Prieš dvejus metus žurnalo „Structum“ skelbto konkurso „Išmanusis miestas“ itin sėkmingi rezultatai peraugo į kasmet vykstantį savarankišką konkursą. Jo esmė ta, kad studentų projektinius siūlymus savivaldybės, kurių teritorijas jie motyvuotai pasirenka pritaikyti dabartiniams poreikiams, žada įgyvendinti. Jaunieji mokslo atstovai jau trečią kartą susibūrė kurti, projektuoti ir mąstyti vadovaudamiesi konkurso „Išmanusis miestas III“ principais. Žurnalas „Structum“ kartu su pagrindiniu projekto partneriu UAB „Fima“ kviečia susipažinti su komandomis, jų vadovais ir pasirinktais objektais per atsakymus į mūsų klausimus.
Ryškių spalvų bei įmantrių raštų akcentai ypač traukia akį, tačiau per didelis jų kiekis interjere gali atrodyti agresyviai ir neskoningai. Interjero specialistai suteikti unikalumo erdvei siūlo pasitelkus vieną akcentinę sieną. Dekoravimui pasirinkę vieną sieną, turėsite galimybę paprastai ir elegantiškai panaudoti ryškių spalvų dažus arba originalaus dizaino tapetus. Tačiau kaip išsirinkti tinkamiausią sieną kambaryje? Pateikiame penkis patarimus, padėsiančius jums tai padaryti.
Kontrastingi ar monochrominiai, ritmiški ar išskydę, langučiai į vieną visumą susieja atskirus interjero dizaino elementus. Tad nieko keista, kad šio geometrinio ornamento trauka kartais virsta manija, paskui tarsi priblėsta ir vėl suka ratą iš naujo... Languotas raštas visada turi gerbėjų (kaip ir jam abejingų), tad dizaineriams nelieka nieko kita, kaip kurti naujų jo interpretacijų.
Ketinate statyti namą, remontuoti ar originaliai įsirengti butą? O gal norite sklype pasisodinti naudingų vaismedžių ar vaiskrūmių, ieškote informacijos, kaip efektyviausiai prižiūrėti aplinką? Patarimų visais šiais klausimais bus galima rasti balandžio 14-17 dienomis Klaipėdoje, „Švyturio arenoje“, vyksiančiose parodose „Individuali statyba“, „Inter Deco“, „Mano sodas“.
Žurnalas „Structum“ skelbdamas konkursą „Išmanusis miestas II“ siekia skatinti glaudų viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą nuo pat aukštosios mokyklos suolo, taigi konkurso dalyviai – aukštųjų mokyklų studentų tarpdisciplininės komandos – turės autoritetingai vertinimo komisijai parengti išsamius ir motyvuotus projektinius pasiūlymus, kaip modernizuoti trijų savivaldybių – Elektrėnų, Kaišiadorių ir Šiaulių rajono Kuršėnų miesto – tikslines teritorijas ar atskiras jų dalis. Savivaldybės yra skyrusios pakankamą finansavimą, tad reikalavimus atitinkantys projektiniai pasiūlymai tikrai bus įgyvendinti. Konkurse dalyvauja Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus dailės akademijos studentų komandos.
Šiuolaikinei medinei architektūrai būdinga didelė formų įvairovė, jų gausą ir ypatumus lemia kūrėjų ambicijos rasti naujų medienos taikymo architektūroje būdų. Panagrinėsime naujas morfologines idėjas medinėje architektūroje pagal du ryškesnius aspektus: meninį ir funkcinį.
Dėl šiuolaikinių technologijų televizorius taip suplokštėjo, kad kardinaliai pakito jo pritaikymo interjere galimybės. Laimė, į gerąją pusę: tapo patogu įkomponuoti jį pačiose netikėčiausiose vietose (ne vien sekcijos vidury...) ir taip sukurti estetiškesnę bei jaukesnę poilsio zoną.
Kai pakuojate daiktus persikraustymui ar remontui, turite puikią galimybę atidžiai peržiūrėti viską ir atsikratyti to, kas nereikalinga. Tačiau būkite atsargūs – štai keletas daiktų, kuriems verta rasti vietos ir naujuosiuose jūsų namuose.
Interjerus puošti iš metalo kaltais daiktais ir aksesuarais visuomet buvo populiaru. To priežastis labai paprasta: sunkus ir solidus metalas kuo puikiausiai dera su kitomis, gerokai lengvesnio svorio ir tekstūros medžiagomis. Be to, metalas namams suteikia prabangos, solidumo ir elegancijos. Ypač tada, jei lovos karkasas ar šviestuvas nukalti kalvio, o ne pagaminti gamykloje.
Interjere pažaiskite su ažūriniais elementais – taip suteiksite jam lengvumo bei skaidrumo pojūtį, sukursite paslaptingą šešėlių žaismą bei paįvairinsite erdvę savitais, nepakartojamais, nuolat kintančiais šviesos ornamentais.
Jei šiuolaikinį vonios kambarį jau galima įsivaizduoti be vonios, tai net pačiame mažiausiame vonios kambaryje turi būti praustuvas. Kokie praustuvai gali būti, kokias įdomiausias dizaino naujienas pasaulinėje santechnikos parodoje ISH Frankfurte pristatė įvairūs gamintojai, pasakoja kompanijos „Muresta“ rinkodaros vadovė Nomeda Ivanauskienė ir dizaino publicistas Vaidotas Norkus.
Dažniausiai sienas dekoruojame pasitelkdami tapetus arba dažus. Tačiau dvi merginos – Elena ir Uršulė siūlo išbandyti kitą būdą, kuris sienas gali paversti neįprastu namų veidu. Juk siena – tai tarsi tuščias lapas, kurio pagalba atsiskleidžia būsto individualumas. O jų sukuriami grafiniai piešiniai – išdykusi panda, mergina su pienių pūkais ar saviti ornamentai – gali perteikti pomėgius, svajones ir tiesiog įkvėpti.
Norite išskirtinio interjero, bet pigiau? Galite jį turėti, jeigu turite šiek tiek fantazijos bei noro ir jūsų nekamuoja tingumo priepuoliai. Užtenka namuose persidažyti sienas, ir kambario vaizdas gerokai pasikeičia. O jeigu dar tai padarysite labai originaliu būdu!
Sienoms gyvybės suteikia paveikslai, tačiau jei ieškote originalesnių sprendimų, šios idėjos jums turėtų patikti. Vienas iš būdų pagyvinti sienas - rinktis ryškią spalvą, kuria nudažytos lentynų nišos tikrai neatrodys nuobodžiai. Vietoj paveikslų galite pakabinti dekoratyvinius elementus iš stiklo, medžio ar metalo. Jaukumo namams suteikia tinkamas apšvietimas, o jį įrengti galite chaotiškai suformuotose nišose.