Kaip paruošti skelbimą, norint parduoti nekilnojamąjį turtą

Ieškant nekilnojamojo turto, tenka peržvelgti ne vieną skelbimą. Tuomet būsimiems pirkėjams už akių ir užkliūna nekokybiškos fotografijos ar informacijos trūkumas. Kaip išvengti esminių klaidų norint parduoti savo butą ar namą pataria FSBO konsultacijų centro direktorius Martinas Brazauskas.
Kaip paruošti skelbimą, norint parduoti nekilnojamąjį turtą
© Shutterstock nuotr.

Pagrindinės problemos, kurios gali atbaidyti būsimus pirkėjus, yra nekokybiškos, neryškios fotografijos bei neapgalvotas skelbimo turinys.

Pasak specialisto norint, kad skelbimo fotografijos patrauktų akį, reikia:

1. Sutvarkyti butą. Svarbu, kad fotografijose būtų kuo mažiau asmeninių daiktų. Pavyzdžiui, vonios kambaryje derėtų paslėpti dantų šepetėlius, tačiau gali likti stilinga muilinė. Gyvenamojoje erdvėje visuomet estetiškai atrodys vaza su gėlėmis ar lėkštė su vaisiais.

Jokiu būdu nefotografuokite gyvūnų ir jų naudojamų daiktų. Daugumą tai atbaido, nes pirkėjas gali būti alergiškas arba tiesiog nusistatęs prieš jų laikymą. Taip pat nepamirškite užfiksuoti ir tokių erdvių, kaip balkonas, rūsys. Nebandykite kažko slėpti, nes pirkėjas apsilankęs bute ar name, tai pamatys ir tik iššvaistysite jo laiką.

2. Nedaryti esminių fotografavimo klaidų: nefotografuokite prieš apšviestą langą, stenkitės paveiksluoti iš įvairių kampų, o ne tiesiai – tuomet kambarys atrodo negyvas. Geriausia, kad fotografijoje būtų užfiksuotas bendras planas.

3. Pasirūpinti gera technika. Kokybiškoms fotografijoms reikalingas bent kažkiek profesionalesnis fotoaparatas, geriausia su plačiakampiu objektyvu. Žinoma, jei tam nėra galimybių, fotografijas patartina bent kažkiek retušuoti, pavyzdžiui, pašviesinti. Pagerinti ryškumą įmanoma ir su nemokamomis redagavimo programomis, kurias galima atsisiųsti iš interneto. Tik nekeiskite fotografijų kardinaliai.

Dažnai kylantis klausimas – ar skelbimo fotografijoms verta samdytis profesionalų fotografą. Jei butas bent jau suremontuotas ir vizualiai tvarkingas, tai būtų vertinga. Tokios paslaugos atsieis nuo 100 iki 300 Lt, tačiau šansus parduoti nekilnojamąjį turtą padidins tiek pat procentų.

4. Atrinkti reprezentatyviausias nuotraukas. Jei butas standartinis, gali pakakti 5–10 nuotraukų. Jei tai yra didesnis būstas, namas su kiemu, tuomet fotografijų gali būti ir daugiau – reikia atskleisti tai, kas gražu – kiemą, terasą ir t.t. Vadovaukitės pagrindine taisykle: jeigu jums patiems gražu, matyt, bus gražu ir pirkėjui.

Nekokybiškų ir kokybiškų fotografijų pavyzdžiai:

Palyginus, matome, jog viršutinė nuotrauka geriau atspindi butą – joje daugiau šviesos šaltinių, fotografuota plačiakampiu fotoaparatu iš vieno kampo, o ne tiesiai.

2 pavyzdyje matome, kiek daug suteikė fotografavimas kitu kampu, apimant daugiau erdvės. Atsiskleidė tiek kambario plotas, tiek interjero vientisumas.

Ruošiant skelbimą, svarbus ir tekstas, tiesa M. Brazauskas pastebi, jog kartais žmonės jo neperskaito net iki vidurio. Tad pirmoje pastraipoje svarbu surašyti visus privalumus. Pavyzdžiui, tai gali būti požeminis garažas, maži komunaliniai mokesčiai. Kai kuriuos pirkėjus gali patraukti ir detalės apie prabangią vokišką virtuvės techniką. Kuo daugiau konkrečių ir aiškių faktų, tuo skelbimas atrodo patikimiau.

Patartina vengti abstrakčių teiginių: tai nuostabus butas, čia gyvenant pagerės gyvenimo kokybė ir t.t. Žmonės, perkantys nekilnojamąjį turtą, dažniausiai bent minimaliai nusimano apie juos dominančius objektus, tad greitai pastebės melą apie mažus komunalinius mokesčius ar patogų susisiekimą.

Pabandykite įsijausti į pirkėjo vaidmenį: kam labiausiai tiktų butas – šeimai, viengungiui ar studentui? Pavyzdžiui, galite paminėti, jog šalia daugiausiai gyvenančių šeimų turi vaikus, netoli yra žaidimų aikštelė – buto ieškančiai šeimai tai yra svarbūs raktažodžiai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Senosios medinės kaimo sodybos: kodėl ir kaip jas tausoti?

Kai kalbame apie paveldą, prieš daugelio iš mūsų akis visų pirma iškyla didingi gamtos ir žmogaus sukurti monumentai, bažnyčių bokštai, viduramžių tvirtovės ir pilys, muziejinės ir antikvarinės vertybės bei panašūs dalykai. Kur kas rečiau pagalvojame apie tai, kad kiekvienas iš mūsų, leidžiantis vasaras senelių sodyboje ar galvojantis įsigyti ramų kampelį kokybiškam poilsiui atokiau nuo miesto šurmulio, turi galimybę savomis rankomis prisiliesti prie vertingo kultūros paveldo, prisidėti prie jo saugojimo ir puoselėjimo. Senosios kaimo sodybos, jų medinė architektūra ir jas supanti aplinka – unikalus ir vertingas palikimas.

