Marmuro virsmas: saikingai ir lengvai

 (2)
Spindintis ir elegantiškas marmuras turi nepajudinamą (šimtus, tūkstančius metų...) prabangios medžiagos reputaciją. Kaip ir visa, kas nepajudinama, laikui bėgant sustabarėja ir nebekelia susidomėjimo. Tad nieko keista, kad pastaruosius kelis dešimtmečius interjero dizaineriai marmurą ignoravo. Ir tik prieš porą metų šis akmuo staiga gaivališkai ir nevaldomai įsiveržė kaip nauja namų puošybos tendencija. Kaip ir kodėl tai nutiko?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kai mažiau tikrai yra daugiau

Įsivaizduodami marmurą interjere, matome didžiulius, šaltus namus, primenančius muziejaus salę, nuo grindų iki lubų išklotą akmens luitais. Vargu ar šiandien mums tai atrodo šiuolaikiška ir stilinga – greičiau demonstruoja siekį pasipuikuoti išskirtine, šiek tiek slegiančia prabanga. Tačiau 2014 metais daugelio dizaino studijų įvairiose prestižinėse pasaulio parodose pristatyti marmuriniai baldai, apdailos medžiagos ir aksesuarai menkai priminė tradicinį šio akmens naudojimą – akį traukė originalios dizaino objektų formos, saviti deriniai su kitomis medžiagomis, pažangios apdorojimo technologijos. Ir ne vien tai. Dizaino teoretikai vienbalsiai tvirtina, kad didžiausias pokytis yra tai, jog marmurą imta naudoti ne dideliais kiekiais, o mažomis dozėmis – pavienėms interjero detalėms ar akcentams. Taip buvo kardinaliai pakeistas šio išskirtinio akmens įvaizdis, iš jo imta gaminti įvairiausius aksesuarus: indus, šviestuvus, laikrodžius, virtuvės reikmenis – juos interjere nesudėtinga įkomponuoti kitaip, šiuolaikiškiau.

Marmuro virsmas: saikingai ir lengvai
© Shutterstock nuotr.

Atkartojamas motyvas

Marmuras įspūdingas ne tik kaip medžiaga, išsiskirianti struktūra, tvirtumu, plastiškumu ir spindesiu. Šio akmens gyslų spalvos ir raštai unikalūs, be galo puošnūs, tad dizaineriai ėmė marginti jais tekstilę, kuriai asociacija su marmuro tvirtumu ir elegantiškumu suteikė išskirtinio žavesio. Marmuro gyslos, imituojančios natūralų akmenį, nuvinguriavo tapetų, patalynės, kilimų, užuolaidų ir pagalvėlių raštuose. Prieš porą metų spalvų paletėje vyravo gelsvi, rusvi, rudi ir švelniai rožiniai atspalviai, o dabar ornamentams suteikiama ryškesnių, įdomesnių spalvų. Beje, tenka pripažinti, kad mados dizaineriai „marmurines“ drabužių, batų, papuošalų, rankinių ir akinių kolekcijas ėmėsi kurti šiek tiek anksčiau nei šią tendenciją pasigavo interjero dizaineriai. Dar sąžiningiau būtų pasakyti, kad marginimo marmuro raštu technika naudota jau senovės Japonijoje ir Turkijoje. O įdomiausia tai, kad nuo mados neatsilieka net konditeriai. Šiuo metu labai populiaru tortus aplieti marmuro rašto glaistu.

Marmuro virsmas: saikingai ir lengvai
© Shutterstock nuotr.

Akmens metamorfozės

Marmuras mėgstamas vėl tapo ir dėl tobulėjančių technologijų. Jos suteikė galimybę išgauti iš akmens luitų itin sudėtingos konfigūracijos ir netgi visai plonas plokštes. Dabar netgi tapetai gaminami iš marmuro – jo inkrustacijų storis vos 0,8 mm, todėl marmuriniai tapetai gali būti susukti į ritinį. Šiuos unikalius dizaino objektus Italijos kompanijai „Budri“ sukūrė dizainerė Patricia Urquiola, o eksponuojami jie buvo šįmet Milane.

Tokie eksperimentai – išskirtiniai, tad būtų naivu tikėtis, kad vien jie gali lemti marmuro populiarumą. Interjeruose šią uolieną sėkmingai pakeičia dirbtinis akmuo – vadinamasis lietas marmuras, gaminamas iš natūralių mineralų ir didelio kiekio akrilo dervos. Ji suteikia lankstumo, todėl galima išgauti įmantrias lenktas lieto marmuro formas, žaisti spalvomis ir tekstūromis. Tokia įvairovė suteikia galimybę lietą marmurą derinti su kitomis medžiagomis, jis puikiai pritampa prie įvairaus stiliaus interjero.

