„Išmanusis miestas II“: susipažinkime iš arčiau

„Structum“ konkurso „Išmanusis miestas II“ projektiniai darbai tęsiasi. O kol studentai mąsto, planuoja ir skaičiuoja, kaip išmaniai pakeisti Elektrėnų ir Kaišiadorių miestų tikslines teritorijas, mes supažindiname jus su jais pačiais. Studentų ir jų vadovų paprašėme atsakyti į kelis klausimus.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Koks grupės kredo?
2. Kokią teritoriją pasirinkote ir kodėl, kuo ji jums įdomi, perspektyvi?
3. Kokius iššūkius keliate sau, dalyvaudami šiame konkurse?
4. Gal jau susidūrėte su kokiais nors sunkumais? Jei taip, kokiais? Kaip juos nugalite?
5. Ar manote, kad toks projektas prisidės prie jūsų profesionalumo, o gal ir apsisprendimo dėl veiklos pasirinkimo ateityje?
6. Kas, jūsų manymu, yra išmanusis miestas, koks jis?
7. Objekto pavyzdys, kuris jus įkvepia?
8. Išmanusis miestas. Į kokį pasaulio miestą orientuojatės?
9. Grupės vadovo patirtis, lūkesčiai, palinkėjimas.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Kaišiadorių grupė: Statybos inžinerija, III kursas, nuolatinės studijos: Tomas Starta, Justas Matačiūnas, Valentas Gruzdas, Aurimas Petreikis, Karolis Krasauskas, Darius Lukauskas. Vadovės: lektorė Jelena Jupatova ir Statybos fakulteto dekanė Lina Sakalauskienė.

1. VTDK komanda esame mes – ambicingi, kūrybingi ir vietoje nenustygstantys studentai, kuriuos vilioja vis sudėtingesni profesiniai iššūkiai ir nauja patirtis! Į viską žvelgiame linksmai, tad mūsų kredo – „nieko nėra neįmanoma!“Spyris į užpakalį, vis tiek žingsnis į priekį.

2. Neatsitiktinai pasirinkome vidurio Lietuvos miestą Kaišiadoris ir čia esančio kino teatro pritaikymą bendruomenės poreikiams. Pirmasis postūmis buvo tai, kad Kaišiadorys – vieno iš mūsų komandos narių gimtasis miestas. Be to, maždaug 8,5 tūkst. gyventojų turinčiam miesteliui kaip oras reikalingi žmonių poreikiams skirti modernūs objektai. Todėl šis sumanymas pasirodė mums labai perspektyvus ir atitinkantis mūsų kūrybinius siekius. Darbas įdomus, nes suteikia daug erdvės fantazijai, jam reikia nemažai profesinių įgūdžių: juk įvertinus pastato poreikį numatyta tik jo paskirtis! Labai tikimės, kad mūsų komandos išradingumas sužadins pelnytą susidomėjimą ir norą su nuostaba paklausti: „O ką čia daro?“ Juk pats Kaišiadorių miesto pavadinimas kildinimas remiantis istorija, kai caro laikais buvo statomas geležinkelis, o gyventojai vis klausdavo: „Kū čia dara?“ (t. y. „ką čia daro“).

3. Sužinojus projekto tematiką, mūsų galvose sukte įsisuko minčių bei idėjų verpetas... Todėl pati pirma užduotis buvo tinkamai įvertinti savo galimybes ir atsirinkti tas idėjas, kurios papildytų miesto viziją, būtų reikalingos miestui, be to, būtų realios ir įgyvendinamos.

4. Puikiai supratome, kad neišsiversime be tikro komandinio darbo. Juk visi šeši komandos nariai – statybos inžinieriai, o spręsti reikės daugybę technologinių, konstrukcinių, architektūrinių, ekonominių ir kitų problemų. Tad neišvengiamai kiekvienas turės imtis kurios nors srities lyderio vaidmens, o paskui analizuoti, pristatyti, apginti savo sumanymus, rasti bendrą sprendimą. Be to, tuščiame plote pastatyti naują modernų objektą yra gerokai paprasčiau nei modernizuoti ir pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams seną ir neefektyvų pastatą.

