Inžinerinės sistemos dažnai yra nepastebima pastatų dalis, o įvairūs inžineriniai sprendimai taip įsilieja į pastato interjerą, kad galime tik nuspėti apie jų buvimą. Bet būtent dėl šildymo ir šaldymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo, apšvietimo sistemų veikimo patalpose, kuriose gyvename ir dirbame, jaučiamės gerai.
orkaitės ištrauktas kvapnus pyragas prie stalo vilioja tiek didelius, tiek mažus, tačiau verdamas ir kepamas maistas, kuris gaminimo metu tyška į šalis, garuoja ir šnypščia, gali greitai tapti nemaloniu reiškiniu. Vandens garai, riebalai ir maisto kvapai sklinda labai greitai, nusėda ant paviršių ir tekstilės gaminių. „Franke“ gaminami gartraukiai veiksmingai šalina kvapus ir garus bei kiekvienoje virtuvėje užtikrina nepriekaištingą maisto gaminimo aplinką.
Interjero dizaino ir baldinių medžiagų srityje besidarbuojantys specialistai nuolatos ieško būdų, kaip sukurti išskirtinės kokybės gaminius. Medžiagų techninis tobulinimas ir unikalaus dekoro paieškos žengia koja kojon, tačiau neatsilieka ir tokie aspektai kaip ekologija ar plačios panaudojimo dizaine ir architektūroje galimybės. Dekoratyvinės plokštės naudojamos gaminant baldus, dekoruojant komercinės ir gyvenamosios paskirties patalpas ir statybų industrijoje. Apie tendencijas ir naujoves dekoratyvinių plokščių gamybos srityje papasakojo įmonės „Trukmė“ atstovė Laura Binish.
Paruošti ir perdažyti sienas patiems – tai lengvas ir paprastas procesas, kuriam tiesiog reikia iš anksto pasiruošti. Prieš dažant vertėtų išsiaiškinti keletą subtilybių. VIVACOLOR dažų ekspertas Rokas Vičkus pasidalija keliais patarimais – jie turėtų praversti nusprendusiems pakeisti namus.
2015 m. gruodžio 4 d. svetingasis Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakultetas priėmė į svečius gausų studentų, dėstytojų, valdžios ir įvairių įmonių atstovų būrį. Čia įvyko antrasis žurnalo „Structum“ organizuojamo konkurso „Išmanusis miestas II“ susitikimas. Kadangi studentų projektinė veikla jau įsibėgėja, šįkart visiems norėjosi dar artimiau pažinti vieniems kitus, pasmalsauti, kokios idėjos jau sklando mąslių jaunųjų talentų galvose, padiskutuoti, išgirsti atsakymus į kilusius klausimus.
2015 m. spalio 16 d. Lietuvos architektų sąjungos rūmuose įvyko pirmasis „Išmaniojo miesto II“ dalyvių susitikimas. Į jį atvyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai bei jų vadovai ir projekto partneriai, dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.
Nestandartinis individualiai gaminamas baldas susideda iš kur kas daugiau paslaugų, nei galima tikėtis. Dažniausiai įsivaizduojamas ne pats baldas, o pakitusi erdvė, kurios dalimi šis baldas tampa: siena durelių, nuo vienos sienos iki kitos besitęsianti stalčių eilė, nišoje slankiojančios durys ar lentynų ir durelių visuma... Visa tai galite susikurti ir savo namuose, įvertindami nestandartinius, prie individualios erdvės pritaikytus, baldus. Ar žinote, kaip juos tinkamiausiai pasirinkti?
Labai svarbu apmąstyti energetinį ir dvasinį namų projektavimą. Tai toks projektavimas, kai stengiamasi sukurti aplinką, kurioje žmonės jaustųsi gerai, jiems būtų jauku gyventi, dirbti, mokytis, ilsėtis ar tiesiog būti.
Prisipažinsiu, kai rašiau apie knygų lentynas truputį stebėjausi. Kas gali knygas dėlioti pagal spalvas? Kad ir kaip gražiai tai atrodo, bet kiek laiko turėtų užimti. Lietingi savaitgaliai reikalingi susikurtiems mitams paneigti. Aš surūšiavau savo knygas pagal spalvas.
Forma, spalva, išdėstymas ir, žinoma, šeimininkų svetingumas – niekas nesiginčys, kad tai aspektai, iš esmės nulemiantys bet kurio gyvenamojo būsto atmosferą. Tačiau vieną bendrą vardiklį galime rasti praktiškai kiekvienuose jaukiais pavadinamuose namuose. Tai lenktos formos.
Artėjant rudeniui nejučia pradedame galvoti apie namų atnaujinimą – naujus baldus ir interjero detales. Tačiau ne visuomet pavyksta išsirinkti kokybiškus baldus, nors prekybos centre jie gali atrodyti kiek kitaip. Ką tokiu atveju turėtų žinoti kiekvienas pirkėjas?
Neseniai pralėkusios „Dizaino savaitės“ metu Rūtos Būtėnaitės kilimas buvo įvertintas „Gero dizaino prizu. Šį kilimą ji apibūdina kaip intrigą kuriančios tradicijos, šiuolaikinių tekstilės tendencijų bei lengvos ironijos derinį.
Plytos - natūralios ar dekoratyvinės - gali būti puikus interjero prieskonis, ypač jei gyvenate sename name ir plytas galima gana nesunkiai ištraukti į paviršių. Kitas variantas - patiems imti į rankas mūrijimo mentelę ar šepetėlį, pavilgytą klijuose - "plytų sieną" galima sukurti ir tapetais. Štai kelios idėjos.
Sieną kambaryje gali pakeisti tanki kutų užuolaida. Vietoj paveikslų galima pakabinti langinių imitacijas, o po jomis - žydinčias gėles vazonėliuose. Būdų, kaip įdomiai dekoruoti namus, yra begalė, tereikia išsirinkti labiausiai patinkančius. Štai kelios idėjos.
Norisi išskirtinio interjero? Tuomet tapetai tikriausiai jūsų nesužavės. Tačiau menininko ranka ant gražiai nudažytos sienos gali sukurti tai, kas taps pagrindiniu jūsų kambario akcentu. Ir žinoma, to neturės niekas kitas. Štai keletas piešinių ant sienų variantų.