Statybos pradedant nuo stogo – kuo šis būdas geresnis už įprastą?

 (5)
Pagal statybų logiką, pirmiausia reikia išmūryti gerus pamatus, tuomet statyti sienas ir paskiausiai užkloti stogą. Tačiau šią įprastą tvarką sujaukti nusprendė šiuo metu Kanados miesto Monrealio senamiestyje 10-ies aukštų modernų pastatą statanti Montrealio statybų kopanija. Tokiai statybai nereikia nuomotis pastolių ar kranų, o darbininkai apsaugomi nuo, kaip juokauja patys kanadiečiai, „draugiško“ šalies oro.
© Stopkadras / youtube.com

Toks netradicinis „iš viršaus žemyn“ statybos metodas išbandomas René-Lévesque bulvare, Amhersto gatvėje.

Darbuotojai pirmiausia pastatė pirmąjį aukštą ir stogą. Tuomet stogas pamažu keliamas aukštyn, o visi kiti aukštai įgrūdami tarp jų – „sumuštinio“ principu. Procesas kartojamas vėl ir vėl.

Tokiam statybos būdui nereikia pastolių, statybvietė per daug neišsiplečia, neužima gatvės erdvės. Kanados miestas šiuo metu išgyvena aktyvią gyventojų kaitą, vadinamąją gentrifikaciją, siekia atgaivinti apleistus rajonus.

Statybų bendrovės „Upbrella Construction“ prezidentas Joëlis Larouche, teigia, jog jis kruopščiai įvertino visą technologiją ir mano, jog tokiu būdu pastatytas pastatas bus pirmasis pasaulyje.

„Šis statybos būdas – ateities nedidelio ploto sklypams, kuriuose tiesiog trūksta ploto dirbti“, – sakė jis.

Statybininkai taip pat džiaugiasi turėdami užuovėją nuo žvarbaus Kanados oro.

„Stogas visuomet suteikia apsaugą nuo lietaus ar sniego – nebeprarandame laiko užėjus blogam orui“, – sakė statybos darbų vadovas Sylvainas Gauthieras.

Dar vienas privalumas – šis metodas leidžia vystytojams tiesiog sustoti bet kuriuo statybų metu. „Kai rinkos laikosi daugiau mažiau stabiliai, bankai bus labiau nusiteikę investuoti į projektą, nes galime susiplanuoti pastatyti 40-ies aukštų pastatą, tačiau rinkoms staiga kritus, tiesiog sustoti 20-ame aukšte ir tuomet parduoti ar išnuomoti tokio aukščio pastatą“, – sakė bendrovės „Rubic Statybos“ prezidentas Luc Poirier.

Šis pastatas bus užbaigtas iki 2016-ųjų liepos 1-osios.

Tekstą parengė Inga Labutytė-Atkočaitienė pagal portalų gizmodo.com ir cbx.ca informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Statybų sezonas: stogo šiltinimo darbai

Šiandien naujai statomi pastatai turi atitikti A + energinio naudingumo klasę. Tačiau daugelis statytojų, statančių būstą sau, o ne pardavimui, galvoja ir projektuoja net ir aukštesnės energinio naudingumo klasės namus.

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?