Metaliniai stogai – 3 aktualūs klausimai ir atsakymai

 (29)
Lengva ir greitai montuojama metalinių stogų danga rinkoje nedominuoja, tačiau namų savininkai rinkdamiesi tarp dangų savo namui, būtinai apsvarsto ir šį variantą. Vieni dažniausiai kylančių klausimų yra susiję su tokių dangų savybėmis – ar labai girdėsis lietus, ar per tokį stogą nebus per daug prišildomi namai, ar danga nesurūdys? Pamėginome išsiaiškinti.
Metaliniai stogai – 3 aktualūs klausimai ir atsakymai
© Shutterstock nuotr.

Kokių formų būna metaliniai stogai ir kuo kiekviena pasižymi? Pagrindinės gyvenamiesiems namams skirtų metalinių stogų formos yra šios: čerpių imitacija, profiliuota trapecinė ar banguota stogų danga bei valcuota, vadinamoji klasikinė danga.

Mūsų šalyje tradiciškai mėgstamos čerpės, todėl ir besirenkantys metalinę dangą dažniausiai renkasi čerpių imitaciją. Ši danga tinkama tiems stogams, kurie turi ne mažesnį nei 14 laipsnių nuolydį. Jeigu jūsų stogas turi dar mažesnį nuolydžio kampą (nuo 9 laipsnių), galite rinktis trapecinius profilius. Sandarūs falciniai profiliai tinkami tiems stogams, kurių minimalus nuolydis siekia nuo 7 laipsnių.

Formos svarba metalinio stogo pasirinkime yra daugiau estetinė bei konstrukcinė. Svarbiausia šiuo atveju, kad medžiagos būtų kokybiškos, o pati danga atsakingai įrengta.

Skirtingo profilio lakštai lemia grebėsto žingsnį. Pavyzdžiui, montuojant čerpių imitacijos profilius, grebėsto žingsnis, turi būti gana platus, maždaug 30-40 cm, priklausomai nuo konkretaus gamintojo rekomendacijų. Falcinei dangai reikia mažesnio žingsnio (20-30 cm) ir platesnių grebėstų. Taip sumažinama išlinkimų tikimybė. Mažiausiai vargo yra su trapecinio profilio lakštais. Tokiu atveju atstumai ir grebėstų pločiai nėra tokie svarbūs, svarbu, kad medinė konstrukcija būtų pakankamai tvirta, plokštumos lygios.

Ar tiesa, kad metalinė danga yra „garsesnė“? Iš esmės – taip. Krentantys lietaus lašai atsitrenkę į metalinį stogą kels didesnį garsą nei dauguma kitų dangų. Todėl labai svarbu stogą įrengti tinkamai. Jeigu erdvėje iškart po stogu nebus gyvenama, garsu galite per daug nesirūpinti – į apatinius aukštus jis neturėtų patekti (žinoma, labai priklauso nuo jūsų būsto). Jeigu bus, tuomet neišvengiamai teks stogą šiltinti. Apšiltinimo sluoksnis tarnauja kaip garso izoliacija, ir jeigu ji įrengta pagal visus reikalavimus, garso turėtų nesigirdėti. Esant itin stipriam lietui, garsas bus kiek didesnis lyginant su kitomis dangomis, todėl jei tai kelia rūpesčių, galima imtis specialių garso izoliacijos sprendimų. Tiesa, lauke šis garsas girdėsis gerai, tačiau per lietų paprastai būname namuose užsidarę langus.

Kitas su ta pačia tema susijęs klausimas – ar dažnas lietus nepakenks mano stogui, ar jis nesurūdys? Kaip žinia, korozija apskritai yra dažna metalinių paviršių problema, todėl perkant metalinę dangą būtina pasidomėti apie jos garantiją. Metalinė danga turėtų būti padengta polimerinėmis medžiagomis, kurios ją apsaugo nuo rūdijimo.

Ar įkaitęs stogas neprikaitins patalpų? Kaip žinia, metalas gana gerai kaista, todėl toks klausimas atrodo logiškas. Tačiau stogo įrengimo atveju naudojant standartinius sprendimus, tinkančius bet kokiai dangai, tokia problema neturėtų kelti rūpesčių. Svarbiausia stogo konstrukcijos ypatybė – tarp apšiltinimo sluoksnio ir stogo dangos esantis ventiliuojamas oro tarpas. Kaistant dangai, šioje vietoje šyla oras, jis cirkuliuoja greičiau, greičiau ir pasišalina ir neįveikia storo apšiltinimo sluoksnio.

Vis dėlto, jeigu stogo konstrukcija yra sudėtingesnė, šio sprendimo gali nepakakti. Tokiu atveju, reikėtų įsirengti ventiliacinius kaminėlius. Kitas variantas būtų sudėti ventiliacines čerpes, kurios tiek atlieka ventiliacinę funkciją, tiek atrodo estetiškai. Kadangi Lietuvoje tokie sprendimai nėra labai populiarūs, dar vienas variantas galėtų būti paprasčiausias mažiau įkaistančios dangos pasirinkimas. Kaip gerai žinote, kuo tamsesnė spalva, tuo geriau ji sugeria šviesą ir šilumą, tas pats, žinoma, galioja ir šiuo atveju – šviesesnė danga įkais lėčiau.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Statybų sezonas: stogo šiltinimo darbai

Šiandien naujai statomi pastatai turi atitikti A energinio naudingumo klasę. Tačiau daugelis statytojų, statančių būstą sau, o ne pardavimui, galvoja ir projektuoja jau A+ ir net aukštesnės energinio naudingumo klasės namus.

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?