Grindis šildysime vandeniu ar elektra?

 (7)
Šildomos grindys yra labai patogus ir komfortabilus pasirinkimas. Egzistuoja dviejų tipų grindys - šildomos vandeniu ir šildomos elektra. Nuspręsti, kokio tipo šildomos grindys tiktų būtent jūsų būstui, galite tik jūs pats, nes viskas priklauso nuo daugelio veiksnių – koks namo projektas, išplanavimas bei kokia pasirinkta viso namo šildymo sistema.
© Shutterstock nuotr.

Vandeniu šildomos grindys

Vandeniu šildomos grindys labiausiai tiks naujos statybos ar renovuojamame name, nes šiai sistemai reikalingos ne standartinės, o storesnės grindys. Tokiai sistemai reikės apie 100 mm gylio izoliacijai, apie 16 mm vamzdžiams ir dar 50 mm pagrindui, todėl jau pastatytame būste įsirengti vandeniu šildomas grindis gali būti sudėtinga - grindys gali "pakilti" daugiau nei jūs norėtumėte. Žinoma, yra žemesnių profilių, tuomet atitinkamai pakanka ir mažesnio gylio.

Tokioms sistemoms naudojama vandens tėkmė ir temperatūra gali būti silpnesnė, negu, pavyzdžiui, radiatoriams. Taigi garantuoja mažesnes sąnaudas.

Elektra šildomos grindys

Sistemos privalumas – neužima daug vietos, lengva sumontuoti ar permontuoti.

Dažnas nurodo ir dar vieną šios sistemos privalumą – ji gali būti visiškai atskira, nepriklausoma nuo viso namo šildymo sistemos. Šis grindų šildymo tipas labiausiai tinka viršutiniams aukštams bei ten, kur nėra galimybės montuoti daug storesnes vandeniu šildomas grindis.

Tiesa, pagrindinis tokių grindų trūkumas yra tas, kad nors sumontavimo kainos atžvilgiu ši sistema gali bus pigesnė, tačiau jos eksploatacija ilgainiui bus brangesnė. Kadangi grindų šildymui naudojama elektra, turėsite mažiau "lankstumo" - vandeniui ruošti galite rinktis daug būdų, o elektra tiekiama daugiau mažiau vienoda kaina.

Geriausia danga.

Be abejonės, geriausia danga tokioms grindims yra plytelės, prasčiausia - kiliminės dangos. Keraminių plytelių varža yra apie 0,012 m2K/W, natūralaus akmens plytelių 0,017 m2K/W, plastikinės dangos ~ 0,04-0,07 m² K/W, medinės dangos – iki 0,12 m². Didžiumos kiliminių dangų varža siekia 0,15 m² K/W varžos ir tai jau yra ribinis skaičius šildomoms grindims eksploatuoti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

Kas geriau – daugiau šildyti ar efektyviau šiltinti?

Kiekvienas, statydamas ar atnaujindamas savo namą, kuria strategiją, kaip pasiekti, kad gyvenimas jame būtų šiltas ir ekonomiškas.

Butas be radiatorių: ar tai įmanoma?

Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radiatorių sklindančios šilumos galima kiekviename bute, tereikia laikytis vienintelės taisyklės – šiek tiek kilstelėti grindis.

Eksperto nuomonė, kada šiltinti savo būstą

Kiek mokėjote už savo būsto šildymą praėjusią žiemą? Ar Jūs tuo patenkinti?

Atmintinė, kaip saugiai naudoti elektrinius šildytuvus

Šaltuoju metų laiku, padaugėja gyventojų, kurie namus ima šildyti elektriniais šildymo prietaisais. Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria, kaip saugiai naudoti šildytuvus, kad jaukios šilumos šaltinis netaptų gaisro priežastimi.

Šildymo sistemos gedimai žiemą: kokie iššūkiai laukia?

Paskutinėmis žiemos savaitėmis įsismarkavo arktiniai šalčiai – termometrų stulpeliai vietomis nukrito net iki -26 laipsnių. Pastebima, kad smarkiai šąlant orams padažnėja ir šildymo sistemų gedimai, dėl kurių net ir namuose galima pasijusti lyg lauke.

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.

Stogo šiltinimas: didžiausios ir dažniausiai pasitaikančios klaidos (10)

Stogas yra viena jautriausių namo vietų šalčiui. Tinkamai jo neapšiltinus ir neužsandarinus galima patirti didelių šilumos nuostolių. Stogo įrengimas daro didelę įtaką viso namo energijos suvartojimui, dėl netinkamai apšiltinto stogo, išnaudojamas šilumos kiekis gali siekti daugiau nei 30 procentų. Pristatome kelias, dažnai pasitaikančias stogo šiltinimo klaidas, iš kurių verta pasimokyti.