Į ką vertėtų atkreipti dėmesį tikrinant vandens šildytuvą

 (6)
Ar gali būti, kad jūsų senas boileris reikalauja daugiau išlaidų nei paprastai? Jei taip, tuomet reikėtų galvoti apie naujo boilerio įrengimą, tačiau prieš tai jums patiems reikėtų įsitikinti, kokios būklės jūsų boileris iš tiesų yra.
Į ką vertėtų atkreipti dėmesį tikrinant vandens šildytuvą
© Shutterstock nuotr.

Į ką reikėtų atsižvelgti prieš keičiant vandens šildytuvą:

Kokio amžiaus jūsų boileris? Paprastai šie prietaisai tarnauja iki 15 metų, tačiau technologijai progresuojant, boileriai įrengti prieš 10 metų yra ne tokie veiksmingi, kaip naujai įrengti.

Ar jūsų boileris reguliariai apžiūrimas? 

Kasmetinė boilerio apžiūra gali kaip reikiant prailginti šildytuvo tarnavimo laiką, kadangi tai užtikrins, kad kiekviena dalis veikia kaip ir priklauso. Neveikiančios dalys turėtų būti nedelsiant pakeistos, taip pat visi ventiliatoriai, jutikliai ir kitos dalys turėtų būti kruopščiai nuvalytos, kad ant jų nesikauptų kenksmingos dulkės ar nuosėdos.

Ar jūsų boileris tinkamai šildo vandenį? 

Temperatūrų svyravimas yra ženklas, kad boileris genda. Kad tai patikrintumėt tiesiog nustatykite termostatą ir žiūrėkite, ar karšto vandens temperatūra išlieka pastovi. Jei temperatūra svyruoja, tai gali reikšti, kad boilerį greitai teks keisti.

Ar jūsų boileris praleidžia vandenį? 

Jei pastebėjote, kad boileris praleidžia vandenį, iš pradžių turėtumėte nustatyti, iš kur išteka vanduo. Tuomet, priklausomai nuo problemos rimtumo, arba patys sutvarkykite nutekėjimą, arba kreipkitės į specialistą.

Kontrolinė lemputė. Jei pastebėjote, kad boilerio kontrolinė lemputė mirkčioja ar gęsta, tai gali reikšti nuosėdų kaupimąsi netoli lemputės ar atsilaisvinusį kontaktą. Kaip ir prieš tai, su šia problema susitvarkysite ganėtinai nesunkiai, tačiau nepamirškite, jog kontrolinė lemputė gali įspėti ir apie gedimus.

Galų gale prieš priimdami galutinį sprendimą viską apsvarstykite, jei reikia, pasikonsultuokite su specialistais. Antraip jūs rizikuojate išleisti didelę sumą pinigų pirkdami naują boilerį, kai viskas, ko jums reikia, yra pakeisti keletą senų detalių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

Kas geriau – daugiau šildyti ar efektyviau šiltinti?

Kiekvienas, statydamas ar atnaujindamas savo namą, kuria strategiją, kaip pasiekti, kad gyvenimas jame būtų šiltas ir ekonomiškas.

Butas be radiatorių: ar tai įmanoma?

Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radiatorių sklindančios šilumos galima kiekviename bute, tereikia laikytis vienintelės taisyklės – šiek tiek kilstelėti grindis.

Eksperto nuomonė, kada šiltinti savo būstą

Kiek mokėjote už savo būsto šildymą praėjusią žiemą? Ar Jūs tuo patenkinti?

Atmintinė, kaip saugiai naudoti elektrinius šildytuvus

Šaltuoju metų laiku, padaugėja gyventojų, kurie namus ima šildyti elektriniais šildymo prietaisais. Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria, kaip saugiai naudoti šildytuvus, kad jaukios šilumos šaltinis netaptų gaisro priežastimi.

Šildymo sistemos gedimai žiemą: kokie iššūkiai laukia?

Paskutinėmis žiemos savaitėmis įsismarkavo arktiniai šalčiai – termometrų stulpeliai vietomis nukrito net iki -26 laipsnių. Pastebima, kad smarkiai šąlant orams padažnėja ir šildymo sistemų gedimai, dėl kurių net ir namuose galima pasijusti lyg lauke.

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.

Stogo šiltinimas: didžiausios ir dažniausiai pasitaikančios klaidos (10)

Stogas yra viena jautriausių namo vietų šalčiui. Tinkamai jo neapšiltinus ir neužsandarinus galima patirti didelių šilumos nuostolių. Stogo įrengimas daro didelę įtaką viso namo energijos suvartojimui, dėl netinkamai apšiltinto stogo, išnaudojamas šilumos kiekis gali siekti daugiau nei 30 procentų. Pristatome kelias, dažnai pasitaikančias stogo šiltinimo klaidas, iš kurių verta pasimokyti.