Kokią krosnį rinktis į sodybą

 (4)
Įrengti šildymą sodyboje nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Kokią krosnį rinktis į sodybą
© Shutterstock nuotr.

Yra daug būdų, kaip apšildyti sodybos kambarius, sukurti juose jaukią atmosferą, taigi verta apsvarstyti visus variantus ir pasirinkti atitinkantį jūsų poreikius ir galimybes.

Populiariausios – plytinės krosnys. Jas paprasta įrengti, lengva jomis naudotis. Tačiau vien pavadinimo nepakaks, juk jų daugybė. Jūsų patogumui suskirstysime krosnis pagal paskirtį.

Šildymo krosnis

Plytinė krosnis, projektuojama išimtinai gyvenamųjų patalpų šildymui, vadinasi šildymo krosnimi. Jų yra du tipai: ne itin didelio kaitrumo (iki 60 laipsnių karščio) ir didesnio kaitrumo (iki 80 laipsnių). Šildymo ypatumai priklauso nuo konstrukcijos, nuo sienelių storio, nuo kūryklos dydžio. Sodyboje patogesnė vidutinio kaitrumo krosnis, ji puikiai tinka nedidelių kambarių šildymui, yra gana ekonomiška pagal sukūrenamų malkų kiekį.

Puikus pavyzdys – olandiška krosnis. Ji – kompaktiškų metmenų, ilgaamžiškos konstrukcijos. Galbūt tai patikimiausias ir patogiausias variantas šildyti užmiesčio sodybą. Būna ir krosnys -židiniai, tai – tradicinės šildymo krosnies privalumas plius židinio grožis.

Skaitykite daugiau: Kaip greitai sušildyti vasarnamį: 3 svarbios sąlygos

Virimo krosnis

Toks plytinės krosnies variantas puikiai tinka virtuvei ar vieno kambario nameliui, jei reikia gaminti. Tokias krosnis dar vadina virtuvės židiniu. Virimo krosnis būna kompaktiškų matmenų, virtuvės krosnies formos. Ant jos galima greitai pagaminti pietus, o krosnies skleidžiamos šilumos pakaks trumpam sušildyti nedidelį kambarį. Ir vis tik tai ne itin patogus šildymo variantas – tokia krosnis greitai atvėsta, naudosite ją tik valgio gaminimui. Galite neabejoti – reikės dar vienos šildymo krosnies kitame kambaryje.

Skaitykite daugiau: 7 būdai kaip šildyti sodybą

Mišri šildymo ir virimo krosnis

Sodybą norisi ir greitai apšildyti, ir greitai pasigaminti valgyti. Patogiausia, kad šiuos abu poreikius galima patenkinti vienu žingsniu, čia jums pravers mišri krosnis. Tokia krosnis ir šildo, ir ant jos galima gaminti valgyti. Variantų daug. Vadinamoji rusiška krosnis patogi, atlieka kelias funkcijas: šildo, joje galima gaminti valgį, ant viršutinės dalies galima džiovinti grybus, obuolius ir kitus produktus žiemai. Vienintelis tokios krosnies minusas – ji gana didelė, nepatogu, kai krosnis užima pusę virtuvės.

Skaitykite daugiau: 5 saugos būdai sodyboms, sodo nameliams ir vasarnamiams

Yra šiuolaikiškesnių krosnių su įmūryta ertme gaminti valgį, su orkaitės spinta ir netgi niša džiovinti malkas. Ši krosnis nenusileidžia rusiškajai funkcionalumu, o yra kur kas kompaktiškesnė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.

Stogo šiltinimas: didžiausios ir dažniausiai pasitaikančios klaidos (10)

Stogas yra viena jautriausių namo vietų šalčiui. Tinkamai jo neapšiltinus ir neužsandarinus galima patirti didelių šilumos nuostolių. Stogo įrengimas daro didelę įtaką viso namo energijos suvartojimui, dėl netinkamai apšiltinto stogo, išnaudojamas šilumos kiekis gali siekti daugiau nei 30 procentų. Pristatome kelias, dažnai pasitaikančias stogo šiltinimo klaidas, iš kurių verta pasimokyti.

Malkų laikymo ypatybės bei būdai (5)

Efektyviam kūrenimui užtikrinti yra būtinas tinkamas malkų laikymas. Kad kūrenimui naudojamos malkos būtų visada po ranka, svarbu joms parinkti patogią, sausą ir vėdinamą laikymo vietą. Pristatome keletą praktiškų malkų laikymo patarimų.

Kūrenimas akmens anglimi: ką reikia žinoti (2)

Alternatyvių kuro rūšių, iš kurių gali rinktis individualių namų savininkai, šiandien yra itin daug. Akmens anglis – puikiai pažįstama kuro rūšis, kurios populiarumas rinkoje, dėl pačios medžiagos pliusų bei minusų, yra gan nestabilus. Taigi šioje publikacijoje plačiau aptarsime akmens anglies privalumus bei trūkumus.

Kietojo kuro, granuliniai ar dujiniai katilai: kaip išsirinkti? (4)

Jau seniai praėjo laikai, kai individualų namą buvo galima šildyti vien tik malkomis kūrenama krosnimi. Šiandien galima rinktis iš daugybės modernių šildymo šaltinių. Kieto kuro katilai, granuliniai katilai, dujų katilai – kelios populiarios šildymo priemonės, kurias plačiau aptarsime šioje publikacijoje.

Kaip saugiai naudoti dujas buityje

Nemalonu, jei dujinio šildymo katilas sugenda tada, kai jis labiausiai reikalingas – per šalčius, todėl elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria jau dabar tinkamai pasirūpinti dujiniu katilu ir paruošti šildymo sistemą žiemai. Šiuolaikinėms dujinio šildymo sistemoms specialių žinių nereikia, pakanka atlikti kelis paprastus žingsnius.

Kokias malkas geriausia rinktis? (1)

Malkos nuo senų laikų iki pat dabar yra populiari individualių namų šildymui skirta kuro rūšis. Malkų būna įvairių: ąžuolo, beržo, uosio, klevo, liepos, pušies, eglės ir t.t.. Tačiau kokias malkas rinktis geriausia?