Skysto kuro katilai: privalumai ir trūkumai

 (10)
Sunku pasakyti, kaip nieko apie tai negirdėjęs tautietis įsivaizduoja kūrenimą skystu kuru. Netgi tie, kurie kažką girdėjo ar matė, šiais laikais tokį katilą įtraukia į pirminius pasvarstymus, tačiau galiausiai renkasi tarp kitų alternatyvų. Žinoma, yra ir tretieji, kurie arba turi skysto kuro katilą, arba mato jame tam tikrų privalumų. Tad kokie pagrindiniai tokio šildymo pliusai ir minusai?
Skysto kuro katilai: privalumai ir trūkumai
© Shutterstock nuotr.

Privalumai

* Automatizuotas būdas. Šiandien, kai daliname savo laiką darbui, laisvalaikiui ir miegui dar atsakingiau nei tai darė mūsų tėvai, be to, esame pripratę prie technologijų suteikiamų patogumų, kūrenimo automatizavimas yra didelis privalumas. Skirtingai nei įprastų kieto kuro (malkos, anglys) katilų, turint skysto kuro katilą, kuro kanistrais pilstyti į degimo kamerą nereikės. Šis būdas pilnai automatizuotas - katilas kurą ima iš degalų talpos, modernūs katilai reguliuoja šilumą pagal jūsų nustatytą temperatūrą, tad reikės tik papildyti, jei kuro pritrūks.

* Racionali alternatyva, jei norite patogumo, geoterminio šildymo įrengimo kaštai atrodo per dideli, o dujotiekio nėra. Žinoma, yra patogesnių ir mažiau užimančių sprendimų. Tačiau jeigu dujotiekis toli, šilumos siurbliai oras-oras atrodo per brangiai eksploatuojami, o gruntas-oras ar gruntas-vanduo per brangiai įrengiami, skysto kuro katilas yra tikrai logiškas būdas rinktis automatizuotą kūrenimo būdą.

* Nepaisant fakto, kad reikia sandėliuoti, pats kuras, kaip ir visi skysčiai, yra gana kompaktiškas.

* Kaloringas kuras (daug kaitros) - nedidelio kiekio užtenka daug kaitros išgauti.

Trūkumai:

* Nėra pats pigiausias būdas. Kad ir kokia dyzelino kaina bebūtų, yra pigesnių šildymo alternatyvų. Tiesa, nors krosnių kūrenimui beveik visada naudojamas dyzelinas, nereikėtų pagal degalinės švieslentėje pateikiamą kainą spręsti apie šildymo kainą - buitiniam šildymui skirtam dyzelinui taikomas akcizas yra su lengvata, todėl toks dyzelinas yra pigesnis. Tarp kitko, jis yra raudonos spalvos.

* Šildymo sezono kaina labai priklauso nuo naftos rinkos kainų. Net jeigu nesekate pasaulinių naftos kainos grafikų ar nesidomite pasaulio ekonomikos ar politikos naujienomis, tikriausiai atkreipėte dėmesį į benzino kainas. Katilą renkamės ne vieniems metams, o kaina, kaip galime matyti, gali tai kilti, tai leistis.

* Reikia įsirengti ir kuro talpą. Sandėliavimas yra dar vienas aspektas, kurį reikia apgalvoti. Talpos būna nemažos ir gali siekti kelis tūkstančių litrų - kuo rečiau norėsite jas pildyti, tuo didesnės talpos reikės. Talpą galima įsirengti katilinėje, kitoje patalpoje ar netgi lauke po žeme, kas lemia daugiau papildomų darbų. Nusprendus pakeisti šildymo sistemą ir katilo tipą, teks atsikratyti ir talpos.

* Neekologiškas kuras. Deginti naftos produktus yra turbūt neekologiškiausia, ką tik galima sugalvoti (na, į draugiją galėtumėme įtraukti ir gamtines dujas). Tiesa, kai kurie katilai galėtų būti kūrenami biokuru, tačiau tai nėra labai populiaru ir paplitę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.

Stogo šiltinimas: didžiausios ir dažniausiai pasitaikančios klaidos (10)

Stogas yra viena jautriausių namo vietų šalčiui. Tinkamai jo neapšiltinus ir neužsandarinus galima patirti didelių šilumos nuostolių. Stogo įrengimas daro didelę įtaką viso namo energijos suvartojimui, dėl netinkamai apšiltinto stogo, išnaudojamas šilumos kiekis gali siekti daugiau nei 30 procentų. Pristatome kelias, dažnai pasitaikančias stogo šiltinimo klaidas, iš kurių verta pasimokyti.

Malkų laikymo ypatybės bei būdai (5)

Efektyviam kūrenimui užtikrinti yra būtinas tinkamas malkų laikymas. Kad kūrenimui naudojamos malkos būtų visada po ranka, svarbu joms parinkti patogią, sausą ir vėdinamą laikymo vietą. Pristatome keletą praktiškų malkų laikymo patarimų.

Kūrenimas akmens anglimi: ką reikia žinoti (2)

Alternatyvių kuro rūšių, iš kurių gali rinktis individualių namų savininkai, šiandien yra itin daug. Akmens anglis – puikiai pažįstama kuro rūšis, kurios populiarumas rinkoje, dėl pačios medžiagos pliusų bei minusų, yra gan nestabilus. Taigi šioje publikacijoje plačiau aptarsime akmens anglies privalumus bei trūkumus.

Kietojo kuro, granuliniai ar dujiniai katilai: kaip išsirinkti? (4)

Jau seniai praėjo laikai, kai individualų namą buvo galima šildyti vien tik malkomis kūrenama krosnimi. Šiandien galima rinktis iš daugybės modernių šildymo šaltinių. Kieto kuro katilai, granuliniai katilai, dujų katilai – kelios populiarios šildymo priemonės, kurias plačiau aptarsime šioje publikacijoje.

Kaip saugiai naudoti dujas buityje

Nemalonu, jei dujinio šildymo katilas sugenda tada, kai jis labiausiai reikalingas – per šalčius, todėl elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria jau dabar tinkamai pasirūpinti dujiniu katilu ir paruošti šildymo sistemą žiemai. Šiuolaikinėms dujinio šildymo sistemoms specialių žinių nereikia, pakanka atlikti kelis paprastus žingsnius.

Kokias malkas geriausia rinktis? (1)

Malkos nuo senų laikų iki pat dabar yra populiari individualių namų šildymui skirta kuro rūšis. Malkų būna įvairių: ąžuolo, beržo, uosio, klevo, liepos, pušies, eglės ir t.t.. Tačiau kokias malkas rinktis geriausia?