės. Smulkūs daiktai žymiai labiau traukia į save dėmesį nei dideli“,  – sakė interjero dizaineris Vytautas Gurevičius.
Komforto pojūtį interjere lemia daugybė faktorių. Vienas jų – šviesa, nuo kurios priklauso žmogaus emocinė būsena. Sklindančios šviesos spalva ir intensyvumas bei šviestuvo, kaip interjero elemento, dizaino poveikis – nenuginčijamai svarbus kiekvienam iš mūsų.
Laiptai kaip architektūrinis elementas interjere ar eksterjere yra itin aktyvi forma:
dantyti, sukti, siauri, statūs, slidūs, puošnūs, santūrūs, pavojingi. Privačiuose namuose paprastai būna įrengtos laiptinės, speciali patalpa, kurioje kaip ir visur kitur reikės suplanuoti teisingą apšvietimą.
Niekas nepranoks populiaraus namų aksesuaro − stalinio šviestuvo − sukuriamo grožio ir ramybės. Nors dažniausiai staliniai šviestuvai rymo miegamajame prie lovos ar ant spintelės prieškambaryje kaip dekoratyvinė, bendrą atmosferą papildanti detalė, bet turbūt svarbiausias yra prislopintos šviesos, kurią jis skleidžia, efektas.
Lietuviško dizaino idėja išplaukė į tarptautinio verslo vandenis – italų kompanija STATUS, sudariusi licencinę sutartį dėl Vilniaus dailės akademijos studentės Živilės Lukšytės sukurto šviestuvo dizaino, pradėjo masinę „Light Stick“ pavadinto šviestuvo gamybą. Šis šviestuvas yra įtrauktas į kompanijos gaminių katalogą ir potencialiems pirkėjams buvo pristatytas neseniai pasibaigusioje Milano baldų parodoje.
Tinkamas apšvietimas yra labai svarbus dalykas, tačiau dažniausiai apie jį net nesusimąstome. Galime valandų valandas praleisti besirinkdami dažų spalvas, tačiau pamirštame tai, kas mūsų namus gali nušviesti gražiausioje šviesoje.
Šviesa sklindanti iš kelių šaltinių yra ne tik patogus sprendimas, tačiau jis gali atverti naują dizaino plotmę jūsų namuose. Išsirinkti pagrindinį šviestuvą gali būti nelengva, o priderinti kito tipo šviestuvą prie jau esamos sistemos - tai lyg malonus iššūkis.