Stogų šiltinimas polistireniniu putplasčiu

Polistireniniu putplasčiu šiltinami plokštieji ir šlaitiniai stogai bei terasos. Stogo šilumos izoliacija gali būti daroma iš vieno arba kelių polistireninio putplasčio sluoksnių. Kai šilumos izoliacija daroma iš kelių sluoksnių, t. y. apatinio ir viršutinio, siūlės neturi sutapti. Atstumas tarp siūlių turi būti ≥ 200 mm. Svarbu, jog visais atvejais šiltinimo plokštės turi būti glaudžiai sujungtos su pagrindais, o tarpai turi būti teisingai užsandarinti.
Stogų šiltinimas polistireniniu putplasčiu
© Shutterstock nuotr.

Būtina atkreipti dėmesį, kad šiltinamų stogų šilumos izoliacija ir kitos jų dalys turi būti apsaugotos nuo garinės drėgmės, išeinančios iš pastato į išorę. Tam tikslui turi būti įrengiamas garus izoliuojantis sluoksnis. Rekomenduojama naudoti savalipius, garų laidumą reguliuojančius sluoksnius, prie kurių viršutinio paviršiaus priklijuojamos polistireninio putplasčio plokštės.

Plokščiųjų stogų šiltinimas

Statybų specialistai plokščiųjų stogų nuolydžius rekomenduojama formuoti būtent polistireniniu putplasčiu. Įprastai tokių plokščiųjų stogų nuolydis yra nuo 0.7 iki 7 laipsnių (1pav).

1 pavyzdys. Stogo, šiltinamo dviem polistireninio putplasčiosluoksniais, schema:

Stogų šiltinimas polistireniniu putplasčiu

1 – gelžbetoninė plokštė;
2 – išlyginamasis sluoksnis;
3 – garus izoliuojantis sluoksnis;
4 – apatinis polistireninio putplasčio EPS 80 sluoksnis su suformuotu stogo nuolydžiu;
5 – viršutinis polistireninio putplasčio EPS 100 sluoksnis – paklotas;
6 – stogo hidroizoliacinė danga su apsauginiu sluoksniu.

Polistireninis putplastis prie plokščio stogo pagrindo tvirtinamas mechaniškai smeigėmis, arba gali būti klijuojamas. Kai stogas šiltinamas dviem sluoksniais, apatiniam sluoksniui naudotinas polistireninis putplastis EPS 80, viršutiniam – EPS 100. Kai stogas šiltinamas vienu sluoksniu, tada naudotinas tik EPS 100. Virš plokščiųjų stogų, taip pat gali būti dar daromos terasos – eksploatuojami stogai (2 pav.)

2 pavyzdys. Eksploatuojamo stogo - terasos šiltinimo schema:

Stogų šiltinimas polistireniniu putplasčiu

1 – gelžbetoninė plokštė;
2 – išlyginamasis sluoksnis;
3 – garus izoliuojantis sluoksnis;
4 – polistireninio putplasčio EPS 80 sluoksniai su suformuotu
stogo nuolydžiu;
5 – viršutinis polistireninio putplasčio EPS 100 sluoksnis - paklotas;
6 – stogo hidroizoliacinė danga;
7 – hidroizoliacijos apsauginis sluoksnis (PE,
du geotekstilės sluoksniai ir kt.);
8 – drenuojantis pagrindas;
9 – terasos grindų danga.

Šlaitinių stogų šiltinimas

Polistireninio putplasčio šilumos izoliacija šlaitiniuose stoguose dažniausiai dedama tarp gegnių (3 pav.).

3 pavyzdys. Šlaitinis stogas su šilumos izoliacija tarp gegnių:

Stogų šiltinimas polistireniniu putplasčiu

1 – stogo danga (keraminės, cementinės čerpės ar kt. danga);
2 – grebėstai;
3 – nuožulnūs tašai;
4 – vėdinimo tarpas 20-40 mm;
5 – vėjo izoliacija;
6 – gegnės;
7 – polistireninis putplastis EPS 50;
8 – tašai 40 mm X 40–80 mm;
9 – garus izoliuojantis sluoksnis;
10 – apdailos lentos arba kiti apdailos elementai.

Šlaitinių stogų šiltinimui naudotinas polistireninis putplastis EPS 50. Jis į stogą dedamas po to, kai iš apačios prie gegnių yra pritvirtinti horizontalūs 40x40–80 mm tašai. Polistireninio putplasčio plokščių, kaip ir jomis sandarinamų vietų paviršiai turi būti lygūs. Tai yra daroma siekiant, kad ant minimų paviršių nesilaikytų drėgmė.

Labai svarbu, kad šlaitinio stogo karnize turi būti įrengtos vėdinimo angos. Šlaitinio stogo kraigas taip pat turi būti vėdinamas, todėl jame turi būti įrengtos vėdinimo angos į abi puses. Jų plotas kiekvienoje kraigo pusėje turi būti ne mažesnis kaip 0,05 proc. vieno metro pločio juostos stogo šlaito paviršiaus ploto ir ne mažiau kaip 50 cm² kraigo metrui. Kad į stogą pro kraigą nepatektų lietaus vanduo, sniegas bei teršalai, į jį reikia dėti specialius įdėklus. Tuo tarpu šlaitinių stogų, apšiltintų polistireniniu putplasčiu dangoms gali būti naudojamos keraminės bei cementinės čerpės, skardos, lakštai su falcinėmis jungtimis, banguoto plaušocemenčio, lakštai, mediniai gontai ir kt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?

Kaip apželdinti stogą ar namo sieną (3)

Kaip įnešti dar daugiau žalumos į savo gyvenimą? Galbūt viena iš išeičių – apsiželdinti gyvenamojo būsto stogą ar sieną? Šia tema vykusioje parodoje „Namų pasaulis 2016“ pranešimą skaitė Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto daktarė Rėda Bistrickaitė.