Reklama

Dizaino inovacijos, kurios pakeis jūsų namus

Interjero dizaino ir baldinių medžiagų srityje besidarbuojantys specialistai nuolatos ieško būdų, kaip sukurti išskirtinės kokybės gaminius. Medžiagų techninis tobulinimas ir unikalaus dekoro paieškos žengia koja kojon, tačiau neatsilieka ir tokie aspektai kaip ekologija ar plačios panaudojimo dizaine ir architektūroje galimybės. Dekoratyvinės plokštės naudojamos gaminant baldus, dekoruojant komercinės ir gyvenamosios paskirties patalpas ir statybų industrijoje. Apie tendencijas ir naujoves dekoratyvinių plokščių gamybos srityje papasakojo įmonės „Trukmė“ atstovė Laura Binish.
© Gamintojo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Inovacijos technologijų ir dizaino srityse

Pasak L. Binish, pasaulinėje baldų ir interjero dizaino rinkoje šiuo metu vyrauja natūralumo, medžiagiškumo, įdomios tekstūros paieškos. Tokių galimybių suteikia medžio, tekstilės, betono dekoras. Naujausias „mados klyksmas“ – išraiškingos, gylio įspūdį kuriančios tekstūros, pavyzdžiui, išryškinančios medžio rieves arba poras.

Viena vertus, linkstama į „šaltą“, urbanistinį dekorą, kita vertus, domimasi vintažiniu stiliumi, kurį padeda sukurti šiek tiek aptrintas, pabraižytas medis. Vyrauja pilkšvi, tamsesni tonai, nors nevengiama ir šiltesnių atspalvių.

Dizaino inovacijos, kurios pakeis jūsų namus
© Gamintojo nuotr.

Kontrastinga, į tikrą medį panaši plokščių tekstūra kuriama pasitelkiant naujoviškus metodus. Iki šiol dauguma gamintojų naudoja tokią pačią tekstūrą įvairių spalvų plokštėms. Tačiau industrijos priešakyje stovinčios įmonės tuo nepasitenkina – ieškoma galimybių kuo labiau priartėti prie natūralaus medžio rašto. Pavyzdžiui, novatoriška Italijos bendrovė „SM‘art“ pristatė autentiškai atrodančias, kokybiškas ir šiuolaikiškas melaminu dengtas plokštes. Jų dekoras pasižymi puikiu medžio rašto ir tekstūros sąskambiu

Dizaino inovacijos, kurios pakeis jūsų namus
© Gamintojo nuotr.
Dizaino inovacijos, kurios pakeis jūsų namus
© Gamintojo nuotr.

„SM‘art“ produkcijos gamintojai siekia sukuria natūraliai porėto medžio įspūdį“, pasakoja pašnekovė. „Ant medienos drožlių plokštės tiesiamas dekoratyvinis popierius. Tuomet jis prispaudžiamas karštais plieno presais, kurie ir suteikia norimą tekstūrą, į plokštę įspaudžiamos poros ar rievės. Į tarpą tarp plokštės ir popieriaus dar dedamas papildomas popieriaus sluoksnis, nes storesniame paviršiuje lengviau įspausti gilią, išraiškingą tekstūrą.“

Kokybei gerėjant, estetika nenukenčia

Pašnekovės teigimu, vienas didžiausių iššūkių gaminant blizgaus paviršiaus plokštes – užtikrinti jų atsparumą neigiamam aplinkos poveikiui, kartu išsaugant plokštės blizgumą. Nenorėdami aukoti nei vieno, nei kito, užsienio baldinių medžiagų gamintojai pristatė naujovę, kuri šią vasarą pasiekė ir Lietuvą – tai specialia technologija laku padengta daugiasluoksnė medžio drožlių (MDF) plokštė „Polylac“. Ši plokštė blizgių plokščių rinkoje pasižymi aukštesniu atsparumo lygiu mechaniniams pažeidimams, dėmėms, karščiui, o kartu – akinamu blizgumu. Ji gali būti naudojama tiek namuose, tiek komercinės paskirties patalpose – virtuvės, vonios, svetainės ir miegamojo kambario, biuro baldams.

