Reklama

Dizaino inovacijos, kurios pakeis jūsų namus

Interjero dizaino ir baldinių medžiagų srityje besidarbuojantys specialistai nuolatos ieško būdų, kaip sukurti išskirtinės kokybės gaminius. Medžiagų techninis tobulinimas ir unikalaus dekoro paieškos žengia koja kojon, tačiau neatsilieka ir tokie aspektai kaip ekologija ar plačios panaudojimo dizaine ir architektūroje galimybės. Dekoratyvinės plokštės naudojamos gaminant baldus, dekoruojant komercinės ir gyvenamosios paskirties patalpas ir statybų industrijoje. Apie tendencijas ir naujoves dekoratyvinių plokščių gamybos srityje papasakojo įmonės „Trukmė“ atstovė Laura Binish.
© Gamintojo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Inovacijos technologijų ir dizaino srityse

Pasak L. Binish, pasaulinėje baldų ir interjero dizaino rinkoje šiuo metu vyrauja natūralumo, medžiagiškumo, įdomios tekstūros paieškos. Tokių galimybių suteikia medžio, tekstilės, betono dekoras. Naujausias „mados klyksmas“ – išraiškingos, gylio įspūdį kuriančios tekstūros, pavyzdžiui, išryškinančios medžio rieves arba poras.

Viena vertus, linkstama į „šaltą“, urbanistinį dekorą, kita vertus, domimasi vintažiniu stiliumi, kurį padeda sukurti šiek tiek aptrintas, pabraižytas medis. Vyrauja pilkšvi, tamsesni tonai, nors nevengiama ir šiltesnių atspalvių.

Dizaino inovacijos, kurios pakeis jūsų namus
© Gamintojo nuotr.

Kontrastinga, į tikrą medį panaši plokščių tekstūra kuriama pasitelkiant naujoviškus metodus. Iki šiol dauguma gamintojų naudoja tokią pačią tekstūrą įvairių spalvų plokštėms. Tačiau industrijos priešakyje stovinčios įmonės tuo nepasitenkina – ieškoma galimybių kuo labiau priartėti prie natūralaus medžio rašto. Pavyzdžiui, novatoriška Italijos bendrovė „SM‘art“ pristatė autentiškai atrodančias, kokybiškas ir šiuolaikiškas melaminu dengtas plokštes. Jų dekoras pasižymi puikiu medžio rašto ir tekstūros sąskambiu

Dizaino inovacijos, kurios pakeis jūsų namus
© Gamintojo nuotr.
Dizaino inovacijos, kurios pakeis jūsų namus
© Gamintojo nuotr.

„SM‘art“ produkcijos gamintojai siekia sukuria natūraliai porėto medžio įspūdį“, pasakoja pašnekovė. „Ant medienos drožlių plokštės tiesiamas dekoratyvinis popierius. Tuomet jis prispaudžiamas karštais plieno presais, kurie ir suteikia norimą tekstūrą, į plokštę įspaudžiamos poros ar rievės. Į tarpą tarp plokštės ir popieriaus dar dedamas papildomas popieriaus sluoksnis, nes storesniame paviršiuje lengviau įspausti gilią, išraiškingą tekstūrą.“

Kokybei gerėjant, estetika nenukenčia

Pašnekovės teigimu, vienas didžiausių iššūkių gaminant blizgaus paviršiaus plokštes – užtikrinti jų atsparumą neigiamam aplinkos poveikiui, kartu išsaugant plokštės blizgumą. Nenorėdami aukoti nei vieno, nei kito, užsienio baldinių medžiagų gamintojai pristatė naujovę, kuri šią vasarą pasiekė ir Lietuvą – tai specialia technologija laku padengta daugiasluoksnė medžio drožlių (MDF) plokštė „Polylac“. Ši plokštė blizgių plokščių rinkoje pasižymi aukštesniu atsparumo lygiu mechaniniams pažeidimams, dėmėms, karščiui, o kartu – akinamu blizgumu. Ji gali būti naudojama tiek namuose, tiek komercinės paskirties patalpose – virtuvės, vonios, svetainės ir miegamojo kambario, biuro baldams.

Pašnekovės teigimu, „Polylac“ blizgia danga laminuotas plokštes ypač rekomenduojama naudoti virtuvėje dėl kelių priežasčių. Visų pirma, jos yra atsparios karščiui, todėl net ir pastačius ant jų karštą puodelį neliks žymių. Be to, gaminant jas paisoma sveikos gyvensenos. Gamyboje nenaudojamas akrilas ir polivinilchloridas (PVC), kurie – ypač veikiant šilumai – išskiria kenksmingas chemines medžiagas. „Polylac“ gaminio danga mažiau kenkia aplinkai – ji suyra lengviau nei kitos medžiagos.

Šiuo metu tokios plokštės laikomos vienomis atspariausių blizgių plokščių rinkoje. Jų paviršius sunkiai skyla, neįtrūksta ir netrupa. PET plėvelė yra lanksti, todėl ši plokštė, priešingai nei dažytos ar tik lakuotos plokštės, nenuskyla – neatsargiai elgiantis ji gali nebent nežymiai įlinkti. Aukštą gaminio atsparumo lygį užtikrina pažangi gamybos technologija – ant MDF plokštės dedamas dekoratyvinis popierius, tuomet – suyranti PET plėvelė, o viršus dar padengiamas bendrovės „Gizir“ sukurto lako sluoksniu. Visi „Polylac“ dekorai turi analogišką, pritaikytą kantą (ABS; Acrylic). Tai yra labai patogus dalykas klientui, o plokštės suteikia dar estetiškai efektyvesnį vaizdą.

Pašnekovė primena, kad blizgios plokštės visuomet reikalauja šiokios tokios priežiūros, todėl jas paprastai renkasi žmonės, įvertinę savo galimybes tvarkytis. Vis dėlto, jų paviršius gana atsparus dėmėms ir lygus, todėl jį valyti nesunku. Plokštės gali būti valomos įprastiniais valikliais ir naminėmis priemonėmis, joms nekenkia nei citrinos, nei acto rūgštis. Nors tai nepigi medžiaga, ji suteikia tikros prabangos jausmą, optiškai padidina patalpą, o jos raštai sukuria erdvinį gylio pojūtį.

Daugiau nuotraukų išvysite galerijoje:

Daugiau informacijos: www.trukme.lt ir www.etrukme.lt

Užsakymo nr.: PT_72111200

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Markizės – stilingas ir funkcionalus namų puošybos elementas

Net iki menkiausių smulkmenų apgalvotą smagaus vasarojimo lauke planą gali sujaukti tai, kas mums nepavaldu, – spiginanti saulė ar merkiantis lietutis ir, užuot ilsėjusis lauke, tenka tūnoti namuose... Tačiau net ir šios problemos lengvai išsprendžiamos: vieni stato pavėsines, kiti įsigyja skėčius, o treti pasirenka bene sėkmingiausią variantą – markizes, skirtas terasoms ar balkonams.

Sausas ir kvepiantis vonios kambarys: komfortas prasideda nuo inžinerijos

Užėjus į vonios kambarį, inžinerinė įranga nekrinta į akis. Gražiai įrengtame interjere jos ir nepamatysi. Kai mums reikia, vanduo atbėga ir, kai nebereikia, išbėga iš namų. Švariai, tyliai, saugiai. Apie vamzdžius, jungtis ir kanalus vandeniui nubėgti prisimename tik tuomet, kai kas nors nutinka. Vokiečių santechnikos gamintoja, kompanija TECE, stengiasi gaminti tokią įrangą, kurią sumontavus galėtum užmiršti.

Dekoratyvinis akmuo: apdaila, nekelianti rūpesčių

Akmuo naudojamas jau daugelį šimtmečių, tai viena populiariausių tiek eksterjero, tiek interjero apdailos medžiagų. Tačiau natūralaus akmens kaina, didelis svoris ir kruopštumo reikalaujančios instaliacijos neretai sumažina galimybes jį pritaikyti savo erdvėje. Šią problemą išsprendžia pažangios technologijos, padedančios sukurti natūralios išvaizdos tvirtą dirbinį, bet kartu – ir lengvą akmens gaminį, pasižymintį visomis gerosiomis natūralaus akmens savybėmis ir kiekvienam prieinamomis kainomis.

Naujiena: sprendimas, kuris patikimai izoliuoja vamzdžių sujungimus sienoje

Naujas TECE produktas – sandarinimo priemonių rinkinys garantuoja visišką sienose sumontuotų vamzdžių jungčių sandarumą. Jei pro jas kada ir pradėtų sunktis vanduo, jis išbėgtų į sienos paviršių, o nesikauptų sienoje. Šis sandarinimo rinkinys pritaikytas saugiai ir patikimai montuoti praustuvo, dušo maišytuvus.

Ar betoninės grindys tinka vonios kambariui?

Įvairūs betoniniai apdailos elementai (lubos, grindys, akcentinės sienos) šiandien yra labai madingi. Jie interjerui suteikia modernų ir šiuolaikišką veidą. Tačiau dėl šios medžiagos vizualinio šaltumo, ne visi išdrįsta ją išbandyti, ypač jaukumo reikalaujančiose svetainės bei miegamojo erdvėse. Visgi jei norite betoninio akcento savo namuose, galite išbandyti betonines grindis vonioje.

Konkurso nugalėtoja iš Vilniaus prizo laimėti visai nesitikėjo

Sveikiname žurnalo „Mano Namai“ prenumeratorę Odetą Ražinskienę, kuri laimėjo ilgaamžę patirtį turinčio gamintojo „Villeroy&Boch“ įsteigtą prizą – keraminę virtuvės plautuvę.

Neįtikėtini pokyčiai: vyriškis seną daržinę pavertė į 1,1 mln. eurų vertės namą (2)

Tikriausiai nei vienas iš jūsų nėra svajojęs apie gyvenimą daržinėje. Tačiau pamatę šį Rob Lond-Caulk įgyvendintą projektą, galite pakeisti savo nuomonę.

Kaip įsirengti tokį vonios kambarį, iš kurio nesinorėtų išeiti

Vonia jau seniai nebėra tik vieta, skirta švarintis. Tai atokvėpio ir poilsio erdvė, štai kodėl interjero dizaineriai ir architektai pastaraisiais metais tiek daug dėmesio skiria vonios kambario estetikai, funkcionalumui, dekoro detalėms. Čia atsiranda lentynų su knygomis, paveikslų, kilimų, toršerų, fotelių, pagalvėlių, vazų ir žvakių.

Sustiprinkite namų harmoniją: kaip išsirinkti spalvas savo būstui

Mus supančios spalvos gali mus paveikti ir tiesiogine, ir simboline prasme. Tai reiškia, kad savo namuose galime naudoti spalvas tam, kad pakeistume savo gyvenimą į geresnę pusę. Perdažius patalpą galima pakeisti joje vyraujančią energiją. Būtent taip fengšui filosofijoje aiškinama spalvų pasirinkimo būste svarba. Taigi, išsiaiškinkime, kokią įtaką mums daro skirtingos spalvos.

NAUJIENA: vidaus dažai, su kuriais dažyti lengva ir saugu

Vidaus dažai „Vivacolor Green Line“ yra saugūs jums ir aplinkai.