Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.
© Shutterstock

Atlikite generalinę tvarką

Rudenį prieš iškrentant sniegui nuo stogo ir iš latakų pašalinkite visas šiukšles, kerpes ir samanas. Tam naudokite medinius ar plastmasinius kastuvus, šepetį su minkštais plastmasiniais šeriais, kad nepažeistumėte išorinio stogo sluoksnio.

Paruoškite lietaus kanalizaciją

Latako angą uždenkite specialiu plastikiniu tinkleliu ar kištuku, kad apsaugotumėte nuo lapų, šakelių ar kitokių šiukšlių patekimo į lietaus kanalizacijos sistemą. Namuose su vidine lietaus kanalizacijos sistema būtina išvalyti hidraulinę sklendę, nusodintuvą ir kitas jos dalis.

Patikrinkite stogo paviršių

Pavasarį ir rudenį būtina patikrinti stogų būklę: stoglatakio, jungčių ir kitų labiausiai tikėtinų pratekėjimo vietų sandarumą. Visus aptiktus defektus pašalinkite, atlikite jų remontą.

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą
© Shutterstock

Pastatykite sniego užtvaras

Kampuočio pavidalo variantai tvirtinami įprastais savisriegiais. Užtvaras pakanka išdėlioti šachmatų tvarka dviem ar trim eilėmis. Sudėtingesnės konstrukcijos tarnaus ilgiau, tačiau jas sudėtingiau pritvirtinti – tektų kviesti meistrus.

Šlaitinį stogą padenkite priemone nuo varveklių

Jeigu norite, kad ant šlaitinio stogo nesusiformuotų varvekliai, pakanka jo kraštą (50-70 centimetrų plotį) padengti hidrofobiniu tirpalu silicio organinių polimerų pagrindu. Tokie tirpalai tinka metalui, įskaitant ir su aliuminio danga, taip pat cemento-smėlio, betono, keraminiams paviršiams ir polimerinėms čerpėms.

Esant reikalui, pasirūpinkite apsaugos nuo apledėjimo sistema

Vandenį nuo stogo nukreipti į lietvamzdį ir neleisti jai užšalti ant stogo elementų padės sniego tirpdymo arba apsaugos nuo apledėjimo sistemos. Namui su mansarda tai puiki išeitis. Pats tinkamiausias laikas apsaugos nuo apledėjimo sistemos patikrai yra rudens pabaiga. Vanduo greitai nuteka nuo stogo, o pirmas sniegas tirpsta kaipmat – nespėja jo prisikaupti ir nesiformuoja nuošliaužos. Todėl dar galima spėti iki žiemos įrengti, sureguliuoti ir išbandyti apsaugos nuo apledėjimo sistemą, kad ji iškart pradėtų veikti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Statybų sezonas: stogo šiltinimo darbai

Šiandien naujai statomi pastatai turi atitikti A + energinio naudingumo klasę. Tačiau daugelis statytojų, statančių būstą sau, o ne pardavimui, galvoja ir projektuoja net ir aukštesnės energinio naudingumo klasės namus.

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?