5. Tikru iššūkiu taps ir ekonominis projekto sprendimas. Kaip suderinti tiekėjų siūlomų medžiagų kainą ir savivaldybės skiriamų lėšų apimtį? Kaip įgyvendinti visas idėjas turint ribotą biudžetą? Ir, žinoma, pats realaus projekto įgyvendinimas – tai ne akademinis darbas, kuriamas auditorijos braižykloje ar prie kompiuterio, o tikras ir apčiuopiamas rezultatas! Vis dar kylančių abejonių, kaip šeši statybos inžinieriai sugebės susidoroti su visu pastato projektu – nuo komunikacijų iki dizaino – nevadiname sunkumais! Tikime, kad tokius sunkumus padės įveikti energinga ir draugiška komanda, kurios kiekvienas narys vadovaujasi optimistiniu komandos kredo!

6. Esame įsitikinę, kad toks projektas suteiks mums daug naujos patirties ir prisidės prie mūsų profesinio tobulėjimo. Įgyvendindami projektą turėsime galimybę realiame darbe susipažinti su pačia naujausia statybinių bei kitų medžiagų gamintojų produkcija, pamatyti praktinį jos pritaikymą, taikyti moderniausias technologijas ir taip kloti pamatus būsimai savo veiklai.

7. Išmanusis miestas – tai kokybiškai nauji sprendimai, kuriuos iš esmės teks priimti mūsų kartai. Mąstydami apie inovatyvias statybas neišvengiamai susiduriame su sąvokomis „žinių miestas“, „skaitmeninis miestas“, „kibernetinis miestas“, „ekologinis miestas“... Ateities miestui nebepakanka vien geros infrastruktūros ar materialinių išteklių – tai iš esmės nauja gyvenimo kokybė derinant inovatyvias technologijas ir ekologinius sprendimus. Todėl išmanusis miestas – tai ne tik modernūs pastatai. Tai išmanūs žmonės ir jų gyvenimo būdas, išmani ekonomika ir valdymas, išmani aplinka ir susisiekimas.

8. Gebėjimas mąstyti kūrybiškai bei laki fantazija padeda kiekvienam žmogui, tačiau esminis energijos ir noro dirbti suteikiantis varikliukas visada yra įkvėpimas. VTDK komanda – ne išimtis. Mūsų varikliu tapo objektai, įkvėpę mus sukurti fasadą, kuris gyvai atrodytų ne tik dienos metu, tačiau ir sutemose. Toks fasadas padės pastatui išsiskirti iš aplinkos, taps dėmesio ir traukos objektu. Šiandien pasaulyje išties nemažai miestų, į kuriuos vertėtų lygiuotis, kurių patirtimi reikėtų vadovautis. Kai kurie iš jų jau buvo statomi kaip „išmanieji“, tačiau daugelis išmaniaisiais miestais tampa žingsnis po žingsnio... Galėtume rinktis ne vieną: Seulą, Tokiją, Niujorką, Šanchajų, Singapūrą, Amsterdamą, Kairą, Dubajų ar kt. Tačiau mūsų akį patraukė didžiausias Brazilijos mietas San Paulas. Jo žingsniai išmaniojo miesto link pastaraisiais metais ypač spartūs, nors ekonominė ir socialinė aplinka ne pati palankiausia.

9. Dalyvaudami šiame projekte siekiame prisidėti prie visai mūsų visuomenei aktualių problemų sprendimo: tvarumo, ekologiškumo, pastatų atnaujinimo, modernizacijos, statinio informacinio modeliavimo (BIM) proceso diegimo ir pan. Esame įsitikinę, kad bendradarbiavimas su verslo įmonių atstovais bei savivaldybės darbuotojais leis geriau įsigilinti į jų poreikius ir ieškoti sėkmingų profesinių sprendimų, stiprins kolegines studijas ir jaunuolių norą rinktis statybos inžinieriaus profesiją. Linkiu mūsų komandai įdomių idėjų, šmaikštumo, turiningo laiko projektuojant, diskutuojant, priimant sprendimus.“ VTDK Statybos fakulteto dekanė Lina Sakalauskienė. „Galimybė jau antrą kartą dalyvauti konkurse „Išmanusis miestas“ leidžia mums kaupti neįkainojamų žinių, patirties ir naujų pažinčių verslo pasaulyje turtus. Praėjusiais metais susikūrusi kolegijos komanda negalėjo taip paprastai imti ir išnykti: prie kelių buvusios komandos „senų vilkų“ noriai prisijungė naujų narių. Ir štai – mes vėl komanda! Pernai vykęs darbas taip mus įtraukė, kad ir šiemet laukėme naujų iššūkių, naujų galimybių pademonstruoti savo talentą ir gebėjimus. Žinoma, kaip ir bet koks jaunas žmogus, mes esame ambicingi ir siekiame prisidėti prie miesto vystymosi istorijos.“ (Komandos vadovė Jelena Jupatova).

