Pasiruošimas namų remontui: pirmieji žingsniai

Pradedant namų renovacijos projektą, paprastai kiekvienam iš mūsų kylą dvejonės, sustiprėja nerimo jausmas. Juk yra daugybė sprendimų, kuriuos reikia priimti taip, kad šie tilptų į biudžetą, atspindėtų mūsų norus bei atitiktų gyvenimo būdą. Pateikiame keletą paprastų patarimų, kurie padės namų remontą paversti kiek malonesne patirtimi.
© Shutterstock

Ieškokite įkvėpimo. Joks projektas negali prasidėti be pirminės vizijos. Taigi pirmiausia reikia pradėti nuo įkvėpimo paieškų. Tam puikiai tinka įvairūs dizaino ir architektūros žurnalai, knygos bei internetiniai tinklalapiai. Kaupkite jums patinkančias nuotraukas. Sukauptoje informacijoje vėliau lengvai išryškės jums labiausiai patinkanti interjero stilistika, medžiagos, spalvos bei tekstūros.

Pasiruošimas namų remontui: pirmieji žingsniai
© Shutterstock

Susidarykite norų bei poreikių sąrašą. Pasisėmus pakankamai įkvėpimo, reikia susidaryti realų reikmių sąrašą, kuris padės galutinai apsispręsti dėl renovacijos projekto. Popieriaus lapą galite padalinti į dvi dalis, vienoje grafoje rašykite savo norus, o kitoje poreikius. Toks sąrašas padės aiškiau pamatyti ir suformuluoti prioritetus.

Nusistatykite biudžetą. Turint aiškią projekto viziją, ateina metas nusistatyti biudžetą. Šis žingsnis turėtų būti atliktas dar prieš pradedant ieškoti rangovų, dizainerių ar architektų, nes tai padės būti sąžiningiems tiek su savimi, tiek su darbus atliekančia įmonę. Praktiškas patarimas: visada yra rekomenduojama numatyti papildomus 10 % nenumatytoms išlaidoms.

Nustatykite laiko tarpą, per kurį turi būti atlikti remonto darbai. Patariama nusistatyti tikslų renovacijos terminą, tai padės aiškiai nusakyti savo pageidavimus rangovui (darbininkams), taip pat taip bus lengviau planuoti savo laiką.

Išsirinkite jums tinkamiausią rangovą. Savaime suprantama, kad turint patirties ir žinių, remonto darbus galima atlikti ir patiems. Tačiau jei planuojamas didelis remonto projektas, verčiau jį atiduoti į profesionalų rankas.

Pasiruošimas namų remontui: pirmieji žingsniai
© Shutterstock

Labai svarbu tinkamai išsirinkti rangovą, kad galėtumėte sklandžiai su juo bendradarbiauti. Ieškoti rangovo patariama pagal rekomendacijas arba atliktų darbų pavyzdžius rangovų internetinėse svetainėse. Patariama pasikalbėti bent su trimis rangovais, kad galėtumėte pajausti su kuriuo žmogumi galėsite dirbti. Taip pat visada patariama paprašyti rangovo, kad šis leistų apsilankyti dabartinėje darbų vietoje, kad galėtumėte pamatyti, kaip šis dirba.

Paruoškite erdvę darbams. Susiradus žmones, kurie atliks statybos ir apdailos darbus, ir nustačius terminus, ateina metas paruošti namų erdvę remontui. Pirmiausia, jeigu planuojama atnaujinti visą namų erdvę, kad jaustumėtės patogiai, geriausia susirasti laikiną apsistojimo vietą. Jeigu nusprendėte likti namuose, apgalvokite kaip tai padaryti būtų patogiausia. Taip pat būtinai pasirūpinkite augintiniais ir remonto metu jų geriau nelaikykite namuose.

Pasiruošimas namų remontui: pirmieji žingsniai
© Shutterstock

Tada ateina metas daiktų tvarkymui. Reikia nukabinti paveikslus, užuolaidas, šviestuvus, iš lentynų išimti daiktus. Dūžtančius, delikačius daiktus reikia saugiai supakuoti į dėžės. Kuo daugiau daiktų pašalinti iš remontuojamos erdvės, juos saugiai sandėliuoti. Viską kas liko remontuojamoje erdvėje, gerai apdengti apsaugine plėvele.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Ką reikia žinoti apie ūkio paskirties žemėje statomą sodybą?

