Ką būtina žinoti renkantis krosnelę?

 (31)
Šaltais žiemos vakarais svetainėje esanti krosnelė ne tik suteikia patalpai jaukumo, bet ir atlieka praktinę funkciją – ją apšildo. Todėl renkantis krosnelę reikėtų įvertinti ne tik estetinius, bet ir praktinius įrenginio atrankos aspektus.
Ką būtina žinoti renkantis krosnelę?
© Shutterstock nuotr.

Tipas lemia estetiką

Nors gali atrodyti, kad skirtingi krosnelių tipai lemia tik praktinius jų eksploatavimo parametrus, techniniai parametrai, medžiagos, iš kurių pagamintos krosnelės, ilgainiui gali lemti ir estetinius svetainės aspektus.

Krosnelės įsigyti ateinantys žmonės paprastai ją perka pirmiausia siekdami apšildyti patalpą, o dizainas, išvaizda dažniausia atsiduria paskutinėje vietoje. Tačiau vertėtų suprasti, kad krosnelės tipas gali kaip reikiant pakoreguoti ir estetinį patalpos vaizdą. Pavyzdžiui, baldų išdėstymą patalpoje“, - teigia krosnelėmis prekiaujančios bendrovės „Decopolis“ atstovas Redas Lučiūnas.

Du populiariausi krosnelių tipai: konvekcinė ir spinduliuojanti. Spinduliuojanti krosnelė šilumą koncentruoja aplink save, o konvekcinė krosnelė greitai paskirsto šilumą po visą kambarį. Jei norima jaukumo ir šilumos arti krosnelės, vertėtų rinktis šilumą spinduliuojančią krosnelę, tačiau jei norima krosnelės, kuri būtų pagrindinis šilumos šaltinis, vertėtų rinktis konvekcinę.

Tačiau šios krosnelės skiriasi ir tuo, kad spinduliuojančios krosnelės korpusas įkaista, o konvekcinės krosnelės paviršius ilieka sąlyginai žemesnės temperatūros. Dėl šios savybės konvekcinės krosnelės gali būti statomos arčiau baldų, kitų dizaino elementų. Tuo tarpu spinduliuojančios krosnelės negali būti statomos arčiau kaip 1 metras nuo kitų daiktų. Taigi renkantis krosnelę derėtų apgalvoti ir svetainės planą.

„Kalbant apie praktinius krosnelės aspektus, ko gero, geriausias pasirinkimas būtų šilumą akumuliuojanti krosnelė. Tai tarsi konvekcinė krosnelė, tik su įmontuota šilumą kaupiančia ir akumuliuojančia medžiaga. Išoriškai medžiaga nėra matoma, tačiau dėl jos užgesusi krosnelė gali šildyti patalpą iki paros. Be to, skirtingai nei plieninės ar ketinės krosnelės ji nedegina kambario deguonies“, - pastebi bendrovės „Židinių meistrai“ atstovas Rimas Jatkauskas.

Visgi renkantis krosnelę pagal dizainą, pasirinkimą gali apriboti techniniai dalykai. Pardavėjai pataria pirmiausia atsirinkti tinkamas krosneles pagal du svarbiausius techninius reikalavimus: galingumą ir dūmtraukį. Ir tik tuomet žiūrėti į dizainą, kad išsirinkus estetiškai tobulą krosnelę nereikėtų nusivilti dėl poreikio neatitinkančių techninių galimybių.

Ką būtina žinoti renkantis krosnelę?
© Shutterstock nuotr.

Grožis kainuoja

Kita vertus, iš pirmo žvilgsnio gražiai atrodanti krosnelė nebūtinai bus kokybiška ne tik praktiniu, bet ir estetiniu požiūriu. Norintys jaukios aplinkos specialistai pataria prieš perkant krosnelę ne tik apžiūrėti ją salone, bet ir ieškoti platesnės informacijos, klausti konsultantų.
„Krosnelės kaina gali lemti ne tik prekės ilgaamžiškumą, bet ir estetines savybes. Pavyzdžiui, perkant krosnelę patartina pasidomėti, kaip joje „žaidžia“ liepsna, kaip ir kada valyti durelių stiklą. Nuo to taip pat priklauso jaukumas namuose, ne tik krosnelės konstrukcijos ir sienelių apdailos“, - pastebi R. Lučiūnas.

Tiesa, jis priduria, kad didesnė kaina nebūtinai lemia krosnelės kokybę. Nutinka ir taip, kad net labai gerą krosnelę, nepaskaitę naudojimo instrukcijos, nepasidomėję, kiek į krosnelę dėti malkų, savininkai sudegina per vienerius metus. Be to, jo teigimu, dalies pirkėjų baimės, kad pagražinimai laikui bėgant nuo krosnelės tiesiog nukris, nėra pagrįsti.

„Prieš parduodami gamintojai išbando produktus, todėl vargiai įmanoma, kad krosnelės pagražinimo elementai – medinės ar molinės detalės – laikui bėgant sudega ar nukrenta“, - teigia specialistas.

Kita vertus, kokliai ant krosnelių išties klaidina pirkėjus. „Kartais žmonės pirkdami krosneles susižavi krosnelėmis su „kokliais“. Tai reikėtų žinoti, kad tai nėra toks pat įrenginys kaip koklinis pečius. Krosnelės „kokliai“ yra tik apdaila, jie nekaupia šilumos taip, kaip koklinės krosnys“, - tikina Rimas Jatkauskas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

Dažna situacija: šildomame name žiemą yra neapsakomai šalta. Kodėl?

Nesandarus namas leidžia vėjais Jūsų pinigus. Pažįstama situacija?

Kas geriau – daugiau šildyti ar efektyviau šiltinti?

Kiekvienas, statydamas ar atnaujindamas savo namą, kuria strategiją, kaip pasiekti, kad gyvenimas jame būtų šiltas ir ekonomiškas.

Butas be radiatorių: ar tai įmanoma?

Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radiatorių sklindančios šilumos galima kiekviename bute, tereikia laikytis vienintelės taisyklės – šiek tiek kilstelėti grindis.

Eksperto nuomonė, kada šiltinti savo būstą

Kiek mokėjote už savo būsto šildymą praėjusią žiemą? Ar Jūs tuo patenkinti?

Atmintinė, kaip saugiai naudoti elektrinius šildytuvus

Šaltuoju metų laiku, padaugėja gyventojų, kurie namus ima šildyti elektriniais šildymo prietaisais. Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria, kaip saugiai naudoti šildytuvus, kad jaukios šilumos šaltinis netaptų gaisro priežastimi.

Šildymo sistemos gedimai žiemą: kokie iššūkiai laukia?

Paskutinėmis žiemos savaitėmis įsismarkavo arktiniai šalčiai – termometrų stulpeliai vietomis nukrito net iki -26 laipsnių. Pastebima, kad smarkiai šąlant orams padažnėja ir šildymo sistemų gedimai, dėl kurių net ir namuose galima pasijusti lyg lauke.

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.