Sausas ir kvepiantis vonios kambarys: komfortas prasideda nuo inžinerijos

Užėjus į vonios kambarį, inžinerinė įranga nekrinta į akis. Gražiai įrengtame interjere jos ir nepamatysi. Kai mums reikia, vanduo atbėga ir, kai nebereikia, išbėga iš namų. Švariai, tyliai, saugiai. Apie vamzdžius, jungtis ir kanalus vandeniui nubėgti prisimename tik tuomet, kai kas nors nutinka. Vokiečių santechnikos gamintoja, kompanija TECE, stengiasi gaminti tokią įrangą, kurią sumontavus galėtum užmiršti.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Bet kuris vonios kambarys pirmiausia turi būti švarus ir kvepiantis. Kvapų, kaip ir inžinerinės įrangos, nematyti, tačiau malonūs interjerui suteikia žavesio, o nemalonūs riečia nosį ir varo lauk. Nepageidaujami yra kanalizacijos ir užsistovėjusio vandens kvapai; balų duše atsiranda dėl klaidų, padarytų montuojant santechnikos įrangą. Kaip jų išvengti, pasakojo bendrovės „TECE Baltikum“ produktų grupės vadovas Gintautas Petravičius.

Kvapo užsklanda

Į TECE dušo latako sifoną gamykloje įmontuojama hidraulinė kvapo užsklanda. Joje esantis vanduo sulaiko nemalonius kvapus, sklindančius iš vamzdyno. Tačiau jei dušu nesinaudojama ilgesnį laiką, vanduo iš užsklandos išgaruoja ir atveria kelią kvapams. Tiems atvejams, kai dušu naudojamasi retai, TECE yra sukūrusi ir patentavusi specialią membraninę kvapo užsklandą, kurią bet kada galima įdėti į jau sumontuotą dušo lataką ar trapą. Membrana atlieka sauso užtvaro funkciją. „Jei bent kartą per savaitę dušas yra naudojamas, hidraulinės kvapo užsklandos visiškai pakanka. O prieš paliekant namus ar vasarvietę keliems mėnesiams, rekomenduojame įdėti membraninę užsklandą. Pradėjus vėl naudotis dušu, ją geriau išimti, nes užsklanda sumažina vandens pratekėjimą maždaug 5 proc. Įprastai dušo sifonas praleidžia 48 litrus vandens per minutę. Įdėjus membraną jis praleis 45 litrus per minutę“, – patarė G. Petravičius.

Sausas ir kvepiantis vonios kambarys: komfortas prasideda nuo inžinerijos
© Gamintojo archyvas

Nedarykite klaidos

Didžiausia klaida – į dušo lataką įdėti bet kurio gamintojo sausą kvapo užsklandą, dar kitaip vadinamą sausu sifonu. Nuo nemalonių kvapų šis apsaugo, tačiau nepraleidžia iš dušo bėgančio vandens. Jis nepritaikytas dušo zonai – pro jį vanduo bėga lėčiau, kaupiasi bala. Sausas sifonas tinka ten, kur ant grindų patenka nedaug vandens, – visuomeninės paskirties statiniuose, persirengimo kambariuose, garažuose ir pan.

Tinkamas grindų nuolydis

Balų duše atsiranda ir tuomet, kai suformuotas netinkamas grindų nuolydis.
Didelių grindų plytelių mada iš interjerų išstūmė trapus, nes, norint suformuoti tinkamą jų nuolydį, plytelę tektų skaldyti į 8 dalis. Didelėms plytelėms yra pritaikyti dušo latakai, jie įrengiami ne per vidurį, bet išilgai bet kurios vienos dušo zonos kraštinės.

Kaip apskaičiuoti dušo zonos nuolydį, kad vanduo nesikauptų, bet subėgtų į lataką? Grindų nuolydis latako link turi sudaryti 1 proc. šoninės dušo sienos ilgio. Dažniausiai dušo zona planuojama daugiau ar mažiau kvadratinė, taigi galima atskaitos matu laikyti ir patį lataką, kuris dedamas per visą galinę dušo sienos kraštinę. Jei latako ilgis – 1 m, tai per 1 m iki latako grindys turėtų pažemėti 1 cm. Tokio nuolydžio visiškai pakanka, kad vanduo subėgtų.

Didesnio nuolydžio daryti nėra reikalo ir netgi nerekomenduojama, nes bus slidu. Jei grindys duše išklotos glazūruotomis grindų plytelėmis, muilinas vanduo jas pavers tikra čiuožykla.

Dušo galvutė

Netinkamai apskaičiavus dušo galvutės galingumą, balų taip pat neišvengsime. „Žmonės dažnai nori didelio, prabangaus dušo, tarsi lietaus, kai vanduo kartu su oru purškiamas iš įrenginio, kurio paviršius – 1 kv. m. Bet nepagalvoja ir su niekuo nepasitaria, kur ir kaip tas vanduo subėgs!“ – pastebėjo G. Petravičius. Latako pralaidumas priklauso ne nuo jo ilgio, bet nuo pasirinkto sifono. Kiekvienam TECE latakui galima parinti vieną iš 5 sifonų, skiriasi jų pralaidumas, montavimo aukštis, gali būti horizontalūs arba vertikalūs. Ir santechnikams, ir dizaineriams tai yra labai patogu. Kitų gamintojų latakų sifonai dažnai būna privirinti ir nekeičiami. Sifonas parenkamas pagal dušo galvutės galingumą.

Sausas ir kvepiantis vonios kambarys: komfortas prasideda nuo inžinerijos
© Gamintojo archyvas


Jei žmogus nežino, kokia bus dušo galvutė, rekomenduojamas standartinis sifonas, kurio pralaidumas – 48 litai per minutę. Jo užtenka didžiajai daugumai populiariausių dušo galvučių, net ir toms didelėms, imituojančioms lietų. Standartinės dušo galvutės vandens bėgimo intensyvumas – nuo 8 iki 10 litrų per minutę.

Pasirinkti lataką, sifoną, pasitarti su specialistais galima nuolat veikiančioje TECE produkcijos ekspozicijoje Vilniuje, TECE akademijoje.

Daugiau informacijos: www.tece.com/lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Markizės – stilingas ir funkcionalus namų puošybos elementas

Net iki menkiausių smulkmenų apgalvotą smagaus vasarojimo lauke planą gali sujaukti tai, kas mums nepavaldu, – spiginanti saulė ar merkiantis lietutis ir, užuot ilsėjusis lauke, tenka tūnoti namuose... Tačiau net ir šios problemos lengvai išsprendžiamos: vieni stato pavėsines, kiti įsigyja skėčius, o treti pasirenka bene sėkmingiausią variantą – markizes, skirtas terasoms ar balkonams.

Sausas ir kvepiantis vonios kambarys: komfortas prasideda nuo inžinerijos

Užėjus į vonios kambarį, inžinerinė įranga nekrinta į akis. Gražiai įrengtame interjere jos ir nepamatysi. Kai mums reikia, vanduo atbėga ir, kai nebereikia, išbėga iš namų. Švariai, tyliai, saugiai. Apie vamzdžius, jungtis ir kanalus vandeniui nubėgti prisimename tik tuomet, kai kas nors nutinka. Vokiečių santechnikos gamintoja, kompanija TECE, stengiasi gaminti tokią įrangą, kurią sumontavus galėtum užmiršti.

Dekoratyvinis akmuo: apdaila, nekelianti rūpesčių

Akmuo naudojamas jau daugelį šimtmečių, tai viena populiariausių tiek eksterjero, tiek interjero apdailos medžiagų. Tačiau natūralaus akmens kaina, didelis svoris ir kruopštumo reikalaujančios instaliacijos neretai sumažina galimybes jį pritaikyti savo erdvėje. Šią problemą išsprendžia pažangios technologijos, padedančios sukurti natūralios išvaizdos tvirtą dirbinį, bet kartu – ir lengvą akmens gaminį, pasižymintį visomis gerosiomis natūralaus akmens savybėmis ir kiekvienam prieinamomis kainomis.

Naujiena: sprendimas, kuris patikimai izoliuoja vamzdžių sujungimus sienoje

Naujas TECE produktas – sandarinimo priemonių rinkinys garantuoja visišką sienose sumontuotų vamzdžių jungčių sandarumą. Jei pro jas kada ir pradėtų sunktis vanduo, jis išbėgtų į sienos paviršių, o nesikauptų sienoje. Šis sandarinimo rinkinys pritaikytas saugiai ir patikimai montuoti praustuvo, dušo maišytuvus.

Ar betoninės grindys tinka vonios kambariui?

Įvairūs betoniniai apdailos elementai (lubos, grindys, akcentinės sienos) šiandien yra labai madingi. Jie interjerui suteikia modernų ir šiuolaikišką veidą. Tačiau dėl šios medžiagos vizualinio šaltumo, ne visi išdrįsta ją išbandyti, ypač jaukumo reikalaujančiose svetainės bei miegamojo erdvėse. Visgi jei norite betoninio akcento savo namuose, galite išbandyti betonines grindis vonioje.

Konkurso nugalėtoja iš Vilniaus prizo laimėti visai nesitikėjo

Sveikiname žurnalo „Mano Namai“ prenumeratorę Odetą Ražinskienę, kuri laimėjo ilgaamžę patirtį turinčio gamintojo „Villeroy&Boch“ įsteigtą prizą – keraminę virtuvės plautuvę.

Neįtikėtini pokyčiai: vyriškis seną daržinę pavertė į 1,1 mln. eurų vertės namą (2)

Tikriausiai nei vienas iš jūsų nėra svajojęs apie gyvenimą daržinėje. Tačiau pamatę šį Rob Lond-Caulk įgyvendintą projektą, galite pakeisti savo nuomonę.

Kaip įsirengti tokį vonios kambarį, iš kurio nesinorėtų išeiti

Vonia jau seniai nebėra tik vieta, skirta švarintis. Tai atokvėpio ir poilsio erdvė, štai kodėl interjero dizaineriai ir architektai pastaraisiais metais tiek daug dėmesio skiria vonios kambario estetikai, funkcionalumui, dekoro detalėms. Čia atsiranda lentynų su knygomis, paveikslų, kilimų, toršerų, fotelių, pagalvėlių, vazų ir žvakių.

Sustiprinkite namų harmoniją: kaip išsirinkti spalvas savo būstui

Mus supančios spalvos gali mus paveikti ir tiesiogine, ir simboline prasme. Tai reiškia, kad savo namuose galime naudoti spalvas tam, kad pakeistume savo gyvenimą į geresnę pusę. Perdažius patalpą galima pakeisti joje vyraujančią energiją. Būtent taip fengšui filosofijoje aiškinama spalvų pasirinkimo būste svarba. Taigi, išsiaiškinkime, kokią įtaką mums daro skirtingos spalvos.

NAUJIENA: vidaus dažai, su kuriais dažyti lengva ir saugu

Vidaus dažai „Vivacolor Green Line“ yra saugūs jums ir aplinkai.