Specialistai pataria: kokį katilą pasirinkti? 3 dalis

 (3)
Pateikiame trečiąjį straipsnį apie katilų pasirinkimą. Šioje dalyje apžvelgsime katilus, kurie yra brangesni.
Specialistai pataria: kokį katilą pasirinkti? <strong><span style="color: #ff0000;"><sup>3 dalis</sup></span></strong>

Granulinis katilas (automatizuotas). Automatinis granulių uždegimas yra šiek tiek patogesnis, nes nereikia rankiniu būdu uždeginėti katilo po kuro papildymo. Kai kurie gamintojai siūlo universalius katilus, kuriuos galima kūrenti ir malkomis. Renkantis tokį katilą reikia atkreipti dėmesį į tai, kaip katilas paruoštas kūrenimui malkomis. Šiuos katilus reikia modifikuoti nuimant dureles ir degiklį.

Renkantis granulinio katilo galią ir automatiką, būtina tartis su specialistu, nes padarius klaidų galima patirti didelių nuostolių. Kiekvieną pastatytą granulinį katilą turi sureguliuoti ir paleisti gamintojo serviso atstovas, nes blogai sureguliuotas katilas gali deginti net du kartus daugiau granulių.

Pliusai
Pilnai automatizuota sistema;
Nereikalauja daug priežiūros;
Vidutiniai šildymo kaštai.

Minusai
Reiklus granulių kokybei;
Granulių bunkeris užima gana didelį plotą.

Šilumos siurblys gruntas/vanduo. Pirmiausia, prieš planuojant tokį šilumos būdą, būtina įvertinti turimą sklypo plotą – jame bus įrengtas natūralios šilumos rinktuvas ir tam prireiks nemažai vietos. Šilumą iš aplinkos surenka horizontalūs arba vertikalūs kolektoriai, sumontuoti žemėje arba vandens tvenkinyje. Abu šilumos siurbliai yra identiški, skiriasi tik grunto kontūrai – šilumos siurblio dalis, skirta paimti šilumai iš aplinkos. Šilumos siurblio galią rekomenduojame apskaičiuoti tiksliai pagal namo šilumos poreikį.

Pliusai
Pilnai automatizuota sistema;
Maži šildymo kaštai;
Nereikalauja jokios priežiūros.

Minusai
Sąlyginai didelė investicija;
Reikalingas gana didelis sklypas jei nėra galimybės padaryti gręžinio;
Įrengiant vertikalų kolektorių didėja kaštai.

Hibridinis šilumos siurblys oras/vanduo su dujiniu ar dyzeliniu degikliu. Tai ko ne didžiausių investicijų reikalaujanti įranga. Rekomenduojamas galintiems sau leisti gana nemažas išlaidas ir norintiems gyventi ypač komfortiškai.

Pliusai
Ypač komfortiškas;
Dujų ar dyzelio degiklis jungiasi tik prie didesnių šalčių;
Labai ekonomiškas karšto vandens ruošimas visus metus.

Minusai
Didelė investicija.

Pirmas dvi dalis, kokius katilus rinktis galite rasti ČIA ir ČIA.

Žemiau, apibendinimui, pateikiamas orientacinis grafikas, padėsiantis susidaryti nuomonę apie šildymo įrangos investicijas ir išlaidas šildymui 15 metų laikotarpiui.

Grafike pateiktas standartinio 150 kv.m ploto naujos statybos namo šildymo išlaidų skaičiavimas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

Dažna situacija: šildomame name žiemą yra neapsakomai šalta. Kodėl?

Nesandarus namas leidžia vėjais Jūsų pinigus. Pažįstama situacija?

Kas geriau – daugiau šildyti ar efektyviau šiltinti?

Kiekvienas, statydamas ar atnaujindamas savo namą, kuria strategiją, kaip pasiekti, kad gyvenimas jame būtų šiltas ir ekonomiškas.

Butas be radiatorių: ar tai įmanoma?

Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radiatorių sklindančios šilumos galima kiekviename bute, tereikia laikytis vienintelės taisyklės – šiek tiek kilstelėti grindis.

Eksperto nuomonė, kada šiltinti savo būstą

Kiek mokėjote už savo būsto šildymą praėjusią žiemą? Ar Jūs tuo patenkinti?

Atmintinė, kaip saugiai naudoti elektrinius šildytuvus

Šaltuoju metų laiku, padaugėja gyventojų, kurie namus ima šildyti elektriniais šildymo prietaisais. Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria, kaip saugiai naudoti šildytuvus, kad jaukios šilumos šaltinis netaptų gaisro priežastimi.

Šildymo sistemos gedimai žiemą: kokie iššūkiai laukia?

Paskutinėmis žiemos savaitėmis įsismarkavo arktiniai šalčiai – termometrų stulpeliai vietomis nukrito net iki -26 laipsnių. Pastebima, kad smarkiai šąlant orams padažnėja ir šildymo sistemų gedimai, dėl kurių net ir namuose galima pasijusti lyg lauke.

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.