5 gudrybės, kaip įsirengti namus pagal fengšui principus

Fengšui yra senovės Kinijos menas, atsiradęs daugiau nei prieš 3 tūkst. metų. Šia praktika, pasitelkiant sudėtingą, tūkstančius metų naudojamą žinių sistemą, siekiama subalansuoti energiją erdvėje, kad jos gyventojai būtų sveiki, juos lydėtų sėkmė. Nors kai kas mano, kad tai kvaila teorija, vis dėlto fengšui principai atitinka dizaino taisykles, todėl pakoreguoti savo namų dekorą ar būsto išplanavimą pagal fengšui galbūt nėra bloga idėja.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Svetingi namai

Harmoningi namai prasideda nuo namo ar pastato eksterjero. Yra daug taisyklių, aiškinančių, kaip nudažyti duris, tačiau visų pirma derėtų atsakyti sau į klausimą: „Ar žmonėms lengva rasti mano namus?“ Jūsų laukujės durys turi būti ryškios, aiškiai matomos, iki jų turi vesti patogus, neužgriozdintas takas. Į tokius namus bus malonu grįžti patiems, be to, taip jus lengviau suras ir sėkmė.

5 gudrybės, kaip įsirengti namus pagal fengšui principus
© Shutterstock

Ryškios gamtos spalvos

Dažydami namus dauguma savininkų renkasi neutralias spalvas, tokias kaip rausva ar smėlio. Tai gali būti puikus pagrindas, jei namas apsuptas gamtos, tačiau kai neutralių spalvų per daug, gali apimti depresija – ypač pilką žiemą. Pamėginkite įtraukti ryškias spalvas, ypač šiltus, jaukius tonus, primenančius gamtą.

Mažinkite nereikalingų daiktų kiekį

Nereikalingi daiktai apkrauna ne tik namus, bet ir protą, todėl pagal fengšui principus griežtai patariama jų nekaupti. Rekomenduojama išsiugdyti įprotį reguliariai peržiūrėti turimus daiktus ir atsisakyti tų, kurių nenaudojate, tų, kurie yra sulūžę, ir objektų, susijusių su nemaloniais prisiminimais. Patikrinti, ko derėtų atsisakyti, galima įsivaizduojant, kad jums reikia persikelti į kitą miestą ar net šalį: ką iš turimų daiktų pasiimtumėte? Viso kito galite atsisakyti.

5 gudrybės, kaip įsirengti namus pagal fengšui principus
© Shutterstock

Saugūs namai yra laimingi namai

Visi esame girdėję ar internete skaitę istorijų, kaip esą kažkam buvo liepta išnešti sofą ant pievelės priešais namą, kad tai pritrauktų į namus turtus. Tokios istorijos visiškai neatspindi tikrųjų fengšui principų, nes baldų išdėstymas pagal fengšui neprieštarauja elementariems interjero dizaino principams. Baldus reikia statyti taip, kad jie netrukdytų judėti namuose. Jei vaikščiodami vis užkliūnate už stalo arba turite apeiti fotelį, ko gero nesilaikėte fengšui principų. Didžiausias kambario baldas turi stovėti taip, kad nuo jo matytumėte kambario ar namų duris – taip jausitės patogiausiai ir saugiausiai.

5 gudrybės, kaip įsirengti namus pagal fengšui principus
© Shutterstock

Kambariniai augalai ir vanduo

Senovės Kinijos fengšui meistrai suprato tai, ką šiais laikais pradedama suprasti tik dabar – kad žmonės geriausiai funkcionuoja ir jaučiasi, kai yra apsupti gamtos. Štai kodėl pagal fengšui principus namuose ar darbo erdvėje rekomenduojama turėti augalų ir fontanėlių su vandeniu. Be to, augalai valo patalpų orą, suteikia galimybę jais rūpintis.

5 gudrybės, kaip įsirengti namus pagal fengšui principus
© Shutterstock

Kuo daugiau šviesos

Mūsų savijauta labai priklauso nuo šviesos kiekio. Stenkitės į namus įsileisti kuo daugiau šviesos – tamsius kampus apšvieskite naudodami šviestuvus, lempas, toršerus ir veidrodžius. Šviesioje erdvėje mūsų mintys tampa šviesios, o būtent šito ir siekia fengšui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aksesuarai

Specialiai iš Čekijos: kokie stiklo dirbiniai madingi 2018 metais

Greičiausiai kiekvienuose namuose rastume nors vieną stiklinį objektą, jei ne interjero puošmeną, bent indą ar šviestuvą.

