Du židinio valymo būdai, kuriuos vertėtų žinoti bet kuriuo sezonu

Židinio plytų valymas yra ganėtinai nesudėtingas, tačiau pastangų reikalaujantis procesas. Yra du būdai, kaip nuo plytų pašalinti dūmus bei suodžius: šlapiasis ir sausasis. Geriausiems rezultatams gauti rekomenduojamas šlapiasis metodas, tačiau jei jūsų grindys ar plotas aplink židinį yra jautrus vandeniui, tuomet sausas metodas yra tinkamesnis. Kad ir kurį metodą pasirinktumėte teks neblogai paplušėti. Iš pradžių patartina išbandyti valiklį ant nepastebimos plytų dalies, kad žinotumėte, kaip jis veikia tam tikras plytų rūšis.
Du židinio valymo būdai, kuriuos vertėtų žinoti bet kuriuo sezonu
© Shutterstock nuotr.

Šlapiasis metodas

Pirmas žingsnis
židinio pašalinkite visus pelenus bei liekanas, kruopščiai viską išsiurbkite dulkių siurbliu, jei reikia, nuo plytų pašalinkite byrantį skiedinį. Darbo vietoje pasiklokite audinių. 

Antras žingsnis
Į purškimo butelį sumaišykite vandenį bei šlakelį indų ploviklio ir purkškite tiesiai ant plytų. Naudodami vielinį šlifavimo šepetį viską kruopščiai ištrinkite, skysčio perteklių bei nešvarumus nuvalykite kempine. 

Sausasis metodas

Pirmas žingsnis
Kaip ir prieš tai minėtame metode, pradėkite iš židinio pašalindami liekanas bei pelenus ir paruošdami darbo vietą. 

Antras žingsnis
Muilą bei druską sumaišykite su vandeniu, kad gautųsi tiršta masė. Užtepkite gautą masę ant plytų ir palaukite maždaug 10 minučių, tuomet viską stropiai ištrinkite vieliniu šlifavimo šepečiu.
Jei šios priemonės nepadeda išvalyti dėmių ar tiesiog norite atnaujinti židinio išvaizdą, patartina jį perdažyti. Šis procesas nereikalauja daug darbo, tačiau įsitikinkite, ar jūs tikrai to norite, nes dažus nuo plytų sienos pašalinti yra be galo sunku.

Perdažymas

Pirmas žingsnis
Pirmiausia nuo sienos nugramdykite senus dažus bei švelniai apšlifuokite plytas. Tuomet nuvalykite sieną naudodami vieną iš aukščiau minėtų metodų. Prieš tęsiant įsitikinkite, kad plytos yra visiškai sausos.

Antras žingsnis
Kaip ir anksčiau, paruoškite darbo vietą ant žemės patiesdami laikraščių ar audinių. Sieną ištepkite latekso gruntu. Didesniems plotams dažyti patariama naudoti volelį.

Trečias žingsnis
Išdžiūvus gruntui ant viršaus tepkite akrilo latekso dažus. Rekomenduojama užtepti bent du sluoksnius dažų. Nors ir iš pirmo žvilgsnio dažai gali pasirodyti sausi jau po kelių valandų, tačiau rekomenduojama palaukti nors keletą dienų prieš pradedant naudoti židinį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.

Stogo šiltinimas: didžiausios ir dažniausiai pasitaikančios klaidos (10)

Stogas yra viena jautriausių namo vietų šalčiui. Tinkamai jo neapšiltinus ir neužsandarinus galima patirti didelių šilumos nuostolių. Stogo įrengimas daro didelę įtaką viso namo energijos suvartojimui, dėl netinkamai apšiltinto stogo, išnaudojamas šilumos kiekis gali siekti daugiau nei 30 procentų. Pristatome kelias, dažnai pasitaikančias stogo šiltinimo klaidas, iš kurių verta pasimokyti.

Malkų laikymo ypatybės bei būdai (5)

Efektyviam kūrenimui užtikrinti yra būtinas tinkamas malkų laikymas. Kad kūrenimui naudojamos malkos būtų visada po ranka, svarbu joms parinkti patogią, sausą ir vėdinamą laikymo vietą. Pristatome keletą praktiškų malkų laikymo patarimų.

Kūrenimas akmens anglimi: ką reikia žinoti (2)

Alternatyvių kuro rūšių, iš kurių gali rinktis individualių namų savininkai, šiandien yra itin daug. Akmens anglis – puikiai pažįstama kuro rūšis, kurios populiarumas rinkoje, dėl pačios medžiagos pliusų bei minusų, yra gan nestabilus. Taigi šioje publikacijoje plačiau aptarsime akmens anglies privalumus bei trūkumus.

Kietojo kuro, granuliniai ar dujiniai katilai: kaip išsirinkti? (4)

Jau seniai praėjo laikai, kai individualų namą buvo galima šildyti vien tik malkomis kūrenama krosnimi. Šiandien galima rinktis iš daugybės modernių šildymo šaltinių. Kieto kuro katilai, granuliniai katilai, dujų katilai – kelios populiarios šildymo priemonės, kurias plačiau aptarsime šioje publikacijoje.

Kaip saugiai naudoti dujas buityje

Nemalonu, jei dujinio šildymo katilas sugenda tada, kai jis labiausiai reikalingas – per šalčius, todėl elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria jau dabar tinkamai pasirūpinti dujiniu katilu ir paruošti šildymo sistemą žiemai. Šiuolaikinėms dujinio šildymo sistemoms specialių žinių nereikia, pakanka atlikti kelis paprastus žingsnius.

Kokias malkas geriausia rinktis? (1)

Malkos nuo senų laikų iki pat dabar yra populiari individualių namų šildymui skirta kuro rūšis. Malkų būna įvairių: ąžuolo, beržo, uosio, klevo, liepos, pušies, eglės ir t.t.. Tačiau kokias malkas rinktis geriausia?