Darau pats: būdas, kaip statyti sienas iš statybinių blokelių

 (26)
Visų pirma prieš pradedant statyti sienas, reikia tinkamai pasiruošti pagrindą. Šiuo atveju tai yra iš anksto plytomis lygiai padengtas pagrindas.
© Shutterstock nuotr.

1. Pirmiausiai nuvalykite pagrindą nuo susikaupusių šiukšlių ar dulkių.

2. Kad panailkintumėte visus galimus nelygumus, pasigaminkite cementinį mišinį iš smėlio ir cemento – pakankamai skystą, kad užpildytų visas reikalingas vietas.

3. Tepdami sulyginkite būsimos sienos paviršių.

4. Klokite hidroizoliaciją: turimą hidroizoliacinę plėvelę susipjaustykite atitinkamo ilgio gabalais.

5. Plėvelę pjauti, jei darbuojatės vienas, geriausia naudojant nailoninę virvelę ir plytą.

6. Išsamiau: pririšame plytą virvele, dedame ant lygiai patiestos plėvelės.

7. Lenkiame plėvelę per vidurį.

8. Imame laisvąjį virvelės galą.

9. Koja prispaudžiame plėvelę, o virvelę traukiame per susidariusį kampą, kol plėvelė perpjaunama.

10. Kai jau turite tinkamo dydžio plėvelės gabalus, klokite juos ant pamato.

11. Kad vėjas plėvelės nenupūstų, prispauskite blokeliais.

12. Sienas statyti pradedama nuo kampų.

13. Klojant visus kampus, tikrinkite jų statumą gulsčiuku.

14. Statome sienas: pagrindą užtepkite mišiniu.

15. Kad blokeliai tvirtai sukibtų vienas su kitu, reikia nepamiršti mišiniu tepti ir blokelių šonus.

16. Blokeliai statomi, prispaudžiant tiek į apačią, tiek prie šoninio blokelio.

17. Kad sienos būtų lygios, naudokite ištemptą virvelę – kaip parodyta paveikslėlyje. Virvelę pririškite prie metalinio pusiau perlenkto strypelio.

18. Virvelę ištempkite per visa sieną, metalinį strypelį bus patogu užtvirtinti už paskutiniųjų sienos plytų iš abiejų sienos galų.

19. Virvelė būtinai turi būti stipriai įtempta. Tempkite tiek, kol jau atrodys, kad tuoj strypeliai išlėks iš savo vietos.

20. Mišinys, kuriuo tvirtinsite blokelius, turi būti tirštas. Jei norite pataupyti, tepkite mišinį tik tose vietose, kur blokeliai susiliečia vienas su kitu.

21. Klojant blokelį, mišinys užpildys tik būtinas sąlyčio vietas.


22. Uždėtas blokelis, kadangi po juo yra mišinio, bus, žinoma, pakilęs aukščiau virvelės.

23. Blokelį reikia prispausti, kad jis būtų ne aukščiau virvelės. “Išbėgusį” per šonus bei sujungimus mišinį nubraukite.

24. Mišinys nubraukiamas statybine mentele.

25. Kartodami tuos pačius veiksmus, pastatysite visas sienas.

Galiausiai būsite pats pasistatęs sau patalpas, kurios galės vėliau būti naudojamos kaip pagalbinis pastatas.

Šaltinis ir nuotraukos: www.sdelayam-svoimirukami.ru

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pamatai

Pamatų tipai: kaip išsirinkti tinkamą variantą savo namui?

Pavasaris – metų laikas, kuris paprastai asocijuojasi su nauja pradžia. Taip ir statybų pasaulyje jis dažnai tampa naujų projektų realizavimo startu. Šiame tekste pasigilinsime į namo statybos pradžią – t.y. į jo pamatus. Kviečiame plačiau susipažinti su trimis pagrindiniais pamatų tipais.

Namo pamatų problemos: kaip jas pastebėti?

