4 klausimai apie čerpinį stogą

 (3)
Jei žvalgotės, kokia danga dengti savo naują namą, tikriausiai apžiūrėjote ir čerpes. Jos brangios - tą galima pamatyti jau parduotuvėje. Tačiau aukšta kaina laikoma kone vieninteliu šios dangos trūkumu, todėl prieš nurašant čerpes reikėtų pasidomėti jų privalumais.
4 klausimai apie čerpinį stogą
© Shutterstock nuotr.

Kokių rūšių būna čerpinių stogų? Rinkdamiesi pastebėsite, kad egzistuoja betoninės arba keramikinės čerpės.

Betoninės čerpės yra pigesnės dėl savo gamybos būdo – jų nereikia degti, joms naudojamos lengviau prieinamos medžiagos. Vis dėlto, jos pasižymi kiek prastesnėmis savybėmis nei keramikinės. Natūraliai yra pilkos spalvos.

Keraminės čerpės gamybos metu yra išdegamos, pasižymi didesne formų ir paviršių įvairove. Tokių čerpių paviršiai gali būti tiek matiniai, tiek blizgūs ar pusiau blizgūs. Natūraliai yra rausvai rusvos spalvos. Tiek vienu, tiek kitu metodu gaminamos čerpės yra pakankamai ilgaamžės. Konkretūs gamintojai savo gaminiams suteikia tikslias garantijas, tačiau kokybiškų čerpių tarnavimo laikas turėtų lengvai viršyti 30 metų.

Ar daug lemia dangos svoris? Čerpinė danga yra sunki ir, ko gero, viena sunkiausių iš tradicinių pasirinkimų apskritai. Esminių skirtumo, ar rinksitės betonines ir keramines čerpes nėra, paprastai svoris išlieka panašus, nors yra kerminių čerpių rūšių, kurios yra sunkesnės. Vienam kvadratiniam metrui tenka apie 40 kg čerpinės dangos.

Vis dėlto, stogo dangos svoris konstrukcijoje lemia mažai, kadangi namo stogai projektuojami atlaikyti kur kas didesnį svorį – nepamirškite, kad žiemomis ant stogo kaupsis sniegas, kuris slegia konstrukcijas kur kas stipriau. Vienas kvadratinis metras turėtų teoriškai atlaikyti bent 160 kg svorio, o jei stogo nuolydis mažesnis – netgi dar daugiau. Tad nepriklausomai ar renkatės keramines čerpes, metalinį stogą ar bitumines čerpeles, tuo atveju, jei projektuotojas patikimas, dangos svoris neturėtų pernelyg jaudinti. Tiesa, dedant skirtingas dangas taikomi šiek tiek besiskiriantys sprendimai ar žingsnio dydžiai.

Kai kada didesnis svoris matomas kaip privalumas: teigiama, kad tokie stogai naudingi rąstiniams namams, kadangi šiek tiek pagreitina sėdimą. Taip pat sunkesnes čerpes sunkiau atplėšti tuo atveju, jei pakiltų stiprus vėjas ar audra.

Ar visiems stogams tinka čerpinė danga? Tai priklauso nuo stogo nuolydžio - jeigu minimalus nuolydis yra ne mažesnis nei 14-16 laipsnių, galite rasti jūsų stogui tinkančių čerpių, priklausomai nuo formos – skirtingų profilių čerpės turi skirtingus minimalius nuolydžius. Vis dėlto, čerpinė danga gali tikti daugeliui namų, nes šlaitiniai stogai dažniausiai paprastai įrengiami didesniu kampu nei minimalus nuolydis.

Ką reikia žinoti apie čerpių dangos padengimą? Betoninės paprastai būna dažomos, kadangi ne visiems patinka jų spalva. Tokios čerpės ilgą laiką veikiamos UV spindulių ilgainiui šiek tiek pablunka, tačiau jei danga nublukus tolygiai, vizualiai to nepasijaus.

Keraminės čerpės turi platesnę padengimo sprendimų gamą. Jos gali būti natūralios, angobuotos bei glazūruotos. Spalvą į tamsesnę pakeičia keraminės niekuo nedengtos čerpės, o glazūruotos bei angobuotos čerpės savo spalvos nekeičia. Spalvos daugiau yra estetinis pasirinkimas, kadangi funkciškai danga praktiškai niekuo nesiskiria. Tiesa, angobuota čerpių danga šiek tiek atsparesnė vandeniui, tačiau didelio skirtumo vertinant bendrą įgeriamumą tai nesudaro.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?

Kaip apželdinti stogą ar namo sieną (3)

Kaip įnešti dar daugiau žalumos į savo gyvenimą? Galbūt viena iš išeičių – apsiželdinti gyvenamojo būsto stogą ar sieną? Šia tema vykusioje parodoje „Namų pasaulis 2016“ pranešimą skaitė Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto daktarė Rėda Bistrickaitė.