Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką

 (1)
Lagom“ – švedų dizaino ir gyvenimo būdo filosofija panaši į danų „hygge“. Abu siejasi su natūralumu ir šiaurietiška estetika, tik danai akcentuoja jaukumą, o švedai pusiausvyrą bei saiką.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šioje temoje galime rasti atsakymą, kas dizaine gali būti įvardinama kaip nesavanaudiškas „sveikas protas“, o tai yra kur kas svarbiau nei sakingos interjero detalės.

Lagom“ neatsiejamas nuo šeimos biudžeto. Termino kilmė siekia VIII-XI amžius, kai vikingų lygybės įstatymas „lagom“ leisdavo pasiimti maisto tiek kiek reikia, kad visi sąžiningai pasidalintų. Jie tai vadindavo sveiko proto teise. Šiandien skaičiuojame ne duonos kąsnius, o namus, automobilius, prabangias atostogas. Esame taip intensyviai skatinami viso to geisti, kad pamirštame pagalvoti apie visų šeimos narių interesus pvz. vaikų išsilavinimą, sveiką gyvenimo būdą ir pan. Poreikių yra tiek daug ir tokių svarbių, kad dizainas neturėtų kainuoti neproporcingai daug, kad pakenktų šeimos biudžetui. Neatsitiktinai būtent švedas Ingvaras Kampradas sukūrė IKEA filosofiją – jei neturi pinigų, tavo šviestuvas gali būti popierinis, nes gražiai ir oriai gyventi turi teisę kiekvienas.

Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką
© Shutterstock

„Lagom“ neatsiejamas nuo komforto. Kažkodėl lietuviams ypač patinka „kieti“ paviršiai – stiklo lygumo sienos, brangios vonios plytelės, medinės grindys. Nuo to prasideda ir labai gaila, bet kartais pasibaigia remontas, nes išsenka biudžetas. Tuo tarpu švedai, nesivaiko ekstremalios sienų kokybės, bet pradeda nuo „minkštų“ paviršių – tekstilės, kilimų, lovos ir pan. Kaip geriau? Siekiame komforto, todėl svarbu žinoti, kas jį sukuria. Emocijas ir jausmus veikiai visi mūsų pojūčiai – rega, klausa, uoslė, skonis ir prisilietimas. Todėl nesijausime gerai, jei matysime tik lygias sienas, bet stigs malonaus prisilietimo – ignoruosime kokioje lovoje ir patalynėje miegame, naudosime nemielus rankšluosčius ir t.t.

Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką
© Shutterstock

„Lagom“ neatsiejamas nuo gamtos. Švedai siūlo naudoti dirbtinį kailį. Vikingų palikuonys propaguoja tvarumą ir ekologiją. Tokios idėjos nenaujos ir gali atrodyti, kad šią pamoką jau išmokome. Tačiau olandų ekologas Matthijs G.S. Schouten situaciją vis dar mato dramatiškai. Nyderlandų princesės Irene van Lippe-Biesterfeld knygoje „Bičiulystė su gamta“ jis teigia, kad dvasine prasme mums mestas didžiulis iššūkis. Šiandien turime galimybę nežabotai tenkinti savo godumą ir egoizmą. Tačiau gamta visą laiką mums kartoja – Sustokite! Liaukitės! – pasaulyje tiek būtybių ir tiek gyvybės, kurioms reikia erdvės kad išliktų. Ar sugebėsime nugalėti savo izoliaciją ir pamatyti save neatsietai nuo gamtos? Kelia klausimą ekologas. „Lagom“ į tai turi atsakymą.

Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką
© Shutterstock

„Sveiko proto“ principas, kurią propaguoja „lagom“, Lietuvoje labai aktuali. Dažnu atveju mes jos neturime, nes automobilio sėdynė būna ženkliai patogesnė už darbo kėdę; atostogaudami miegame minkštose pataluose, o grįžę – sukiužusioje lovoje. Galvodami apie saiką ir tvarumą turime galimybę išsaugoti ne tik savo gerovę, bet ir žemę, mūsų ekosistemą, kuri reikalinga tam kad gyventumėm. O tai jau ne grožio, o išlikimo klausimas.

Daugiau apie „lagom“ skaitykite ČIA

Šaltinis: www.valaviciute.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aksesuarai

Kilimai: kokią formą pasirinkti?

Renkantis kilimą paprastai daugiausia dėmesio yra skiriama šioms charakteristikoms: medžiagiškumui, spalvai bei dydžiui, tačiau vertėtų neužmiršti dar vieno svarbaus aspekto – kilimo formos. Stačiakampio formos kilimai, kvadrato formos kilimai, apskritimo formos kilimai – trys dažniausiai sutinkamos kilimų formos. Publikacijoje aptarsime kilimo formos daromą įtaką atskiroms namų erdvėms.

Sužinokite, kaip įnešti į namus prabangos ir elegancijos

„Qi“ kolekcija – tai prestižinio italų prekės ženklo „Scavolini“ meistriškumas ir Japonijos studijos „Nendo“ išskirtinio požiūrio duetas, interpretuojantis dizainą kaip siurprizą, eksperimentavimą bei rafinuotas detales.

9 nesudėtingai įgyvendinami fengšui patarimai namams (1)

Fengšui filosofija vieniems priimtina, kitiems - ne. Bet kodėl namuose neišbandžius kažko naujo?

Žvakių kūrėjai: šiame amžiuje žmonės investuoja ne į daiktus, o į savo vidų

Žinomi rankų darbo magiškų žvakių, smilkalų ir namų kvapų „Smells Like Spells“ kūrėjai ketvirtadienio vakarą pristatė naujausią savo kolekciją. Tai – ypatingais aukštosios parfumerijos kvapais praturtintos ir magija apgaubtos kvapiosios aromaterapinės žvakės, kurių pakuotėje slepiasi kas kartą vis kita Taro korta.

Neįprastas raštas neatpažįstamai pakeičia namus

Tie, kuriems teko lankstyti origamius, nesunkiai įvertins, kiek kantrybės, pirštų miklumo ir kruopštumo reikalauja šis popieriaus lankstymo menas. Maži popieriniai meno šedevrai interjeruose transformuojasi į lempų gaubtus, sienų dekoracijas ar įkvepia kurti unikalius tekstilės raštus.

14 idėjų, kaip integruoti senovišką kilimą į šiuolaikišką interjerą (2)

Daugelio namuose likę bent keli senoviški kilimai. Po remonto neretai tenka gerokai pasukti galvą, kaip su jais pasielgti būtų tinkamiausia: išmesti, saugoti ar panaudoti? Iškyla klausimas, ar tokiam kilimui galėtų atsirasti vietos stilingame ir itin šiuolaikiškame namų interjere.

Namų kvapai, dėl kurių norėsis grįžti namo

„Erbario Toscano“ – tarp Toskanos stiliaus gerbėjų visame pasaulyje garsus prekės ženklas. Jo produktai kūno ir plaukų priežiūrai, aromatai bei namų kvapai įkūnija regiono dvasią ir neleidžia atitrūkti nuo jos gyvenantiems kitur.

Interjero koncepcija, kuri padės namuose palaikyti tvarką (1)

„Lagom“ – švedų dizaino ir gyvenimo būdo filosofija panaši į danų „hygge“. Abu siejasi su natūralumu ir šiaurietiška estetika, tik danai akcentuoja jaukumą, o švedai pusiausvyrą bei saiką.

Kaip pasirinkti plyteles bet kuriai namų zonai

Plytelės dėl savo praktiškumo ir lengvos priežiūros skinasi kelią ir į svetainės, valgomojo zoną. Pasak architektės Audronės Ambrazienės ir dizainerės Daivos Pocevičienės – šiandien plytelių pasirinkimas labai platus: nuo kokybiškos medžio iki marmuro imitacijos, todėl ir panaudojimo galimybės plečiasi. Interjero ekspertės pataria, į ką atsižvelgti ieškant tinkamiausių plytelių savo namuose.

Kaip papuošti stalą per Heloviną: 5 įdomios idėjos (5)

Artėja Helovinas, o tai reiškia, kad pats laikas sugalvoti, kaip reikės puošti šventinį stalą. Egzistuoja daug dekoro variantų – nuo kuklių ir lakoniškų iki gana dramatiškų.