Namas vos per penkias savaites

 (16)
Nekantraujančioms įsikraustyti į naują namą šeimoms gamintojai siūlo rinktis modulinius namus. Tokie namai ne tik greitai pastatomi, bet ir nesunkiai pritaikomi prie kintančių šeimos poreikių. Pavyzdžiui, įsikrausčius jaunai šeimai, tiks mažesnis namas, o jau susilaukus vaikų, nereikės pirkti erdvesnio būsto – užteks pristatyti papildomą modulį.
© Gamintojo archyvas

Statybai naudojamos natūralios medžiagos

Laikas ir kintamumas tampa vis didesnėmis vertybėmis, todėl moduliniai namai – puikus sprendimas tiems, kas nenori sukti galvos dėl sudėtingo ir ilgo nuosavo būsto statybos proceso. Specialistų teigimu, tokie namai yra greitai pastatomi, o jų konstrukciniai sprendimai, įmontuotos inžinerinės komunikacijos, galimybė iš karto atlikti apdailos darbus kelia klientų pasitikėjimą. Modulinių namų gamyba užtrunka neilgai, todėl juos labiausiai vertina norintieji gražiuose, patogiuose, ekologiškuose bei sutaupyti padedančiuose namuose įsikurti itin greitai.

Tai, kad moduliniai namai pastatomi greitai, nereiškia, kad jie yra nekokybiški ar šalti. Modulinių namų projektai – tai būdas turėti ne tik ekonomišką, bet ir ekologišką būstą. Įprasti karkasiniai ir skydiniai namai nuo modulinių skiriasi tuo, kad moduliai į statybų aikštelę atkeliauja jau visiškai įrengti ir juos lieka tik sujungti.

Dauguma modulinio namo medžiagų yra natūralios, pavyzdžiui, medis. Taigi modulinis namas ne tik patogus, gražus, šiltas, taupus, greitai pastatomas, bet dar ir ekologiškas. Medinis namo karkasas negali turėti jokios neigiamos įtakos gyventojų sveikatai, be to, jis užtikrina šilumą ir optimalią drėgmę patalpose.

Namas vos per penkias savaites
© Gamintojo archyvas

Nuo geoterminio šildymo iki rekuperacinių sistemų

Mūsų šalies įmonės klientams siūlo įvairių dydžių ir plano modulinius namelius. Įprastai tokie nameliai yra 25–42 m2 ploto. Lubų aukštis nameliuose tradiciškai siekia nuo 2 iki 2,5 metro. Juose įrengiamos visos būtinos patalpos: svetainė, du ar trys miegamieji, virtuvė, sandėliukas ir kt. Patalpose dažniausiai iš karto sumontuojami ir baldai bei reikalinga įranga. Tokio būsto vidaus įrengimo galimybės – neribotos. Statyboms dažniausiai naudojamos tos pačios medžiagos kaip ir statant bet kurį naują būstą. Pagal šeimininkų pageidavimą galima įrengti šildomąsias grindis, geoterminį šildymą, kietojo kuro katilus ar rekuperacinę sistemą.

Namas vos per penkias savaites
© Gamintojo archyvas

Modulinių namų pranašumai

Moduliniai namai ypač populiarūs Skandinavijos šalyse, tačiau, populiarėjant minimaliems interjerams ir spartėjant gyvenimo tempui, vis daugiau lietuvių taip pat renkasi patogų ir kompaktišką būstą. Atsisakoma „griozdiškų“ namų su daugybe erdvių, kurios neturi aiškios paskirties. Pirmenybė teikiama privatumui ir patogumui. Daugelyje šalių statomi moduliniai namai greitai pradėjo prigyti ir Lietuvoje. Patogu ir tai, kad šiems nameliams, jei jų plotas siekia iki 50 m2, nereikia specialaus projekto, o statiniams iki 80 m2 galioja supaprastinta tvarka. Užtenka turėti nedidelį penkių arų žemės sklypą ir tai jau garantuoja puikias atostogas ar turiningus savaitgalius su šeima ir draugais, o apšiltinus tokį namelį – ir galimybę jame gyventi visus metus.

