Reklama

Kaip įsirengti tokį vonios kambarį, iš kurio nesinorėtų išeiti

Vonia jau seniai nebėra tik vieta, skirta švarintis. Tai atokvėpio ir poilsio erdvė, štai kodėl interjero dizaineriai ir architektai pastaraisiais metais tiek daug dėmesio skiria vonios kambario estetikai, funkcionalumui, dekoro detalėms. Čia atsiranda lentynų su knygomis, paveikslų, kilimų, toršerų, fotelių, pagalvėlių, vazų ir žvakių.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Architektas Mantas Bertauskis, kalbėdamas apie namų projektavimą ir jų interjerą, pastebi, kad svarbiausia yra emocija, kurią sukuria pasirinkęs vienokias ar kitokias formas.

„Stengiuosi sukurti namus, kuriuose žmogus taptų laimingu gyventoju“, – paklaustas, kuo vadovaujasi projektuodamas gyvenamąsias erdves, atsakė architektas. Matyti, kaip sumanymas virsta realybe, – didelis džiaugsmas. Turėti viziją, kokio rezultato sieki, svarbu kuriant kiekvieną erdvę, tačiau vonios kambarys išskirtinis, nes didžioji dalis techninės įrangos, kuri nulemia būsimą interjerą, yra sumontuojama labai ankstyvu statybos etapu, dar mūrijant sienas.

„Itin svarbu turėti aiškią viziją, kokio tipo įranga bus vonioje, kur kokie prietaisai bus išdėlioti. Tai žinoti reikėtų dar mūrijant sienas, kol neištinkuota ir neišbetonuota vonios patalpa. Kitu atveju tenka perdarinėti ir mokėti du kartus“, – aiškino architektas.

Beje, dušo kabina dažnai įrengiama su vadinamuoju padu vandeniui nubėgti. Vėliau paaiškėja, kad žmogus nori dušo be pado. Taigi tenka ardyti grindis ir įrengti trapą arba lataką. Kitas nemalonus atvejis, kai per vėlai nusprendžiama maišytuvus, bidė ir unitazą kabinti ant potinkinių mechanizmų: tenka perdarinėti sienų apdailą.

Kaip įsirengti tokį vonios kambarį, iš kurio nesinorėtų išeiti
© Gamintojo archyvas


Jei duše planuojama įrengti lietų imituojančią sistemą, taip pat reikia specialių įrengimų. Jeigu bus padaryta standartiškai, lietaus efekto nepavyks sukurti arba teks perdarinėti.

Architektas atkreipia dėmesį į unitazo vietą vonios kambaryje. Kabinamo unitazo nereikėtų kabinti prie bendros su miegamuoju sienos, nes į pertvarą montuojant potinkinį rėmą bus pažeista garso izoliacija. Jei nėra kitos išeities, galima storinti sieną, joje suformuoti integruotas spinteles, tačiau tai sumažins erdvę. Pasak M. Bertauskio, optimalus vonios kambario dydis, kuriame telpa praustuvas, unitazas, bidė ir vonia, yra 6 kv. m. Jei norima turėti ir vonią, ir atskirą dušą, reikėtų 8 kv. m.

Kaip įsirengti tokį vonios kambarį, iš kurio nesinorėtų išeiti
© Gamintojo archyvas


Vonioje architektas pataria naudoti kuo daugiau įmontuojamų, paslepiamų elementų, kuo mažiau apkrauti erdvę, nes kasdienė žmogaus buitis pati apkrauna vonios kambarį įvairiais daiktais. „Iš anksto apgalvojus ir suplanavus vonios kambarį tikrai galima panaudoti daug šiuolaikiškų sprendimų.

Dažnai naudojame vokiečių vandens inžinerinės įrangos gamintojo TECE produktus, nes jų, suderintų tarpusavyje, – didelis pasirinkimas: galima lengvai išspręsti sudėtingas situacijas, kai tenka užtikrinti funkcionalumą ir išlaikyti estetišką vaizdą“, – patirtimi dalijosi architektas.

Daugiau informacijos: www.tece.lt

Užsakymo nr.: PT_78218031

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Konkurso nugalėtoja iš Vilniaus prizo laimėti visai nesitikėjo

Sveikiname žurnalo „Mano Namai“ prenumeratorę Odetą Ražinskienę, kuri laimėjo ilgaamžę patirtį turinčio gamintojo „Villeroy&Boch“ įsteigtą prizą – keraminę virtuvės plautuvę.

