Vienas iš paprasčiausių būdų suteikti namams daugiau jaukumo – tai nauji ir kokybiški baldai. Kad ir kokios būtų naujųjų metų tendencijos – viena išlieka aišku, renkamės baldus, kurie yra patogūs, funkcionalūs bei ilgaamžiai. Vis dėlto, įdomu, kokios baldų dizaino tendencijos vyrauja šiuo metu ir kaip 2017-ųjų idėjas pritaikyti savo namuose. Kalbinome TCH baldų ir interjero įmonės dizainerę Moniką Noreikienę norėdami geriau suprasti vyraujančias tendencijas ir kaip jomis pasinaudoti kuriant savo namų interjerą.
Tenka pripažinti, kad dauguma iš mūsų tiki prietarais apie dalykus, turinčius įtakos mūsų namų pozityvumui. Štai sąrašas daiktų, kurių atsikratyti rekomenduojama nedelsiant. Be jokios abejonės, tikėtina, kad šie objektai laimės nesugriaus, tačiau itin pravartu apie šiuos daiktus žinoti ir reikalui esant pašalinti juos iš gyvenamosios erdvės.
Ornamentuoti kandeliabrai, persiški kilimai, dramblio kaulo vazos ar plieniniai nuotraukų rėmeliai – kas labiausiai traukia jūsų akį? Didžiuliai praėjusį amžių primenantys baldai ar minimalistinis dizainas? Kiekvienam Zodiako ženklui būdingas savitas skonis, tad pasiskaitykite, kokie būna vieno ar kito Zodiako ženklo namai.
Ruduo – pats metas sukurti dar daugiau galimybių atsipalaiduoti ir ilsėtis namuose. Siūlome puikią idėją – kabamuosius krėslus. Šis nuostabus baldas, kilęs dar iš senovės majų laikais išrastų hamakų, ne tik suteiks svajingų potyrių, bet ir taps išskirtiniu interjero akcentu, dėl kurio varžysis visi šeimos nariai. Be to, bent trumpam nukels ir į vasaros prisiminimus.
Nors nuo vidurvasario žydinčios levandos puošnios išlieka ilgai, iš tiesų jomis galime ne tik grožėtis. Jei žiedų gėlyne (savo ar kaimynų) daug, iš jų galima pasigaminti hidrolato (distiliuoto eterinio augalų vandens), eterinio aliejaus. Bet paprasčiausias būdas – ne vieną mėnesį aromatą išsauganti džiovintų levandų puokštelė ar sašė, kurių malonus aromatas dar ne vieną mėnesį primins vasarą.
Floristinis dekoras, augalų motyvai interjere dabar kaip niekad aktualūs. Greitas gyvenimo tempas, aukštosios technologijos, darbo vietoje supantis plastikas ir kompiuterių ekranai verčia mūsų akis ieškoti atsipalaidavimo gėrintis gamtos sukurtais ar gamtą pakartojančiais dirbtiniais objektais. Tokius kuria žinomi dizaineriai, gamina garsios pasaulyje kompanijos.
Kiekvienuose namuose yra senų daiktų, su kuriais mums nesinori skirtis. Tai gali būti mėgstami seni džinsai ar indų servizas, kurį padovanojo močiutė. Kiekvienas jų turi savo energetiką, ir mažai kas žino, tačiau kai kurių senų daiktų tiesiog neturi būti namuose, kur gyvena žmonės. Jie gali jums pakenkti ir net nežinosite tikrosios bėdos priežasties.
Šį vakarą ir vėl joje gulėsite. O jei būsite apsukrūs, nepraleisite reto patrauklumo pasiūlymo, kad pasikeistumėte į naują. Tačiau jei manote, kad straipsnyje kalbėsime apie lovos reikšmę miegui ir seksui, apsigaunate. Nauji tyrimai rodo kitą ypatingą šio baldo naudojimo ypatybę. Ypatybę, kuri galimai nulemia Jūsų santuoką ir gyvenimą.
Buvo laikmetis, kai aukso spalva interjeruose karaliavo ir statusą karališką turėjo, paskui persisotinimas jai prilipdė kičo etiketę, o dabar į šiuolaikiškus namus ši spalva įsiveržė su nauja jėga ir visai kitaip interpretuojama. Ir visgi jokiems stereotipams aukso spalva nepaklūsta.
Atsinaujinimo idėja atgyja ne tik prieš Velykas, bet ir dabar – belaukiant Šv. Kalėdų. Prieš didžiąsias metų šventes puošiamės ir tvarkomės, dalis daiktų išmetama arba jie atnaujinami, o gal net keičiami naujais. Kaip prieš didžiąsias metų šventes ir pasipuošti, ir interjerą atnaujinti, ir sykiu neįsigyti vienadienių daiktų bei nesusipykti su mada, pataria „Interjero galerijos“ architektė-dizainerė Ieva Prunskaitė.