Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką

 (1)
Lagom“ – švedų dizaino ir gyvenimo būdo filosofija panaši į danų „hygge“. Abu siejasi su natūralumu ir šiaurietiška estetika, tik danai akcentuoja jaukumą, o švedai pusiausvyrą bei saiką.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šioje temoje galime rasti atsakymą, kas dizaine gali būti įvardinama kaip nesavanaudiškas „sveikas protas“, o tai yra kur kas svarbiau nei sakingos interjero detalės.

Lagom“ neatsiejamas nuo šeimos biudžeto. Termino kilmė siekia VIII-XI amžius, kai vikingų lygybės įstatymas „lagom“ leisdavo pasiimti maisto tiek kiek reikia, kad visi sąžiningai pasidalintų. Jie tai vadindavo sveiko proto teise. Šiandien skaičiuojame ne duonos kąsnius, o namus, automobilius, prabangias atostogas. Esame taip intensyviai skatinami viso to geisti, kad pamirštame pagalvoti apie visų šeimos narių interesus pvz. vaikų išsilavinimą, sveiką gyvenimo būdą ir pan. Poreikių yra tiek daug ir tokių svarbių, kad dizainas neturėtų kainuoti neproporcingai daug, kad pakenktų šeimos biudžetui. Neatsitiktinai būtent švedas Ingvaras Kampradas sukūrė IKEA filosofiją – jei neturi pinigų, tavo šviestuvas gali būti popierinis, nes gražiai ir oriai gyventi turi teisę kiekvienas.

Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką
© Shutterstock

„Lagom“ neatsiejamas nuo komforto. Kažkodėl lietuviams ypač patinka „kieti“ paviršiai – stiklo lygumo sienos, brangios vonios plytelės, medinės grindys. Nuo to prasideda ir labai gaila, bet kartais pasibaigia remontas, nes išsenka biudžetas. Tuo tarpu švedai, nesivaiko ekstremalios sienų kokybės, bet pradeda nuo „minkštų“ paviršių – tekstilės, kilimų, lovos ir pan. Kaip geriau? Siekiame komforto, todėl svarbu žinoti, kas jį sukuria. Emocijas ir jausmus veikiai visi mūsų pojūčiai – rega, klausa, uoslė, skonis ir prisilietimas. Todėl nesijausime gerai, jei matysime tik lygias sienas, bet stigs malonaus prisilietimo – ignoruosime kokioje lovoje ir patalynėje miegame, naudosime nemielus rankšluosčius ir t.t.

Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką
© Shutterstock

„Lagom“ neatsiejamas nuo gamtos. Švedai siūlo naudoti dirbtinį kailį. Vikingų palikuonys propaguoja tvarumą ir ekologiją. Tokios idėjos nenaujos ir gali atrodyti, kad šią pamoką jau išmokome. Tačiau olandų ekologas Matthijs G.S. Schouten situaciją vis dar mato dramatiškai. Nyderlandų princesės Irene van Lippe-Biesterfeld knygoje „Bičiulystė su gamta“ jis teigia, kad dvasine prasme mums mestas didžiulis iššūkis. Šiandien turime galimybę nežabotai tenkinti savo godumą ir egoizmą. Tačiau gamta visą laiką mums kartoja – Sustokite! Liaukitės! – pasaulyje tiek būtybių ir tiek gyvybės, kurioms reikia erdvės kad išliktų. Ar sugebėsime nugalėti savo izoliaciją ir pamatyti save neatsietai nuo gamtos? Kelia klausimą ekologas. „Lagom“ į tai turi atsakymą.

Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką
© Shutterstock

„Sveiko proto“ principas, kurią propaguoja „lagom“, Lietuvoje labai aktuali. Dažnu atveju mes jos neturime, nes automobilio sėdynė būna ženkliai patogesnė už darbo kėdę; atostogaudami miegame minkštose pataluose, o grįžę – sukiužusioje lovoje. Galvodami apie saiką ir tvarumą turime galimybę išsaugoti ne tik savo gerovę, bet ir žemę, mūsų ekosistemą, kuri reikalinga tam kad gyventumėm. O tai jau ne grožio, o išlikimo klausimas.

Daugiau apie „lagom“ skaitykite ČIA

Šaltinis: www.valaviciute.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aksesuarai

Marmuras – iš kur kilęs ir kokia jo populiarumo paslaptis?

Marmuras – paskutiniu metu pasaulyje ir Lietuvoje itin išpopuliarėjusi medžiaga skirta interjero apdailai. Marmuriniai paviršiai buvo plačiai naudojami prabangiuose interjeruose gan seniai, bet dabar ši medžiaga tarsi išgyvena savo renesansą. Sumodernėjęs ir patobulinęs savo išvaizdą marmuras veržiasi į įvairios stilistikos namus tapdamas juose pagrindiniu akcentu. Tekste žemiau interjero tinklaraštis „Homy Ideas“ dalijasi savo atradimais.

Kaip išsirinkti patalynę, kurioje gera miegoti?

Poilsio ir ramybės oazė namuose dažniausiai kiekvienam mūsų yra viena – miegamasis. Tai kambarys, kuriame visos detalės svarbios, nes jos arba padeda mums ilsėtis, arba... trukdo. Viena iš jų, palydinti į sapnų karalystę ir pasitinkanti ryte glausdamasi prie kūno, – patalynė. Jos savybes mes jaučiame prieš pat užmigdami ir tik pabudę, todėl renkantis patalynę neverta taupyti ir pirmenybę geriausia teikti kokybiškiems audiniams. Be to, keičiant patalynę labai nesunkiai kinta ir viso miegamojo kambario nuotaika bei interjeras.

Miegamojo interjero pavyzdys: tegyvuoja šviesios spalvos!

Vasaros metu visur norisi lengvumo. Galbūt būtent šis miegamojo interjero pavyzdys jus įkvėps bent minimaliems pokyčiams. Šviesios spalvos, lengvos tekstūros ir ilgai trukantys savaitgalio pusryčiai - kartais daugiau nieko ir nereikia.

3 idėjos, kurios padės lauke jaustis kaip namie

Sezonas prasideda ir gyvenimas persikelia į lauką – balkoną, terasą ar lauko pavėsinę. Artimiausius keletą mėnesių šios erdvės pakeis namų svetainę – čia ilsėsimės, leisime laiką su smagia kompanija, skaitysime, mėgausimės kavos puodeliu ar kartu su šeima vakarieniausime. Tad ir aplinka čia turi būti tokia, kaip namie – stilinga, jauki ir patogi.

Sužinokite, kaip komplimentai ir patyčios veikia kambarinius augalus

Švedų baldų gigantė IKEA atliko eksperimentą „Tyčiokis iš augalo“, siekdama skleisti žinią apie gegužės 4-ąją Artimuosiuose Rytuose minėtą Kovos su patyčiomis dieną.

NAUJIENA: pirmoji šviesos modeliavimo programėlė

Naujoji VELUX programėlė leidžia susikurti būsimo kambario modelį ir pamatyti tikrus dienos šviesos efektus 360 laipsnių kampu arba virtualioje realybėje.

M. Wizard atskleidė kuo nustebins savo mamą per Motinos dieną

Ketvirtadienio vakarą interjero detalių ir dovanų salonas „C&D Style“, esantis sostinės senamiestyje, atšventė septynioliktąjį gimtadienį prancūziškuoju stiliumi. Šventinį renginį vedė žinomas iliuzionistas Mantas Wizard, ką tik grįžęs iš kelionės po Prancūziją.

6 dizaino idėjos, kurios padės į namus prisikviesti pavasarį

Namų idėjų centras NIC dalijasi dizaino sprendimais, kurie šį pavasarį ir ne tik, gali į jūsų namus įnešti naujų vėjų.

5 gudrybės, kaip įsirengti namus pagal fengšui principus

Fengšui yra senovės Kinijos menas, atsiradęs daugiau nei prieš 3 tūkst. metų. Šia praktika, pasitelkiant sudėtingą, tūkstančius metų naudojamą žinių sistemą, siekiama subalansuoti energiją erdvėje, kad jos gyventojai būtų sveiki, juos lydėtų sėkmė. Nors kai kas mano, kad tai kvaila teorija, vis dėlto fengšui principai atitinka dizaino taisykles, todėl pakoreguoti savo namų dekorą ar būsto išplanavimą pagal fengšui galbūt nėra bloga idėja.

Dizaino klasika: kėdė „Ku-dir-ka“

Šis dizaino objektas sukurtas Lietuvoje, žinomas bei vertinamas ir už mūsų šalies ribų, o kada nors jis (ir ne tik) bus pavadintas tikra dizaino klasika... Tai spėlionė, bet mes ja tikime!