Reklama

Šiuolaikiškas požiūris į tradicinius medienos namus

Tradicinių medžio masyvo namų privalumų nepaneigsi, tačiau šiuolaikiškos technologijos suteikė galimybę dar labiau patobulinti šią ypač populiarią statybinę medžiagą, prie jau esančių gerųjų savybių pridedant stabilumą, tvirtumą ir šiuolaikišką išvaizdą.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kodėl medinis namas?

Natūrali oro drėgmė. Mediniai namai labai gerai palaiko natūralų drėgmės kiekį namo viduje, oras neišsausėja žiemos šildymo sezono metu.

Elektrostatiškumas. Medžio elektrostatinės savybės neleidžia kauptis statinei elektros energijai, dėl to rąstiniame name nesklando dulkės – šios gali sukelti alergiją. Kenčiantiems nuo alergijos žmonėms rekomenduojama gyventi mediniame name.

Šiuolaikiškas požiūris į tradicinius medienos namus
© Gamintojo archyvas

Ilgaamžiškumas. Tinkamai pastačius ir prižiūrint rąstinį namą jis gal stovėti šimtmečius. Ilgiausiai stovintys namai skaičiuoja 500 ir daugiau metų.

Ekologiškumas. Mediena yra atsinaujinti natūrali medžiaga. Nuo medžių nukirtimo iki pastato sumontavimo sunaudojama daug mažiau energijos ir darbo sąnaudų.

Geros garso izoliacinės savybės. Sausa mediena pasižymi geromis garsą sulaikančiomis savybėmis, t. y. pertvaros patikimai slopina garsą ir mažina vibraciją.

Šiuolaikiškas požiūris į tradicinius medienos namus
© Gamintojo archyvas

Gali būti geriau

Klijuota mediena ne tik nepraranda nė vieno iš minėtų medžio masyvo namų privalumų, bet turi jų ir daugiau.

Universalumas. Dėl šiuolaikinės medienos klijavimo technologijos klijuotą medieną galima naudoti visiems medinio namo konstrukcijos elementams gaminti.

Estetika. Klijuota mediena pasižymi gera paviršiaus kokybe. Prieš klijuojant šią medieną yra išpjaunamos didelės šakos, trūkumai, todėl gaminiai iš klijuotos medienos atrodo nepriekaištingai.

Šiuolaikiškas požiūris į tradicinius medienos namus
© Gamintojo archyvas


Vienas esminių klijuotos medienos sienojų savybių yra jos geometrinių matmenų stabilumas. Skirtingai nei tradicinė masyvo mediena, klijuota neturi vidinių įtempimų, todėl išlaiko savo formą ir matmenis. Klijuotos medienos stiprumas gali būti net du kartus didesnis nei įprastinės medienos.

Šiuolaikiškas požiūris į tradicinius medienos namus
© Gamintojo archyvas

Ypač tikslu

Iš klijuotos medienos statomo namo montavimo darbus stipriai paspartina galimybė ypač tiksliai medieną supjauti. Tam naudojamos CNC staklės, o detalės projektuojamos specialiomis programomis.

Šiuolaikiškas požiūris į tradicinius medienos namus
© Gamintojo archyvas

Projektuojant ir analizuojant 3D modelį jau galima matyti sudėtingas vietas ir priimti reikiamus sprendimus. Kitaip nei statant namą iš medienos masyvo, klijuotos medienos namuose galima gyventi beveik iškart juos pastačius – tokios konstrukcijos namai labai nedaug sėda, o ir tai gali būti prognozuojama, todėl itin sutrumpėja apdailos darbų procesas.

Nuotraukų autorius: Rytis Šeškaitis

Užsakymo nr.: PT_75147414

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Sofa-lova: kaip nesuklysti renkantis šį daugiafunkcinį baldą?

Sofa-lova – vienas universaliausių baldų, kurį galite turėti savo namuose. Tai baldas, kuris atlieka tiek sėdimos vietos, tiek lovos funkciją. Sofa-lova leidžia pasirinktą namų erdvę paversti svečių kambariu arba net asmeniniu miegamuoju, pavyzdžiui, jei gyvenate studijos tipo bute. Tad į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis šį baldą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario pokyčiai

Niekas kitas taip nepasveikina į namus užėjusio svečio ar grįžusio šeimininko, kaip stilingas ir patogus prieškambaris. Ką galima padaryti, kad pirmasis įspūdis būtų kuo geresnis?

Butai plikomis sienomis – erdvės lietuvių individualizmui išreikšti?

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje erdvėje. Be to, lietuviams būdingas individualumas lemia norą turėti kuo unikalesnį ir originalesnį savųjų namų interjerą. Šios priežastys, anot interjero dizainerės Loretos Piščikienės, yra pagrindinės, lemiančios butų su daline apdaila populiarumą mūsų šalyje.

Sužinokite, koks interjero stilius artimiausias lietuvio širdžiai (3)

Praktiškumas, jaukumas, natūralios vietinės medžiagos, prabangos atsisakymas, daug natūralios šviesos. Tai vieni pagrindinių lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjero elementų. Taip pat šalyje sparčiai populiarėja ir skandinaviškas gyvenimo būdas, o visi šie pokyčiai jau pradeda atsispindėti ir pastatų architektūroje.

Kaip paruošti lauko baldus kitam sezonui?

Su vėstančiais orais susijusios oro sąlygos (prasidėję dažni lietūs, artėjančios šlapdribos bei sniegas, stiprūs vėjo šuorai) nėra palankios net ir dideliu atsparumu pasižymintiems lauko baldams. Tad artėjant lapkričiui, verta pradėti galvoti apie jų parengimą žiemai. Kad lauko baldai tarnautų ilgiau, juos reikia tinkamai paruošti kitam sezonui, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti.

Ekspertai pataria: kaip nesuklysti renkantis unitazą?

Dėliojant tobulo vonios kambario paveikslą unitazas, greičiausiai, nėra pirmasis į galvą šaunantis interjero elementas. Tačiau nuvertinti jo nereikėtų – tinkamai išsirinkus apie tokį pirkinį galėsite negalvoti visą dešimtmetį, o sutaupytą laiką, skirtą vonios kambariui tvarkyti, panaudosite kur kas prasmingiau. Pasak ekspertų, renkantis unitazą dėmesį svarbiausia atkreipti į du aspektus: vandens sąnaudas ir lengvą, daug pastangų nereikalaujančią priežiūrą.

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti virtuvės ir vonios plyteles? (3)

Pasirodo, kad jaukų ir stilingą interjerą gali turėti kiekvienas. Tam nereikia daug pinigų, o pakanka tik trupučio žinių ir uolaus darbo. Senus daugiabučius „persekiojančios“ senovinės plytelės gali būti lengvai atnaujinamos, tiesiog jas nudažius. Tai puikiai įrodė dizainerė Gitana Valavičiūtė nudažiusi savo paveldėto Justiniškių buto virtuvės ir vonios plyteles.

Naujoviška tapetų kolekcija: gražu tai, kas paprasta

Prekės ženklo „Flamant“ diktuojamo stiliaus idėja – nauja seno interpretacija – pasirodė patraukli sienų dangos mados diktatoriumi laikomam Belgijos gamintojui „Arte“. Tad prieš dešimtmetį abi kompanijos suvienijo jėgas ir pasaulį išvydo pirmoji drauge sukurta tapetų kolekcija „Flamant“, sulaukusi neįtikėtinos sėkmės visame pasaulyje. Tai paskatino sėkmingai bendradarbiauti toliau.

Kaip namuose susikurti poilsio oazę

„Vilmers“ daugiau nei dešimtmetį užsienio ir Lietuvos rinkoms sėkmingai pristato naujas rankų darbo baldų kolekcijas, atitinkančias aukščiausius kokybės standartus ir naujausias Skandinavijoje bei Vakarų Europoje vyraujančias dizaino tendencijas. Skandinaviško kapitalo įmonė, plėtojanti veiklą Šiaurės ir Vakarų Europos šalyse, praėjusiais metais užsibrėžė tikslą įgyta patirtimi pasidalyti ir Lietuvos rinkoje – pakvietė apsilankyti naujai duris atvėrusiuose baldų salonuose. Šiais metais gamintojas žada itin daug naujovių ir kviečia apsilankyti parodoje „Baldai“, kur patys galėsite įsitikinti, kad tai – ne tik stilingi baldai, bet ir šis tas daugiau: puikus aptarnavimas, aukšta kokybė ir jaukumas Jūsų namams.

Inžinerinės įrangos ekspozicijos atidarymas priminė meninį performansą

Pasaulyje Inovacijomis ir atradimais vandens inžinerinių sistemų srityje garsėjanti vokiečių kompanija TECE Vilniuje atidarė ekspozicinį centrą, skirtą visam Baltijos regionui. Atidarymo iškilmės prasidėjo meniniu performansu – svečių ir šeimininkų akyse ledo stulpas su jame įšaldytomis detalėmis pamažu tirpo po šilta dušo srove. Vanduo nepastebimai subėgo į dušo lataką. Šiam reginiui buvo pritaikyti moderniausi bendrovės inžineriniai sprendimai.