Apšvietimas interjere užima ypatingą vietą, juk šviesa – tai bene vienintelė priemonė galinti sukurti itin jaukią bei „gyvenamą“ namų atmosferą. Taigi tinkamai parinktas apšvietimas namuose ne tik atlieka savo praktinę paskirtį – padeda matyti tamsiuoju paros metu, bet ir kuria svetingų namų dvasią. Pasiteiravome interjero dizaino ekspertų, kaip sukurti tinkamą apšvietimą svarbiausiose namų zonose: virtuvėje, svetainėje, miegamajame bei vonios kambaryje.
Miegamasis – tai specifinė namų erdvė. Čia dažniausiai ateiname dienos pabaigoje, pavargę po darbų bei įspūdžių ir tenorime pailsėti. Kartais lovoje vakarus leidžiate su gera knyga rankose, o kartais tiesiog kalbatės ir atsipalaiduojate. Dėl šių priežasčių parinkti tinkamus apšvietimo sprendimus miegamajam nėra paprasta – čia naudojamiems šviestuvams keliami visai kitokie reikalavimai, nei kad kituose kambariuose.
Sėdimas darbas biuruose ir ofisuose neišvengiamai veikia mūsų sveikatą. Yra keletas būdų, kaip sumažinti įvairių susirgimų pavojų bei padidinti darbingumą. Vienas paprasčiausių ir lengviaiusiai įgyvendinamų būdų – kokybiškas apšvietimas. Įgyvendinama lengvai, o poveikis milžiniškas – padeda išvengti daugybės akių ligų, gerina psichinę darbuotojų savijautą, didina darbingumą ir mažina klaidų kiekį.
Šiemet svarbiausios 2016 metų apšvietimo inovacijų ir dizaino naujienos buvo pristatytos ne pasaulio dizaino sostine tituluojamame Milane, bet Europos finansų centre Frankfurte prie Maino. Šiame Vokietijos mieste žinomiausi apšvietimo technologijų ir šviestuvų gamintojai dalyvavo didžiausioje pasaulyje apšvietimo, elektros inžinerijos, instaliacijos ir pastatų automatizacijos parodoje „Light + Building“.
Gyvenamosios aplinkos kokybei keliami reikalavimai pamažu keičia ir požiūrį į interjero sprendimus, į kuriuos anksčiau neretai būdavo žiūrima atsainiai. Jaukūs, patogūs, ergonomiški namai šiandien neįsivaizduojami be įžvalgiai suprojektuotos apšvietimo sistemos. Juk išryškindama, pabrėždama ar niveliuodama erdves šviesa ne tik atlieka funkciją, bet ir veikia žmogaus emocijas.
Dirbtinis apšvietimas - vienas iš elementų, formuojančių kambario interjerą, be kurio neįmanoma sukurti jaukumo namie. Skirtingi šviestuvų tipai ir jų teisingas išdėstymas leis sukurti papildomą komfortą ir grožį jūsų buityje.
Gebėjimas atspindėti – pagrindinė veidrodžio savybė, todėl tai reikia išnaudoti interjere – ne tik funkcijos tikslais, bet ir dekoratyviniais. Pavyzdžiui, kabinant šviestuvą koridoriaus veidrodžiui apšviesti galima parinkti jam ne klasikinę vietą ties viršutine briauna, o tiesiai virš pačios veidrodžio plokštumos.
Svetainė mūsų namuose – dažnai universalus kambarys, kuriame žiūrime televizorių, skaitome, valgome, rengiame vakarėlius. Tinkama apšvietimo schema gali padėti suskirstyti kambarį į skirtingas erdves pagal veiklos pobūdį.