„Išmanusis miestas II“: susipažinkime iš arčiau
© Asmeninio archyvo nuotr.

Kauno technologijos universiteto Elektrėnų komanda: Karolina Gričiūtė, Gintarė Lučinskaitė, Architektūra, bakalauro studijos, 4 kursas; Ieva Kupčiūnaitė, Živilė Pažėraitė, Statybinės konstrukcijos, magistrantūros studijos, 1 kursas; Mantvydė Mičelytė, Statybinės medžiagos, magistrantūros studijos, 1 kursas; Aidas Balčiūnas, Pastatų inžinerinės sistemos, magistrantūros studijos, 1 kursas. Vadovė: KTU Statybos ir architektūros fakulteto Architektūros ir urbanistikos katedros lektorė Jurga Vitkuvienė.

1. Komandos šūkis: Tai – ne problema, o spręstinas klausimas. Ateiname apsiginklavę žiniomis, pamatome aibę galimybių, nugalime visas kliūtis.

2. Elektrėnų atrakcionų ir pramogų parko teritorija išskirtinė dėl urbanistinės situacijos, gamtinių ir antropogeninių sąlygų komplekso. Elektrėnai iki šiol tebėra neatrasta investicijų vieta, todėl labai įdomu pasiūlyti ką nors mieste, kuriame tiek daug galimybių. Mūsų nuomone, tai pati įdomiausia ir kūrybingiausia tema.

3. Pasisemti naujos profesinės patirties ir tarpdisciplininio bendravimo įgūdžių, pasiekti maksimalų rezultatą. Tikimės, kad projekto sprendiniuose pavyks išreikšti visas mūsų mintis ir sėkmingai įveikti auditorijos baimę, pristatyti savo idėjas didelei auditorijai.

4. Pasirodo, suderinti skirtingų specialybių ir skirtingų studijų pakopų kolegų interesus nėra taip paprasta, visų darbotvarkės yra labai skirtingos ir įtemptos, tad nelengva rasti pakankamai laiko efektyviems susitikimams. Tačiau bendradarbiavimo rezultatai labai džiugina, nes skirtingų sričių atstovų diskusijose gimsta naujų ir netikėtų idėjų bei sprendimų.

5. Dalyvavimas konkurse – gera patirtis, ruošiantis profesinei veiklai. Įgytos žinios pagelbės ateityje rengiant realius projektus. Žinoma, labai tikimės, kad šis mūsų projektas taip pat bus įgyvendintas.

6. Išmanusis miestas visų pirma yra darnus miestas, kuriame technologijos padeda suvaldyti glaudžiai susipynusius miesto, žmogaus, gamtos poreikius. Tai gyvas organizmas, sistema, kurioje kiekvienas komponentas yra labai svarbus, veikia kaip visumos dalis, prisidedanti prie sėkmingo funkcionavimo. Šis projektas suteiktų Elektrėnams galimybių tapti išmaniuoju Lietuvos miestu arba bet truputį prie to priartėti.

7. Pasirinktas analogas – Paprokanio ežero pakrantės sutvarkymas Lenkijoje. Šis projektas mus sudomino visų pirma dėl to, kad yra labai artimas Elektrėnų miestui. Šioje teritorijoje yra laisvalaikio, pramogų ir sporto centras. Jis kiek nutolęs nuo miesto, todėl šios ežero pakrantės sutvarkymo projektas tapo svarbiu ryšiu, jungiančiu du pagrindinius vietovės centrus. Projekte naudojamos artimos gamtai medžiagos: mediena, akmuo, natūralūs pluoštai. Šiame konkurse mūsų tikslas – Elektrėnų marių pakrante sujungti taip pat du labai svarbius miesto ženklus – Ledo areną ir bažnyčią. Ir tai padaryti naudojant kuo artimesnes gamtai medžiagas, tačiau nepamirštant išmaniųjų galimybių.

