Kaip praktiškai panaudoti seną stogų dangą?

 (5)
Jei pakeitėte seną stogo dangą nauja ir atliko vadinamųjų statybinių atliekų, tai neretai tampa mažyte problema. Tiek dangos, kiek reikia vieno namo stogui daugeliui išmesti lyg ir gaila, tad ji neretai dūla sukrauta sklypo kampe. Tačiau jeigu jau taip nutiko, galbūt galima ją panaudoti kur nors kitur?
© Shutterstock nuotr.

Čerpės. Čerpių stogai laikomi vienais ilgaamžiškiausių, todėl tokių stogų keisti nereikia gana ilgai. Kita vertus, jei atėjo laikas tai padaryti, gausite pluoštą senų čerpių. Gera žinia ta, kad ši danga tokia patikima, kad gerai išsilaikiusias čerpes galite panaudoti ir dar kartą dengiant kitus pastatus.

Pirmiausia reikėtų gerai apžiūrėti turimas čerpes įvertinti jų tvirtumą ir estetinę būklę. Žinoma, nauja danga yra pati geriausia, tačiau net ir senos čerpės gali laikyti ant mažesnių pastatų stogų ir suteikti jiems savitą išvaizdą. Tiesa, senoms čerpėmis bet kokia oficiali gamintojo garantija bus seniausiai pasibaigusi, todėl geriausia tokiomis čerpėmis dengti pagalbinius pastatus, pavėsines ir panašaus tipo pastatus.

Senos čerpės yra pigesnės nei naujos ir šalyje egzistuoja netgi nedidelis bet daugiau mažiau pastovus tokios dangos poreikis - bent jau tiek galima spręsti iš skelbimų. Pasižvalgykite, ir galbūt rasite kam parduoti savo dangą.

Jei nenorite dengti stogų, vandens nebijančios ilgaamžės čerpės pravers ir buityje, tiesa, daugiau dekoratyviniais tikslais – jas galite dažyti ir dekoruoti, panaudoti gėlyno ar kito daržo ploto aptvėrimui.

Šiferis. Šiferis, turintis savyje asbesto, uždraustas dar 2005 metais, tačiau beveik neabejotinai visi seni šiferio stogai dar turės savyje šios kenksmingos medžiagos. Be to, nedidelė dalis žmonių net ir naujos dangos įsigydavo per skelbimus, pirkdami neaiškios kilmės iš Rytų šalių atvežtus gaminius. Bet kokiu atveju, asbestinio šiferio nepatartina naudoti kur nors kitur – toks šiferis turėtų keliauti į statybinių atliekų aikšteles.

Ardyti tokį stogą geriausia patikėti tai išmanantiems ir turintiems galimybę po nurinkimo saugiau tokį šiferį nugabenti į atliekų surinkimo aikštelę. Jei visgi nutarsite ardyti tokį stogą patys, būtina į tai pažiūrėti rimtai ir laikytis visų saugumo reikalavimų. Būtinai sudrėkinkite dangą, kad nekiltų dulkių ir dėvėkite respiratorius su 3 P filtrais, avėkite batus, nuo kurių būtų galima lengvai pašalinti taršą. Venkite bet kokio dangos trupinimo, o nukeltus lakštus geriausia izoliuoti nuo aplinkos poveikio - teigiama, kad būdamas sumontuotas ant stogo toks šiferis kenkia mažiau nei sukrautas.

Jei atliko naujoviško, beasbestinio, saugaus šiferio, tokia danga taip pat gali būti naudojama sode – aptvėrimui, uždengimui, kadangi ji pakankamai tvirta ir atspari, naudojama ir lysvių formavimui, jų apsaugai nuo vandens ir kitiems darbams.

Metaliniai stogai. Stogo skarda yra vertinga medžiaga, praverčiantis nedideliems buities darbams, tarkime, jeigu reikia ką nors sandarinti. Tuo atveju, jeigu nesate labai patyrę ar tiesiog nenorite vargti su skardine danga, ją galite mėginti atiduoti į metalo supirkimo punktą. Atsižvelkite į jos storį – kai kurie supirkimo punktai superka skardą iki tam tikro storio. Taip pat galite (priklausomai nuo dangos būklės) pamėginti apdengti mažesnius pagalbinius pastatus, pavėsines ar panašios paskirties statinius.

Natūralios stogo dangos. Šiaudų, nendriniai ir mediniai (skiedrų arba gontų) stogai yra vertinami kaip ekologiškas (nors ir brangus) pasirinkimas. Tokie stogai be remonto gali tarnauti apie 3-4 dešimtmečius, vėliau prireiks tokį stogą keisti. Dėka savo ekologiškumo ir medžiagų ypatybių, tokios dangos gana lengvai sunaudojamos. Galite mėginti daryti viską, ką galima daryti su augalinės kilmės medžiagomis – galima kompostuoti, netgi sukūrenti seną, neatnaujintą dangą. Medinius gontus, jei leidžia jų būklė, panaudoti smulkiems medienos darbams.

Tiesa, čia reikėtų atkreipti dėmesį į stogo dengimo skirtumus. Natūralūs skiedriniai stogai nėra dengiami jokiomis papildomomis medžiagomis, todėl vienaip ar kitaip yra tinkami antriniam naudojimui. Nendriniai stogai yra purškiami impregnantais, saugančiais nuo užsidegimo. Tiesa, tokių impregnantų poveikis po kurio laiko nustoja veikti ir eksploatuojant stogą, juos reikia išpurkšti pakartotinai. Atsakingi šiaudinių stogų dengėjai deklaruoja, kad naudojami impregnantai yra ekologiški, tačiau nepakenks pasidomėti konkrečiais naudojamais pavadinimais ir jų gamintojų sertifikatais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Statybų sezonas: stogo šiltinimo darbai

Šiandien naujai statomi pastatai turi atitikti A + energinio naudingumo klasę. Tačiau daugelis statytojų, statančių būstą sau, o ne pardavimui, galvoja ir projektuoja net ir aukštesnės energinio naudingumo klasės namus.

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?