Kuo pasižymi dujų generaciniai katilai

 (7)
Prieš pradedant reikėtų pabrėžti svarbiausią - tokie katilai su šiuo metu aktualiais klausimais - dujų magistralėmis ir dujų kaina neturi nieko bendro. Dujų generacinius katilus galima montuoti kur tik užsigeisite, kadangi jiems kūrenti naudojamas kietas kuras.
Kuo pasižymi dujų generaciniai katilai
© Shutterstock nuotr.

Veikimo principas. Kiekvienas dujų generacinis katilas gali pasižymėti didesniu ar mažesniu efektyvumu, nulemtu papildomų konstrukcinių sprendimų, tačiau visų jų veikimo principas yra vienodas. Paprastai pasakius, dujų generaciniuose katiluose kuras dega du kartus. Toks katilas turi dvi kameras - viršutinę ir apatinę. Viršutinėje dega kuras (populiariausi yra malkiniai dujų generaciniai katilai), išskirdamas dujas. Tai nėra naujiena - malkos išskiria šalutinius produktus degdamos bet kur. Tačiau dujų generacinio katilo atveju, šios dujos neišeina pro dūmtraukį, o yra sudeginamos antrojoje kameroje, taip suteikiant papildomos šilumos. Tai reiškia, kad toks degimo būdas yra efektyvesnis, be to, pailgėja vienos kuro įkrovos degimo laikas. Procesas valdomas elektronika (oro srautus paskirsto ventiliatorius), tačiau praktiškai visi šiuolaikiniai katilai turi vienokius ar kitokius elektrinius valdiklius, tad tai nėra trūkumas.

Kuo skiriasi nuo dujinių katilų? Šildymo katilais, jei nesate šildymo profesionalas, domitės nebent tada, kai reikia vieną įsigyti ar pakeisti. Todėl galbūt jums yra girdėtas pavadinimas dujiniai kondensaciniai katilai. Nors iš pirmo žvilgsnio ir skamba šiek tiek panašiai, Iš tiesų, šie du šildymo būdai yra skirtingi, nors abu naudoja antrinę šilumą. Esminis skirtumas, kaip ir minėjome, yra kuro rūšis - dujų generaciniai katilai yra kūrenami kietu kuru, dujų kondensaciniai - dujomis. Kondensaciniuose katiluose degimo metu išsiskiria vandens garai, kurie ir panaudojami efektyvumui didinti. Jie kondensuojami naudojant žemą temperatūrą ir virsmo į vandenį metu išskiria papildomos šilumos.

Daugiau apie dujinius katilus galite sužinoti čia:

Ką reikėtų žinoti renkantis dujinį katilą

Tad būdamas viena iš kieto kuro katilų rūšių, dujų generacinis katilas turi visus šiai rūšiai būdingus privalumus ir trūkumus.

Šalies rinkoje populiariausi iš dujų generacinių katilų yra malkomis kūrenami katilai. Kai kuriuos galima kūrenti ir anglimis, taip pat parduodami ir medienos briketais kūrenti skirti katilai. Kaip ir bet kuriuo atveju, būtina atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas, jei norite, kad katilas tarnautų kuo ilgiau.

Jei kūrenate malkomis, jos turi būti tik sausos. Šis patarimas galioja bet kuriam kieto kuro katilui, tačiau efektyvumo prasme tai kur kas svarbiau dujų generaciniame katile. Vienas iš tokio kūrenimo privalumų yra tai, kad palyginus su kitomis šildymo rūšimis, malkos yra pigus ir ekologiškas kuras. Be to, malkas kai kurie žmonės gali pasiruošti sau patys.

Dujų generaciniai katilai palyginus su įprastais kieto kuro katilais yra efektyvesni, tačiau taip pat ir brangesni. Jie neišsprendžia esminių kieto kuro katilo trūkumų - katilu vis dar reikia rūpintis pačiam (palyginti su dujiniais katilais ar šildymu šilumos siurbliais), reikia rasti vietos kurui sandėliuoti, reguliariai valyti pelenus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

Kas geriau – daugiau šildyti ar efektyviau šiltinti?

Kiekvienas, statydamas ar atnaujindamas savo namą, kuria strategiją, kaip pasiekti, kad gyvenimas jame būtų šiltas ir ekonomiškas.

Butas be radiatorių: ar tai įmanoma?

Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radiatorių sklindančios šilumos galima kiekviename bute, tereikia laikytis vienintelės taisyklės – šiek tiek kilstelėti grindis.

Eksperto nuomonė, kada šiltinti savo būstą

Kiek mokėjote už savo būsto šildymą praėjusią žiemą? Ar Jūs tuo patenkinti?

Atmintinė, kaip saugiai naudoti elektrinius šildytuvus

Šaltuoju metų laiku, padaugėja gyventojų, kurie namus ima šildyti elektriniais šildymo prietaisais. Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria, kaip saugiai naudoti šildytuvus, kad jaukios šilumos šaltinis netaptų gaisro priežastimi.

Šildymo sistemos gedimai žiemą: kokie iššūkiai laukia?

Paskutinėmis žiemos savaitėmis įsismarkavo arktiniai šalčiai – termometrų stulpeliai vietomis nukrito net iki -26 laipsnių. Pastebima, kad smarkiai šąlant orams padažnėja ir šildymo sistemų gedimai, dėl kurių net ir namuose galima pasijusti lyg lauke.

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.

Stogo šiltinimas: didžiausios ir dažniausiai pasitaikančios klaidos (10)

Stogas yra viena jautriausių namo vietų šalčiui. Tinkamai jo neapšiltinus ir neužsandarinus galima patirti didelių šilumos nuostolių. Stogo įrengimas daro didelę įtaką viso namo energijos suvartojimui, dėl netinkamai apšiltinto stogo, išnaudojamas šilumos kiekis gali siekti daugiau nei 30 procentų. Pristatome kelias, dažnai pasitaikančias stogo šiltinimo klaidas, iš kurių verta pasimokyti.