8. Miestas, į kurį mes orientuojamės, tai Singapūras, ir turbūt pats įspūdingiausias objektas šiame mieste – „Gardens by the Bay“ botanikos sodas.

9. „Drąsos kuriant vizijas, darnos siūlant sprendimus, sėkmės konkurse!“ Komandos vadovė Jurga Vitkuvienė.

„Išmanusis miestas II“: susipažinkime iš arčiau
© Asmeninio archyvo nuotr.

Kauno technologijos universiteto Kaišiadorių komanda: Marija Surokina, Architektūra, 4 kursas; Aidas Bobyrius, Modestas Mizgaitis, Tomas Vaiciukevičius, Statybos technologijos, magistrantūros studijos, 1 kursas. Vadovai: lektorius Tada Žebrauskas, Architektūros ir kraštotvarkos katedros dėstytojas Vytautas Baltus.

1. Mūsų šūkis – „Pamatai ir pastatai.“

2. Kaišiadorių miestas mus sužavėjo savo istorija, mat miestas pradėjo formuotis atsiradus geležinkeliui. Kaišiadorys turi daug potencialo, deja, neturi aiškiai suformuoto taškinio miesto centro. Mūsų tikslas – suformuoti aiškų miesto centrą, kuris tūrėtų tris funkcinio zonavimo tipus: komercinę zoną (verslo), kultūrinę bei rekreacinę zonas.

3. Pagrindinis iššūkis – naujų technologijų pritaikymas mūsų pastatui ir teritorijai. Dar vienas svarbus iššūkis – išmokti bendradarbiauti su įvairių specialybių studentais. Paskutinis, bet vienas sunkiausių, – tai kuo geriau išnaudoti duotą biudžetą ir pritaikyti visų rėmėjų produkciją, kuriant savo viziją.

4. Kartais labai sunku suburti visus studentus į vieną vietą ir priimti tinkamą sprendimą. Šiuo klausimu mums labai padeda internetine erdvė. Čia mes bendraujame, dalijamės idėjomis, realiais pavyzdžiais ir galų gale prieiname bendrą sprendimą.

5. Manome, kad visada reikėtų išnaudoti visas galimybes, kurias suteikia universitetas. Bet koks dalyvavimas konkurse yra žingsnis asmeninėje karjeroje.

6. Išmanusis miestas – tai miestas, kuris pritaikytas žmonių poreikiams, toks miestas turėtų prisidėti prie kiekvieno gyventojo kasdienybės ir ją padaryti patogesnę bei lengvesnę.

7. Mus įkvepia „Grimshaw Architects USA“ architektų darbas – Medijų ir meno centras. Manome, kad tai greičiausiai vienas įspūdingiausių architektūrinių ir inžinerinių statinių pasaulyje. Šis pastatas yra neeilinės kūrybos vaisius ir inžinerinis šedevras. Suvokdami šio pastato braižą ir idėją, norėtume ir mes ateityje suprojektuoti visus stereotipus paneigiantį ir galimybes pranokstantį šedevrą.

8. Barselona – inovatyvus ir išmanus miestas. Nuo elektroninių gidų gatvėse iki elektrinių viešųjų dviračių. Barselona gali pasigirti nemažu kiekiu naujųjų technologijų gatvėse ir ne tik, o tai, kas laukia netolimoje ateityje, nustebins visus.

9. „Studentai dirba operatyviai, bet laikas bėga nenumaldomai. Linkiu savo komandai didžiausios sėkmės. Mes nugalėsim!“ Komandos vadovas Tadas Žebrauskas.

„Išmanusis miestas II“: susipažinkime iš arčiau
© Asmeninio archyvo nuotr.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kaišiadorių komanda: Daria Borovyk, Civilinė inžinerija, magistrantūros studijos, 1 kursas; Edita Meištaitė, Skaistė Domarkaitė, Architektūros inžinerija, bakalauro studijos, 3 kursas; Miglė Rutkauskaitė, Miestų inžinerija, bakalauro studijos, 3 kursas; Kristina Vitkutė, Aplinkos apsaugos inžinerija, bakalauro studijos, 3 kursas. Vadovė – VGTU Aplinkos inžinerijos Aplinkos apsaugos katedros docentė Aušra Zigmontienė.

