Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką

 (1)
Lagom“ – švedų dizaino ir gyvenimo būdo filosofija panaši į danų „hygge“. Abu siejasi su natūralumu ir šiaurietiška estetika, tik danai akcentuoja jaukumą, o švedai pusiausvyrą bei saiką.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šioje temoje galime rasti atsakymą, kas dizaine gali būti įvardinama kaip nesavanaudiškas „sveikas protas“, o tai yra kur kas svarbiau nei sakingos interjero detalės.

Lagom“ neatsiejamas nuo šeimos biudžeto. Termino kilmė siekia VIII-XI amžius, kai vikingų lygybės įstatymas „lagom“ leisdavo pasiimti maisto tiek kiek reikia, kad visi sąžiningai pasidalintų. Jie tai vadindavo sveiko proto teise. Šiandien skaičiuojame ne duonos kąsnius, o namus, automobilius, prabangias atostogas. Esame taip intensyviai skatinami viso to geisti, kad pamirštame pagalvoti apie visų šeimos narių interesus pvz. vaikų išsilavinimą, sveiką gyvenimo būdą ir pan. Poreikių yra tiek daug ir tokių svarbių, kad dizainas neturėtų kainuoti neproporcingai daug, kad pakenktų šeimos biudžetui. Neatsitiktinai būtent švedas Ingvaras Kampradas sukūrė IKEA filosofiją – jei neturi pinigų, tavo šviestuvas gali būti popierinis, nes gražiai ir oriai gyventi turi teisę kiekvienas.

Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką
© Shutterstock

„Lagom“ neatsiejamas nuo komforto. Kažkodėl lietuviams ypač patinka „kieti“ paviršiai – stiklo lygumo sienos, brangios vonios plytelės, medinės grindys. Nuo to prasideda ir labai gaila, bet kartais pasibaigia remontas, nes išsenka biudžetas. Tuo tarpu švedai, nesivaiko ekstremalios sienų kokybės, bet pradeda nuo „minkštų“ paviršių – tekstilės, kilimų, lovos ir pan. Kaip geriau? Siekiame komforto, todėl svarbu žinoti, kas jį sukuria. Emocijas ir jausmus veikiai visi mūsų pojūčiai – rega, klausa, uoslė, skonis ir prisilietimas. Todėl nesijausime gerai, jei matysime tik lygias sienas, bet stigs malonaus prisilietimo – ignoruosime kokioje lovoje ir patalynėje miegame, naudosime nemielus rankšluosčius ir t.t.

Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką
© Shutterstock

„Lagom“ neatsiejamas nuo gamtos. Švedai siūlo naudoti dirbtinį kailį. Vikingų palikuonys propaguoja tvarumą ir ekologiją. Tokios idėjos nenaujos ir gali atrodyti, kad šią pamoką jau išmokome. Tačiau olandų ekologas Matthijs G.S. Schouten situaciją vis dar mato dramatiškai. Nyderlandų princesės Irene van Lippe-Biesterfeld knygoje „Bičiulystė su gamta“ jis teigia, kad dvasine prasme mums mestas didžiulis iššūkis. Šiandien turime galimybę nežabotai tenkinti savo godumą ir egoizmą. Tačiau gamta visą laiką mums kartoja – Sustokite! Liaukitės! – pasaulyje tiek būtybių ir tiek gyvybės, kurioms reikia erdvės kad išliktų. Ar sugebėsime nugalėti savo izoliaciją ir pamatyti save neatsietai nuo gamtos? Kelia klausimą ekologas. „Lagom“ į tai turi atsakymą.

Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką
© Shutterstock

„Sveiko proto“ principas, kurią propaguoja „lagom“, Lietuvoje labai aktuali. Dažnu atveju mes jos neturime, nes automobilio sėdynė būna ženkliai patogesnė už darbo kėdę; atostogaudami miegame minkštose pataluose, o grįžę – sukiužusioje lovoje. Galvodami apie saiką ir tvarumą turime galimybę išsaugoti ne tik savo gerovę, bet ir žemę, mūsų ekosistemą, kuri reikalinga tam kad gyventumėm. O tai jau ne grožio, o išlikimo klausimas.

Daugiau apie „lagom“ skaitykite ČIA

Šaltinis: www.valaviciute.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aksesuarai

Tam, kad kiekviena diena būtų ypatinga: lovos dekoras pledais

Žinote, tą nuostabų vaizdą iš interjero žurnalų, kuriame puikuojasi stilingai paklotos miegamojo lovos? Puri patalynė ir tarsi atsainiai užmesti pledai sukuria lengvai nerūpestingą miegamojo nuotaiką. Namų interjero tinklaraščio „Homy Ideas“ autorė Jūratė Gulko pristato keletą sumanių idėjų.

Lengvai įgyvendinamos idėjos, kaip į namus įnešti Valentino dienos nuotaiką

Švęsti šią šventę ar ne - tai kiekvieno pasirinkimas. Tačiau kodėl gi kiek nepaįvairinus savo interjero bent kelioms dienoms?

Prenumeruok žurnalą MANO NAMAI šiandien ir gauk dovanų! (1)

Visi iki vasario 28 d. užsiprenumeravę žurnalą MANO NAMAI dalyvauja žaidime – laimėtojui DOVANOSIME 1000 € vertės „Villeroy&Boch“ keraminę virtuvinę plautuvę iš „Subway“ kolekcijos. Plautuvę laimėtojas išsirinks iš katalogo.

Biuro interjeras: ką vertėtų apgalvoti iš anksto

Daugelis dirbančių žmonių didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia biure. Todėl ypač svarbu, jog darbuotojai biure jaustųsi gerai, aplinka būtų jauki ir maloni, o svarbiausia, kad dizainas atliktų visus reikalavimus: būtų patogus, praktiškas, o aplinka nekenktų darbuotojams.

Greitai įgyvedinamas „pasidaryk pats“ projektas: dekoras „Instagram“ akimirkomis

Namų interjero tinklaraščio „Homy Ideas“ autorė Jūratė Gulko dalinasi lengvu ir daug nekainuojančiu „pasidaryk pats“ darbeliu. Jo rezultatas – namų dekoras „Instagram“ akimirkų nuotraukomis.

Belaukiant pavasario – kaip puošti namus žiemą po švenčių

Dauguma mūsų namuose jau nusiėmė šventinius papuošimus ir padėjo į sandėliuką ar spintą kitiems metams, eglutės taip pat jau pradėjo byrėti ir buvo išneštos sudeginti arba laikyti iki pavasario, kai bus pasodintos. Namai po švenčių dabar atrodo kiek tuštoki, kažko trūksta jaukumui. Pasidalinsime idėjomis, kaip papuošti namus šiuo laikotarpiu, kai iki pavasario reikia laukti dar kelis mėnesius.

Emaliuoti aksesuarai: anksčiau ir dabar

Šių dienų virtuvės reikmenų kūrėjai ir gamintojai siūlo keisti požiūrį į „kaimiškus“ emaliuotus indus bei kitus rykus, kuriuos daugelis prisimename iš kaime pas močiutę praleistų vasarų. Šie aksesuarai vis atsiduria dizainerių dėmesio centre ir, nors išsaugojo vintažines formas, puikiai pritampa modernioje erdvėje.

Originalios kalėdinės kompozicijos, kurias galite pasidaryti patys

Artėjant gražiausioms metų šventėms, ilgais advento vakarais savo namus puošiame įvairiomis kalėdinėmis kompozicijomis, norėdami sukurti jaukumo, šilumos ir laukimo nuotaiką. O kaip sukurti originalias kalėdines kompozicijas iš natūralių gamtinių medžiagų patars Kauno suaugusiųjų mokymo centro floristė Janina Stasiukynienė.

Dizaino klasika: nuo Edisono lemputės nepabėgsi

Tiek dešimtmečių Edisono lemputė buvo slepiama po gaubtu, o dabar pasaulis žavisi jos „nuogumu“, pabrėžiančiu kultinės formos paprastumą. Kad atvirai paprasta Edisono lemputė taip pamėgta šiuolaikiškuose namuose, lėmė ne nostalgija praeičiai, o tai, jog dizaineriai įžvelgė joje modernios estetikos principų išraišką ir galimybę vintažinį šviestuvą įkomponuoti minimalistinio ar industrinio stiliaus interjeruose.

Ką padovanoti Naujiesiems metams

Atrodo, kad jau viską dovanojote ir sugalvoti kažką naujo nebeįmanoma. Viską, tikrai viską žmogus turi. Su vaikais kažkaip paprasčiau. O štai suaugusieji… Kelias naujametinių dovanų idėjas, kurios gali praversti, rašoma supersadovnik.ru.