5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.
© Shutterstock

1 priežastis – suprastėjęs miegas bei sveikata. Kai kurie žmonės, taupydami pinigus, sugalvoja šildymą išjungti trumpam (pavyzdžiui: dienos metu kai yra išvykę į darbą arba nakčiai), tačiau net ir toks trumpalaikis šildymo išjungimas yra nerekomenduojamas. Išjungus šildymą, patalpų temperatūra labai greitai mažėja. Kuo šaltesnis oras yra lauke ir kuo šilčiau yra viduje, tuo greičiau temperatūra sumažės patalpose, kai šiluma bus išjungta. Sveikatos ekspertai sako, kad šaltuoju metų laiku oro temperatūra gyvenamosiose patalpose turėtų siekti 18–22 laipsnius šilumos, o santykinė oro drėgmė turėtų būti 35–60 proc. Ryškūs temperatūros šuoliai išbalansuos namų mikroklimatą, o tai gali atsiliepti žmogaus sveikatai ir ramiam jo miegui. Tad jeigu norisi pataupyti, geriausia temperatūra sumažinti iki ekonomiškos.

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą
© Shutterstock

2 priežastis – drėgmės kaupimasis. Išjungus šildymą nevėdinamuose namuose, dėl oro temperatūros sumažėjimo, juose ima kauptis drėgmė. Susidaręs kondensatas gadina interjero apdailą (dažų sluoksnį, medines grindis ir pan.). Padidėjusi drėgmė sudaro itin palankias sąlygas pelėsius atsirasti.

3 priežastis – sienų atšalimas. Jeigu lauke laikosi šaltukas, o gyvenamosiose patalpose šildymas bus išjungtas ilgesnį laiką, atšals sienos, o jas vėl įšildyti prireiks laiko ir energijos. Ne veltui šildymas yra įjungiamas dar prieš šalčius, juk sienoms įšilti reikia laiko.

4 priežastis – gali sprogti vamzdžiai. Lauke esant minusinei temperatūrai, šildymo išjungimas gali sukelti vandentiekio vamzdžių sprogimą. Sprogus vamzdžiams ar radiatoriams, teks išleisti kur kas daugiau pinigų remonto darbams, nei šildymo sąskaitoms.

5 priežastis – nepatenkinti kaimynai. Šilumos išjungimu, gyvenant daugiabutyje, labiausiai bus nepatenkinti kaimynai, nes jiems iš karto pasijaus, kad sienomis besiribojantis butas yra nešildomas. Toks butas ištraukia šilumą iš kaimynų būsto, todėl atitinkamai daugiau šildytis prireikia jiems patiems.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

Kas geriau – daugiau šildyti ar efektyviau šiltinti?

Kiekvienas, statydamas ar atnaujindamas savo namą, kuria strategiją, kaip pasiekti, kad gyvenimas jame būtų šiltas ir ekonomiškas.

Butas be radiatorių: ar tai įmanoma?

Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radiatorių sklindančios šilumos galima kiekviename bute, tereikia laikytis vienintelės taisyklės – šiek tiek kilstelėti grindis.

Eksperto nuomonė, kada šiltinti savo būstą

Kiek mokėjote už savo būsto šildymą praėjusią žiemą? Ar Jūs tuo patenkinti?

Atmintinė, kaip saugiai naudoti elektrinius šildytuvus

Šaltuoju metų laiku, padaugėja gyventojų, kurie namus ima šildyti elektriniais šildymo prietaisais. Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria, kaip saugiai naudoti šildytuvus, kad jaukios šilumos šaltinis netaptų gaisro priežastimi.

Šildymo sistemos gedimai žiemą: kokie iššūkiai laukia?

Paskutinėmis žiemos savaitėmis įsismarkavo arktiniai šalčiai – termometrų stulpeliai vietomis nukrito net iki -26 laipsnių. Pastebima, kad smarkiai šąlant orams padažnėja ir šildymo sistemų gedimai, dėl kurių net ir namuose galima pasijusti lyg lauke.

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.

Stogo šiltinimas: didžiausios ir dažniausiai pasitaikančios klaidos (10)

Stogas yra viena jautriausių namo vietų šalčiui. Tinkamai jo neapšiltinus ir neužsandarinus galima patirti didelių šilumos nuostolių. Stogo įrengimas daro didelę įtaką viso namo energijos suvartojimui, dėl netinkamai apšiltinto stogo, išnaudojamas šilumos kiekis gali siekti daugiau nei 30 procentų. Pristatome kelias, dažnai pasitaikančias stogo šiltinimo klaidas, iš kurių verta pasimokyti.