Reklama

Dizaino inovacijos, kurios pakeis jūsų namus

Interjero dizaino ir baldinių medžiagų srityje besidarbuojantys specialistai nuolatos ieško būdų, kaip sukurti išskirtinės kokybės gaminius. Medžiagų techninis tobulinimas ir unikalaus dekoro paieškos žengia koja kojon, tačiau neatsilieka ir tokie aspektai kaip ekologija ar plačios panaudojimo dizaine ir architektūroje galimybės. Dekoratyvinės plokštės naudojamos gaminant baldus, dekoruojant komercinės ir gyvenamosios paskirties patalpas ir statybų industrijoje. Apie tendencijas ir naujoves dekoratyvinių plokščių gamybos srityje papasakojo įmonės „Trukmė“ atstovė Laura Binish.
© Gamintojo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Inovacijos technologijų ir dizaino srityse

Pasak L. Binish, pasaulinėje baldų ir interjero dizaino rinkoje šiuo metu vyrauja natūralumo, medžiagiškumo, įdomios tekstūros paieškos. Tokių galimybių suteikia medžio, tekstilės, betono dekoras. Naujausias „mados klyksmas“ – išraiškingos, gylio įspūdį kuriančios tekstūros, pavyzdžiui, išryškinančios medžio rieves arba poras.

Viena vertus, linkstama į „šaltą“, urbanistinį dekorą, kita vertus, domimasi vintažiniu stiliumi, kurį padeda sukurti šiek tiek aptrintas, pabraižytas medis. Vyrauja pilkšvi, tamsesni tonai, nors nevengiama ir šiltesnių atspalvių.

Dizaino inovacijos, kurios pakeis jūsų namus
© Gamintojo nuotr.

Kontrastinga, į tikrą medį panaši plokščių tekstūra kuriama pasitelkiant naujoviškus metodus. Iki šiol dauguma gamintojų naudoja tokią pačią tekstūrą įvairių spalvų plokštėms. Tačiau industrijos priešakyje stovinčios įmonės tuo nepasitenkina – ieškoma galimybių kuo labiau priartėti prie natūralaus medžio rašto. Pavyzdžiui, novatoriška Italijos bendrovė „SM‘art“ pristatė autentiškai atrodančias, kokybiškas ir šiuolaikiškas melaminu dengtas plokštes. Jų dekoras pasižymi puikiu medžio rašto ir tekstūros sąskambiu

Dizaino inovacijos, kurios pakeis jūsų namus
© Gamintojo nuotr.
Dizaino inovacijos, kurios pakeis jūsų namus
© Gamintojo nuotr.

„SM‘art“ produkcijos gamintojai siekia sukuria natūraliai porėto medžio įspūdį“, pasakoja pašnekovė. „Ant medienos drožlių plokštės tiesiamas dekoratyvinis popierius. Tuomet jis prispaudžiamas karštais plieno presais, kurie ir suteikia norimą tekstūrą, į plokštę įspaudžiamos poros ar rievės. Į tarpą tarp plokštės ir popieriaus dar dedamas papildomas popieriaus sluoksnis, nes storesniame paviršiuje lengviau įspausti gilią, išraiškingą tekstūrą.“

Kokybei gerėjant, estetika nenukenčia

Pašnekovės teigimu, vienas didžiausių iššūkių gaminant blizgaus paviršiaus plokštes – užtikrinti jų atsparumą neigiamam aplinkos poveikiui, kartu išsaugant plokštės blizgumą. Nenorėdami aukoti nei vieno, nei kito, užsienio baldinių medžiagų gamintojai pristatė naujovę, kuri šią vasarą pasiekė ir Lietuvą – tai specialia technologija laku padengta daugiasluoksnė medžio drožlių (MDF) plokštė „Polylac“. Ši plokštė blizgių plokščių rinkoje pasižymi aukštesniu atsparumo lygiu mechaniniams pažeidimams, dėmėms, karščiui, o kartu – akinamu blizgumu. Ji gali būti naudojama tiek namuose, tiek komercinės paskirties patalpose – virtuvės, vonios, svetainės ir miegamojo kambario, biuro baldams.

Pašnekovės teigimu, „Polylac“ blizgia danga laminuotas plokštes ypač rekomenduojama naudoti virtuvėje dėl kelių priežasčių. Visų pirma, jos yra atsparios karščiui, todėl net ir pastačius ant jų karštą puodelį neliks žymių. Be to, gaminant jas paisoma sveikos gyvensenos. Gamyboje nenaudojamas akrilas ir polivinilchloridas (PVC), kurie – ypač veikiant šilumai – išskiria kenksmingas chemines medžiagas. „Polylac“ gaminio danga mažiau kenkia aplinkai – ji suyra lengviau nei kitos medžiagos.

Šiuo metu tokios plokštės laikomos vienomis atspariausių blizgių plokščių rinkoje. Jų paviršius sunkiai skyla, neįtrūksta ir netrupa. PET plėvelė yra lanksti, todėl ši plokštė, priešingai nei dažytos ar tik lakuotos plokštės, nenuskyla – neatsargiai elgiantis ji gali nebent nežymiai įlinkti. Aukštą gaminio atsparumo lygį užtikrina pažangi gamybos technologija – ant MDF plokštės dedamas dekoratyvinis popierius, tuomet – suyranti PET plėvelė, o viršus dar padengiamas bendrovės „Gizir“ sukurto lako sluoksniu. Visi „Polylac“ dekorai turi analogišką, pritaikytą kantą (ABS; Acrylic). Tai yra labai patogus dalykas klientui, o plokštės suteikia dar estetiškai efektyvesnį vaizdą.

Pašnekovė primena, kad blizgios plokštės visuomet reikalauja šiokios tokios priežiūros, todėl jas paprastai renkasi žmonės, įvertinę savo galimybes tvarkytis. Vis dėlto, jų paviršius gana atsparus dėmėms ir lygus, todėl jį valyti nesunku. Plokštės gali būti valomos įprastiniais valikliais ir naminėmis priemonėmis, joms nekenkia nei citrinos, nei acto rūgštis. Nors tai nepigi medžiaga, ji suteikia tikros prabangos jausmą, optiškai padidina patalpą, o jos raštai sukuria erdvinį gylio pojūtį.

Daugiau nuotraukų išvysite galerijoje:

Daugiau informacijos: www.trukme.lt ir www.etrukme.lt

Užsakymo nr.: PT_72111200

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Naujausios protingų namų tendencijos: valdymas balsu – tik ar pavyks tai padaryti lietuviškai?

Netrukus Lietuvoje bus pristatyta dar tik bandoma balsu valdoma išmaniųjų namų sistema. Kol kas jos veikimas lietuvių kalba išlieka komplikuotas, tačiau šią problemą sprendžiantys inovatoriai neabejoja – kai atsiras tokia galimybė, rinka apsivers iškart ir neatpažįstamai. Kaip keisis mūsų namai artimiausiais metais ir į ką investuoti norintiems gyventi tikrai moderniai?

Šių metų interjero iššūkis – suderinti tai, kas nesuderinama

Sulig įsibėgėjusiu pavasariu namie imamės dviejų darbų: skubiai išsivalome langus (kas dar to nepadarėme iki Velykų) ir, pagal norus bei galimybes, atsinaujiname interjerą. Tiek kuriant bendrą namų vaizdą, tiek renkantis atskirus interjero elementus – šiemet madingi drąsūs ir nestandartiniai sprendimai. Pasak interjero dizainerės Monikos Juknienės, didžiausias 2018-ūjų iššūkis – suderinti skirtingus stilius bei medžiagas, o tai padarius – įterpti išraiškingas ir neįprastas detales.

Verta žinoti, kad vonios kambarys būtų sausas ir visada kvepėtų

Inžinerinės klaidos ir pasirinkti netinkami produktai įrengiant modernią dušo zoną gali baigtis arba nuolat telkšančia bala arba prastais vandentiekio kanalizacijos kvapais, sklindančiais iš tos vietos, kur subėga vanduo.

PRIEŠ ir PO: pokyčiai viename Kauno name

Vienas didžiausių klausimų beįsirengiant būstą – dalinę ar pilną apdailą rinktis. Viena šeima, paklausta, kodėl pasirinko būstą su daline, o ne su pilna apdaila, sako, jog aplankyti būstai su pilna apdaila juos vis nuvildavo, kiekvieną smulkmeną norėjosi perdaryti savaip. Taigi galiausiai jie suprato, kad keičiant jau įrengtą būstą bus ir sunkiau, ir brangiau.

Moderni klasikos interpretacija vonios kambaryje

Interjero dizaino studijos „Interjero pasaka“ sukurtame vonios kambaryje dominuoja visa atspalvių gama – nuo akinamai baltos iki visiškai juodos. Plastiški marmuro raštai kontrastuoja su griežtomis geometrinėmis formomis, itin švarios ir lakoniškos linijos susipina su Art Deco stiliui būdingais blizgiais paviršiais. Taip atsiskleidžia klasikinio ir modernaus stilių samplaika.

Sofa-lova: kaip nesuklysti renkantis šį daugiafunkcinį baldą?

Sofa-lova – vienas universaliausių baldų, kurį galite turėti savo namuose. Tai baldas, kuris atlieka tiek sėdimos vietos, tiek lovos funkciją. Sofa-lova leidžia pasirinktą namų erdvę paversti svečių kambariu arba net asmeniniu miegamuoju, pavyzdžiui, jei gyvenate studijos tipo bute. Tad į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis šį baldą?

PRIEŠ ir PO: prieškambario pokyčiai

Niekas kitas taip nepasveikina į namus užėjusio svečio ar grįžusio šeimininko, kaip stilingas ir patogus prieškambaris. Ką galima padaryti, kad pirmasis įspūdis būtų kuo geresnis?

Butai plikomis sienomis – erdvės lietuvių individualizmui išreikšti?

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje erdvėje. Be to, lietuviams būdingas individualumas lemia norą turėti kuo unikalesnį ir originalesnį savųjų namų interjerą. Šios priežastys, anot interjero dizainerės Loretos Piščikienės, yra pagrindinės, lemiančios butų su daline apdaila populiarumą mūsų šalyje.

Sužinokite, koks interjero stilius artimiausias lietuvio širdžiai (3)

Praktiškumas, jaukumas, natūralios vietinės medžiagos, prabangos atsisakymas, daug natūralios šviesos. Tai vieni pagrindinių lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjero elementų. Taip pat šalyje sparčiai populiarėja ir skandinaviškas gyvenimo būdas, o visi šie pokyčiai jau pradeda atsispindėti ir pastatų architektūroje.

Kaip paruošti lauko baldus kitam sezonui?

Su vėstančiais orais susijusios oro sąlygos (prasidėję dažni lietūs, artėjančios šlapdribos bei sniegas, stiprūs vėjo šuorai) nėra palankios net ir dideliu atsparumu pasižymintiems lauko baldams. Tad artėjant lapkričiui, verta pradėti galvoti apie jų parengimą žiemai. Kad lauko baldai tarnautų ilgiau, juos reikia tinkamai paruošti kitam sezonui, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti.