Kaip išsirinkti tinkamą sofą: atsigulkite, pasėdėkite ir pačiupinėkite

Nepasėdėjus ant sofos neįmanoma suprasti, ar ji patogi ir tinkama, bet be šio kriterijaus reikėtų įvertinti ir kitus, kad naujasis pirkinys virstų patogiu, funkcionaliu ir estetišku baldu, kuriuo galėtumėte džiaugtis po sunkios darbo dienos.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirmiausiai įvertinkite sofos audinį – palieskite jį, pajuskite oda, pavyzdžiui, rankų. Parduotuvėje išsirinkus sofą, ji gali patikti, bet atsigabenus ją namo gali paaiškėti, kad jos audinys per šiurkštus ir erzina odą. Todėl jau parduotuvėje reikėtų įvertinti sofos audinį ir jo poveikį odai. Galbūt pajusite, kad minkšta odinė sofa vis dėlto yra šaltoka, o aksominė nemaloniai trina nuogas kojas.

Patikrinus audinį reikėtų išbandyti, ar sofa patogi sėdėti įvairiomis pozomis. Parduotuvės darbuotojai neturėtų pykti, jei jūs pabandysite atsisėti giliau ir patikrinsite, ar patogu sėdėti tokia poza, kaip esate labiausiai įpratę. Galbūt paaiškės, kad sėdimosios dalies gylis nėra labai patogus. Ant sofos sėskitės taip, kad kojos būtų sulenktos 90 laipsnių kampu, ir taip, kad jos būtų ištiestos ir nesiektų grindų.

Kaip išsirinkti tinkamą sofą: atsigulkite, pasėdėkite ir pačiupinėkite
© Shutterstock

Žinoma, parduotuvėje visi nori atrodyti labai mandagūs ir išauklėti, bet renkantis sofą reikėtų pamiršti drovumą ir nuodugniai išbandyti baldą – patikrinkite, ar jis jums bus patogus, kad suprastumėte, ar jis jums tinka. Nebijokite atsistoję vėl atsisėsti, kad įsitikintumėte, ar sofa tikrai minkšta, ir ar jums tinka jos aukštis.

Kaip išsirinkti tinkamą sofą: atsigulkite, pasėdėkite ir pačiupinėkite
© Shutterstock


Labai svarbus sofos elementas yra ranktūriai – jie turi būti labai patogūs, bet ne mažiau svarbus ir jų estetinis vaizdas. Ranktūrių būna įvairaus aukštumo, platumo, patogumo, jie būna pagaminti iš įvairių medžiagų. Jei jums ranktūriai nebūtini, rinkitės tokią sofą, kurios galai atviri, o jei norėsite ant ranktūrio pasidėti puodelį ar lėkštę, rinkitės tokius, kurių paviršius lygus ir stabilus.

Kaip išsirinkti tinkamą sofą: atsigulkite, pasėdėkite ir pačiupinėkite
© Shutterstock


Taip pat būtina išbandyti sofos atkaltę. Atsiremkite patogiai, atsigulkite, atsisėskite ir visaip kitaip išmėginkite, ar jums bus patogu. Galbūt jums tiks sofa su nuimamomis atkaltės pagalvėlėmis, kurias galima pasidėti pagal poreikį ten, kur norisi, arba apskritai nuimti, jei reikia gilesnės sėdėjimo zonos. Rekomenduojame ieškoti sofos su nuimamu audiniu, kurį galima skalbti skalbimo mašinoje, o ne tokios, kurią galima išvalyti tik rankomis, nes audinys nenusiima. Jei sofa su nuimamu užvalkalu, prieš ją įsigydami būtinai patikrinkite, ar jį patogu nuimti ir vėl užvilkti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

PRIEŠ ir PO: prieškambario pokyčiai

Niekas kitas taip nepasveikina į namus užėjusio svečio ar grįžusio šeimininko, kaip stilingas ir patogus prieškambaris. Ką galima padaryti, kad pirmasis įspūdis būtų kuo geresnis?

Butai plikomis sienomis – erdvės lietuvių individualizmui išreikšti?

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje erdvėje. Be to, lietuviams būdingas individualumas lemia norą turėti kuo unikalesnį ir originalesnį savųjų namų interjerą. Šios priežastys, anot interjero dizainerės Loretos Piščikienės, yra pagrindinės, lemiančios butų su daline apdaila populiarumą mūsų šalyje.

Sužinokite, koks interjero stilius artimiausias lietuvio širdžiai (3)

Praktiškumas, jaukumas, natūralios vietinės medžiagos, prabangos atsisakymas, daug natūralios šviesos. Tai vieni pagrindinių lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjero elementų. Taip pat šalyje sparčiai populiarėja ir skandinaviškas gyvenimo būdas, o visi šie pokyčiai jau pradeda atsispindėti ir pastatų architektūroje.

Kaip paruošti lauko baldus kitam sezonui?

Su vėstančiais orais susijusios oro sąlygos (prasidėję dažni lietūs, artėjančios šlapdribos bei sniegas, stiprūs vėjo šuorai) nėra palankios net ir dideliu atsparumu pasižymintiems lauko baldams. Tad artėjant lapkričiui, verta pradėti galvoti apie jų parengimą žiemai. Kad lauko baldai tarnautų ilgiau, juos reikia tinkamai paruošti kitam sezonui, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti.

Ekspertai pataria: kaip nesuklysti renkantis unitazą?

Dėliojant tobulo vonios kambario paveikslą unitazas, greičiausiai, nėra pirmasis į galvą šaunantis interjero elementas. Tačiau nuvertinti jo nereikėtų – tinkamai išsirinkus apie tokį pirkinį galėsite negalvoti visą dešimtmetį, o sutaupytą laiką, skirtą vonios kambariui tvarkyti, panaudosite kur kas prasmingiau. Pasak ekspertų, renkantis unitazą dėmesį svarbiausia atkreipti į du aspektus: vandens sąnaudas ir lengvą, daug pastangų nereikalaujančią priežiūrą.

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti virtuvės ir vonios plyteles? (3)

Pasirodo, kad jaukų ir stilingą interjerą gali turėti kiekvienas. Tam nereikia daug pinigų, o pakanka tik trupučio žinių ir uolaus darbo. Senus daugiabučius „persekiojančios“ senovinės plytelės gali būti lengvai atnaujinamos, tiesiog jas nudažius. Tai puikiai įrodė dizainerė Gitana Valavičiūtė nudažiusi savo paveldėto Justiniškių buto virtuvės ir vonios plyteles.

Naujoviška tapetų kolekcija: gražu tai, kas paprasta

Prekės ženklo „Flamant“ diktuojamo stiliaus idėja – nauja seno interpretacija – pasirodė patraukli sienų dangos mados diktatoriumi laikomam Belgijos gamintojui „Arte“. Tad prieš dešimtmetį abi kompanijos suvienijo jėgas ir pasaulį išvydo pirmoji drauge sukurta tapetų kolekcija „Flamant“, sulaukusi neįtikėtinos sėkmės visame pasaulyje. Tai paskatino sėkmingai bendradarbiauti toliau.

Kaip namuose susikurti poilsio oazę

„Vilmers“ daugiau nei dešimtmetį užsienio ir Lietuvos rinkoms sėkmingai pristato naujas rankų darbo baldų kolekcijas, atitinkančias aukščiausius kokybės standartus ir naujausias Skandinavijoje bei Vakarų Europoje vyraujančias dizaino tendencijas. Skandinaviško kapitalo įmonė, plėtojanti veiklą Šiaurės ir Vakarų Europos šalyse, praėjusiais metais užsibrėžė tikslą įgyta patirtimi pasidalyti ir Lietuvos rinkoje – pakvietė apsilankyti naujai duris atvėrusiuose baldų salonuose. Šiais metais gamintojas žada itin daug naujovių ir kviečia apsilankyti parodoje „Baldai“, kur patys galėsite įsitikinti, kad tai – ne tik stilingi baldai, bet ir šis tas daugiau: puikus aptarnavimas, aukšta kokybė ir jaukumas Jūsų namams.

Inžinerinės įrangos ekspozicijos atidarymas priminė meninį performansą

Pasaulyje Inovacijomis ir atradimais vandens inžinerinių sistemų srityje garsėjanti vokiečių kompanija TECE Vilniuje atidarė ekspozicinį centrą, skirtą visam Baltijos regionui. Atidarymo iškilmės prasidėjo meniniu performansu – svečių ir šeimininkų akyse ledo stulpas su jame įšaldytomis detalėmis pamažu tirpo po šilta dušo srove. Vanduo nepastebimai subėgo į dušo lataką. Šiam reginiui buvo pritaikyti moderniausi bendrovės inžineriniai sprendimai.

Iššūkis priimtas: tatuiruotė ant sienos

Nuolatos populiarėjant tatuiruočių menui vis dažniau išraiškingos tatuiruotės matomos ant įvairių žmogaus kūno vietų. Šis menas įgauna daugiau drąsos ir keičiasi – kūno puošyboje naudojami ne tik įvairūs ornamentai, ženklai, bet ir žinomi paveikslai, miesto vaizdai ar filmo scenos.