Kaip surasti plyšius stoge ir juos užtaisyti

 (1)
Jei seniai neatnaujinote savo stogo dangos ar turite ūkinės paskirties pastatų, kuriuose tokios naujovės neaktualios, greičiausiai rizikuojate, kad vieną dieną iš viršaus pajusite daugiau drėgmės nei tikėtumėtės. Stogo dangos prakiurimas - nedažna, tačiau ypatingai erzinanti problema.
stogas
stogas
© Shutterstock nuotr.

Paprastai vanduo prasiskverbia pro susidėvėjusias, suskilusias čerpes arba pro vietą, kur jų trūksta, pro atsilaisvinusių vinių skyles arba pro surūdijusią ar prastai pritvirtintą stogo hidroizoliaciją, esančią aplink orlaides, stoglangius ar kaminus, arba pro stogo plokštumų susikirtimo linijas.

Kai vanduo prasiskverbia pro stogo dangą, jis teka per apdangą, stogo gegnes arba lubų viršų tol, kol randa vietą, pro kurią gali imti varvėti.

Jei pastaruoju metu oras buvo sausas, ieškokite vandens žymių, dėmių ar medžio išblukimo, kurį paskatino drėgmė. Tada išjunkite žibintuvėlį ir pamėginkite surasti skylutę, pro kurią išvystumėte dienos šviesą. Jei tuo metu lyja, Jums gal netgi pasisekė - tereikės rasti, pro kur varva lietaus vanduo. Jei niekaip negalite surasti plyšio, galite palaukti sauso oro ir paprašyti draugo padėti jums atlikti "vandens testą". Vienas jūsų turės užlipti ant stogo su vandens žarna, o kitas keliaus į palėpę su kibiru ir ryškiu žibintuvėliu. Esantis palėpėje atidžiai stebi stogą, kol esantis ant stogo jį laisto vandens žarna, pradėdamas nuo pakraigės ir po truputį laistydamas visą stogą, kol vanduo prasiskverbs į palėpę. Kai surasite plyšį, pažymėkite jo vietą.

Štai kaip galite iš polietileninės dangos ir lentos pasigaminti sprendimą varvančiam stogui:
1. Dalinai išvyniokite arba išskleiskite pakankamai tankią polietileno dangą, padengsiančią varvančią stogo dalį nuo pakraigės iki viršaus. Papildomai pridėkite apie 1,2 metro ir nupjaukite peiliu. Apvyniokite vieną dangos galą aplink lentą, kuri yra tokio ilgio kaip dangos plotis, ir pritvirtinkite plastikinę dangą prie lentos. Prispauskite viską antrąja lenta ir sukalkite jas vinimis.

2. Padėkite šį paruoštą „sumuštinį“ prie pakraigės. Įtempkite dangą nuo pakraigės iki kraigo, permeskite ją per kraigą ir apie pusę metro nuleiskite ją žemyn į kitą pusę.

3. Kad vėjas jos nenupūstų, sutvirtinkite dangos galą lentomis, kaip aprašyta pirmame punkte. Tik jokiu būdu neprikalkite jos prie stogo.

Greitas plyšio stoge užlopymas

Jei žinote, kad stoge yra skylė, galite ją laikinai užlopyti su cinkuotos skardos gabalu.
Viena ranka pakelkite pažeistą čerpę ir po ja pakiškite skardą taip, kad ji uždengtų skylę. Gali tekti ištraukti vieną ar kelias stogo vinis iš virš pažeistos čerpės esančios čerpių eilės ir pakišti skardą kuo aukščiau virš skylės, kad vanduo nutekėtų skarda ir nepatektų į skylę.

Ar verta pačiam taisyti stogą?
Darbas ant stogo gali būti sudėtingas ir pavojingas. Jei jūsų stogo šlaitas yra gana žemas, esate patyręs, turite būtinus įrankius ir atliksite šį darbą saugiai, galite jo imtis, priešingu atveju – kreipkitės į profesionalus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Statybų sezonas: stogo šiltinimo darbai

Šiandien naujai statomi pastatai turi atitikti A energinio naudingumo klasę. Tačiau daugelis statytojų, statančių būstą sau, o ne pardavimui, galvoja ir projektuoja jau A+ ir net aukštesnės energinio naudingumo klasės namus.

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?