Reklama

„About A“: geniali idėja ir jos variacijos

„About A“ prasidėjo nuo kėdės ir išsirutuliojo į beveik neribotų galimybių baldų kolekciją. Ją kurdamas dizaineris Hee Wellingas įrodė, kad vienoje išskirtinėje idėjoje slypi didžiulė variacijų gausa.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Elegantiškai universali

Dizaineris Hee Wellingas sukūrė kėdę „About A Chair“ kompanijai HAY, ir ji tapo šio gamintojo bestseleriu. Menininką įkvėpė šeštojo dešimtmečio Danijos dizainerių kūriniai. Kėdės karkasas pagamintas iš aukštos kokybės polipropileno, o kojos medinės. Jos dizainą galima apibūdinti kaip elegantišką, universalų ir nesenstantį, metantį iššūkį laikui ir stereotipams, nes, pasak Hee Wellingo, jis visada ieško paprastų, logiškų ir prasmingų sprendimų ir tiki ne trendais, bet ilgaamžiais produktais.

Viename interviu Hee Wellingas yra prisipažinęs, kad prieš pirmą kartą pristatant kėdę buvo daug ginčų dėl jos pavadinimo. „Staiga Rolfas Hay (kompanijos HAY savininkas) pasikvietė mane ir pasakė, kad sugalvojo pavadinimą „About A Chair“, kadangi kėdės dizainas – tarsi išsamus pasakojimas apie šį baldą.“

Kėdė „About A Chair“ tapo labai populiari, nes Hee Wellingui pavyko genialiai atrasti „auksinį“ derinį tarp estetikos, komforto, kokybės, kainos ir individualios išraiškos galimybių.

„About A“: geniali idėja ir jos variacijos
© Gamintojo archyvas

Išskirtinis kolekcijos pranašumas

Kolekcija „About A“ yra išskirtinai įvairialypė kompanijos HAY baldų serija. Šiandien ją sudaro 96 modeliai: svetainės, biuro, konferencijų salės, baro, vestibiulio kėdės, stalai, foteliai, fotelių pakojai. Naujausias kolekcijos papildymas – sofa, tobulai deranti ir privačiuose, ir visuomeniniuose interjeruose. „About A“ baldų dizainas itin pragmatiškas: jie gali įsilieti į interjero visumą arba tapti išskirtiniais akcentais, priklausomai nuo kuriamo interjero koncepcijos. Solidus ir itin dekoratyvus įspūdis pasiekiamas pasirenkant „sunkesnius“ baldų apmušalus, neutralesnis – subtiliai derinant spalvas ir medžiagas. Itin gausus spalvų, apmušalų, rėmo variantų pasirinkimas yra išskirtinis kolekcijos pranašumas, suteikiantis galimybę interjere kurti individualų dizainą.

„About A“: geniali idėja ir jos variacijos
© Gamintojo archyvas

Kryptinga karjera

Hee Wellingas (g. 1974 m.) 2003 metais įgijo Danijos karališkosios meno akademijos baldų dizaino magistro laipsnį ir iš karto įkūrė Kopenhagoje savo studiją. Po metų jis susipažino su kompanijos HAY savininkais, kai šie, parodoje pamatę jo vielinę kėdę „Hee“, nutarė pradėti jos gamybą.
Hee Wellingo studija dirba baldų, interjero, apšvietimo ir pramoninio dizaino srityse, bendradarbiauja su žymiausiais šalies ir pasaulio gamintojais, savo kūrinius eksponuoja įvairiose parodose ir muziejuose. Hee Wellingo sukurti dizaino objektai puikuojasi garsiuose interjeruose: Oslo operos teatre, Australijos parlamente, „Amazon“ centrinėje būstinėje, Danijos nacionalinėje televizijoje ir Danijos parlamente. Dizaineris pelnė daugybę apdovanojimų („Bo Bedre Award“ Danijoje, „Good Design Award“ JAV), 2013 ir 2014 m. nominuotas Danijos metų dizainerio vardui gauti, o 2015 m. pateko į „Archotonic“ renkamų populiariausių pasaulio dizainerių „Top 200“. Viename interviu menininkas yra pasakęs: „Mane užaugino Skandinavijos dizaino tradicijos, todėl išmokau matyti grožį paprastuose dalykuose: tikslioje išraiškoje, funkcionalume ir logiškose detalėse. Kasdien aš siekiu kurti paprastą ir naudingą dizainą, kuris būtų kiekvienam priimtinas ir ilgaamžis.“

„About A“: geniali idėja ir jos variacijos
© Gamintojo archyvas
„About A“: geniali idėja ir jos variacijos
© Gamintojo archyvas


Kolekcijai „About A“ jau dešimt metų, ją sudaro 96 modeliai. Komponuojant skirtingus modelius ir apdailą galima sukurti daugiau nei vieną milijoną variantų!

Užsakymo nr.: PT_74917578

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

PRIEŠ ir PO: prieškambario pokyčiai

Niekas kitas taip nepasveikina į namus užėjusio svečio ar grįžusio šeimininko, kaip stilingas ir patogus prieškambaris. Ką galima padaryti, kad pirmasis įspūdis būtų kuo geresnis?

Butai plikomis sienomis – erdvės lietuvių individualizmui išreikšti?

