Namo rekonstrukcija: toponuotrauka, dujų vedimas ir planuojama darbų pradžia

Mūsų portalo skaitytojas Julius praeitų metų pabaigoje savo rankomis baigė rekonstruoti namą. Tam, kad jo svajonė taptų realybe, teko įveikti ne vieną išbandymą. Pateikiame aštuntąją jo pasakojimų dalį.
Namo rekonstrukcija: toponuotrauka, dujų vedimas ir planuojama darbų pradžia
© Fotolia nuotr.

1 dalį skaitykite ČIA
2 dalį skaitykite ČIA
3 dalį skaitykite ČIA
4 dalį skaitykite ČIA
5 dalį skaitykite ČIA

6 dalį skaitykite ČIA
7 dalį skaitykite
ČIA

2013 m. kovą Juliui teko susidurti su šiomis problemomis:

Toponuotrauka

Pinigai: 100 Lt (toponuotraukos pratęsimas)

Kaip ir buvau minėjęs, visai ne laiku baigėsi toponuotraukos galiojimas, liudijantis kad visas procesas jau vyksta metus laiko. Darsyk ačiū geodezistams, kad operatyviai susisuko, kiek daugiau nei savaitė ir nuotrauka jau buvo suderinta. Nešam architektui ir skubinam, kad kuo greičiau viskas judėtų į priekį. Regis juda.

***

Dujos

Pinigai: 3592,90 Lt (už dujų įvedimą)

Šiuos pinigus turėjau sumokėti per 14 dienų nuo sutarties su Lietuvos dujomis pasirašymo. Tai visa suma, kuri buvo paskaičiuota už dujotiekio atvedimą iki sklypo ribos. Taip pat, per 2 savaites žadėjo išsiaiškinti rangovą, kuris man viską darys, o aš planuoju iškart kalbėtis su juo, kad ir vidinį tinklą jis kartu padarytų (tuo pačiu atvažiavimu). Gal bus pigiau, ar bent operatyviau. Žinoma, reikės ir kitų pasiklausti kokia galėtų būti kaina. Vardan konkurencijos.

Taip pat, nepamenu ar minėjau, kad vidaus tinklo projektavimo darbai galės vykti lygiagrečiai, t.y. nereikės laukti, kol bus realiai atlikti darbai iki tvoros, jog projektuoti už tvoros. Susitaupys laiko. Šiek tiek pasidomėjau, kiek kainuotų vidinio tinklo projektas. Kainos svyruoja 500-650 Lt. Jos mane tenkina. Tik įdomu kiek kainuotų realūs darbai sklypo viduje, norėčiau tikėtis, kad Lietuvos dujų prašomos kainos (69 Lt/m) ji neviršytų. Taip galėčiau apskaičiuoti ir pasiruošti dar laukiančioms išlaidoms.

***

Konstruktorius

Pinigai: 700 Lt (stogo, bei antro aukšto konstruktyvas)

Apie šitai daug neišsitęsiu, pirmojo projekto konstrukcinę dalį gavęs nemokamai, už antrąją, deja, teko mokėti. Atsiliepimus apie konstruktoriaus darbą pasiliksiu sau, vienok - naudingos informacijos tikrai gavau. Taip pat mano konstruktorius gali būti ir techninis prižiūrėtojas statybose. Dar pagalvosiu ar imti šį, ar pasiieškoti kažkokio kito.

***

Statybų leidimas, bei planuojama darbų pradžia

Pinigai: 250 Lt (už statybų leidimą)

Nesivelsiu į diskusijas dėl šitos pinigų sumos reikalingumo. Tegul būna taip kaip yra.
Architektas, nors ir gerokai vėluodamas atrodo, kad tikrai stengiasi ir mėgina gauti leidimą kuo skubiau. Antradienį projektą neša kažkokiai komisijai, visi aiškinamieji raštai ir brėžiniai padaryti. Jei nebus pastabų, gal ir visai netoli ta pabaiga.

Viena akivaizdu, iki realios statybų pradžios nespėsime. Penktadienį su statybininkais sutarėme, kad kovo 12 d. pradedam judėti (rizikuoju, nes nenoriu, kad jie apsiimtų kokį kitą objektą - tada aš jų nebeprisikviesiu). Iki Šv. Velykų yra noras būti po stogu. Ne kiek noras, kiek reikalas.

