Dizaino klasika: nevaržomas ir neįpareigojantis denimas

Kone prieš pusantro šimto metų denimas pradėjo savo unikalią kelionę į mados pasaulį. Laikui bėgant užkariavo drabužių spintas. Ir nieko keista, kad džinsiniam audiniui čia tapo šiek tiek ankšta ir jis įkėlė koją į gretimą – interjero – teritoriją.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Klasikinė spalva – mėlyna

Nuo tada, kai Jacobas Davisas ir Levi Straussas 1873 metais užpatentavo mėlynus džinsus, universalus, savotiško kolorito ir faktūros audinys, iš kurio jie siuvami, nė nemano prarasti populiarumo. Ir kaip galėtų – kasmet pasaulyje pagaminama 3,9 bilijono porų džinsų...

Tiesa, pirmieji džinsai buvo siuvami iš palapinių brezento, tik vėliau Levi Straussas ėmė naudoti naują, gan storą ir patvarų mėlynai dažytą audinį. Jis į Ameriką gabentas iš Prancūzijos Nimo miesto: taip atsirado audinį apibūdinantis denimo pavadinimas.

Džinsų audiniui dažyti buvo naudojami indigo dažai (tuo metu vieni pigiausių). Jie suteikia ne tik sodrų mėlyną atspalvį, kurį šiandien laikome klasikine denimo spalva, bet ir savybę blukti lėtai bei unikaliai: dažai neprasiskverbia gilyn, išlieka paviršiuje, tad laikui bėgant jų molekulių palaipsniui mažėja.

Nevaržomas ir neįpareigojantis

Grubus, patrintas ar išblukintas, tamsus ar ryškus, denimas tinka baldų apmušalams, tekstilei, aksesuarams. Interjero dekorui naudojamas ne tik pats audinys, bet ir jo spalvą bei faktūrą imituojančios medžiagos – tapetai, laminatas, sienų lipdukai... Šis motyvas nepamainomas laisvalaikio nuotaikai sukurti, tačiau tai kartais riboja audinio naudojimą interjere. Nors džinsiniai drabužiai gali būti romantiško, glamūrinio ar sportinio stiliaus, interjere tema ne tokia įvairiapusė.

Tiesmuka asociacija su džinsais nepripažįsta kompromisų: nėra nei romantiško lengvumo, nei jaukaus subtilumo, tai – denimas. Truputį laukinis, nevaržomas, neįpareigojantis ir neįsipareigojantis, todėl ne visada priimtinas. Bet tobulai derantis kaimiško stiliaus interjeruose. Natūrali mediena, neglazūruota keramika, nutrinta ar sendinta rudų atspalvių oda, baltos spalvos kaltas metalas, terakotos plytelės – tai klasikinio grubaus džinsinio audinio palydovai..
Jei norisi daugiau bohemiško žaismingumo, džinsinis audinys turėtų būti plonesnis, jį galima drąsiai ir eklektiškai derinti su nėriniais, smulkiais gėlių raštais, netgi aksomu.

Dizaino klasika: nevaržomas ir neįpareigojantis denimas
© Shutterstock

Ekostilius džinsiniam audiniui taip pat suteikia galimybių. Rotangas, bambukas, pinti daiktai, šviesių atspalvių akmuo, linas, kamštinės medžiagos ir denimas – tai derinys, skirtas tvaraus dizaino idėjai išryškinti.

Kai sunku atsisveikinti...

Galima (galbūt...) įsigyti „džinsinį“ „Diesel“ fotelį „Cloudscape“ – jis fantastiškas, tik brangus. Ne mažiau smagu pratęsti labai mėgtų, bet susidėvėjusių džinsų egzistenciją ir taip net pateisinti jų, kaip dizaino klasikos, statusą. Įkvėpti tvaraus dizaino idėjų ir atsakingo vartojimo nuostatų visada galime senus džinsus, jų kišenes ir netgi iš džinsų susiūtas skiautes išradingai panaudoti – sukurti mielą ir originalų interjero aksesuarą: kilimėlį, krepšį, pagalvėlę, šviestuvo gaubtą... Visokiausių patarimų pilnas internetas. Nedidelė dozė denimo suteikia namams vargu ar su kuo nors palyginamo asmeniškumo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aksesuarai

5 nedideli balkono pokyčiai, kurie suteiks jam naują veidą

Kad balkonas taptų jaukia pasibuvimų vieta, gali užtekti visai nedaug. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš šių 5 idėjų.