Marmuro virsmas: saikingai ir lengvai
© Shutterstock nuotr.

Marmuro raštai – unikalūs

X Spalvingi ornamentai. Marmuras išsiskiria nepakartojamais ir nesikartojančiais raštais bei atspalviais, suteikiančiais kiekvienai plokštei savitumo, kuris atsiskleidžia akmenį nupoliravus. Tradiciškai labiausiai žinomas – baltame fone išryškėjantis juodų gyslų ornamentas. O šiais metais stiliaus etalonu pripažįstamas „Port Saint Laurent“ marmuras iš Maroko kasyklų: jo pilkame ar juodame fone dramatiškai susipina subtilios auksaspalvės ir baltos gyslos. Beje, marmuro spalva priklauso nuo priemaišų, kurios ir suteikia akmeniui gelsvą, žalsvą, raudoną ar juodą atspalvį. Raštą lemia ne tik sudedamosios dalys, bet ir kryptis, kuria akmuo buvo supjaustytas.

Marmuro virsmas: saikingai ir lengvai
© Shutterstock nuotr.


X Plokštumos – didelės ir mažos. Marmuro grožis labiausiai atsiskleidžia, kai juo dekoruota dalis sienos ar grindų. (Žodis „dalis“ šiuo atveju yra pagrindinis.) Jei, pavyzdžiui, kelios sienos ir dar grindų plokštumos būtų padengtos marmuru, erdvė atrodytų atšiauri ir oficiali. Tačiau nedidelis fragmentas žavingai išryškėja, nes kitų interjero apdailos medžiagų įvairovė ją harmoningai atsveria. Saikinga puošyba marmuru – tai ir sienos fragmentas virš darbastalio virtuvėje, ir kavos stalelio stalviršis, ir grindų plytelės valgomojo zonoje, ir kelios lentynos ant sienos svetainėje. Tokie elementai šiuolaikiškam dekorui suteikia intrigos, prabangos pojūtį, tačiau neatrodo per sunkūs.

Marmuro virsmas: saikingai ir lengvai
© Shutterstock nuotr.


X Stilinga kompozicija. Dizaineriai tvirtina, kad marmurinius akcentus galima kūrybiškai priderinti ne tik prie klasikinio, bet ir prie visų kitų stilių interjero. Marmurinis šviestuvas šalia lovos miegamajame, pjaustymo lentelė ir grūstuvė virtuvėje, žvakidė ir laikrodis valgomajame ar muilinė vonios kambaryje kiekvienai erdvei suteikia išskirtinumo. Kad interjerui nepristigtų subtilios harmonijos ir būtų išlaikyta stilistinė vienovė, dar keletas daiktų galėtų būti puošti gyvybingais marmuro ornamentais. Tam puikiai tiktų tekstilė: kiliminis takas, pagalvėlės ar užuolaida.

Marmuro virsmas: saikingai ir lengvai
© Shutterstock nuotr.


X Deriniai. Vertingas, išskirtinės kokybės marmuras gražiai dera su kitomis natūraliomis medžiagomis, tokiomis kaip varis, oda, mediena, linas. Šalia šalto akmens kaip subtilus kontrastas išryškėja ir jų faktūra, ir jauki šiluma. Prie marmuro galima derinti tiek baltą ir juodą, tiek ramias žemės spalvas, tiek sidabro ar aukso atspalvius. Kita vertus, grafiški marmuro raštai žavingai atrodo ir tada, kai kiti interjero elementai tėra jiems neutralus fonas. Tokiu atveju nebūtina rinktis tik pastelinių atspalvių ir neryškių raštų marmurą – dažytas jis gali suteikti ryškumo interjerui ir gyvenimui.

Marmuro virsmas: saikingai ir lengvai
© Shutterstock nuotr.

Svarbu!
Rinkdamiesi marmuru puoštus baldus tiksliai jauskite erdvės mastelį. Akmeniniai daiktai dažnai atrodo sunkūs ir tiesiogine, ir perkeltine prasme, tad būtina įvertinti jų sukeliamą vizualų įspūdį. Arba teikite pirmenybę lakoniško silueto baldams, kurių dizainas sustiprina lengvumo įspūdį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Markizės – stilingas ir funkcionalus namų puošybos elementas

Net iki menkiausių smulkmenų apgalvotą smagaus vasarojimo lauke planą gali sujaukti tai, kas mums nepavaldu, – spiginanti saulė ar merkiantis lietutis ir, užuot ilsėjusis lauke, tenka tūnoti namuose... Tačiau net ir šios problemos lengvai išsprendžiamos: vieni stato pavėsines, kiti įsigyja skėčius, o treti pasirenka bene sėkmingiausią variantą – markizes, skirtas terasoms ar balkonams.