Šį savaitgalį vyksta didysis likusių daiktų iškraustymas iš palėpės, kitą savaitę vakarais baigsiu kasti šlapą/durpes ir pan., kuo buvo apšiltinta perdanga. Taip pat kitą savaitę turėtų atvežti šiferį bei medieną. Per ilgąjį savaitgalį turiu impregnuoti visą medieną ir surūšiuoti pagal skirtingus matmenis. Nuo kovo 12 d. darbe pasiėmiau atostogas, tad visąlaik būsiu įvykių sukūryje.

Kiek klausimų dėl medienos, viso su karkasinėmis sienomis ir stogu man gavosi visi 8 kubai. Atrodo žiauriai daug, net statybininkas tam pritarė, tad paėmė visus mano bei konstruktoriaus skaičiavimus savo patikrinimui. Gal ką ir sutaupys. Žinoma, aš ir skaičiavau karkasinę sieną 50x200. Tada galvoju, o gal dėti 50x150. Tuomet susitaupo 1,3 kubo, pasvarsčiau, kad tai nėra tie pinigai, dėl kurių būtų verta rizikuoti. Tiesa, medieną planuoju pirkti po 540Lt/kubas. Sako, labai gera kaina. Nežinau, kiek teisybės.

Dėl šiltinimo, galvoju karkasinę sieną daryti 25 cm (su šiltinimu), o stogą 35 cm. Dar turiu mažą ir vis slobstančią mintį dėti ne vatą, o purkšti tuos sandarius besiplėčiančius dalykus (nežinau net kaip jie vadinasi - visokie gamo, grako). Viskas priklausys nuo galutinės kainos vatai, bei šitam šiltalui ir kainos santykio. Dar spręsiu.

***

Šiferis

Pinigai: 5650 Lt (stogo danga - šiferis)

Stogo dangos spalvą pasirinkome vyšninę, Baltijos banga. Net ir tiksliai nežinau kodėl, bet aplink visi namai rudi, o mums graži pasirodė ir vyšnia. Matysim.

Šiferį pirkau iš populiarios parduotuvės, apmaudu, kad nespėjau nusipirkti žiemos kainomis (19 Lt/lapas), tad teko pirkti jau pabrangintą (20 Lt/lapas). Pirkau iš būtent žinomoje parduotuvėje todėl, kad didmenos vadybininkas visai normaliai kalbėjo, o ir pasiūlė iškrovimo paslaugą už 50 Lt (kai visi kiti siūlė po 100 Lt). Tiesa, veža tiekėjas, matysim kaip pavyks gražiai ir į norimą vietą iškrauti tą dangą. Pažadėjo atvežti per 5 dienas, tad klausimas ar iki penktadienio spės. Viskas būtų gerai, jei ir kitą savaitę atvežtų.

***

Dar dujos

Šiek tiek pašlijus santykiams su kaimynu (nes šis nepasirašė ant inžinerinių tinklų plano, kur išsėmimo duobės sanitarinė zona patenka į jo sklypą), buvo nuspręsta koreguoti ir dujų planą, nes dujoms šito kaimyno parašų reikėtų ir ant išorinio tinklo, ir ant vidinio. Ant išorinio mes jo parašą turime, bet baisu, kad jam nesusisuktų protelis nebepasirašyti ant vidinio, kai išorinis jau bus atvestas. Siaubas, kai pagalvoji. Todėl traukiam dujų spintelę giliau į sklypo vidury, vaizdas bus kiek sudarkytas, bet užtat nereiks keliaklupsčiauti. Žinoma, ir atstumas padidėja ant 4-5 metrų. Kokią realią priemoką apskaičiuos Lietuvos dujos, dar laukiu. Bet iš jų nereiktų laukti labai optimistinio rezultato.

Tad prie mano minėtos dujų įvedimo sumos dar reikės pridėti kokius 300-500 Lt.

Džiugu, tai, kad rangovas jau yra aiškus, net kalbėta su jo projektuotoju kaip viską optimaliau padaryti.