Pašnekovės teigimu, „Polylac“ blizgia danga laminuotas plokštes ypač rekomenduojama naudoti virtuvėje dėl kelių priežasčių. Visų pirma, jos yra atsparios karščiui, todėl net ir pastačius ant jų karštą puodelį neliks žymių. Be to, gaminant jas paisoma sveikos gyvensenos. Gamyboje nenaudojamas akrilas ir polivinilchloridas (PVC), kurie – ypač veikiant šilumai – išskiria kenksmingas chemines medžiagas. „Polylac“ gaminio danga mažiau kenkia aplinkai – ji suyra lengviau nei kitos medžiagos.

Šiuo metu tokios plokštės laikomos vienomis atspariausių blizgių plokščių rinkoje. Jų paviršius sunkiai skyla, neįtrūksta ir netrupa. PET plėvelė yra lanksti, todėl ši plokštė, priešingai nei dažytos ar tik lakuotos plokštės, nenuskyla – neatsargiai elgiantis ji gali nebent nežymiai įlinkti. Aukštą gaminio atsparumo lygį užtikrina pažangi gamybos technologija – ant MDF plokštės dedamas dekoratyvinis popierius, tuomet – suyranti PET plėvelė, o viršus dar padengiamas bendrovės „Gizir“ sukurto lako sluoksniu. Visi „Polylac“ dekorai turi analogišką, pritaikytą kantą (ABS; Acrylic). Tai yra labai patogus dalykas klientui, o plokštės suteikia dar estetiškai efektyvesnį vaizdą.

Pašnekovė primena, kad blizgios plokštės visuomet reikalauja šiokios tokios priežiūros, todėl jas paprastai renkasi žmonės, įvertinę savo galimybes tvarkytis. Vis dėlto, jų paviršius gana atsparus dėmėms ir lygus, todėl jį valyti nesunku. Plokštės gali būti valomos įprastiniais valikliais ir naminėmis priemonėmis, joms nekenkia nei citrinos, nei acto rūgštis. Nors tai nepigi medžiaga, ji suteikia tikros prabangos jausmą, optiškai padidina patalpą, o jos raštai sukuria erdvinį gylio pojūtį.

Daugiau nuotraukų išvysite galerijoje:

Daugiau informacijos: www.trukme.lt ir www.etrukme.lt

Užsakymo nr.: PT_72111200

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Sužinokite, koks interjero stilius artimiausias lietuvio širdžiai (3)

Praktiškumas, jaukumas, natūralios vietinės medžiagos, prabangos atsisakymas, daug natūralios šviesos. Tai vieni pagrindinių lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjero elementų. Taip pat šalyje sparčiai populiarėja ir skandinaviškas gyvenimo būdas, o visi šie pokyčiai jau pradeda atsispindėti ir pastatų architektūroje.

Kaip paruošti lauko baldus kitam sezonui?

Su vėstančiais orais susijusios oro sąlygos (prasidėję dažni lietūs, artėjančios šlapdribos bei sniegas, stiprūs vėjo šuorai) nėra palankios net ir dideliu atsparumu pasižymintiems lauko baldams. Tad artėjant lapkričiui, verta pradėti galvoti apie jų parengimą žiemai. Kad lauko baldai tarnautų ilgiau, juos reikia tinkamai paruošti kitam sezonui, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti.

Ekspertai pataria: kaip nesuklysti renkantis unitazą?

Dėliojant tobulo vonios kambario paveikslą unitazas, greičiausiai, nėra pirmasis į galvą šaunantis interjero elementas. Tačiau nuvertinti jo nereikėtų – tinkamai išsirinkus apie tokį pirkinį galėsite negalvoti visą dešimtmetį, o sutaupytą laiką, skirtą vonios kambariui tvarkyti, panaudosite kur kas prasmingiau. Pasak ekspertų, renkantis unitazą dėmesį svarbiausia atkreipti į du aspektus: vandens sąnaudas ir lengvą, daug pastangų nereikalaujančią priežiūrą.