Specialiai iš Čekijos: kokie stiklo dirbiniai madingi 2018 metais

Greičiausiai kiekvienuose namuose rastume nors vieną stiklinį objektą, jei ne interjero puošmeną, bent indą ar šviestuvą.

Pokyčiai per savaitgalį: purpurinis terasos įvaizdis

Vasarą progų susiburti artimiesiems ir draugams uždera kaip niekuomet daug, o galimybė švęsti gamtoje įkvepia išlaisvinti rutinos įkalintą vaizduotę. Ir nereikia nei didelių investicijų, nei ypatingo darbo – žydinčių augalų parūpina gamta, ryškiaspalvės staltiesės tik ir laukia, kada bus ištrauktos iš komodos stalčiaus ir pravėdintos gaivaus vėjo gūsių, o galimybė nupinti gėlių girliandų suteikia nesumeluoto vaikiško džiaugsmo.

Dizaino klasika: nevaržomas ir neįpareigojantis denimas

Kone prieš pusantro šimto metų denimas pradėjo savo unikalią kelionę į mados pasaulį. Laikui bėgant užkariavo drabužių spintas. Ir nieko keista, kad džinsiniam audiniui čia tapo šiek tiek ankšta ir jis įkėlė koją į gretimą – interjero – teritoriją.

Paprastos fengšui gudrybės, kurias galite pritaikyti iškart

Nebūtina „pradėti naujo gyvenimo nuo pirmadienio“ arba „nuo sausio 1“ – šiandien pat galite skirti kelias minutes paprastoms fengšui gudrybėms, kurios paskatins pokyčius jūsų gyvenime.

Marmuras – iš kur kilęs ir kokia jo populiarumo paslaptis?

Marmuras – paskutiniu metu pasaulyje ir Lietuvoje itin išpopuliarėjusi medžiaga skirta interjero apdailai. Marmuriniai paviršiai buvo plačiai naudojami prabangiuose interjeruose gan seniai, bet dabar ši medžiaga tarsi išgyvena savo renesansą. Sumodernėjęs ir patobulinęs savo išvaizdą marmuras veržiasi į įvairios stilistikos namus tapdamas juose pagrindiniu akcentu. Tekste žemiau interjero tinklaraštis „Homy Ideas“ dalijasi savo atradimais.

Kaip išsirinkti patalynę, kurioje gera miegoti?

Poilsio ir ramybės oazė namuose dažniausiai kiekvienam mūsų yra viena – miegamasis. Tai kambarys, kuriame visos detalės svarbios, nes jos arba padeda mums ilsėtis, arba... trukdo. Viena iš jų, palydinti į sapnų karalystę ir pasitinkanti ryte glausdamasi prie kūno, – patalynė. Jos savybes mes jaučiame prieš pat užmigdami ir tik pabudę, todėl renkantis patalynę neverta taupyti ir pirmenybę geriausia teikti kokybiškiems audiniams. Be to, keičiant patalynę labai nesunkiai kinta ir viso miegamojo kambario nuotaika bei interjeras.

Miegamojo interjero pavyzdys: tegyvuoja šviesios spalvos!

Vasaros metu visur norisi lengvumo. Galbūt būtent šis miegamojo interjero pavyzdys jus įkvėps bent minimaliems pokyčiams. Šviesios spalvos, lengvos tekstūros ir ilgai trukantys savaitgalio pusryčiai - kartais daugiau nieko ir nereikia.

3 idėjos, kurios padės lauke jaustis kaip namie

Sezonas prasideda ir gyvenimas persikelia į lauką – balkoną, terasą ar lauko pavėsinę. Artimiausius keletą mėnesių šios erdvės pakeis namų svetainę – čia ilsėsimės, leisime laiką su smagia kompanija, skaitysime, mėgausimės kavos puodeliu ar kartu su šeima vakarieniausime. Tad ir aplinka čia turi būti tokia, kaip namie – stilinga, jauki ir patogi.

Sužinokite, kaip komplimentai ir patyčios veikia kambarinius augalus

Švedų baldų gigantė IKEA atliko eksperimentą „Tyčiokis iš augalo“, siekdama skleisti žinią apie gegužės 4-ąją Artimuosiuose Rytuose minėtą Kovos su patyčiomis dieną.