Stogo santvaros: pliusai ir minusai

 (29)
Dalijamės blogo Amnamas rašytojo patirtimi ir tikimės, kad ji pravers ne vienam DarauPats.lt skaitytojui.
<span style="color: #ff7f00;">Stogo santvaros:</span> pliusai ir minusai
© Asmeninio archyvo nuotr.

Kadangi pas mus nėra jokių atraminių sienų, o tarpatramis yra 9 m, mūsų konstruktorius pasiūlė rinktis santvaras. Iki to laiko nežinojau ką tas žodis reiškia apskritai, bet pasidomėjus, pasirodo, kad netgi vienas mano draugas iš tokių santvarų labai panašų karkasinį namą uždengė betoninėmis čerpėmis. Mūsų stogo konstrukcija yra truputi neįprasta, nes atstumai tarp santvarų yra ne kas 0,6 m, o kas 1,2 m. Taip yra, nes:

1. Tokį patį stogą darėsi draugas;
2. Mažesni šiluminiai nuostoliai per medines konstrukcijas;
3. Mažiau reikės pjaustyti šilumos izoliaciją (vatą galima dengti vyniojant rulonais);
4. Mažesnė kaina (pigiau yra daryti mažiau tvirtesnių santvarų negu dvigubai daugiau silpnesnių).

Santvarų +/-:

+ gaminys tvirtas, patikimas ir sertifikuotas iš kalibruotos medienos;
+ neskiečia sienų į šonus kaip gegnės;
+ nereikia papildomų atramų;
+ greitas sumontavimas;
– didelė kaina;
– nėra vietos palėpei.

Stogo konstrukcijai pasirinkome plokštelėmis sukabintas santvaras, kurias suprojektavo ir pagamino viena firma.  Žinoma, galima užsisakyti tik projektą ir susikalti santvaras pačiam.

Viskas bus taip, kaip suprojektuota, išskyrus frontonus, jie bus karkasiniai.

<span style="color: #ff7f00;">Stogo santvaros:</span> pliusai ir minusai
© Asmeninio archyvo nuotr.
<span style="color: #ff7f00;">Stogo santvaros:</span> pliusai ir minusai
© Asmeninio archyvo nuotr.
<span style="color: #ff7f00;">Stogo santvaros:</span> pliusai ir minusai
© Asmeninio archyvo nuotr.
<span style="color: #ff7f00;">Stogo santvaros:</span> pliusai ir minusai
© Asmeninio archyvo nuotr.
<span style="color: #ff7f00;">Stogo santvaros:</span> pliusai ir minusai
© Asmeninio archyvo nuotr.

Štai taip atrodo jau uždėtos santvaros:

Šaltinis: Amnamas.wordpress.com

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Statybų sezonas: stogo šiltinimo darbai

Šiandien naujai statomi pastatai turi atitikti A energinio naudingumo klasę. Tačiau daugelis statytojų, statančių būstą sau, o ne pardavimui, galvoja ir projektuoja jau A+ ir net aukštesnės energinio naudingumo klasės namus.

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?