Namuose naudojamų šildytuvų tipai: kuris geriausias?

Tegul būna šilta ten, kur esate. Svarbiausia – pasirinkti tokį šildytuvą, kuris bus tinkamiausias būtent jums.
Namuose naudojamų šildytuvų tipai: kuris geriausias?
© Shutterstock nuotr.

Nešiojami šildytuvai su ventiliatoriumi

Šie šildytuvai turi ventiliatorių, kuris gerai paskirsto šilumą ir leidžia patalpai greičiau įkaisti. Tai geras būdas, kai norima susišildyti greitai ir efektyviai. Dažniausiai jie yra 2 kW galios. Šildytuve gali būti įdiegtos ir papildomos funkcijos – pavyzdžiui, klimato kontrolė su LCD monitoriumi, suteikianti galimybę stebėti temperatūros pokytį.

Tepaliniai radiatoriai

Tepaliniai radiatoriai spinduliuoja šilumą, todėl greičiau sušildo žmones greičiau, negu orą. Jie paprastai yra brangesni negu ventiliatoriniai šildytuvai, tačiau yra patvaresni ir ilgaamžiškesni. Jų galingumas būna 1.5 kW - 3 kW, taip pat turi energijos taupymo funkciją, laikmatį. Jie lėčiau įšyla, bet ir lėčiau atšąla.

Elektriniai (netepaliniai) radiatoriai

Šio tipo šildytuvai gali turėti tradicinių tepalinių radiatorių išvaizdą ar įmantresnę, modernesnę išvaizdą. Kaip ir tepaliniai, jie būna panašaus galingumo – nuo 700 W iki 3 kW. Pagrindiniai privalumai – jie įšyla itin greitai, yra lengvesni, patvaresni. Pažangesnės funkcijos: elektroninė klimato kontrolė, nuotolinis valdymas.

Keramikiniai šildytuvai

Kaip ir ventiliatoriniai šildytuvai, keramikiniai taip pat greitai prišildo patalpas. Esminis skirtumas – keraminis kaitinimo elementas, kuris energiją paverčia šiluma itin efektyviai. Dažniausiai tokių šildytuvų veikimo principas yra šildymas IR spinduliais. Šilumos daviklis labiau koncentruotas, net ir esant santykinai mažesniam šildytuvo dydžiui. Galingumas dažniausiai yra nuo 1.8kW iki 2.5kW.

Konvektoriai

Konvektorius – Tai efektyvus ir ekonomiškas būdas apšildyti kambarį, jei kambarys buvo praplėstas ir nepakanka centrinio šildymo. Šiuo atveju jie pranašesni už ventiliatorinius, šildytuvus. kadangi yra didesni, gali būti kabinami ant sienos ar pastatomi ant grindų. Galingumas - 2kW, 3kW, taip pat turi termostatą bei kitas elektros taupymo funkcijas. Kai kurie modeliai turi integruotą ventiliatorių, tad paskirsto šilumą greitai ir efektyviai.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra termostatas?
Termostatas reguliuoja šilumos kiekį bei paliko norimą temperatūrą. Tai labai svarbu, siekiant sutaupyti energiją.

Kokie veiksniai svarbūs renkantis šildytuvą?
Priklauso nuo kambario dydžio, sienų izoliacijos, langų skaičiaus, grindų dangos.

Kuris šildytuvas prišildo greičiausiai?
Ventiliatorinis, konvektorinis arba elektrinis radiatorius.

Ar ventiliatoriniai šildytuvai veikia triukšmingai?
Paprastai – taip, jie yra triukšmingesni už tepalinius ar konvektorinius šildytuvus.

Ar daug elektros sunaudoja elektriniai šildytuvai?

Nuolat laikant jį įjungtą, elektros sunaudosite nemažai, tačiau dauguma jų turi termostatus, laikas nuo laiko išsijungia, tokiu būdu elektros sunaudojimas yra reguliuojamas. Be to, juk nešiojami šildytuvai nėra naudojami ištisai, viso sezono metu. Nešiojamą šildytuvą visuomet pravartu turėti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

Kas geriau – daugiau šildyti ar efektyviau šiltinti?

Kiekvienas, statydamas ar atnaujindamas savo namą, kuria strategiją, kaip pasiekti, kad gyvenimas jame būtų šiltas ir ekonomiškas.

Butas be radiatorių: ar tai įmanoma?

Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radiatorių sklindančios šilumos galima kiekviename bute, tereikia laikytis vienintelės taisyklės – šiek tiek kilstelėti grindis.

Eksperto nuomonė, kada šiltinti savo būstą

Kiek mokėjote už savo būsto šildymą praėjusią žiemą? Ar Jūs tuo patenkinti?

Atmintinė, kaip saugiai naudoti elektrinius šildytuvus

Šaltuoju metų laiku, padaugėja gyventojų, kurie namus ima šildyti elektriniais šildymo prietaisais. Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria, kaip saugiai naudoti šildytuvus, kad jaukios šilumos šaltinis netaptų gaisro priežastimi.

Šildymo sistemos gedimai žiemą: kokie iššūkiai laukia?

Paskutinėmis žiemos savaitėmis įsismarkavo arktiniai šalčiai – termometrų stulpeliai vietomis nukrito net iki -26 laipsnių. Pastebima, kad smarkiai šąlant orams padažnėja ir šildymo sistemų gedimai, dėl kurių net ir namuose galima pasijusti lyg lauke.

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.

Stogo šiltinimas: didžiausios ir dažniausiai pasitaikančios klaidos (10)

Stogas yra viena jautriausių namo vietų šalčiui. Tinkamai jo neapšiltinus ir neužsandarinus galima patirti didelių šilumos nuostolių. Stogo įrengimas daro didelę įtaką viso namo energijos suvartojimui, dėl netinkamai apšiltinto stogo, išnaudojamas šilumos kiekis gali siekti daugiau nei 30 procentų. Pristatome kelias, dažnai pasitaikančias stogo šiltinimo klaidas, iš kurių verta pasimokyti.