Kokios stogo dangos nepataria pirkti patys pardavėjai?

 (42)
Prekybos centruose ir internetinėse parduotuvėse gausu įvairiausių stogo dangų. Renkantis stogo dangą reikia atsižvelgti į daugybę faktorių. Vieno tipo stogo dangos pirkti nerekomenduoja net patys pardavėjai.
© Fotolia nuotr.

Atsižvelgti į aplinką

Renkantis namui tinkamiausią stogo dangą pirmiausia reikia atsižvelgti į toje vietoje ir aplink namą esančią augmeniją.

„Jeigu namas yra prie miško arba sklype, su vešlia augmenija, stogas bus linkęs samanoti, ant jo kaupsis medžių lapai ir spygliai. Plieninė stogo danga, turinti slidų paviršių, gali būti išsigelbėjimas. Tokioje situacijoje reikėtų rinktis lygaus profilio stogo dangą. Tokio profilio dangą reikėtų rinktis ir jei stogo nuolydžio kampas yra nedidelis – tarp 7 ir 14 laipsnių“, – teigia bendrovės „Vidara“ atstovas Rimas Brazinskas.

Jeigu namas stovi netoli gamyklų, tikėtina, kad toje vietoje iškrenta rūgštus lietus. Tokiu atveju taip pat rekomenduotina rinktis plieninę stogo dangą lygiu profiliu. Be to, šiuo atveju netiks plieninė stogo danga su matiniu paviršiumi.

Sprendimą lemia stogo konstrukcija

Sprendimą, kokią stogo dangą pirkti, gali lemti ir pati namo stogo konstrukcija. Kartais bijomasi sunkesnės stogo dangos dėl neva silpnos seno namo konstrukcijos, tačiau ekspertų skaičiavimu, stogo danga sudaro vos apie 12 proc. konstrukcijos apkrovos. Labiau baimintis reikėtų dėl sniego ir vėjo.

„Kartais žmonės rekonstruodami seno namo stogą šiferį perka tiesiog dėl tradicijos. Esą taip ne tik kils mažiau rūpesčių, nes jau žinoma, kad šiferio danga tinka konstrukcijai, o kita vertus, nesinori keisti įprasto namo stogo vaizdo“, – teigia bendrovės „RDV stogai“ komercijos direktorius Rimvydas Paulauskas.

Nors dažnai baiminamasi, kad vieno ar kito tipo stogo danga gali netikti prie stogo konstrukcijos, tai tėra nepagrįsti mitai. Pavyzdžiui, stoglangiai ar stogo viduryje stūksantis kaminas niekaip neturėtų lemti stogo dangos pasirinkimo – vienodai sėkmingai prie šių stogo elementų galima pritaikyti bet kokią stogo dangą.

Stogo dangos pardavėjai pripažįsta, kad populiariausia danga išlieka plieninė danga ir šiferis. Tiesa, vyresnio amžiaus ir mažiau nusimanantys pirkėjai baiminasi plieninės stogo dangos. Esą ši nuo lietaus lašų barška.

„Reikia nepamiršti, kad stogą dar reikės šiltinti. Taigi tinkamai apšildžius namo stogą danga neturėtų barškėti taip baisiai, kaip kartais įsivaizduojama“, – atkreipia dėmesį R. Paulauskas. Beje, ekspertai pastebi, kad gyvenant mieste, gerai izoliuoto stogo barškėjimo garsą dažniausia nustelbia aplinkos garsai.

Estetika prieš ekonomiką

Visgi ekonominis skaičiavimas dažnai būna pats svarbiausias, lemiantis stogo dangos pasirinkimą. Jeigu namo stogas paprastos konstrukcijos, paskaičiuoti išlaidas lengviau. Kur kas daugiau laiko skaičiavimui reikėtų skirti, jei namo stogo konstrukcija sudėtingesnė.

Tuomet reikėtų paskaičiuoti, kiek medžiagų išsipjaustys, išsimes. Pavyzdžiui, jei stogas sudėtingesnės konstrukcijos plieninė stogo danga ekonominiu požiūriu gali būti ne pati tinkamiausia.

Reikėtų atsižvelgti ir į dangos eksploatacijos laiką. Gamintojai deklaruoja, kad plieninė stogo danga ir šiferis tarnauja apie 30-40 metų, o, pavyzdžiui, keraminės čerpės gali tarnauti iki 80 metų. Tiesa, specialistai siūlo į tokį deklaruojamą eksploatacijos laiką žiūrėti kritiškiau – tai gana ilgas laikas, kad būtų galima tiksliai patikrinti, ar konkretaus gamintojo produkcija gali išlikti kokybiška tokį ilgą laiką.

„Tikrai nerekomenduočiau bituminių čerpelių ir bituminių lakštų dangos. Įrengiant bituminių čerpelių dangą reikia papildomų medžiagų, pavyzdžiui, OSB plokščių, pakloto, tad darbų kaina tampa beveik lygi keraminių čerpių stogo dangos įrengimui. Tuo tarpu bituminių lakštų danga tinkama nebent daržinėms, bet ne gyvenamiesiems namams. Ji pigi, bet po 10 metų vaizdas tampa baisus“, – pastebi R. Brazinskas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Statybų sezonas: stogo šiltinimo darbai

Šiandien naujai statomi pastatai turi atitikti A + energinio naudingumo klasę. Tačiau daugelis statytojų, statančių būstą sau, o ne pardavimui, galvoja ir projektuoja net ir aukštesnės energinio naudingumo klasės namus.

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?