Tokius namus tautiečiai vis dažniau renkasi, nes dar ruošiantis statyti namą jau galima žinoti, kiek tiksliai statybos kainuos. Tiksliai suplanuoti išlaidas padeda tai, kad statybos rezultatas yra sukomplektuotas, turintis vidaus ir išorės apdailą, todėl naujieji šeimininkai nepatiria jokių nenumatytų ar papildomų išlaidų. Gamintojai teigia, kad naująja gyvenamąja vieta naujakuriai gali džiaugtis jau po penkių savaičių. Toks greitis įmanomas, nes dauguma darbų atliekama gamykloje, kur išvengiama statybai trukdančių temperatūros pokyčių. Šiuos namus labai patogu statyti, jų neriboja gamtos ar klimato sąlygos.

Modulinio namo pranašumu laikoma ir tai, kad namą visuomet galima padidinti arba sumažinti pridėjus ar atėmus modulių. Tokie moduliai taip pat gaminami gamykloje ir vėliau montuojami prie namo, išvengiant netvarkos sklype ar ilgo statybos proceso.

Namas vos per penkias savaites
© Gamintojo archyvas

Modulinių namų statyba

Dar vienas modulinių namų pranašumas – tai, kad tokiems namams, gyvenant juose iki dvejų metų, nereikalingi statybos leidimai, nes jie vertinami kaip laikinieji statiniai. Greitai pastatomi namai dažniausiai turi ne vieną paskirtį. Modulinis namas gali tapti tiek vasarnamiu, tiek nuolatiniu būstu. Tokius namus galima statyti įvairiose vietose, pavyzdžiui, ant kalno šlaito ar šalia ežero. Jie statomi netgi tokiose vietose, kur dar nėra nutiesti elektros laidai: tuomet galima naudotis saulės baterijomis arba kolektoriais. Šie montuojami ant stogo, kad jų šeimininkai galėtų ne tik šildyti savo gyvenamąją erdvę, bet ir naudotis elektros prietaisais. „Moduliniams namams nereikia pamatų: jie surenkami ceche, o vėliau kranu pervežami į numatytą sklypą, todėl naująja gyvenamąja vieta žmonės jau džiaugiasi vos po kelių mėnesių. Vienintelis modulinių namų trūkumas – ribotos interjero ir eksterjero dizaino galimybės, tačiau ir tai nėra bėda – visuomet būstą galima praplėsti šeimai pagausėjus ar sumažinti vaikams užaugus. Naujo namo segmento prijungimo ar seno pašalinimo galimybė naujakuriams leidžia jaustis kur kas lanksčiau ir gyventi ne ateitimi ar praeitimi, o būti savo namų kūrėjais visą gyvenimą“, – sako šioje srityje dirbantis Aivaras Gudauskas.

Mažo tankio medžiaga – šilumos izoliacija – daro namą šiltą ir nepralaidų aplinkos triukšmui. Be to, šiuolaikinės šilumos izoliacijos medžiagos yra nedegios, todėl moduliniai namai yra atsparūs ugniai. Karkasinio tipo išorės sienos pranašesnės už mūrines dar ir dėl to, kad neakumuliuoja iš lauko sugeriamo šalčio – toks namas visada bus šiltas. Pasak pašnekovo, mediniai namų karkasai neturi jokios neigiamos įtakos namo gyventojų sveikatai, užtikrina šilumą ir optimalią drėgmę patalpose, todėl tokie gyvenamieji namai yra ne tik pigūs, bet ir palankūs namo gyventojams.

Namas vos per penkias savaites
© Gamintojo archyvas

Keletas įdomių faktų apie modulinius namus

Moduliniai namai yra mediniai karkasiniai namai.

Užsienio šalyse jie vadinami ne tik moduliniais bet ir „prefab“ namais.

Moduliniai namai gali būti statomi ne tik į plotį, bet ir į aukštį.

Moduliniai namai gali būti jungiami visomis plokštumomis tarsi kaladėlės.

Moduliniai namai gali būti komplektuojami iš karto su baldais.

Moduliniai namai gali turėti autonominį šildymą ar elektros tiekimą.

Apdaila, vidus, išorė ar komplektacijos visiškai neriboja šeimininko galimybių.

Modulinio namo statybas galima pradėti bet kuriuo metų laiku.

Sąvokos „mobilusis namelis“ nėra nei Statybos įstatyme nei jį įgyvendinančiuose teisės aktuose.

Modulinis namas turi, dažniausiai, surenkamąją konstrukciją – jį galima pastatyti net pačiame siauriausiame sklype.

Jeigu modulinis namas turi trisluoksnį stiklo paketą, jis apsaugo šeimininkus nuo išorinių garsų.

Fotografijos: gamintojo „KODA by KODASEMA“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Ar norint tvirtinti kondicionierių pastato išorėje reikia gauti leidimą? (1)

Nors dauguma daugiabučių gyventojų jau žino, kad negalima savo nuožiūra perdažyti pastato fasado ar jo dalį, pakeisti stogo dangą ar įrengti naujus stoglangius, tačiau ne visada kreipiasi į savivaldybės architektus, norėdami pritvirtinti įvairią įrangą ant namo sienos ar stogo. Šie darbai taip pat priskiriami statinio paprastajam remontui.

Kad grįžus po atostogų netektų nustebti: kaip išvykstant apsaugoti namus nuo pavojų (1)

Vasaros metu kone kiekvienas mėnesiui, savaitei ar bent ilgajam savaitgaliui palieka savo namus ir išvyksta ilsėtis. Tačiau tinkamai nepasiruošus, namus gali užklupti ne tik įvairūs gedimai ar parazitai, bet ir vagys. Kokie pavojai tyko tuščiuose namuose ir ką daryti, kad jums išvykus jie liktų tokie pat saugūs?

Ką reikia žinoti apie ūkio paskirties žemėje statomą sodybą?

Žemės ūkio paskirties žemėje galima statyti vieną ūkininko sodybą.

Kada galima įstiklinti daugiabučio balkoną?

Balkonas – pastato dalis, atvira išsikišusi aikštelė išorinėje pastato sienoje su aptvaru žmonių saugai užtikrinti ir turinti duris į vidaus patalpas. Balkonas gali būti uždaras, iš lauko pusės įstiklintas naudojant lengvas šaltas konstrukcijas.

Kada statytojo teisė gali būti įgyvendinta?

Statytojas (užsakovas) – Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės fizinis asmuo, juridinis asmuo ar kita užsienio organizacija, kurie investuoja lėšas į statybą ir kartu atlieka užsakovo funkcijas (ar jas paveda kitam asmeniui).

Kaip skiriasi būstų kainos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje?

Nekilnojamojo turto skelbimų portaluose kasdien skelbiama apie daugybės butų bei namų pardavimą. Kokio ploto būstai vertinami ir kokios jų kainos skirtingose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje?

Senosios medinės kaimo sodybos: kodėl ir kaip jas tausoti?

Kai kalbame apie paveldą, prieš daugelio iš mūsų akis visų pirma iškyla didingi gamtos ir žmogaus sukurti monumentai, bažnyčių bokštai, viduramžių tvirtovės ir pilys, muziejinės ir antikvarinės vertybės bei panašūs dalykai. Kur kas rečiau pagalvojame apie tai, kad kiekvienas iš mūsų, leidžiantis vasaras senelių sodyboje ar galvojantis įsigyti ramų kampelį kokybiškam poilsiui atokiau nuo miesto šurmulio, turi galimybę savomis rankomis prisiliesti prie vertingo kultūros paveldo, prisidėti prie jo saugojimo ir puoselėjimo. Senosios kaimo sodybos, jų medinė architektūra ir jas supanti aplinka – unikalus ir vertingas palikimas.

Kur gyventi – mieste ar užmiestyje?

Renkantis nuosavą būstą tenka pasverti daugybę svarbių aspektų: kainą, dydį, apdailos tipą ir panašiai. Visgi vienas svarbiausių sprendimų, ieškant nuolatinių namų, yra vieta. Gyvenama erdvė tiek mieste, tiek užmiestyje turi savų privalumų bei trūkumų. Tad kur gyventi yra geriau?

Paprastas būdas išvengti net mažiausios kibirkšties namuose

Nedidelis gaisro židinys vos per pusę minutės gali tapti nevaldomas, o per 5 minutes liepsnos jau gali apglėbti visą pastatą. Nemažą dalį gaisrų sukelia gedimai elektros tinkle, pavyzdžiui, netvarkingas elektros jungiklis ar skydinė, pažeistas laidas. Tokiems gaisrams užkirsti kelią gali pažangus ir pakankamai paprastas skydinėje montuojamas įrenginys AFDD+.

Statybos sodo sklype: kaip nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų?

Sodo sklype, nerengiant teritorijų planavimo dokumentų ar žemės valdos projektų ir nekeičiant pagrindinės žemės naudojimo paskirties, galima statyti ar rekonstruoti vieną vienbutį gyvenamąjį namą arba vieną sodo namą ir jų priklausinius. Svarbiausias reikalavimas – nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų.