Reklama

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti virtuvės ir vonios plyteles?

 (3)
Pasirodo, kad jaukų ir stilingą interjerą gali turėti kiekvienas. Tam nereikia daug pinigų, o pakanka tik trupučio žinių ir uolaus darbo. Senus daugiabučius „persekiojančios“ senovinės plytelės gali būti lengvai atnaujinamos, tiesiog jas nudažius. Tai puikiai įrodė dizainerė Gitana Valavičiūtė nudažiusi savo paveldėto Justiniškių buto virtuvės ir vonios plyteles.
PRIEŠ ir PO
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Virtuvės pokyčiai

Gitana pasakoja, kad perdažyti plyteles labiausiai paskatino senamadiškas dizainas ir atsiradęs nešvaros pojūtis. Tarpai tarp plytelių tapo purvini ir nebeišvalomi, tačiau 18 metų senumo plytelės puikiai laikėsi ant sienų. Tada reikėjo spręsti esminį klausimą – keisti plyteles naujomis ar tiesiog jas dažyti? Buvo pasirinktas daug taupesnis variantas.

Dažyti Gitanai buvo visiškai nesunku, netgi malonu, tačiau kiek ilgiau užtruko plytelių valymas. Galutinis rezultatas pranoko lūkesčius atsirado naujumo pojūtis, kuris įkvėpė daugiau suktis virtuvėje ir gaminti.

Vonios pokyčiai

Baltos glazūruotos plytelės su rožiniais dekorais taip pat buvo paveldo dalis, kuri atrodė gerokai pasenusi, kol išaušo pokyčių diena. Vonios kambarys sulaukė itin ekstremalių pokyčių, kuriuos galėjo įgyvendinti pati Gitana.

Rezultatas – nuo šiol vandens procedūros vyksta kartu su interjero terapija!

3 žingsniai ir senos plytelės virsta naujomis

Gitaną dažyti padrąsino detalios mokymų centro TIKKURILA parengtos dažymo instrukcijos.

1. Paviršiaus paruošimas. Prieš dažant plyteles svarbu jas tinkamai paruošti tam, kad dažai gerai sukibtų su paviršiumi. Kruopščiai nuplaukite paviršių su valymo priemone „Tikkurila Maalipesu“ pagal instrukcijas. Pašalinkite riebalų ir kalkių likučius, nuplaukite ir nusausinkite paviršių. Apsaugokite vietas, kurių nenorite nudažyti, uždengdami popieriumi ir dažymo juostele.

2. Gruntavimas. Virtuvės plyteles gruntuokite su vandeniniu sukibimą gerinančiu gruntu „Tikkurila Otex Akva“. Vonios plytelių gruntavimui naudokite tirpiklinį gruntą „Tikkurila Otex“, kuris užtikrina dar geresnį dažų sukibimą. Denkite gruntą trumpo plauko baldų dažymo voleliu ir, jei reikia, sulyginkite paviršių minkšto sintetinio plauko teptuku.

3. Dažymas. Kai gruntas išdžius, dažykite 1-2 sluoksniais pasirinkto atspalvio dažais „Tikkurila Luja“. Šie dažai atsparūs drėgmei, sudėtyje turi nuo pelėsio saugančių priedų, tad puikiai tinka virtuvės ir vonioms patalpoms.

O jei dar liks neaiškumų, visada esate laukiame nemokamuose TIKKURILA mokymų centro organizuojamuose dažymo mokymuose Vilniuje. Mokymų tvarkaraštis ir išankstinė registracija: ČIA

Užsakymo nr.: PT_76011013

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Sofa-lova: kaip nesuklysti renkantis šį daugiafunkcinį baldą?

Sofa-lova – vienas universaliausių baldų, kurį galite turėti savo namuose. Tai baldas, kuris atlieka tiek sėdimos vietos, tiek lovos funkciją. Sofa-lova leidžia pasirinktą namų erdvę paversti svečių kambariu arba net asmeniniu miegamuoju, pavyzdžiui, jei gyvenate studijos tipo bute. Tad į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis šį baldą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario pokyčiai

Niekas kitas taip nepasveikina į namus užėjusio svečio ar grįžusio šeimininko, kaip stilingas ir patogus prieškambaris. Ką galima padaryti, kad pirmasis įspūdis būtų kuo geresnis?

Butai plikomis sienomis – erdvės lietuvių individualizmui išreikšti?

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje erdvėje. Be to, lietuviams būdingas individualumas lemia norą turėti kuo unikalesnį ir originalesnį savųjų namų interjerą. Šios priežastys, anot interjero dizainerės Loretos Piščikienės, yra pagrindinės, lemiančios butų su daline apdaila populiarumą mūsų šalyje.