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti virtuvės ir vonios plyteles? (3)

Pasirodo, kad jaukų ir stilingą interjerą gali turėti kiekvienas. Tam nereikia daug pinigų, o pakanka tik trupučio žinių ir uolaus darbo. Senus daugiabučius „persekiojančios“ senovinės plytelės gali būti lengvai atnaujinamos, tiesiog jas nudažius. Tai puikiai įrodė dizainerė Gitana Valavičiūtė nudažiusi savo paveldėto Justiniškių buto virtuvės ir vonios plyteles.

Naujoviška tapetų kolekcija: gražu tai, kas paprasta

Prekės ženklo „Flamant“ diktuojamo stiliaus idėja – nauja seno interpretacija – pasirodė patraukli sienų dangos mados diktatoriumi laikomam Belgijos gamintojui „Arte“. Tad prieš dešimtmetį abi kompanijos suvienijo jėgas ir pasaulį išvydo pirmoji drauge sukurta tapetų kolekcija „Flamant“, sulaukusi neįtikėtinos sėkmės visame pasaulyje. Tai paskatino sėkmingai bendradarbiauti toliau.

Kaip namuose susikurti poilsio oazę

„Vilmers“ daugiau nei dešimtmetį užsienio ir Lietuvos rinkoms sėkmingai pristato naujas rankų darbo baldų kolekcijas, atitinkančias aukščiausius kokybės standartus ir naujausias Skandinavijoje bei Vakarų Europoje vyraujančias dizaino tendencijas. Skandinaviško kapitalo įmonė, plėtojanti veiklą Šiaurės ir Vakarų Europos šalyse, praėjusiais metais užsibrėžė tikslą įgyta patirtimi pasidalyti ir Lietuvos rinkoje – pakvietė apsilankyti naujai duris atvėrusiuose baldų salonuose. Šiais metais gamintojas žada itin daug naujovių ir kviečia apsilankyti parodoje „Baldai“, kur patys galėsite įsitikinti, kad tai – ne tik stilingi baldai, bet ir šis tas daugiau: puikus aptarnavimas, aukšta kokybė ir jaukumas Jūsų namams.

Inžinerinės įrangos ekspozicijos atidarymas priminė meninį performansą

Pasaulyje Inovacijomis ir atradimais vandens inžinerinių sistemų srityje garsėjanti vokiečių kompanija TECE Vilniuje atidarė ekspozicinį centrą, skirtą visam Baltijos regionui. Atidarymo iškilmės prasidėjo meniniu performansu – svečių ir šeimininkų akyse ledo stulpas su jame įšaldytomis detalėmis pamažu tirpo po šilta dušo srove. Vanduo nepastebimai subėgo į dušo lataką. Šiam reginiui buvo pritaikyti moderniausi bendrovės inžineriniai sprendimai.

Iššūkis priimtas: tatuiruotė ant sienos

Nuolatos populiarėjant tatuiruočių menui vis dažniau išraiškingos tatuiruotės matomos ant įvairių žmogaus kūno vietų. Šis menas įgauna daugiau drąsos ir keičiasi – kūno puošyboje naudojami ne tik įvairūs ornamentai, ženklai, bet ir žinomi paveikslai, miesto vaizdai ar filmo scenos.

Šiuolaikiški tapetai – su ryškiu ekologiško gaminio ženklu

Būstą įsirengti arba atsinaujinti norintys žmonės dažnai renkasi tapetus, nes šis gerai žinomas vidaus apdailos sprendimas žengia koja kojon su mada ir atskleidžia naujausias interjero dizaino tendencijas. Tapetų gamintojai siūlo didelę spalvų ir raštų įvairovę, todėl kiekvienas pirkėjas gali lengvai įgyvendinti sumanymus ir savo erdvę paversti jaukia bei šiuolaikiška.

Dizaino atradimai: baldai iš grybienos ir medžio atliekų (1)

Londone gyvenantys ir kuriantys dizaineriai teigia iš grybų jau užauginę kelis objektus: jie ypatingai lengvi, patvarūs, lengvai suyrantys ir tausojantys aplinką.