1. Mūsų šūkis: Nėra problemų, yra tik iššūkiai, o iššūkis – tai galimybė tobulėti.

2. Sparčiai vystantis miestams ir esant tokiam gyvenimo tempui, sunku pervertinti pastatų konversijos aktualumą. Nuolat atsiranda miestuose pastatų, kurie moraliai pasenę, netenkina šiuolaikinės visuomenės poreikių. Šis aspektas ir nulėmė mūsų konkursinės temos pasirinkimą. Numatytoji Kaišiadorių miesto teritorija yra be galo patraukli. Savo vaizduotėje mes jau matome multifunkcį kompleksą, kuriame būtų ne tik biurų patalpos, verslo inkubatorius, bet ir meno bei muziejų erdvės.

3. Pagrindinis mūsų komandos tikslas – sukurti funkcionalų, estetišką, šiuolaikinės architektūros kanonus atitinkantį ir draugišką aplinkai projektą. O įgyvendinant šį tikslą pagrindinis iššūkis – „neprisifantazuoti“ ir surasti racionaliausius sprendimus vystant teritoriją.

4. Esame realistai ir manome, kad sunkumai dar laukia ateityje, kai įtemptai prasidės darbas.

5. Dalyvavimas šiame konkurse mums suteikia galimybę ne tik gilinti savo profesinius įgūdžius atliekant kiekvieną teritorijos vystymo etapą, bet ir dirbti kaip komandai išlaikant bendrąją koncepciją. O juk labai svarbu išklausyti ir išgirsti kiekvieną idėją ir dirbti komandoje vienu ritmu.

6. Kaip mes patys įsivaizduojame išmanųjį miestą? Tą pačią minutę, kai pradėjome formuoti savo komandą, vienas kitam mes uždavėme šį klausimą. Prisimindami ir benagrinėdami jau esančius realius pavyzdžius, mes vieningai priėmėme sprendimą, kad išmaniojo miesto koncepcija mums siejasi su vieninga funkcionalios žmogaus gyvenamosios aplinkos idėja. Tai miestas, kuriame kiekvienas sprendimas yra dėl žmogaus gerovės. O esmę sudaro balanso ir harmonijos radimas.

7. Analizuodami pasaulinius pavyzdžius labiausiai susižavėjome architektų grupės „Archi Union Architects“ projektu Šanchajuje „AU Office and Exhibition Space“. Tai įkvepiantis pavyzdys, kaip buvusių sandėlių angaro tūryje naujai įkomponuojami biurai ir parodų erdvės. Čia formų ir apimčių paprastumas slepia sudėtingą atvirų erdvių perplanavimo struktūrą.

8. Kai galvojame apie išmaniojo miesto koncepciją, prieš akis iškyla Helsinkis. Šis miestas, ko gero, geriausiai iliustruoja išmaniojo miesto pavyzdį. Lankydamasis šiame mieste, iš karto pastebi tris pagrindinius dalykus: paprastumą, racionalumą, žmogiškumą. Čia pagalvota apie kiekvieną gyventoją ir jo poreikius, čia nė viena socialinė grupė neužmiršta. Miesto planavimo ir architektūriniai sprendimai patikrinti ir pagrįsti. Čia panaudotas kiekvienas miesto teritorijos ar senųjų pastatų kvadratinis metras. Modernioji ir senoji architektūra čia „suranda bendrą kalbą“.

9. „Tikėkite savimi ir savo idėjomis. Smagaus komandinio darbo ir noro nugalėti, kuris jus vestų tik pirmyn.“ Komandos vadovė Aušra Zigmontienė.

„Išmanusis miestas II“: susipažinkime iš arčiau
© Asmeninio archyvo nuotr.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Elektrėnų komanda: Artūras Vasilevskis, Architektūra, ARfu-12 grupė, 4 kursas; Justina Lyskoit, Architektūra, Af-12/3 grupė, 4 kursas; Kipras Daukantas, Miestų inžinerija, MIf-13 grupė, 3 kursas; Kristina Klepaitė, Aplinkos apsaugos inžinerija, AATf-13 grupė, 3 kursas. Vadovė: VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Miestų statybos katedros docentė dr. Edita Šarkienė.

1. Kūrybiškoji – studentiška – grupės dalis savęs kol kas neapibrėžia, tad šįkart – formalus pradinis vadovės pristatymas. Grupės kredo – „Trumpai ir aiškiai“. Grupė sudaryta iš keturių normaliai išskirtinių, vizualiai išmanių ir žmoniškai atrodančių studentų. Grupė ypač tolerantiška ir pasisakanti už visų lygias teises, todėl yra dvi mergaitės ir du berniukai, du architektų rūmų ir du Saulėtekio gyventojai, kai kas vyresni, o kai kas jaunesni. Visi šneka ir dalijasi idėjomis. Arba galvoja, kad tai įvyks ateityje. Netolimoje.

2. Mūsų pasirinkta teritorija yra Elektrėnai. Užduotis: pateikti neveikiančio Elektrėnų atrakcionų ir pramogų parko konversijų projektinius pasiūlymus. Elektrėnai – vieta, turinti savo dvasią, šiuolaikiškai vadinamą identitetu. Šis konkursas leidžia pabandyti praturtinti įdomų miesto gyvavimo pasakojimą naujais siužetais.

3. Turime tokį iššūkį: pritaikyti miestą šių dienų ir ateities poreikiams, išsaugant jo identitetą.

4. Su įkvėpimu, kad taip būtų ir iki galo!

5. Komandinis darbas įkvepia ir skatina itin spartų tobulėjimą, sieksime to ir ateityje.

6. Išmanusis miestas – tai toks, kuris žino, koks jis yra, koks jis norėtų būti ir aktyviai juda to link.

7. Mus įkvepia objektai, kurie, dar neatsiradę, jau tampa neatsiejama bendruomenės dalimi. Toks objektas iškilo ir Magdeburge, Vokietijoje, tai – biblioteka („Karo Architekten“, 2009 m.) po atviru dangumi. Biblioteka yra ne tik bendruomenės idėjų, tapatybės ir kasdienybės dalis, bet taip pat ir puikus tvarios architektūros pavyzdys: pagaminta iš antrinių medžiagų, minimalaus tūrio, šiuolaikiškos formos ir ypač lengvai pritaikoma visuomenės poreikiams.

8. Tikras išmanusis miestas turi integralią, tvarumo dėsnius atitinkančią infrastruktūrą ir yra neatsiejama didesnio tinklo dalis. Tokiu miestu galime pavadinti Malmę (Švedija) arba Kopenhagą (Danija).

9. „Linkiu teikti ir gauti per šiuos ateinančius mėnesius patirčių. Pageidautina nepavojingų ir nežalingų sveikatai, bet užkrečiančių. Linkėjimas komandai – kalbėti ir išgirsti kitą.“ Komandos vadovė doc. dr. Edita Šarkienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Sofa-lova: kaip nesuklysti renkantis šį daugiafunkcinį baldą?

Sofa-lova – vienas universaliausių baldų, kurį galite turėti savo namuose. Tai baldas, kuris atlieka tiek sėdimos vietos, tiek lovos funkciją. Sofa-lova leidžia pasirinktą namų erdvę paversti svečių kambariu arba net asmeniniu miegamuoju, pavyzdžiui, jei gyvenate studijos tipo bute. Tad į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis šį baldą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario pokyčiai

Niekas kitas taip nepasveikina į namus užėjusio svečio ar grįžusio šeimininko, kaip stilingas ir patogus prieškambaris. Ką galima padaryti, kad pirmasis įspūdis būtų kuo geresnis?

Butai plikomis sienomis – erdvės lietuvių individualizmui išreikšti?

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje erdvėje. Be to, lietuviams būdingas individualumas lemia norą turėti kuo unikalesnį ir originalesnį savųjų namų interjerą. Šios priežastys, anot interjero dizainerės Loretos Piščikienės, yra pagrindinės, lemiančios butų su daline apdaila populiarumą mūsų šalyje.