Sužinokite, koks interjero stilius artimiausias lietuvio širdžiai (3)

Praktiškumas, jaukumas, natūralios vietinės medžiagos, prabangos atsisakymas, daug natūralios šviesos. Tai vieni pagrindinių lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjero elementų. Taip pat šalyje sparčiai populiarėja ir skandinaviškas gyvenimo būdas, o visi šie pokyčiai jau pradeda atsispindėti ir pastatų architektūroje.

Kaip paruošti lauko baldus kitam sezonui?

Su vėstančiais orais susijusios oro sąlygos (prasidėję dažni lietūs, artėjančios šlapdribos bei sniegas, stiprūs vėjo šuorai) nėra palankios net ir dideliu atsparumu pasižymintiems lauko baldams. Tad artėjant lapkričiui, verta pradėti galvoti apie jų parengimą žiemai. Kad lauko baldai tarnautų ilgiau, juos reikia tinkamai paruošti kitam sezonui, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti.

Ekspertai pataria: kaip nesuklysti renkantis unitazą?

Dėliojant tobulo vonios kambario paveikslą unitazas, greičiausiai, nėra pirmasis į galvą šaunantis interjero elementas. Tačiau nuvertinti jo nereikėtų – tinkamai išsirinkus apie tokį pirkinį galėsite negalvoti visą dešimtmetį, o sutaupytą laiką, skirtą vonios kambariui tvarkyti, panaudosite kur kas prasmingiau. Pasak ekspertų, renkantis unitazą dėmesį svarbiausia atkreipti į du aspektus: vandens sąnaudas ir lengvą, daug pastangų nereikalaujančią priežiūrą.

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti virtuvės ir vonios plyteles? (3)

Pasirodo, kad jaukų ir stilingą interjerą gali turėti kiekvienas. Tam nereikia daug pinigų, o pakanka tik trupučio žinių ir uolaus darbo. Senus daugiabučius „persekiojančios“ senovinės plytelės gali būti lengvai atnaujinamos, tiesiog jas nudažius. Tai puikiai įrodė dizainerė Gitana Valavičiūtė nudažiusi savo paveldėto Justiniškių buto virtuvės ir vonios plyteles.

Naujoviška tapetų kolekcija: gražu tai, kas paprasta

Prekės ženklo „Flamant“ diktuojamo stiliaus idėja – nauja seno interpretacija – pasirodė patraukli sienų dangos mados diktatoriumi laikomam Belgijos gamintojui „Arte“. Tad prieš dešimtmetį abi kompanijos suvienijo jėgas ir pasaulį išvydo pirmoji drauge sukurta tapetų kolekcija „Flamant“, sulaukusi neįtikėtinos sėkmės visame pasaulyje. Tai paskatino sėkmingai bendradarbiauti toliau.

Kaip namuose susikurti poilsio oazę

„Vilmers“ daugiau nei dešimtmetį užsienio ir Lietuvos rinkoms sėkmingai pristato naujas rankų darbo baldų kolekcijas, atitinkančias aukščiausius kokybės standartus ir naujausias Skandinavijoje bei Vakarų Europoje vyraujančias dizaino tendencijas. Skandinaviško kapitalo įmonė, plėtojanti veiklą Šiaurės ir Vakarų Europos šalyse, praėjusiais metais užsibrėžė tikslą įgyta patirtimi pasidalyti ir Lietuvos rinkoje – pakvietė apsilankyti naujai duris atvėrusiuose baldų salonuose. Šiais metais gamintojas žada itin daug naujovių ir kviečia apsilankyti parodoje „Baldai“, kur patys galėsite įsitikinti, kad tai – ne tik stilingi baldai, bet ir šis tas daugiau: puikus aptarnavimas, aukšta kokybė ir jaukumas Jūsų namams.

Inžinerinės įrangos ekspozicijos atidarymas priminė meninį performansą

Pasaulyje Inovacijomis ir atradimais vandens inžinerinių sistemų srityje garsėjanti vokiečių kompanija TECE Vilniuje atidarė ekspozicinį centrą, skirtą visam Baltijos regionui. Atidarymo iškilmės prasidėjo meniniu performansu – svečių ir šeimininkų akyse ledo stulpas su jame įšaldytomis detalėmis pamažu tirpo po šilta dušo srove. Vanduo nepastebimai subėgo į dušo lataką. Šiam reginiui buvo pritaikyti moderniausi bendrovės inžineriniai sprendimai.