Betoninių blokų pamato remontas

 (2)
Trūkinėjimas – bene dažniausiai pasitaikanti problema betoninių blokelių pamatuose. Įtrūkimai ant bet kokio tipo pamatų kelia nerimą, tačiau jei pastebėjote juos būtent ant šios rūšies pamatų, turėtumėte nedelsiant spręsti šią problemą siekiant išvengti papildomos žalos bei papildomų išlaidų tiek pamatui, tiek namui, kuris ant jo stovi. Yra begalė priežasčių, kodėl betoninių blokelių pamatai galėtų trūkinėti: vanduo, slenkanti žemė, trūnijančios medžio šaknys po pastatu. Tačiau, kad ir kokia problema bebūtų, jei pastebėta anksti, gali būti sėkmingai ir efektyviai pašalinta.
© Shutterstock nuotr.

Pirmas žingsnis – paruoškite paviršių

Pirmiausia, jūs turėtumėte tinkamai paruošti vietą, kurią taisysite. Vieliniu šepečiu kruopščiai nušveiskite nesukibusius, korozijos paveiktus betono fragmentus bei nešvarumus. Visą plotą nuplaukite aukšto slėgio vandens srove. Šiam darbui jūs neprivalote samdytis bendrovių, kurios naudoja būtent šią techniką (taip netgi rizikuotumėte pažeisti blokelius). Paprasčiausia sodo žarna ir purkštuvas puikiai atliks šį darbą. Prieš pradedant tolimesnius darbus, leiskite viskam išdžiūti.

Antras žingsnis – mažesnių įtrūkimų taisymas

Su mažesniais įtrūkimais susidoroti yra ganėtinai nesudėtinga, tiesiog montažinius klijus pilkite į plyšius, kol šie visiškai užsipildys. Tuomet leiskite mišiniui džiūti produkto gamintojo nustatytą laiko tarpą.

Trečias žingsnis – didesnių įtrūkimų taisymas

Didesniems įtrūkimams taisyti naudokite specialų betono remonto mišinį. Šių produktų rasite vietinėse statybinių prekių parduotuvėse. Prieš pradėdami darbą, atidžiai perskaitykite naudotojo instrukcijas, kad sumaišę nurodytas medžiagas gautumėte reikiamą konsistenciją bei optimalų drėgmės lygį. Šio produkto paskirtis yra užkimšti betone esančius plyšius ir užtikrinti, kad jo paviršius taptų lygus ir švarus

Ketvirtas žingsnis – Siūlių bei plyšių hermetinimas

Siūles bei plyšius užglaistykite statybiniu hermetiku. Prieš tepant hermetiką įsitikinkite, kad montažiniai klijai ar betono remonto mišinys visiškai sustingo bei išdžiuvo. Hermetikas neleidžia kauptis drėgmei (būtent ji yra daugelio su pamatu susijusių problemų kaltininkė) bei yra atsparus atmosferos poveikiui. Išdžiūvęs hermetikas gali būti padengiamas dažų sluoksniu.

Pamatas yra ne tik jūsų namų pagrindas, jis taip pat būtinas užtikrinti pastato struktūrinį vientisumą. Jei namuose trūkinėja sienos, pastebimas grindų nuokrypis, tuomet vertėtų kreiptis į profesionalus, kad šie įvertintų žalą, bei nustatytų tinkamą remonto būdą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pamatai

Pamatų tipai: kaip išsirinkti tinkamą variantą savo namui?

Pavasaris – metų laikas, kuris paprastai asocijuojasi su nauja pradžia. Taip ir statybų pasaulyje jis dažnai tampa naujų projektų realizavimo startu. Šiame tekste pasigilinsime į namo statybos pradžią – t.y. į jo pamatus. Kviečiame plačiau susipažinti su trimis pagrindiniais pamatų tipais.

Namo pamatų problemos: kaip jas pastebėti?

