Kaip išsirinkti tinkamą sofą: atsigulkite, pasėdėkite ir pačiupinėkite

Nepasėdėjus ant sofos neįmanoma suprasti, ar ji patogi ir tinkama, bet be šio kriterijaus reikėtų įvertinti ir kitus, kad naujasis pirkinys virstų patogiu, funkcionaliu ir estetišku baldu, kuriuo galėtumėte džiaugtis po sunkios darbo dienos.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirmiausiai įvertinkite sofos audinį – palieskite jį, pajuskite oda, pavyzdžiui, rankų. Parduotuvėje išsirinkus sofą, ji gali patikti, bet atsigabenus ją namo gali paaiškėti, kad jos audinys per šiurkštus ir erzina odą. Todėl jau parduotuvėje reikėtų įvertinti sofos audinį ir jo poveikį odai. Galbūt pajusite, kad minkšta odinė sofa vis dėlto yra šaltoka, o aksominė nemaloniai trina nuogas kojas.

Patikrinus audinį reikėtų išbandyti, ar sofa patogi sėdėti įvairiomis pozomis. Parduotuvės darbuotojai neturėtų pykti, jei jūs pabandysite atsisėti giliau ir patikrinsite, ar patogu sėdėti tokia poza, kaip esate labiausiai įpratę. Galbūt paaiškės, kad sėdimosios dalies gylis nėra labai patogus. Ant sofos sėskitės taip, kad kojos būtų sulenktos 90 laipsnių kampu, ir taip, kad jos būtų ištiestos ir nesiektų grindų.

Kaip išsirinkti tinkamą sofą: atsigulkite, pasėdėkite ir pačiupinėkite
© Shutterstock

Žinoma, parduotuvėje visi nori atrodyti labai mandagūs ir išauklėti, bet renkantis sofą reikėtų pamiršti drovumą ir nuodugniai išbandyti baldą – patikrinkite, ar jis jums bus patogus, kad suprastumėte, ar jis jums tinka. Nebijokite atsistoję vėl atsisėsti, kad įsitikintumėte, ar sofa tikrai minkšta, ir ar jums tinka jos aukštis.

Kaip išsirinkti tinkamą sofą: atsigulkite, pasėdėkite ir pačiupinėkite
© Shutterstock


Labai svarbus sofos elementas yra ranktūriai – jie turi būti labai patogūs, bet ne mažiau svarbus ir jų estetinis vaizdas. Ranktūrių būna įvairaus aukštumo, platumo, patogumo, jie būna pagaminti iš įvairių medžiagų. Jei jums ranktūriai nebūtini, rinkitės tokią sofą, kurios galai atviri, o jei norėsite ant ranktūrio pasidėti puodelį ar lėkštę, rinkitės tokius, kurių paviršius lygus ir stabilus.

Kaip išsirinkti tinkamą sofą: atsigulkite, pasėdėkite ir pačiupinėkite
© Shutterstock


Taip pat būtina išbandyti sofos atkaltę. Atsiremkite patogiai, atsigulkite, atsisėskite ir visaip kitaip išmėginkite, ar jums bus patogu. Galbūt jums tiks sofa su nuimamomis atkaltės pagalvėlėmis, kurias galima pasidėti pagal poreikį ten, kur norisi, arba apskritai nuimti, jei reikia gilesnės sėdėjimo zonos. Rekomenduojame ieškoti sofos su nuimamu audiniu, kurį galima skalbti skalbimo mašinoje, o ne tokios, kurią galima išvalyti tik rankomis, nes audinys nenusiima. Jei sofa su nuimamu užvalkalu, prieš ją įsigydami būtinai patikrinkite, ar jį patogu nuimti ir vėl užvilkti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Konkurso nugalėtoja iš Vilniaus prizo laimėti visai nesitikėjo

Sveikiname žurnalo „Mano Namai“ prenumeratorę Odetą Ražinskienę, kuri laimėjo ilgaamžę patirtį turinčio gamintojo „Villeroy&Boch“ įsteigtą prizą – keraminę virtuvės plautuvę.

Neįtikėtini pokyčiai: vyriškis seną daržinę pavertė į 1,1 mln. eurų vertės namą (2)

Tikriausiai nei vienas iš jūsų nėra svajojęs apie gyvenimą daržinėje. Tačiau pamatę šį Rob Lond-Caulk įgyvendintą projektą, galite pakeisti savo nuomonę.

Kaip įsirengti tokį vonios kambarį, iš kurio nesinorėtų išeiti

Vonia jau seniai nebėra tik vieta, skirta švarintis. Tai atokvėpio ir poilsio erdvė, štai kodėl interjero dizaineriai ir architektai pastaraisiais metais tiek daug dėmesio skiria vonios kambario estetikai, funkcionalumui, dekoro detalėms. Čia atsiranda lentynų su knygomis, paveikslų, kilimų, toršerų, fotelių, pagalvėlių, vazų ir žvakių.

Sustiprinkite namų harmoniją: kaip išsirinkti spalvas savo būstui

Mus supančios spalvos gali mus paveikti ir tiesiogine, ir simboline prasme. Tai reiškia, kad savo namuose galime naudoti spalvas tam, kad pakeistume savo gyvenimą į geresnę pusę. Perdažius patalpą galima pakeisti joje vyraujančią energiją. Būtent taip fengšui filosofijoje aiškinama spalvų pasirinkimo būste svarba. Taigi, išsiaiškinkime, kokią įtaką mums daro skirtingos spalvos.

NAUJIENA: vidaus dažai, su kuriais dažyti lengva ir saugu

Vidaus dažai „Vivacolor Green Line“ yra saugūs jums ir aplinkai.

65 kv.m butas Kaune: lakoniški kontrastai išryškina formas

Šių metų „Auksinės paletės“ konkurse geriausio vonios kambario interjero kategorijos nugalėtoju žiuri komisija pripažino studijos „Akta“ (dizaineriai Normundas Vilkas ir Dovilė Paunksnytė) projektą.

Naujausios protingų namų tendencijos: valdymas balsu – tik ar pavyks tai padaryti lietuviškai?

Netrukus Lietuvoje bus pristatyta dar tik bandoma balsu valdoma išmaniųjų namų sistema. Kol kas jos veikimas lietuvių kalba išlieka komplikuotas, tačiau šią problemą sprendžiantys inovatoriai neabejoja – kai atsiras tokia galimybė, rinka apsivers iškart ir neatpažįstamai. Kaip keisis mūsų namai artimiausiais metais ir į ką investuoti norintiems gyventi tikrai moderniai?

Šių metų interjero iššūkis – suderinti tai, kas nesuderinama

Sulig įsibėgėjusiu pavasariu namie imamės dviejų darbų: skubiai išsivalome langus (kas dar to nepadarėme iki Velykų) ir, pagal norus bei galimybes, atsinaujiname interjerą. Tiek kuriant bendrą namų vaizdą, tiek renkantis atskirus interjero elementus – šiemet madingi drąsūs ir nestandartiniai sprendimai. Pasak interjero dizainerės Monikos Juknienės, didžiausias 2018-ūjų iššūkis – suderinti skirtingus stilius bei medžiagas, o tai padarius – įterpti išraiškingas ir neįprastas detales.

Verta žinoti, kad vonios kambarys būtų sausas ir visada kvepėtų

Inžinerinės klaidos ir pasirinkti netinkami produktai įrengiant modernią dušo zoną gali baigtis arba nuolat telkšančia bala arba prastais vandentiekio kanalizacijos kvapais, sklindančiais iš tos vietos, kur subėga vanduo.

PRIEŠ ir PO: pokyčiai viename Kauno name

Vienas didžiausių klausimų beįsirengiant būstą – dalinę ar pilną apdailą rinktis. Viena šeima, paklausta, kodėl pasirinko būstą su daline, o ne su pilna apdaila, sako, jog aplankyti būstai su pilna apdaila juos vis nuvildavo, kiekvieną smulkmeną norėjosi perdaryti savaip. Taigi galiausiai jie suprato, kad keičiant jau įrengtą būstą bus ir sunkiau, ir brangiau.