Žemės ūkio paskirties žemėje galima statyti vieną ūkininko sodybą.

Kada galima įstiklinti daugiabučio balkoną?

Balkonas – pastato dalis, atvira išsikišusi aikštelė išorinėje pastato sienoje su aptvaru žmonių saugai užtikrinti ir turinti duris į vidaus patalpas. Balkonas gali būti uždaras, iš lauko pusės įstiklintas naudojant lengvas šaltas konstrukcijas.

Kada statytojo teisė gali būti įgyvendinta?

Statytojas (užsakovas) – Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės fizinis asmuo, juridinis asmuo ar kita užsienio organizacija, kurie investuoja lėšas į statybą ir kartu atlieka užsakovo funkcijas (ar jas paveda kitam asmeniui).

Kaip skiriasi būstų kainos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje?

Nekilnojamojo turto skelbimų portaluose kasdien skelbiama apie daugybės butų bei namų pardavimą. Kokio ploto būstai vertinami ir kokios jų kainos skirtingose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje?

Senosios medinės kaimo sodybos: kodėl ir kaip jas tausoti?

Kai kalbame apie paveldą, prieš daugelio iš mūsų akis visų pirma iškyla didingi gamtos ir žmogaus sukurti monumentai, bažnyčių bokštai, viduramžių tvirtovės ir pilys, muziejinės ir antikvarinės vertybės bei panašūs dalykai. Kur kas rečiau pagalvojame apie tai, kad kiekvienas iš mūsų, leidžiantis vasaras senelių sodyboje ar galvojantis įsigyti ramų kampelį kokybiškam poilsiui atokiau nuo miesto šurmulio, turi galimybę savomis rankomis prisiliesti prie vertingo kultūros paveldo, prisidėti prie jo saugojimo ir puoselėjimo. Senosios kaimo sodybos, jų medinė architektūra ir jas supanti aplinka – unikalus ir vertingas palikimas.

Kur gyventi – mieste ar užmiestyje?

Renkantis nuosavą būstą tenka pasverti daugybę svarbių aspektų: kainą, dydį, apdailos tipą ir panašiai. Visgi vienas svarbiausių sprendimų, ieškant nuolatinių namų, yra vieta. Gyvenama erdvė tiek mieste, tiek užmiestyje turi savų privalumų bei trūkumų. Tad kur gyventi yra geriau?

Paprastas būdas išvengti net mažiausios kibirkšties namuose

Nedidelis gaisro židinys vos per pusę minutės gali tapti nevaldomas, o per 5 minutes liepsnos jau gali apglėbti visą pastatą. Nemažą dalį gaisrų sukelia gedimai elektros tinkle, pavyzdžiui, netvarkingas elektros jungiklis ar skydinė, pažeistas laidas. Tokiems gaisrams užkirsti kelią gali pažangus ir pakankamai paprastas skydinėje montuojamas įrenginys AFDD+.

Statybos sodo sklype: kaip nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų?

Sodo sklype, nerengiant teritorijų planavimo dokumentų ar žemės valdos projektų ir nekeičiant pagrindinės žemės naudojimo paskirties, galima statyti ar rekonstruoti vieną vienbutį gyvenamąjį namą arba vieną sodo namą ir jų priklausinius. Svarbiausias reikalavimas – nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų.

Ar statinį galima naudoti be statybos užbaigimo procedūras?

Naujai pastatytą ar rekonstruotą statinį naudoti galima tik atlikus statybos užbaigimo (SU) procedūras – įsitikinus, kad statybos darbai užbaigti pagal statinio projekto sprendinius, ir jį įregistravus Nekilnojamojo turto registre (NTR). Šie reikalavimai nėra privalomi tik vieno ir dviejų butų gyvenamųjų namų, inžinerinių tinklų, susisiekimo komunikacijų bei kitų nesudėtingųjų statinių statybos atvejais.

Būstas sostinėje: koks pirkinys yra tinkamiausias jaunai šeimai?

Po pastarųjų metų intensyvaus būsto kainų augimo, pirkėjams galvos skausmą kelią ne jų kaina, o milžiniška pasiūla. Sostinėje ketinantiems įsigyti nuosavą būstą – rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau ekspertai pastebi, kad dėl didelės būsto pasiūlos pirkėjams sunku apsispręsti, ką verta pirkti, todėl pateikė keletą esminių patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.