Nedidelės pamatų problemos gali lengvai peraugti į didelius nemalonumus, kurie vėliau atsieis brangiu remontu. Skilimas ir sėdimas yra dažniausios pamatų problemos, kurios atsiranda dėl klaidų projektavimo metu arba nekokybiškai atliktų statybos darbų. Kad būtų galima išvengti sudėtingų remonto darbų, labai svarbu laiku pastebėti skilimus ir kitus pažeidimus pamatų apžiūros metu.

Druskų nuosėdos: kaip apsaugoti plytų sieną (1)

Vasarnamis iš gražių keraminių plytų – būtent apie tokį svajoja dauguma žmonių, rimtai apsisprendusių įsikurti „arčiau žemės“ ir įsigyti nekilnojamąjį turtą „amžiams“.

Kaip apsaugoti pamatus žiemą? (1)

Paplitusi nuomonė, kad pamatus reikia palikti peržiemoti – taip jie esą šaltuoju periodu nusėda ir „nebevaikšto“. Nors šis požiūris yra diskutuotinas, tačiau vis dar paplitęs. Ekspertas Tomas Čerauskas pataria, kaip tinkamai žiemai paruošti pamatus, kad būtų daugiau naudos nei žalos.

Pamatų skilimas: priežastys ir sprendimo būdai (6)

Bet kurio tipo pamatams gali grėsti sėdimas ir skilimas. Statant namą tinkamus pamatus turėtų parinkti profesionalai, atsižvelgdami į grunto savybes, pastato tipą ir kitas aplinkybes. Vis dėlto, kartais nutinka netikėtų dalykų, ypač jei projektavimo ar statybų metu ne viskas buvo tinkamai padaryta. Paklausėme specialistų, kaip atpažinti ir ištaisyti pamatų pažeidimus.

Apšiltiname pamatus: 5 dažniausios klaidos (11)

Apie blogai apšiltintus namus sakoma, kad pro sienas švilpauja vėjas, bet ar žinote, jog apie septintadalį visos šilumos netenkama dėl netinkamai apšiltintos apatinės namo dalies? Apšiltinimo klaidos ne tik paplonina piniginę, tačiau ir pažeidžia patį pastatą bei gali kilti bėdų įteisinant statinį.

Pagrindiniai mūrijimo principai: ką pamatuoti ir kada „kirpti“? (3)

Patyrę mūrininkai juokauja, kad jų profesija panašiausia į siuvėjo. Esą pagrindinis principas išlieka tas pats – devynis kartus pamatuoti ir tik dešimtą kirpti. Tačiau kažkodėl vis tiek būna kreivų sienų. Kad taip nebūtų, reikia žinoti ir sekti pagrindinius mūrijimo principus.

Kuo plokštuminiai pamatai panašūs į apverstą taburetę? (16)

Nors populiariausi Lietuvoje poliniai pamatai, specialistai pastebi, kad jie nėra pats efektyviausias sprendimas. Be to, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad poliniai ar juostiniai pamatai yra pigesnis už plokštuminius, pastaruosius įrenginėjantys meistrai atšauna: įsirengiantys polinius pamatus gauna tik važiuoklę, o plokštuminius – visą automobilį.

Pagrindinės klaidos, kurias padaro besirenkantys pamatus (28)

Populiariausi Lietuvoje poliniai (gręžtiniai) pamatai dažniausiai įrengiami dėl labai paprastos ir praktiškos priežasties – palankios kainos. Specialistų teigimu, jei pamatai teisingai suprojektuoti, tai polinių pamatų kaina gali būti geresnė nei plokštuminių ar juostinių pamatų. Visgi net ir gera kaina nesustabdo individualaus gyvenamojo namo savininkų nuo bandymo sutaupyti ir dėl to atsirandančių klaidų.

Rūsio apšiltinimas – iš vidaus ar išorės? (9)

Net ir sandarus ir gerai apšiltintas namas gali netekti daug šilumos dėl neapšiltintų pamatų. Pamatų apšiltinimas sumažina šildymo poreikį ir apsaugo nuo drėgmės kondensavimosi, kuris dažnai yra sukeliamas temperatūros skirtumo tarp rūsio vidaus ir išorėje esančio grunto.