Nedidelės pamatų problemos gali lengvai peraugti į didelius nemalonumus, kurie vėliau atsieis brangiu remontu. Skilimas ir sėdimas yra dažniausios pamatų problemos, kurios atsiranda dėl klaidų projektavimo metu arba nekokybiškai atliktų statybos darbų. Kad būtų galima išvengti sudėtingų remonto darbų, labai svarbu laiku pastebėti skilimus ir kitus pažeidimus pamatų apžiūros metu.

Druskų nuosėdos: kaip apsaugoti plytų sieną (1)

Vasarnamis iš gražių keraminių plytų – būtent apie tokį svajoja dauguma žmonių, rimtai apsisprendusių įsikurti „arčiau žemės“ ir įsigyti nekilnojamąjį turtą „amžiams“.

Kaip apsaugoti pamatus žiemą? (1)

Paplitusi nuomonė, kad pamatus reikia palikti peržiemoti – taip jie esą šaltuoju periodu nusėda ir „nebevaikšto“. Nors šis požiūris yra diskutuotinas, tačiau vis dar paplitęs. Ekspertas Tomas Čerauskas pataria, kaip tinkamai žiemai paruošti pamatus, kad būtų daugiau naudos nei žalos.

Pamatų skilimas: priežastys ir sprendimo būdai (6)

Bet kurio tipo pamatams gali grėsti sėdimas ir skilimas. Statant namą tinkamus pamatus turėtų parinkti profesionalai, atsižvelgdami į grunto savybes, pastato tipą ir kitas aplinkybes. Vis dėlto, kartais nutinka netikėtų dalykų, ypač jei projektavimo ar statybų metu ne viskas buvo tinkamai padaryta. Paklausėme specialistų, kaip atpažinti ir ištaisyti pamatų pažeidimus.

Apšiltiname pamatus: 5 dažniausios klaidos (11)

Apie blogai apšiltintus namus sakoma, kad pro sienas švilpauja vėjas, bet ar žinote, jog apie septintadalį visos šilumos netenkama dėl netinkamai apšiltintos apatinės namo dalies? Apšiltinimo klaidos ne tik paplonina piniginę, tačiau ir pažeidžia patį pastatą bei gali kilti bėdų įteisinant statinį.

Pagrindiniai mūrijimo principai: ką pamatuoti ir kada „kirpti“? (3)

Patyrę mūrininkai juokauja, kad jų profesija panašiausia į siuvėjo. Esą pagrindinis principas išlieka tas pats – devynis kartus pamatuoti ir tik dešimtą kirpti. Tačiau kažkodėl vis tiek būna kreivų sienų. Kad taip nebūtų, reikia žinoti ir sekti pagrindinius mūrijimo principus.

Kuo plokštuminiai pamatai panašūs į apverstą taburetę? (16)

Nors populiariausi Lietuvoje poliniai pamatai, specialistai pastebi, kad jie nėra pats efektyviausias sprendimas. Be to, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad poliniai ar juostiniai pamatai yra pigesnis už plokštuminius, pastaruosius įrenginėjantys meistrai atšauna: įsirengiantys polinius pamatus gauna tik važiuoklę, o plokštuminius – visą automobilį.

Pagrindinės klaidos, kurias padaro besirenkantys pamatus (28)

Populiariausi Lietuvoje poliniai (gręžtiniai) pamatai dažniausiai įrengiami dėl labai paprastos ir praktiškos priežasties – palankios kainos. Specialistų teigimu, jei pamatai teisingai suprojektuoti, tai polinių pamatų kaina gali būti geresnė nei plokštuminių ar juostinių pamatų. Visgi net ir gera kaina nesustabdo individualaus gyvenamojo namo savininkų nuo bandymo sutaupyti ir dėl to atsirandančių klaidų.

Rūsio apšiltinimas – iš vidaus ar išorės? (9)

Net ir sandarus ir gerai apšiltintas namas gali netekti daug šilumos dėl neapšiltintų pamatų. Pamatų apšiltinimas sumažina šildymo poreikį ir apsaugo nuo drėgmės kondensavimosi, kuris dažnai yra sukeliamas temperatūros skirtumo tarp rūsio vidaus ir išorėje esančio grunto.