Su vėstančiais orais susijusios oro sąlygos (prasidėję dažni lietūs, artėjančios šlapdribos bei sniegas, stiprūs vėjo šuorai) nėra palankios net ir dideliu atsparumu pasižymintiems lauko baldams. Tad artėjant lapkričiui, verta pradėti galvoti apie jų parengimą žiemai. Kad lauko baldai tarnautų ilgiau, juos reikia tinkamai paruošti kitam sezonui, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti.
Nuolatos populiarėjant tatuiruočių menui vis dažniau išraiškingos tatuiruotės matomos ant įvairių žmogaus kūno vietų. Šis menas įgauna daugiau drąsos ir keičiasi – kūno puošyboje naudojami ne tik įvairūs ornamentai, ženklai, bet ir žinomi paveikslai, miesto vaizdai ar filmo scenos.
Ruošiantis grindų klojimui, svarbiausias darbas yra tinkamų grindų pasirinkimas. Jeigu namuose ar kitoje vietoje ruošiatės kloti grindis, turbūt jau apsvarstėte daug skirtingų grindų dangų variantų, tačiau sau tinkamiausios vis dar neradote. Kiekviena iš jų pasižymi unikalia kokybe, kaina bei išvaizda.
Galimybė mėgautis buvimu lauke – vienas didžiausių vasaros malonumų. Juk taip norisi pasidžiaugti geru oru ir ilgais vakarais, tiesa? Nesvarbu, su artimaisiais jais džiaugsitės balkone, terasoje, namo ar sodo kiemelyje – svarbu susikurti jaukią aplinką, kur patogu ir gera būti. Kaip tai padaryti? Lauko baldų pasirinkimas šiandien toks didelis – į ką atsižvelgti renkantis, kad šie tiktų jūsų erdvėje ir ilgai tarnautų? Praktiškais patarimais dalinasi "Berry baldai" dizainerė Jūratė Putytė.
Lietuviai vis dažniau renkasi estetiškus, dinamiškus ir kuo mažiau papildomos erdvės užimančius baldus. Todėl vis populiaresnės interjeruose tampa pertvaros, spintos ir drabužinės su slankiojančiomis durų sistemomis. Nors rinkoje gausu įvairių gamintojų siūlomų slankiojančių sistemų, tarpusavyje jos gali stipriai skirtis: jei vienos kuria standartinį „euro remonto” įspūdį, kitos gali atverti prabangaus minimalistinio dizaino galimybes. Kaip išsirinkti tinkamą spintą su slankiojančiomis durimis? Į kuriuos spintos elementus atkreipti didžiausią dėmesį?
Prieš dvejus metus žurnalo „Structum“ skelbto konkurso „Išmanusis miestas“ itin sėkmingi rezultatai peraugo į kasmet vykstantį savarankišką konkursą. Jo esmė ta, kad studentų projektinius siūlymus savivaldybės, kurių teritorijas jie motyvuotai pasirenka pritaikyti dabartiniams poreikiams, žada įgyvendinti. Jaunieji mokslo atstovai jau trečią kartą susibūrė kurti, projektuoti ir mąstyti vadovaudamiesi konkurso „Išmanusis miestas III“ principais. Žurnalas „Structum“ kartu su pagrindiniu projekto partneriu UAB „Fima“ kviečia susipažinti su komandomis, jų vadovais ir pasirinktais objektais per atsakymus į mūsų klausimus.
Ryškių spalvų bei įmantrių raštų akcentai ypač traukia akį, tačiau per didelis jų kiekis interjere gali atrodyti agresyviai ir neskoningai. Interjero specialistai suteikti unikalumo erdvei siūlo pasitelkus vieną akcentinę sieną. Dekoravimui pasirinkę vieną sieną, turėsite galimybę paprastai ir elegantiškai panaudoti ryškių spalvų dažus arba originalaus dizaino tapetus. Tačiau kaip išsirinkti tinkamiausią sieną kambaryje? Pateikiame penkis patarimus, padėsiančius jums tai padaryti.
Kontrastingi ar monochrominiai, ritmiški ar išskydę, langučiai į vieną visumą susieja atskirus interjero dizaino elementus. Tad nieko keista, kad šio geometrinio ornamento trauka kartais virsta manija, paskui tarsi priblėsta ir vėl suka ratą iš naujo... Languotas raštas visada turi gerbėjų (kaip ir jam abejingų), tad dizaineriams nelieka nieko kita, kaip kurti naujų jo interpretacijų.
Ketinate statyti namą, remontuoti ar originaliai įsirengti butą? O gal norite sklype pasisodinti naudingų vaismedžių ar vaiskrūmių, ieškote informacijos, kaip efektyviausiai prižiūrėti aplinką? Patarimų visais šiais klausimais bus galima rasti balandžio 14-17 dienomis Klaipėdoje, „Švyturio arenoje“, vyksiančiose parodose „Individuali statyba“, „Inter Deco“, „Mano sodas“.
Žurnalas „Structum“ skelbdamas konkursą „Išmanusis miestas II“ siekia skatinti glaudų viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą nuo pat aukštosios mokyklos suolo, taigi konkurso dalyviai – aukštųjų mokyklų studentų tarpdisciplininės komandos – turės autoritetingai vertinimo komisijai parengti išsamius ir motyvuotus projektinius pasiūlymus, kaip modernizuoti trijų savivaldybių – Elektrėnų, Kaišiadorių ir Šiaulių rajono Kuršėnų miesto – tikslines teritorijas ar atskiras jų dalis. Savivaldybės yra skyrusios pakankamą finansavimą, tad reikalavimus atitinkantys projektiniai pasiūlymai tikrai bus įgyvendinti. Konkurse dalyvauja Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilniaus dailės akademijos studentų komandos.
Šiuolaikinei medinei architektūrai būdinga didelė formų įvairovė, jų gausą ir ypatumus lemia kūrėjų ambicijos rasti naujų medienos taikymo architektūroje būdų. Panagrinėsime naujas morfologines idėjas medinėje architektūroje pagal du ryškesnius aspektus: meninį ir funkcinį.
Dėl šiuolaikinių technologijų televizorius taip suplokštėjo, kad kardinaliai pakito jo pritaikymo interjere galimybės. Laimė, į gerąją pusę: tapo patogu įkomponuoti jį pačiose netikėčiausiose vietose (ne vien sekcijos vidury...) ir taip sukurti estetiškesnę bei jaukesnę poilsio zoną.
Kai pakuojate daiktus persikraustymui ar remontui, turite puikią galimybę atidžiai peržiūrėti viską ir atsikratyti to, kas nereikalinga. Tačiau būkite atsargūs – štai keletas daiktų, kuriems verta rasti vietos ir naujuosiuose jūsų namuose.
Interjerus puošti iš metalo kaltais daiktais ir aksesuarais visuomet buvo populiaru. To priežastis labai paprasta: sunkus ir solidus metalas kuo puikiausiai dera su kitomis, gerokai lengvesnio svorio ir tekstūros medžiagomis. Be to, metalas namams suteikia prabangos, solidumo ir elegancijos. Ypač tada, jei lovos karkasas ar šviestuvas nukalti kalvio, o ne pagaminti gamykloje.
Interjere pažaiskite su ažūriniais elementais – taip suteiksite jam lengvumo bei skaidrumo pojūtį, sukursite paslaptingą šešėlių žaismą bei paįvairinsite erdvę savitais, nepakartojamais, nuolat kintančiais šviesos ornamentais.