Kaip greitai sušildyti vasarnamį: 3 svarbios sąlygos

 (6)
Sodyboje norisi laiką leisti ne tik vasarą, bet ir žiemą. O ką daryti, jeigu statydami vasarnamį, negalvojote jame leisti laiko žiemą?
Kaip greitai sušildyti vasarnamį: 3 svarbios sąlygos
© Shutterstock nuotr.

Vasarnamis ir gyvenamasis namas skiriasi

Pirmiausia turėkite omenyje, kad namo, kuriame gyvenate, ir namelio, į kurį atvykstama trumpam, apšildymas skiriasi.

Jei name gyvenate, labai svarbu, kad namo sienos, akumuliuojančios šilumą iš veikiančių šildymo sistemų, kuo mažau atvėstų iš išorės. Žinoma, todėl svarbus sienų storis, bet ne mažiau svarbu apsaugoti sienas nuo vėsos iš išorės. Yra daug tokio apšildymo variantų, galima išsirinkti tinkamiausią finansiškai ir labiausiai patinkantį.

Jeigu namas didžiąją žiemos dalį nešildomas, jo sienos įšąla, tad trumpas šildymas ne tik bus mažai efektyvus, bet gali ir stipriai pakenkti namui – dažnas medžiagų išsiplėtimas ir susitraukimas kaitaliojantis aukštoms ir žemoms temperatūroms kenkia.

Tinkama šilumos izoliacija

Antra sąlyga: jeigu atvykstate į vasarnamį tik savaitgaliais ir negalite šildyti sienų, būtina šilumos izoliacija namo viduje. Būtent viduje. Tada šiluma, kurią suteikia įvairūs šildymo prietaisai, nesusinaudos sienų šildymui – ji laikysis namo viduje, o įšalusios namo sienos neatvėsins oro patalpoje, kurį norite sušildyti.

Palei sieną viduje daromas karkasas ir klojama porėta šilumos izoliacija. Tai gali būti mineralinė vata ar kita medžiaga. Pastato viduje ant šilumos izoliacinės medžiagos būtinai klojama garo izoliacinė plėvelė. To reikia, kad garai nepersigertų į šilumos izoliacinę medžiagą, kuri nuo drėgmės praranda naudingąsias ypatybes. Netinkamai įrengtas mineralinės vatos sluoksnis gali taip pridrėkti, kad nuo svorio nusmunka žemyn ir sienų dalis lieka neapšiltinta. Taigi labai svarbu apsaugoti šilumos izoliacinę medžiagą nuo garų iš patalpų, ypač jei namo sienos yra iš medžiagos, kuri prastai kvėpuoja. Tarp garų izoliacinės medžiagos ir galutinės vidinės apdailos reikia padaryti nedidelį tarpą.

Vasarnamio šildymas

Trečia sąlyga – pasirinkti apšildymo būdą. Apšiltinti namelį galima įvairiai, tačiau populiariausi būdai lieka pastatyti krosnelę, sumūryti krosnį arba rinktis židinį. Jei namelis nedidelis, patalpose gali pakakti ir krosnelės, kadangi židinys yra brangesnis ir prabangesnis pasirinkimas. Kitas pakankamai pigus ir populiarus būdas yra naudoti elektrinius šildytuvus, kuris taip pat efektyviausias jeigu namas nėra didelis, o jūs viešite neilgai. Tokį prietaisą galite atsivežti ir išsivežti - tai aktualu, kadangi žiemos metu suintensyvėja ilgapirščių veikla.

Patarimas

Prieš pradedant šildyti įšalusį namą, esant bet kokiai temperatūrai reikia atidaryti langus ir mažiausiai 5 min. padaryti skersvėjį ir tik paskui šildyti patalpas. Tokiu metodu kambariai įšyla greičiau.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

Kas geriau – daugiau šildyti ar efektyviau šiltinti?

Kiekvienas, statydamas ar atnaujindamas savo namą, kuria strategiją, kaip pasiekti, kad gyvenimas jame būtų šiltas ir ekonomiškas.

Butas be radiatorių: ar tai įmanoma?

Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radiatorių sklindančios šilumos galima kiekviename bute, tereikia laikytis vienintelės taisyklės – šiek tiek kilstelėti grindis.

Eksperto nuomonė, kada šiltinti savo būstą

Kiek mokėjote už savo būsto šildymą praėjusią žiemą? Ar Jūs tuo patenkinti?

Atmintinė, kaip saugiai naudoti elektrinius šildytuvus

Šaltuoju metų laiku, padaugėja gyventojų, kurie namus ima šildyti elektriniais šildymo prietaisais. Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria, kaip saugiai naudoti šildytuvus, kad jaukios šilumos šaltinis netaptų gaisro priežastimi.

Šildymo sistemos gedimai žiemą: kokie iššūkiai laukia?

Paskutinėmis žiemos savaitėmis įsismarkavo arktiniai šalčiai – termometrų stulpeliai vietomis nukrito net iki -26 laipsnių. Pastebima, kad smarkiai šąlant orams padažnėja ir šildymo sistemų gedimai, dėl kurių net ir namuose galima pasijusti lyg lauke.

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.

Stogo šiltinimas: didžiausios ir dažniausiai pasitaikančios klaidos (10)

Stogas yra viena jautriausių namo vietų šalčiui. Tinkamai jo neapšiltinus ir neužsandarinus galima patirti didelių šilumos nuostolių. Stogo įrengimas daro didelę įtaką viso namo energijos suvartojimui, dėl netinkamai apšiltinto stogo, išnaudojamas šilumos kiekis gali siekti daugiau nei 30 procentų. Pristatome kelias, dažnai pasitaikančias stogo šiltinimo klaidas, iš kurių verta pasimokyti.