6 klausimai ir atsakymai apie nendrinius stogus

Kas tie nendriniai stogai ir ar jie tiks mano namui? Ar tokį stogą sugebėsiu užsidengti pats? Ar tokio stogo negalima šiltinti? Visi šie ir kiti aktualūs klausimai atsakyti tekste žemiau.
© Shutterstock nuotr.

Ar mano namui tiks nendrinis stogas? Jūsų namui gali tikti nendrinis stogas, tačiau tikriausiai ne tuo atveju, jei jūsų namas modernus. Nendriniai stogai suteikia stogui masyvumo, yra gana išsiskirianti detalė. Be abejo, geri dizaineriai gali suderinti ir nesuderinamą, tačiau šis stogas tikrai ne kiekvienam namui. Tiesa, nebūtina dengti savo gyvenamąjį namą, galima dengti ir pavėsinę, vasarnamį, kurie, kaip taisyklė, pasižymi kur kas konservatyvesniu dizainu.

Tačiau pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į techninius parametrus - nendriniam stogui reikalingas nuolydis yra nuo 45 laipsnių. Tai svarbu dėl įmirkimo, kadangi nendriniam stogui nenaudojama lietaus nuvedimo sistema. Kuo didesnis stogo kampas, tuo mažiau jis įmirksta.

Kokie tokios stogo privalumai? Pagrindinis nendrinio stogo privalumas yra vizualinis išskirtinumas. Namas su tokiu stogu tikrai nepraslys praeiviui ar svečiams pro akis. Taip pat tokie stogai gaminami iš ekologiškų medžiagų. Nendrių danga labai tinka formuoti banguotus išlenkimus, ko greičiausiai nepavyktų su kitokia stogo danga. Tokie stogai gerai izoliuoja garsą, dėka savo svorio (gali siekti apie 35 kg į kvadratinį metrą) padeda geriau “sėsti” rąstiniams namams. Tinkamai įrengus, tokiam stogui nereikia lietaus nuvedimo sistemos. Praktiškai identišku principu dengiami ir šiaudiniai stogai, tačiau nendrės tarnauja šiek tiek ilgiau ir pasižymi prastesnėmis įgeriamumo savybėmis.

Kokie tokio stogo trūkumai? Pagrindinis trūkumas yra jo kaina - nendriniai stogai yra bene brangiausia stogų rūšis. Priklausomai nuo įvairių kriterijų kvadratinis metras tokio stogo gali kainuoti nuo 40 iki 50 eurų. Taip pat tokio stogo įrengimas yra vienas sudėtingesnių, ypač lyginant su šiferio, čerpių ar kitomis dangomis, sunkiau rasti informacijos apie dengimo ypatybes, o netgi suradus yra didelė tikimybė, kad pritrūks įgūdžių.

Kita vertus, priešingai nei manoma, toks stogas nėra lengvai užsidegantis, tad degumas nėra jo trūkumas. Įrengiant stogą nendrės impregnuojamos priešgaisriniu skysčiu. Jį reikia atnaujinti kas dešimtmetį.

Ar nendrinį stogą galima apšiltinti? Žinoma, galima,tačiau racionaliausia šiltinti patį stogą tada, kai žinote, jog po stogu bus gyvenama. Priešingu atveju šiltinama tik perdanga.

Kokia gi ta dengimo technologija? Nendrės tokiems stogams pjaunamos žiemą. Dengime naudojami du principai - atvirto arba uždaro dengimo konstrukcija. Jei konstrukcija atvira, tuomet nendrių danga tvirtinama prie grebėsto, jei uždaros – prie plokštėmis dengto stogo (paprastai naudojama OSB). Iš išorės skirtumo nesimatys.

Dengimo procesas gerokai skiriasi nuo įprastinių stogų. Ant stogo keliamos tvarkingai į pėdus surištos nendrės, kur yra pritvirtinamos ir prispaudžiamos prie konstrukcijos. Tuomet pėdai atlaisvinami, nendrės paskleidžiamos ant stogo ir plūkiamos formuojant norimą formą. Stogo danga yra labai stora - ji gali siekti iki 35 cm priklausomai nuo nuolydžio. Mažesniam nuolydžiui reikia formuoti storesnę dangą.

Kraigas dengiamas pagal stogdengio pasirinkimą - čerpėmis, lentomis, netgi, suteikiant jam daugiau natūralumo, šiaudais ar viržiais.

Kiek laiko gali tarnauti toks stogas ir kaip reikia jį prižiūrėti? Deklaruojama, kad itin kokybiškai įrengtas stogas gali tarnauti iki 50 metų. Vis dėlto, tokį stogą per tą laiką gali tekti remontuoti. Svarbu, kad stogo nuolydis būtų geras ir nendrės neįmirktų, taip pat reikia nepamiršti atnaujinti priešgaisrinio impregnanto sluoksnio, valyti samanas, jei stogas linkęs samanoti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?

Kaip apželdinti stogą ar namo sieną (3)

Kaip įnešti dar daugiau žalumos į savo gyvenimą? Galbūt viena iš išeičių – apsiželdinti gyvenamojo būsto stogą ar sieną? Šia tema vykusioje parodoje „Namų pasaulis 2016“ pranešimą skaitė Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto daktarė Rėda Bistrickaitė.