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje erdvėje. Be to, lietuviams būdingas individualumas lemia norą turėti kuo unikalesnį ir originalesnį savųjų namų interjerą. Šios priežastys, anot interjero dizainerės Loretos Piščikienės, yra pagrindinės, lemiančios butų su daline apdaila populiarumą mūsų šalyje.

Sužinokite, koks interjero stilius artimiausias lietuvio širdžiai (3)

Praktiškumas, jaukumas, natūralios vietinės medžiagos, prabangos atsisakymas, daug natūralios šviesos. Tai vieni pagrindinių lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjero elementų. Taip pat šalyje sparčiai populiarėja ir skandinaviškas gyvenimo būdas, o visi šie pokyčiai jau pradeda atsispindėti ir pastatų architektūroje.

Kaip paruošti lauko baldus kitam sezonui?

Su vėstančiais orais susijusios oro sąlygos (prasidėję dažni lietūs, artėjančios šlapdribos bei sniegas, stiprūs vėjo šuorai) nėra palankios net ir dideliu atsparumu pasižymintiems lauko baldams. Tad artėjant lapkričiui, verta pradėti galvoti apie jų parengimą žiemai. Kad lauko baldai tarnautų ilgiau, juos reikia tinkamai paruošti kitam sezonui, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti.

Ekspertai pataria: kaip nesuklysti renkantis unitazą?

Dėliojant tobulo vonios kambario paveikslą unitazas, greičiausiai, nėra pirmasis į galvą šaunantis interjero elementas. Tačiau nuvertinti jo nereikėtų – tinkamai išsirinkus apie tokį pirkinį galėsite negalvoti visą dešimtmetį, o sutaupytą laiką, skirtą vonios kambariui tvarkyti, panaudosite kur kas prasmingiau. Pasak ekspertų, renkantis unitazą dėmesį svarbiausia atkreipti į du aspektus: vandens sąnaudas ir lengvą, daug pastangų nereikalaujančią priežiūrą.

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti virtuvės ir vonios plyteles? (3)

Pasirodo, kad jaukų ir stilingą interjerą gali turėti kiekvienas. Tam nereikia daug pinigų, o pakanka tik trupučio žinių ir uolaus darbo. Senus daugiabučius „persekiojančios“ senovinės plytelės gali būti lengvai atnaujinamos, tiesiog jas nudažius. Tai puikiai įrodė dizainerė Gitana Valavičiūtė nudažiusi savo paveldėto Justiniškių buto virtuvės ir vonios plyteles.

Naujoviška tapetų kolekcija: gražu tai, kas paprasta

Prekės ženklo „Flamant“ diktuojamo stiliaus idėja – nauja seno interpretacija – pasirodė patraukli sienų dangos mados diktatoriumi laikomam Belgijos gamintojui „Arte“. Tad prieš dešimtmetį abi kompanijos suvienijo jėgas ir pasaulį išvydo pirmoji drauge sukurta tapetų kolekcija „Flamant“, sulaukusi neįtikėtinos sėkmės visame pasaulyje. Tai paskatino sėkmingai bendradarbiauti toliau.

Kaip namuose susikurti poilsio oazę

„Vilmers“ daugiau nei dešimtmetį užsienio ir Lietuvos rinkoms sėkmingai pristato naujas rankų darbo baldų kolekcijas, atitinkančias aukščiausius kokybės standartus ir naujausias Skandinavijoje bei Vakarų Europoje vyraujančias dizaino tendencijas. Skandinaviško kapitalo įmonė, plėtojanti veiklą Šiaurės ir Vakarų Europos šalyse, praėjusiais metais užsibrėžė tikslą įgyta patirtimi pasidalyti ir Lietuvos rinkoje – pakvietė apsilankyti naujai duris atvėrusiuose baldų salonuose. Šiais metais gamintojas žada itin daug naujovių ir kviečia apsilankyti parodoje „Baldai“, kur patys galėsite įsitikinti, kad tai – ne tik stilingi baldai, bet ir šis tas daugiau: puikus aptarnavimas, aukšta kokybė ir jaukumas Jūsų namams.

Inžinerinės įrangos ekspozicijos atidarymas priminė meninį performansą

Pasaulyje Inovacijomis ir atradimais vandens inžinerinių sistemų srityje garsėjanti vokiečių kompanija TECE Vilniuje atidarė ekspozicinį centrą, skirtą visam Baltijos regionui. Atidarymo iškilmės prasidėjo meniniu performansu – svečių ir šeimininkų akyse ledo stulpas su jame įšaldytomis detalėmis pamažu tirpo po šilta dušo srove. Vanduo nepastebimai subėgo į dušo lataką. Šiam reginiui buvo pritaikyti moderniausi bendrovės inžineriniai sprendimai.

Iššūkis priimtas: tatuiruotė ant sienos

Nuolatos populiarėjant tatuiruočių menui vis dažniau išraiškingos tatuiruotės matomos ant įvairių žmogaus kūno vietų. Šis menas įgauna daugiau drąsos ir keičiasi – kūno puošyboje naudojami ne tik įvairūs ornamentai, ženklai, bet ir žinomi paveikslai, miesto vaizdai ar filmo scenos.