Sužinokite, koks interjero stilius artimiausias lietuvio širdžiai (3)

Praktiškumas, jaukumas, natūralios vietinės medžiagos, prabangos atsisakymas, daug natūralios šviesos. Tai vieni pagrindinių lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjero elementų. Taip pat šalyje sparčiai populiarėja ir skandinaviškas gyvenimo būdas, o visi šie pokyčiai jau pradeda atsispindėti ir pastatų architektūroje.

Kaip paruošti lauko baldus kitam sezonui?

Su vėstančiais orais susijusios oro sąlygos (prasidėję dažni lietūs, artėjančios šlapdribos bei sniegas, stiprūs vėjo šuorai) nėra palankios net ir dideliu atsparumu pasižymintiems lauko baldams. Tad artėjant lapkričiui, verta pradėti galvoti apie jų parengimą žiemai. Kad lauko baldai tarnautų ilgiau, juos reikia tinkamai paruošti kitam sezonui, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti.

Ekspertai pataria: kaip nesuklysti renkantis unitazą?

Dėliojant tobulo vonios kambario paveikslą unitazas, greičiausiai, nėra pirmasis į galvą šaunantis interjero elementas. Tačiau nuvertinti jo nereikėtų – tinkamai išsirinkus apie tokį pirkinį galėsite negalvoti visą dešimtmetį, o sutaupytą laiką, skirtą vonios kambariui tvarkyti, panaudosite kur kas prasmingiau. Pasak ekspertų, renkantis unitazą dėmesį svarbiausia atkreipti į du aspektus: vandens sąnaudas ir lengvą, daug pastangų nereikalaujančią priežiūrą.

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti virtuvės ir vonios plyteles? (3)

Pasirodo, kad jaukų ir stilingą interjerą gali turėti kiekvienas. Tam nereikia daug pinigų, o pakanka tik trupučio žinių ir uolaus darbo. Senus daugiabučius „persekiojančios“ senovinės plytelės gali būti lengvai atnaujinamos, tiesiog jas nudažius. Tai puikiai įrodė dizainerė Gitana Valavičiūtė nudažiusi savo paveldėto Justiniškių buto virtuvės ir vonios plyteles.

Naujoviška tapetų kolekcija: gražu tai, kas paprasta

Prekės ženklo „Flamant“ diktuojamo stiliaus idėja – nauja seno interpretacija – pasirodė patraukli sienų dangos mados diktatoriumi laikomam Belgijos gamintojui „Arte“. Tad prieš dešimtmetį abi kompanijos suvienijo jėgas ir pasaulį išvydo pirmoji drauge sukurta tapetų kolekcija „Flamant“, sulaukusi neįtikėtinos sėkmės visame pasaulyje. Tai paskatino sėkmingai bendradarbiauti toliau.

Kaip namuose susikurti poilsio oazę

„Vilmers“ daugiau nei dešimtmetį užsienio ir Lietuvos rinkoms sėkmingai pristato naujas rankų darbo baldų kolekcijas, atitinkančias aukščiausius kokybės standartus ir naujausias Skandinavijoje bei Vakarų Europoje vyraujančias dizaino tendencijas. Skandinaviško kapitalo įmonė, plėtojanti veiklą Šiaurės ir Vakarų Europos šalyse, praėjusiais metais užsibrėžė tikslą įgyta patirtimi pasidalyti ir Lietuvos rinkoje – pakvietė apsilankyti naujai duris atvėrusiuose baldų salonuose. Šiais metais gamintojas žada itin daug naujovių ir kviečia apsilankyti parodoje „Baldai“, kur patys galėsite įsitikinti, kad tai – ne tik stilingi baldai, bet ir šis tas daugiau: puikus aptarnavimas, aukšta kokybė ir jaukumas Jūsų namams.

Inžinerinės įrangos ekspozicijos atidarymas priminė meninį performansą

Pasaulyje Inovacijomis ir atradimais vandens inžinerinių sistemų srityje garsėjanti vokiečių kompanija TECE Vilniuje atidarė ekspozicinį centrą, skirtą visam Baltijos regionui. Atidarymo iškilmės prasidėjo meniniu performansu – svečių ir šeimininkų akyse ledo stulpas su jame įšaldytomis detalėmis pamažu tirpo po šilta dušo srove. Vanduo nepastebimai subėgo į dušo lataką. Šiam reginiui buvo pritaikyti moderniausi bendrovės inžineriniai sprendimai.