Sausas ir kvepiantis vonios kambarys: komfortas prasideda nuo inžinerijos

Užėjus į vonios kambarį, inžinerinė įranga nekrinta į akis. Gražiai įrengtame interjere jos ir nepamatysi. Kai mums reikia, vanduo atbėga ir, kai nebereikia, išbėga iš namų. Švariai, tyliai, saugiai. Apie vamzdžius, jungtis ir kanalus vandeniui nubėgti prisimename tik tuomet, kai kas nors nutinka. Vokiečių santechnikos gamintoja, kompanija TECE, stengiasi gaminti tokią įrangą, kurią sumontavus galėtum užmiršti.

Dekoratyvinis akmuo: apdaila, nekelianti rūpesčių

Akmuo naudojamas jau daugelį šimtmečių, tai viena populiariausių tiek eksterjero, tiek interjero apdailos medžiagų. Tačiau natūralaus akmens kaina, didelis svoris ir kruopštumo reikalaujančios instaliacijos neretai sumažina galimybes jį pritaikyti savo erdvėje. Šią problemą išsprendžia pažangios technologijos, padedančios sukurti natūralios išvaizdos tvirtą dirbinį, bet kartu – ir lengvą akmens gaminį, pasižymintį visomis gerosiomis natūralaus akmens savybėmis ir kiekvienam prieinamomis kainomis.

Naujiena: sprendimas, kuris patikimai izoliuoja vamzdžių sujungimus sienoje

Naujas TECE produktas – sandarinimo priemonių rinkinys garantuoja visišką sienose sumontuotų vamzdžių jungčių sandarumą. Jei pro jas kada ir pradėtų sunktis vanduo, jis išbėgtų į sienos paviršių, o nesikauptų sienoje. Šis sandarinimo rinkinys pritaikytas saugiai ir patikimai montuoti praustuvo, dušo maišytuvus.

Ar betoninės grindys tinka vonios kambariui?

Įvairūs betoniniai apdailos elementai (lubos, grindys, akcentinės sienos) šiandien yra labai madingi. Jie interjerui suteikia modernų ir šiuolaikišką veidą. Tačiau dėl šios medžiagos vizualinio šaltumo, ne visi išdrįsta ją išbandyti, ypač jaukumo reikalaujančiose svetainės bei miegamojo erdvėse. Visgi jei norite betoninio akcento savo namuose, galite išbandyti betonines grindis vonioje.

Konkurso nugalėtoja iš Vilniaus prizo laimėti visai nesitikėjo

Sveikiname žurnalo „Mano Namai“ prenumeratorę Odetą Ražinskienę, kuri laimėjo ilgaamžę patirtį turinčio gamintojo „Villeroy&Boch“ įsteigtą prizą – keraminę virtuvės plautuvę.

Neįtikėtini pokyčiai: vyriškis seną daržinę pavertė į 1,1 mln. eurų vertės namą (2)

Tikriausiai nei vienas iš jūsų nėra svajojęs apie gyvenimą daržinėje. Tačiau pamatę šį Rob Lond-Caulk įgyvendintą projektą, galite pakeisti savo nuomonę.

Kaip įsirengti tokį vonios kambarį, iš kurio nesinorėtų išeiti

Vonia jau seniai nebėra tik vieta, skirta švarintis. Tai atokvėpio ir poilsio erdvė, štai kodėl interjero dizaineriai ir architektai pastaraisiais metais tiek daug dėmesio skiria vonios kambario estetikai, funkcionalumui, dekoro detalėms. Čia atsiranda lentynų su knygomis, paveikslų, kilimų, toršerų, fotelių, pagalvėlių, vazų ir žvakių.

Sustiprinkite namų harmoniją: kaip išsirinkti spalvas savo būstui

Mus supančios spalvos gali mus paveikti ir tiesiogine, ir simboline prasme. Tai reiškia, kad savo namuose galime naudoti spalvas tam, kad pakeistume savo gyvenimą į geresnę pusę. Perdažius patalpą galima pakeisti joje vyraujančią energiją. Būtent taip fengšui filosofijoje aiškinama spalvų pasirinkimo būste svarba. Taigi, išsiaiškinkime, kokią įtaką mums daro skirtingos spalvos.

NAUJIENA: vidaus dažai, su kuriais dažyti lengva ir saugu

Vidaus dažai „Vivacolor Green Line“ yra saugūs jums ir aplinkai.