Kur gyventi – mieste ar užmiestyje?

Renkantis nuosavą būstą tenka pasverti daugybę svarbių aspektų: kainą, dydį, apdailos tipą ir panašiai. Visgi vienas svarbiausių sprendimų, ieškant nuolatinių namų, yra vieta. Gyvenama erdvė tiek mieste, tiek užmiestyje turi savų privalumų bei trūkumų. Tad kur gyventi yra geriau?

Paprastas būdas išvengti net mažiausios kibirkšties namuose

Nedidelis gaisro židinys vos per pusę minutės gali tapti nevaldomas, o per 5 minutes liepsnos jau gali apglėbti visą pastatą. Nemažą dalį gaisrų sukelia gedimai elektros tinkle, pavyzdžiui, netvarkingas elektros jungiklis ar skydinė, pažeistas laidas. Tokiems gaisrams užkirsti kelią gali pažangus ir pakankamai paprastas skydinėje montuojamas įrenginys AFDD+.

Statybos sodo sklype: kaip nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų?

Sodo sklype, nerengiant teritorijų planavimo dokumentų ar žemės valdos projektų ir nekeičiant pagrindinės žemės naudojimo paskirties, galima statyti ar rekonstruoti vieną vienbutį gyvenamąjį namą arba vieną sodo namą ir jų priklausinius. Svarbiausias reikalavimas – nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų.

Ar statinį galima naudoti be statybos užbaigimo procedūras?

Naujai pastatytą ar rekonstruotą statinį naudoti galima tik atlikus statybos užbaigimo (SU) procedūras – įsitikinus, kad statybos darbai užbaigti pagal statinio projekto sprendinius, ir jį įregistravus Nekilnojamojo turto registre (NTR). Šie reikalavimai nėra privalomi tik vieno ir dviejų butų gyvenamųjų namų, inžinerinių tinklų, susisiekimo komunikacijų bei kitų nesudėtingųjų statinių statybos atvejais.

Būstas sostinėje: koks pirkinys yra tinkamiausias jaunai šeimai?

Po pastarųjų metų intensyvaus būsto kainų augimo, pirkėjams galvos skausmą kelią ne jų kaina, o milžiniška pasiūla. Sostinėje ketinantiems įsigyti nuosavą būstą – rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau ekspertai pastebi, kad dėl didelės būsto pasiūlos pirkėjams sunku apsispręsti, ką verta pirkti, todėl pateikė keletą esminių patarimų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

Kodėl pasyvų namą nuo šiol pasistatyti bus lengviau?

Kartu su pavasariu Lietuvoje prasideda ir pirmieji statybų darbai. Šiais metais išdygsiančių pastatų savininkai privalės užtikrinti, kad būstas būtų energiškai efektyvus ir atitinkų valstybės pastatams keliamus reikalavimus – A+ klasę. Vis dėlto, dauguma besistatančiųjų nuosavą namą tikisi, kad jis ne tik taupys energiją, bet ir užtikrins komfortišką gyvenimą, todėl Lietuvoje sparčiai plinta trečiųjų šalių statybos vertinimo standartai, kaip „Breem“, „Leed“, „žaliųjų pastatų“ bei vienas populiariausių Europoje – pasyviųjų namų standartas („Passive House Standard”). Svajojantiems apie pastarąjį, gera žinia – nuo šiol pasistatyti pasyvų namą dar paprasčiau.

Pasiruošimas namų remontui: pirmieji žingsniai

Pradedant namų renovacijos projektą, paprastai kiekvienam iš mūsų kylą dvejonės, sustiprėja nerimo jausmas. Juk yra daugybė sprendimų, kuriuos reikia priimti taip, kad šie tilptų į biudžetą, atspindėtų mūsų norus bei atitiktų gyvenimo būdą. Pateikiame keletą paprastų patarimų, kurie padės namų remontą paversti kiek malonesne patirtimi.

Pats metas atskirti, kas yra ypatingasis, neypatingasis ar nesudėtingasis statinys

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) specialistams neretai tenka konsultuoti gyventojus statinių priskyrimo tam tikrai kategorijai klausimais. Iš tikrųjų svarbu teisingai nustatyti numatomo statyti pastato ar inžinerinio statinio kategoriją norint išsiaiškinti, koks projektas turi būti parengtas, kokie reikalavimai keliami projekto vadovui ir kitiems statybos techninės veiklos pagrindinių sričių (STVPS) vadovams. Nuo statinio kategorijos priklauso ir statybą leidžiančio dokumento (SLD) privalomumas.

Gyvenamųjų patalpų įrengimas daugiabučio namo palėpėje

Daugiabučių namų butų savininkai, norėdami palėpėse įrengti gyvenamąsias patalpas ir tikėdamiesi išvengti galimų problemų, kreipiasi į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos konsultantus. Neišsiaiškinus reikalavimų gali kilti rūpesčių ne tik dėl nepatenkintų kaimynų, bet ir apsilankius pastatų naudojimo ar statybos priežiūrą atliekančioms tarnyboms. Kai pastatas valdomas bendrosios dalinės nuosavybės teisėmis, visus veiksmus reikia derinti su bendraturčiais.