Neįtikėtini pokyčiai: vyriškis seną daržinę pavertė į 1,1 mln. eurų vertės namą (2)

Tikriausiai nei vienas iš jūsų nėra svajojęs apie gyvenimą daržinėje. Tačiau pamatę šį Rob Lond-Caulk įgyvendintą projektą, galite pakeisti savo nuomonę.

Kaip įsirengti tokį vonios kambarį, iš kurio nesinorėtų išeiti

Vonia jau seniai nebėra tik vieta, skirta švarintis. Tai atokvėpio ir poilsio erdvė, štai kodėl interjero dizaineriai ir architektai pastaraisiais metais tiek daug dėmesio skiria vonios kambario estetikai, funkcionalumui, dekoro detalėms. Čia atsiranda lentynų su knygomis, paveikslų, kilimų, toršerų, fotelių, pagalvėlių, vazų ir žvakių.

Sustiprinkite namų harmoniją: kaip išsirinkti spalvas savo būstui

Mus supančios spalvos gali mus paveikti ir tiesiogine, ir simboline prasme. Tai reiškia, kad savo namuose galime naudoti spalvas tam, kad pakeistume savo gyvenimą į geresnę pusę. Perdažius patalpą galima pakeisti joje vyraujančią energiją. Būtent taip fengšui filosofijoje aiškinama spalvų pasirinkimo būste svarba. Taigi, išsiaiškinkime, kokią įtaką mums daro skirtingos spalvos.

NAUJIENA: vidaus dažai, su kuriais dažyti lengva ir saugu

Vidaus dažai „Vivacolor Green Line“ yra saugūs jums ir aplinkai.

65 kv.m butas Kaune: lakoniški kontrastai išryškina formas

Šių metų „Auksinės paletės“ konkurse geriausio vonios kambario interjero kategorijos nugalėtoju žiuri komisija pripažino studijos „Akta“ (dizaineriai Normundas Vilkas ir Dovilė Paunksnytė) projektą.

Naujausios protingų namų tendencijos: valdymas balsu – tik ar pavyks tai padaryti lietuviškai?

Netrukus Lietuvoje bus pristatyta dar tik bandoma balsu valdoma išmaniųjų namų sistema. Kol kas jos veikimas lietuvių kalba išlieka komplikuotas, tačiau šią problemą sprendžiantys inovatoriai neabejoja – kai atsiras tokia galimybė, rinka apsivers iškart ir neatpažįstamai. Kaip keisis mūsų namai artimiausiais metais ir į ką investuoti norintiems gyventi tikrai moderniai?

Šių metų interjero iššūkis – suderinti tai, kas nesuderinama

Sulig įsibėgėjusiu pavasariu namie imamės dviejų darbų: skubiai išsivalome langus (kas dar to nepadarėme iki Velykų) ir, pagal norus bei galimybes, atsinaujiname interjerą. Tiek kuriant bendrą namų vaizdą, tiek renkantis atskirus interjero elementus – šiemet madingi drąsūs ir nestandartiniai sprendimai. Pasak interjero dizainerės Monikos Juknienės, didžiausias 2018-ūjų iššūkis – suderinti skirtingus stilius bei medžiagas, o tai padarius – įterpti išraiškingas ir neįprastas detales.

Verta žinoti, kad vonios kambarys būtų sausas ir visada kvepėtų

Inžinerinės klaidos ir pasirinkti netinkami produktai įrengiant modernią dušo zoną gali baigtis arba nuolat telkšančia bala arba prastais vandentiekio kanalizacijos kvapais, sklindančiais iš tos vietos, kur subėga vanduo.

PRIEŠ ir PO: pokyčiai viename Kauno name

Vienas didžiausių klausimų beįsirengiant būstą – dalinę ar pilną apdailą rinktis. Viena šeima, paklausta, kodėl pasirinko būstą su daline, o ne su pilna apdaila, sako, jog aplankyti būstai su pilna apdaila juos vis nuvildavo, kiekvieną smulkmeną norėjosi perdaryti savaip. Taigi galiausiai jie suprato, kad keičiant jau įrengtą būstą bus ir sunkiau, ir brangiau.