Tolimesnius iššūkius skaitykite kitą savaitę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Ar norint tvirtinti kondicionierių pastato išorėje reikia gauti leidimą? (1)

Nors dauguma daugiabučių gyventojų jau žino, kad negalima savo nuožiūra perdažyti pastato fasado ar jo dalį, pakeisti stogo dangą ar įrengti naujus stoglangius, tačiau ne visada kreipiasi į savivaldybės architektus, norėdami pritvirtinti įvairią įrangą ant namo sienos ar stogo. Šie darbai taip pat priskiriami statinio paprastajam remontui.

Kad grįžus po atostogų netektų nustebti: kaip išvykstant apsaugoti namus nuo pavojų (1)

Vasaros metu kone kiekvienas mėnesiui, savaitei ar bent ilgajam savaitgaliui palieka savo namus ir išvyksta ilsėtis. Tačiau tinkamai nepasiruošus, namus gali užklupti ne tik įvairūs gedimai ar parazitai, bet ir vagys. Kokie pavojai tyko tuščiuose namuose ir ką daryti, kad jums išvykus jie liktų tokie pat saugūs?

Ką reikia žinoti apie ūkio paskirties žemėje statomą sodybą?

Žemės ūkio paskirties žemėje galima statyti vieną ūkininko sodybą.

Kada galima įstiklinti daugiabučio balkoną?

Balkonas – pastato dalis, atvira išsikišusi aikštelė išorinėje pastato sienoje su aptvaru žmonių saugai užtikrinti ir turinti duris į vidaus patalpas. Balkonas gali būti uždaras, iš lauko pusės įstiklintas naudojant lengvas šaltas konstrukcijas.

Kada statytojo teisė gali būti įgyvendinta?

Statytojas (užsakovas) – Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės fizinis asmuo, juridinis asmuo ar kita užsienio organizacija, kurie investuoja lėšas į statybą ir kartu atlieka užsakovo funkcijas (ar jas paveda kitam asmeniui).

Kaip skiriasi būstų kainos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje?

Nekilnojamojo turto skelbimų portaluose kasdien skelbiama apie daugybės butų bei namų pardavimą. Kokio ploto būstai vertinami ir kokios jų kainos skirtingose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje?

Senosios medinės kaimo sodybos: kodėl ir kaip jas tausoti?

Kai kalbame apie paveldą, prieš daugelio iš mūsų akis visų pirma iškyla didingi gamtos ir žmogaus sukurti monumentai, bažnyčių bokštai, viduramžių tvirtovės ir pilys, muziejinės ir antikvarinės vertybės bei panašūs dalykai. Kur kas rečiau pagalvojame apie tai, kad kiekvienas iš mūsų, leidžiantis vasaras senelių sodyboje ar galvojantis įsigyti ramų kampelį kokybiškam poilsiui atokiau nuo miesto šurmulio, turi galimybę savomis rankomis prisiliesti prie vertingo kultūros paveldo, prisidėti prie jo saugojimo ir puoselėjimo. Senosios kaimo sodybos, jų medinė architektūra ir jas supanti aplinka – unikalus ir vertingas palikimas.

Kur gyventi – mieste ar užmiestyje?

Renkantis nuosavą būstą tenka pasverti daugybę svarbių aspektų: kainą, dydį, apdailos tipą ir panašiai. Visgi vienas svarbiausių sprendimų, ieškant nuolatinių namų, yra vieta. Gyvenama erdvė tiek mieste, tiek užmiestyje turi savų privalumų bei trūkumų. Tad kur gyventi yra geriau?

Paprastas būdas išvengti net mažiausios kibirkšties namuose

Nedidelis gaisro židinys vos per pusę minutės gali tapti nevaldomas, o per 5 minutes liepsnos jau gali apglėbti visą pastatą. Nemažą dalį gaisrų sukelia gedimai elektros tinkle, pavyzdžiui, netvarkingas elektros jungiklis ar skydinė, pažeistas laidas. Tokiems gaisrams užkirsti kelią gali pažangus ir pakankamai paprastas skydinėje montuojamas įrenginys AFDD+.

Statybos sodo sklype: kaip nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų?

Sodo sklype, nerengiant teritorijų planavimo dokumentų ar žemės valdos projektų ir nekeičiant pagrindinės žemės naudojimo paskirties, galima statyti ar rekonstruoti vieną vienbutį gyvenamąjį namą arba vieną sodo namą ir jų priklausinius. Svarbiausias reikalavimas – nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų.