Reklama

Kaip pasirinkti geriausius blokelių klijus

Jeigu jau pradėjote planuoti statybų darbus ir žinote, kad mūrysite iš blokų, galite būti tikri – tai geras pasirinkimas. Blokų konstrukcija leidžia išvengti vertikalių siūlių, tačiau be mūrijimui skirtų skiedinių vis vien neišsiversite, todėl kitas žingsnis yra išsirinkti tinkamas medžiagas. Dėl mažesnio mūro gaminių tikslumo, keraminiams blokams naudojamas paprastas bendros paskirties skiedinys. Didelio matmenų tikslumo mūro gaminiams (akyto betono ir silikatiniams blokams) mūryti dažniausiai naudojami blokų klijai.
© Shutterstock nuotr.

Kas yra blokų klijai

Tiek bendros paskirties mūro mišinio, tiek blokų klijų paskirtis yra apjungti mūro gaminius (blokus) į vientisą konstrukciją. Blokų klijais vadinamas plonasluoksnis skiedinys – jis naudojamas labai panašiai kaip ir įprastas mūro mišinys, tačiau turi vartotojui itin aktualių naudingų savybių.

Pagrindinis klijų privalumas – galimybė formuoti plonesnę skiedinio siūlę. Tai reiškia, kad galėsite sunaudoti ženkliai mažiau skiedinio, be to pagerės ir sienos termoizoliacinės savybės. Darbas su plonasluoksniu skiediniu yra daug paprastesnis bei greitesnis – laiko sąnaudos, priklausomai nuo mūrijamų gaminių, gali būti net iki dviejų kartų mažesnės. Taip pat tokio skiedinio naudojimas nereikalauja didelių mūrininko įgūdžių, su juo galima dirbti sparčiai bei kokybiškai.

Aktualios savybės renkantis klijus blokams

Rinkdamiesi klijus blokams rasite daug įvairių pasiūlymų, todėl reikėtų įvertinti jums aktualius kriterijus bei žinoti, ką reiškia ant produkto žymima informacija.

Kaina. Atkreiptinas dėmesys, kad apskritai plonasluoksniai skiediniai yra brangesni už bendro paskirties mūro mišinį. Kita vertus, reikėtų prisiminti, kad blokus mūrijant plonasluoksniu skiediniu, siūlė bus plonesnė iki kelių kartų – skiedinio išeiga mažesnė, todėl pasirinkdami šį sprendimą netgi sutaupysite. Kokybė svarbu – juk statote pastatą, kuris turės stovėti ilgus metus.

Tinkama rūšis. Plonasluosksniai skiediniai gali būti pritaikyti skirtingoms medžiagoms. Rinkoje galite rasti klijų, skirtų silikatiniams blokams arba akyto betono blokams. Jie skiriasi savo stipriu. Akyto betono blokai atlaiko mažesnį gniuždomąjį slėgį, todėl ir skiedinys jiems gali būti parenkamas atitinkamai silpnesnis nei silikatiniams blokams. Idealus pasirinkimas akyto betono blokams yra SimMix MK-5 klijai. Silikatinių blokų gniuždomasis stipris yra kelis kartus didesnis nei akyto betono, tad jiems mūryti yra naudojami stipresni klijai SimMix MK-15. Parinkti stipresnį skiedinį MK-15 akyto betono blokams galima, tačiau tai nėra itin ekonomiška.

Atsparumas žemai temperatūrai. Kartais mūrijimo darbus tenka atlikti žemesnėse nei įprasta temperatūrose. Naudojant įprastus klijus, juose esantis vanduo gali pradėti šalti ir skiedinys nesukietės, sukibimas bus mažas, o siena netvirta. Tačiau dėl šių problemų nereikia stabdyti savo darbų – pasirinkite specialius, darbams šaltuoju metų laiku skirtus mišinius. Konkreti temperatūra, kuriai esant galima mūryti blokus, būna nurodyta ant produkto.

Išeiga. Išeiga nurodo, kiek skiedinio galite tikėtis sunaudoti. Ji dažniausiai nurodoma kilogramais kvadratiniam sienos metrui, siūlės pločiui esant 1 mm (kg/m2/1 mm). Atkreipkite dėmesį, kad įprasto skiedinio siūlių storis yra apie 10-12 mm, o mūrijimui naudojant klijus, formuojama 2-3 mm aukščio siūlė. Galima atlikti palyginimą su įsivaizduojama 25 cm storio siena. Su 25 kg klijų, formuojant apie 3 mm storio skiedinio siūlę, galima išmūryti iki 5 m2 ploto sieną. Analogiškomis sąlygomis naudojant bendros paskirties mišinį ir formuojant 12 mm storio siūlę, tam kad išmūryti panašų plotą sienos, prireiks net iki 100 kg skiedinio.

Frakcija. Visuose plonasluoksniuose skiediniuose dalelių dydis turėtų būti itin mažas. Mažos frakcijos skiedinių panaudojimas yra vienas svarbiausių veiksnių, leidžiančių formuoti ploną siūlę. Kad būtų įmanoma suformuoti ploną, iki 2-3 mm storio siūlę, dalelių dydis negali būti didesnis nei 1 mm.

Pataisymo laikas. Tai kriterijus, kuris turėtų nudžiuginti ir mažiau patyrusį mūrininką – taip žymimas laikotarpis, per kurį dar įmanoma pakoreguoti blokų padėtį iki skiediniui sustingstant.

Daugiau informacijos: www.simpras.lt

Užsakymo nr.: PT_71363588

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Kaip skiriasi būstų kainos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje?

Nekilnojamojo turto skelbimų portaluose kasdien skelbiama apie daugybės butų bei namų pardavimą. Kokio ploto būstai vertinami ir kokios jų kainos skirtingose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje?

Senosios medinės kaimo sodybos: kodėl ir kaip jas tausoti?

Kai kalbame apie paveldą, prieš daugelio iš mūsų akis visų pirma iškyla didingi gamtos ir žmogaus sukurti monumentai, bažnyčių bokštai, viduramžių tvirtovės ir pilys, muziejinės ir antikvarinės vertybės bei panašūs dalykai. Kur kas rečiau pagalvojame apie tai, kad kiekvienas iš mūsų, leidžiantis vasaras senelių sodyboje ar galvojantis įsigyti ramų kampelį kokybiškam poilsiui atokiau nuo miesto šurmulio, turi galimybę savomis rankomis prisiliesti prie vertingo kultūros paveldo, prisidėti prie jo saugojimo ir puoselėjimo. Senosios kaimo sodybos, jų medinė architektūra ir jas supanti aplinka – unikalus ir vertingas palikimas.

Kur gyventi – mieste ar užmiestyje?

Renkantis nuosavą būstą tenka pasverti daugybę svarbių aspektų: kainą, dydį, apdailos tipą ir panašiai. Visgi vienas svarbiausių sprendimų, ieškant nuolatinių namų, yra vieta. Gyvenama erdvė tiek mieste, tiek užmiestyje turi savų privalumų bei trūkumų. Tad kur gyventi yra geriau?

Paprastas būdas išvengti net mažiausios kibirkšties namuose

Nedidelis gaisro židinys vos per pusę minutės gali tapti nevaldomas, o per 5 minutes liepsnos jau gali apglėbti visą pastatą. Nemažą dalį gaisrų sukelia gedimai elektros tinkle, pavyzdžiui, netvarkingas elektros jungiklis ar skydinė, pažeistas laidas. Tokiems gaisrams užkirsti kelią gali pažangus ir pakankamai paprastas skydinėje montuojamas įrenginys AFDD+.

Statybos sodo sklype: kaip nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų?

Sodo sklype, nerengiant teritorijų planavimo dokumentų ar žemės valdos projektų ir nekeičiant pagrindinės žemės naudojimo paskirties, galima statyti ar rekonstruoti vieną vienbutį gyvenamąjį namą arba vieną sodo namą ir jų priklausinius. Svarbiausias reikalavimas – nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų.

Ar statinį galima naudoti be statybos užbaigimo procedūras?

Naujai pastatytą ar rekonstruotą statinį naudoti galima tik atlikus statybos užbaigimo (SU) procedūras – įsitikinus, kad statybos darbai užbaigti pagal statinio projekto sprendinius, ir jį įregistravus Nekilnojamojo turto registre (NTR). Šie reikalavimai nėra privalomi tik vieno ir dviejų butų gyvenamųjų namų, inžinerinių tinklų, susisiekimo komunikacijų bei kitų nesudėtingųjų statinių statybos atvejais.

Būstas sostinėje: koks pirkinys yra tinkamiausias jaunai šeimai?

Po pastarųjų metų intensyvaus būsto kainų augimo, pirkėjams galvos skausmą kelią ne jų kaina, o milžiniška pasiūla. Sostinėje ketinantiems įsigyti nuosavą būstą – rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau ekspertai pastebi, kad dėl didelės būsto pasiūlos pirkėjams sunku apsispręsti, ką verta pirkti, todėl pateikė keletą esminių patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

Kodėl pasyvų namą nuo šiol pasistatyti bus lengviau?

Kartu su pavasariu Lietuvoje prasideda ir pirmieji statybų darbai. Šiais metais išdygsiančių pastatų savininkai privalės užtikrinti, kad būstas būtų energiškai efektyvus ir atitinkų valstybės pastatams keliamus reikalavimus – A+ klasę. Vis dėlto, dauguma besistatančiųjų nuosavą namą tikisi, kad jis ne tik taupys energiją, bet ir užtikrins komfortišką gyvenimą, todėl Lietuvoje sparčiai plinta trečiųjų šalių statybos vertinimo standartai, kaip „Breem“, „Leed“, „žaliųjų pastatų“ bei vienas populiariausių Europoje – pasyviųjų namų standartas („Passive House Standard”). Svajojantiems apie pastarąjį, gera žinia – nuo šiol pasistatyti pasyvų namą dar paprasčiau.

Pasiruošimas namų remontui: pirmieji žingsniai

Pradedant namų renovacijos projektą, paprastai kiekvienam iš mūsų kylą dvejonės, sustiprėja nerimo jausmas. Juk yra daugybė sprendimų, kuriuos reikia priimti taip, kad šie tilptų į biudžetą, atspindėtų mūsų norus bei atitiktų gyvenimo būdą. Pateikiame keletą paprastų patarimų, kurie padės namų remontą paversti kiek malonesne patirtimi.

Pats metas atskirti, kas yra ypatingasis, neypatingasis ar nesudėtingasis statinys

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) specialistams neretai tenka konsultuoti gyventojus statinių priskyrimo tam tikrai kategorijai klausimais. Iš tikrųjų svarbu teisingai nustatyti numatomo statyti pastato ar inžinerinio statinio kategoriją norint išsiaiškinti, koks projektas turi būti parengtas, kokie reikalavimai keliami projekto vadovui ir kitiems statybos techninės veiklos pagrindinių sričių (STVPS) vadovams. Nuo statinio kategorijos priklauso ir statybą leidžiančio dokumento (SLD) privalomumas.