Reklama

Šiuolaikiškas požiūris į tradicinius medienos namus

Tradicinių medžio masyvo namų privalumų nepaneigsi, tačiau šiuolaikiškos technologijos suteikė galimybę dar labiau patobulinti šią ypač populiarią statybinę medžiagą, prie jau esančių gerųjų savybių pridedant stabilumą, tvirtumą ir šiuolaikišką išvaizdą.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kodėl medinis namas?

Natūrali oro drėgmė. Mediniai namai labai gerai palaiko natūralų drėgmės kiekį namo viduje, oras neišsausėja žiemos šildymo sezono metu.

Elektrostatiškumas. Medžio elektrostatinės savybės neleidžia kauptis statinei elektros energijai, dėl to rąstiniame name nesklando dulkės – šios gali sukelti alergiją. Kenčiantiems nuo alergijos žmonėms rekomenduojama gyventi mediniame name.

Šiuolaikiškas požiūris į tradicinius medienos namus
© Gamintojo archyvas

Ilgaamžiškumas. Tinkamai pastačius ir prižiūrint rąstinį namą jis gal stovėti šimtmečius. Ilgiausiai stovintys namai skaičiuoja 500 ir daugiau metų.

Ekologiškumas. Mediena yra atsinaujinti natūrali medžiaga. Nuo medžių nukirtimo iki pastato sumontavimo sunaudojama daug mažiau energijos ir darbo sąnaudų.

Geros garso izoliacinės savybės. Sausa mediena pasižymi geromis garsą sulaikančiomis savybėmis, t. y. pertvaros patikimai slopina garsą ir mažina vibraciją.

Šiuolaikiškas požiūris į tradicinius medienos namus
© Gamintojo archyvas

Gali būti geriau

Klijuota mediena ne tik nepraranda nė vieno iš minėtų medžio masyvo namų privalumų, bet turi jų ir daugiau.

Universalumas. Dėl šiuolaikinės medienos klijavimo technologijos klijuotą medieną galima naudoti visiems medinio namo konstrukcijos elementams gaminti.

Estetika. Klijuota mediena pasižymi gera paviršiaus kokybe. Prieš klijuojant šią medieną yra išpjaunamos didelės šakos, trūkumai, todėl gaminiai iš klijuotos medienos atrodo nepriekaištingai.

Šiuolaikiškas požiūris į tradicinius medienos namus
© Gamintojo archyvas


Vienas esminių klijuotos medienos sienojų savybių yra jos geometrinių matmenų stabilumas. Skirtingai nei tradicinė masyvo mediena, klijuota neturi vidinių įtempimų, todėl išlaiko savo formą ir matmenis. Klijuotos medienos stiprumas gali būti net du kartus didesnis nei įprastinės medienos.

Šiuolaikiškas požiūris į tradicinius medienos namus
© Gamintojo archyvas

Ypač tikslu

Iš klijuotos medienos statomo namo montavimo darbus stipriai paspartina galimybė ypač tiksliai medieną supjauti. Tam naudojamos CNC staklės, o detalės projektuojamos specialiomis programomis.

Šiuolaikiškas požiūris į tradicinius medienos namus
© Gamintojo archyvas

Projektuojant ir analizuojant 3D modelį jau galima matyti sudėtingas vietas ir priimti reikiamus sprendimus. Kitaip nei statant namą iš medienos masyvo, klijuotos medienos namuose galima gyventi beveik iškart juos pastačius – tokios konstrukcijos namai labai nedaug sėda, o ir tai gali būti prognozuojama, todėl itin sutrumpėja apdailos darbų procesas.

Nuotraukų autorius: Rytis Šeškaitis

Užsakymo nr.: PT_75147414

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Markizės – stilingas ir funkcionalus namų puošybos elementas

Net iki menkiausių smulkmenų apgalvotą smagaus vasarojimo lauke planą gali sujaukti tai, kas mums nepavaldu, – spiginanti saulė ar merkiantis lietutis ir, užuot ilsėjusis lauke, tenka tūnoti namuose... Tačiau net ir šios problemos lengvai išsprendžiamos: vieni stato pavėsines, kiti įsigyja skėčius, o treti pasirenka bene sėkmingiausią variantą – markizes, skirtas terasoms ar balkonams.

Sausas ir kvepiantis vonios kambarys: komfortas prasideda nuo inžinerijos

Užėjus į vonios kambarį, inžinerinė įranga nekrinta į akis. Gražiai įrengtame interjere jos ir nepamatysi. Kai mums reikia, vanduo atbėga ir, kai nebereikia, išbėga iš namų. Švariai, tyliai, saugiai. Apie vamzdžius, jungtis ir kanalus vandeniui nubėgti prisimename tik tuomet, kai kas nors nutinka. Vokiečių santechnikos gamintoja, kompanija TECE, stengiasi gaminti tokią įrangą, kurią sumontavus galėtum užmiršti.

Dekoratyvinis akmuo: apdaila, nekelianti rūpesčių

Akmuo naudojamas jau daugelį šimtmečių, tai viena populiariausių tiek eksterjero, tiek interjero apdailos medžiagų. Tačiau natūralaus akmens kaina, didelis svoris ir kruopštumo reikalaujančios instaliacijos neretai sumažina galimybes jį pritaikyti savo erdvėje. Šią problemą išsprendžia pažangios technologijos, padedančios sukurti natūralios išvaizdos tvirtą dirbinį, bet kartu – ir lengvą akmens gaminį, pasižymintį visomis gerosiomis natūralaus akmens savybėmis ir kiekvienam prieinamomis kainomis.

Naujiena: sprendimas, kuris patikimai izoliuoja vamzdžių sujungimus sienoje

Naujas TECE produktas – sandarinimo priemonių rinkinys garantuoja visišką sienose sumontuotų vamzdžių jungčių sandarumą. Jei pro jas kada ir pradėtų sunktis vanduo, jis išbėgtų į sienos paviršių, o nesikauptų sienoje. Šis sandarinimo rinkinys pritaikytas saugiai ir patikimai montuoti praustuvo, dušo maišytuvus.

Ar betoninės grindys tinka vonios kambariui?

Įvairūs betoniniai apdailos elementai (lubos, grindys, akcentinės sienos) šiandien yra labai madingi. Jie interjerui suteikia modernų ir šiuolaikišką veidą. Tačiau dėl šios medžiagos vizualinio šaltumo, ne visi išdrįsta ją išbandyti, ypač jaukumo reikalaujančiose svetainės bei miegamojo erdvėse. Visgi jei norite betoninio akcento savo namuose, galite išbandyti betonines grindis vonioje.

Konkurso nugalėtoja iš Vilniaus prizo laimėti visai nesitikėjo

Sveikiname žurnalo „Mano Namai“ prenumeratorę Odetą Ražinskienę, kuri laimėjo ilgaamžę patirtį turinčio gamintojo „Villeroy&Boch“ įsteigtą prizą – keraminę virtuvės plautuvę.

Neįtikėtini pokyčiai: vyriškis seną daržinę pavertė į 1,1 mln. eurų vertės namą (2)

Tikriausiai nei vienas iš jūsų nėra svajojęs apie gyvenimą daržinėje. Tačiau pamatę šį Rob Lond-Caulk įgyvendintą projektą, galite pakeisti savo nuomonę.

Kaip įsirengti tokį vonios kambarį, iš kurio nesinorėtų išeiti

Vonia jau seniai nebėra tik vieta, skirta švarintis. Tai atokvėpio ir poilsio erdvė, štai kodėl interjero dizaineriai ir architektai pastaraisiais metais tiek daug dėmesio skiria vonios kambario estetikai, funkcionalumui, dekoro detalėms. Čia atsiranda lentynų su knygomis, paveikslų, kilimų, toršerų, fotelių, pagalvėlių, vazų ir žvakių.

Sustiprinkite namų harmoniją: kaip išsirinkti spalvas savo būstui

Mus supančios spalvos gali mus paveikti ir tiesiogine, ir simboline prasme. Tai reiškia, kad savo namuose galime naudoti spalvas tam, kad pakeistume savo gyvenimą į geresnę pusę. Perdažius patalpą galima pakeisti joje vyraujančią energiją. Būtent taip fengšui filosofijoje aiškinama spalvų pasirinkimo būste svarba. Taigi, išsiaiškinkime, kokią įtaką mums daro skirtingos spalvos.

NAUJIENA: vidaus dažai, su kuriais dažyti lengva ir saugu

Vidaus dažai „Vivacolor Green Line“ yra saugūs jums ir aplinkai.