Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedroje ir Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultete įvyko pirmosios projekto „Išmanusis miestas III“ kūrybinės dirbtuvės. Kūrybinių dirbtuvių metu gabiausi Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai ir verslo atstovai pateikė idėjas, kaip sukurti modernią Lietuvą ir naujam gyvenimui prikelti apleistas rajonų teritorijas.
Spindintis ir elegantiškas marmuras turi nepajudinamą (šimtus, tūkstančius metų...) prabangios medžiagos reputaciją. Kaip ir visa, kas nepajudinama, laikui bėgant sustabarėja ir nebekelia susidomėjimo. Tad nieko keista, kad pastaruosius kelis dešimtmečius interjero dizaineriai marmurą ignoravo. Ir tik prieš porą metų šis akmuo staiga gaivališkai ir nevaldomai įsiveržė kaip nauja namų puošybos tendencija. Kaip ir kodėl tai nutiko?
Baldų pasirinkimas tai ne tik į akį labiausiai kritusios ir patikusios namų puošmenos pasirinkimas, bet ir sprendimas, kuris savyje talpina daugybe aspektų, tokių kaip: funkcionalumas, ilgaamžiškumas, estetika ir t.t.. Žinoma svarbiausia yra jūsų džiaugsmas dėl įsigyto pirkinio, tačiau neužmirškite objektyvumo ir bendros savo namų erdvės pajautos. Pateikiame keturias savybes į kurias derėtų atkreipti dėmesį renkantis baldus, kad šiuo galėtumėte džiaugtis ilgus metus.
Atėjus į statybos reikmenų parduotuvę lengva pasimesti... Šiuo metu dažų pasirinkimo įvairovė yra didžiulė ir tai kartais labiau klaidina, nei padeda. Ką daryti, kai norisi ne tik atrasti tinkamą spalvą, bet ir pasirinkti kokybiškus bei aplinkai draugiškus dažus? Skubame Jums į pagalbą ir pateikiame dažų pasirinkimo ABC bei praktišką VIDEO reportažą, kuriame šią temą komentuoja „Vivacolor“ dažų ekspertas.
Stikliniai paviršiai, suteikiantys interjerui erdvės pojūtį, pritaikomi kone kiekviename interjere. Stiklo konstrukcijos atsiranda ne tik vietoje sienų pertvarų, bet ir vonioje, virtuvėje, laiptinėje ir kitose namų erdvėse. Iš pažiūros šaltą ir niekuo neišsiskiriantį stiklą galima paversti savitu interjero dekoro akcentu ir tai galima padaryti, pavyzdžiui, su dekoratyvine stiklo plėvele.
Gravitacijos dėsnius paneigiantis dangoraižis „Capital Gate“ Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dabyje pakrypęs keturiskart daugiau nei Pizos bokštas. 18 laipsnių pasvirimas pasiektas specialiais inžineriniais sprendimais. Dangoraižis įrašytas į Guinnesso rekordų knygą kaip labiausiai pasaulyje pasviręs pastatas.
Moterys ir vyrai – du skirtingi pasauliai, kas labai ryškiai atsispindi kuriant namų interjerą. Ar norėtumėte sukurti išskirtinai moteriško dizaino interjerą? O gal esate viengungis ir norite pabrėžti būtent vyriškumą savo namuose? Kaip tai padaryti? Pasirodo, visiškai nesudėtingai. Baldų gamintojai dalinasi patarimais, kaip spintų ar stumdomųjų pertvarų pagalba sukurti unikalų interjerą, sutaupyti vietos ir išspręsti kitas erdvių pritaikymo problemas.
Antrame aukšte tarp kambarių turim tokį koridoriuką. Nežinau tikslesnio jam pavadinimo, tai tegul taip ir lieka. Koridoriukas mažas, siauras, be langų. Ilgą laiką galinė jo sieną, buvo pagražinta gėlėtu tapetu. Kol vieną dieną kažkuris iš vaikų to tapeto nenuplėšė.
Galima visaip aptarinėti pavėsinės paskirtį, tačiau tradiciškai ji skirta ramiai pasisėdėti vienumoje, su knyga ar su savo mintimis... Nuošali vieta ir augalų gausa saugo nuo kasdienio šurmulio, o jaukią nuotaiką įdėję šiek tiek pastangų sukuriame patys...
Namuose tekstilės gaminiai vaidina ypatingą vaidmenį: kuria jaukumo įspūdį, suteikia šilumos, intymumo pojūtį, – be jų interjeras atrodytų šaltas ir neišbaigtas. Tačiau interjero dizainerė Anna Drutel tikina, kad audinys gali kur kas daugiau, ypač jei suteiksime jam naują formą ir paskirtį, paryškinsime tekstūrą, atskleisime platesnes, neįprastas dekoravimo audiniu galimybes.
Ilgus šimtmečius langai buvo dengiami siekiant apsaugoti nuo saulės ir vėjo, tačiau šiandien langų dekoro pasirinkimą dažniausiai apsprendžia grožis ir komfortas. Stebint pastarųjų 20 metų dekoro pokyčius, ateityje galima prognozuoti drastiškas transformacijas. „Spėjama, kad ateityje langų dekorą pakeis jau sukurti skaitmeniniai langai, kurie atliks ne tik visas monitoriaus funkcijas, bet ir pro peršviečiamą ekraną leis matyti vaizdą į lauką, o panorėjus - užsitraukti norima užuolaidų programėle“, - kol kas sunkiai įsivaizduojamas ateities tendencijas prognozuoja roletus ir žaliuzes gaminančios įmonės „Domus Lumina“ vadovas Mantas Jančauskas.
Nuo sienos nukrito ir sudužo plytelė, o atsargų neturite? Tačiau kartais už atsargas svarbiau yra kūrybiškumas. Tuščią plytelės vietą galite padaryti pagrindiniu sienos akcentu ir dekoruoti fantastiška mozaika. Iš ko?
„Kakejiku“, arba „kakemono“ - tai tradicinis japoniškas paveikslas-ritinėlis su mediniais pagaliukais viršuje ir apačioje, paprastai kabinamas ant sienos. Tiesa, šiais laikais tik nedaugelio japonų namuose rasite specialią nišą („tokonoma“), kur kabinami šie kaligrafiniai ar tapyti meno kūriniai. To priežastis - vakarietiškos kultūros įtaka japonų gyvenimo būdui ir nauji architektūros stiliai.