Pokyčiai per savaitgalį: purpurinis terasos įvaizdis

Vasarą progų susiburti artimiesiems ir draugams uždera kaip niekuomet daug, o galimybė švęsti gamtoje įkvepia išlaisvinti rutinos įkalintą vaizduotę. Ir nereikia nei didelių investicijų, nei ypatingo darbo – žydinčių augalų parūpina gamta, ryškiaspalvės staltiesės tik ir laukia, kada bus ištrauktos iš komodos stalčiaus ir pravėdintos gaivaus vėjo gūsių, o galimybė nupinti gėlių girliandų suteikia nesumeluoto vaikiško džiaugsmo.

Dizaino klasika: nevaržomas ir neįpareigojantis denimas

Kone prieš pusantro šimto metų denimas pradėjo savo unikalią kelionę į mados pasaulį. Laikui bėgant užkariavo drabužių spintas. Ir nieko keista, kad džinsiniam audiniui čia tapo šiek tiek ankšta ir jis įkėlė koją į gretimą – interjero – teritoriją.

Paprastos fengšui gudrybės, kurias galite pritaikyti iškart

Nebūtina „pradėti naujo gyvenimo nuo pirmadienio“ arba „nuo sausio 1“ – šiandien pat galite skirti kelias minutes paprastoms fengšui gudrybėms, kurios paskatins pokyčius jūsų gyvenime.

Marmuras – iš kur kilęs ir kokia jo populiarumo paslaptis?

Marmuras – paskutiniu metu pasaulyje ir Lietuvoje itin išpopuliarėjusi medžiaga skirta interjero apdailai. Marmuriniai paviršiai buvo plačiai naudojami prabangiuose interjeruose gan seniai, bet dabar ši medžiaga tarsi išgyvena savo renesansą. Sumodernėjęs ir patobulinęs savo išvaizdą marmuras veržiasi į įvairios stilistikos namus tapdamas juose pagrindiniu akcentu. Tekste žemiau interjero tinklaraštis „Homy Ideas“ dalijasi savo atradimais.

Kaip išsirinkti patalynę, kurioje gera miegoti?

Poilsio ir ramybės oazė namuose dažniausiai kiekvienam mūsų yra viena – miegamasis. Tai kambarys, kuriame visos detalės svarbios, nes jos arba padeda mums ilsėtis, arba... trukdo. Viena iš jų, palydinti į sapnų karalystę ir pasitinkanti ryte glausdamasi prie kūno, – patalynė. Jos savybes mes jaučiame prieš pat užmigdami ir tik pabudę, todėl renkantis patalynę neverta taupyti ir pirmenybę geriausia teikti kokybiškiems audiniams. Be to, keičiant patalynę labai nesunkiai kinta ir viso miegamojo kambario nuotaika bei interjeras.

Miegamojo interjero pavyzdys: tegyvuoja šviesios spalvos!

Vasaros metu visur norisi lengvumo. Galbūt būtent šis miegamojo interjero pavyzdys jus įkvėps bent minimaliems pokyčiams. Šviesios spalvos, lengvos tekstūros ir ilgai trukantys savaitgalio pusryčiai - kartais daugiau nieko ir nereikia.

3 idėjos, kurios padės lauke jaustis kaip namie

Sezonas prasideda ir gyvenimas persikelia į lauką – balkoną, terasą ar lauko pavėsinę. Artimiausius keletą mėnesių šios erdvės pakeis namų svetainę – čia ilsėsimės, leisime laiką su smagia kompanija, skaitysime, mėgausimės kavos puodeliu ar kartu su šeima vakarieniausime. Tad ir aplinka čia turi būti tokia, kaip namie – stilinga, jauki ir patogi.

Sužinokite, kaip komplimentai ir patyčios veikia kambarinius augalus

Švedų baldų gigantė IKEA atliko eksperimentą „Tyčiokis iš augalo“, siekdama skleisti žinią apie gegužės 4-ąją Artimuosiuose Rytuose minėtą Kovos su patyčiomis dieną.

NAUJIENA: pirmoji šviesos modeliavimo programėlė

Naujoji VELUX programėlė leidžia susikurti būsimo kambario modelį ir pamatyti tikrus dienos šviesos efektus 360 laipsnių kampu arba virtualioje realybėje.