Esminiai patarimai, kaip išsirinkti jums tinkamiausią rangovą

 (1)
Individualaus namo arba buto įrengimas – jaudinantis procesas, kuris paprastai suteikia platų spektrą emocijų (nuo nerimą keliančios įtampos iki nuoširdaus džiugesio). Kad darbų metu patirtumėte kuo mažiau neigiamų emocijų ir galėtumėte džiaugtis svajones atitinkančiu rezultatu, labai svarbu tinkamai pasirinkti žmones su kuriais bendradarbiausite. Pristatome esminius patarimus, kurie padės išsirinkti jums tinkamiausią rangovą.
© Shutterstock

Žinokite ko norite

Bet koks projektas turi prasidėti nuo tvirto žinojimo, ko jūs iš tiesų norite. Tad dar prieš pradedant ieškoti rangovų kontaktų ir imant telefoną į rankas, susidarykite planą. Tokio plano svarbiausi aspektai: projekto dydis, projekto laikotarpis ir projekto biudžetas. Kuo konkretesnius atsakymus turėsite, tuo lengviau bus renkantis rangovą.

Rangovą rinkitės pagal rekomendacijas arba atliktų darbų pavyzdžius

Didžiausia klaida kurią galite padaryt rinkdamiesi rangovą, samdyti žmogų apie kurį neturite jokios patikimos informacijos. Renkantis rangovą, geriausia vadovautis kitų žmonių atsiliepimais arba įvertinus atliktų darbų pavyzdžius.

Pirmuoju atveju geriausia yra pasiklausinėti draugų ir pažįstamų, kurie neseniai įsirenginėjo savo namus, kaip jiems sekėsi bendradarbiauti su savo rangovu, ar galima juo pasitikėti, ar jis gebės įgyvendinti jūsų sumanymus ir panašiai. Antruoju atveju patiems reikia leistis į paieškas ir ieškoti rangovų, kurie savo internetiniuose puslapiuose turi atliktų darbų pavyzdžius. Įvertinę darbus, galėsite nuspręsti, ar norite su rangovu bendradarbiauti.

Esminiai patarimai, kaip išsirinkti jums tinkamiausią rangovą
© Shutterstock

Renkantis rangovą, nebijokite klausti svarbių klausimų

Pagaliau atradus jums patinkantį rangovą, ateina metas su juo susisiekti. Pokalbio metu nebijokite klausti įvairiausių klausimų. Pateikiame galimų klausimų sąrašą, kuris padės atskleisti kaip rangovas bendrauja ir bendradarbiauja.

Telefoninio pokalbio metu galite paklausti šių klausimų:

Kaip ilgai Jūs dirbate šiame versle?

Ar esate licencijuoti pagal valstybės įstatymus?

Kada galėtumėte pradėti?

Iš kur gaunate savo medžiagas?

Po tokios skambučio turėtumėte susidaryti bendrą įspūdį. Tada ateina metas gyvam susitikimui, kurio metu galite užduoti tokius klausimus:

Ar galima aplankyti dabartinę darbų vietą, kad sužinotumėme, kaip Jūs dirbate?

Kiek darbų atliks subrangovas?

Ar galima sulaukti išsamaus pasiūlymo?

Ar tokio pasiūlymo kaina yra fiksuota?

Koks bus mokėjimų tvarkaraštis?

Esminiai patarimai, kaip išsirinkti jums tinkamiausią rangovą
© Shutterstock


Sutarties sudarymas

Jeigu atsakymai į klausimus jus tenkina, tada ateina metas sutarties sudarymui. Šis žingsnis yra be galo svarbus. Prašykite detalaus pasiūlymo, sutarties ir mokėjimo plano. Plane turėtų būti nurodyta kiek nurodytos sumos bus skirta medžiagoms, įrangai, darbo jėgai. Sutartis turėtų apimti absoliučiai viską (darbus, terminus, tvarkaraštį, įmonės kontaktinę informaciją ir draudimo informaciją, visas medžiagas, kurios bus naudojamos, sutartą mokėjimo planą ir panašiai).

Paruošta pagal statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Ekspertas pataria: kodėl verta dairytis namo žiemą?

Būsto pirkimas – svarbus, apgalvotas ir įvairiais kriterijais paremtas žingsnis. Vieni vadovaujasi emocijomis, kiti šaltu protu, treti – pasitelkia profesionalų pagalbą. Tačiau į ką svarbiausia atkreipti dėmesį? Kokie rodikliai gali nulemti sėkmingą sandorį ir kodėl vis tik žiemą perkamas būstas pasiteisina bei atskleidžia perkamo objekto privalumus ir trūkumus?

Esminiai patarimai, kaip išsirinkti jums tinkamiausią rangovą (1)

Individualaus namo arba buto įrengimas – jaudinantis procesas, kuris paprastai suteikia platų spektrą emocijų (nuo nerimą keliančios įtampos iki nuoširdaus džiugesio). Kad darbų metu patirtumėte kuo mažiau neigiamų emocijų ir galėtumėte džiaugtis svajones atitinkančiu rezultatu, labai svarbu tinkamai pasirinkti žmones su kuriais bendradarbiausite. Pristatome esminius patarimus, kurie padės išsirinkti jums tinkamiausią rangovą.

Statyba bendro naudojimo sklype – tik su bendraturčių pritarimu

Žemės sklypo bendraturčiai, norėdami racionaliai išnaudoti jiems priklausantį žemės sklypą ir išvengti galimų tarpusavio ginčų, turi galimybę nustatyti sklypo naudojimo tvarką, aiškias jo dalių ribas.

Namas vos per penkias savaites (16)

Nekantraujančioms įsikraustyti į naują namą šeimoms gamintojai siūlo rinktis modulinius namus. Tokie namai ne tik greitai pastatomi, bet ir nesunkiai pritaikomi prie kintančių šeimos poreikių. Pavyzdžiui, įsikrausčius jaunai šeimai, tiks mažesnis namas, o jau susilaukus vaikų, nereikės pirkti erdvesnio būsto – užteks pristatyti papildomą modulį.

Kokius „namų darbus“ reikia atlikti prieš renkantis pirmą būstą?

Nors pirmojo būsto ieškantys pirkėjai noriai žvilgčioja į naujos statybos daugiabučius, tačiau dalį jų atbaido ką tik iškilusius pastatus apipynę įvairūs mitai. Dažniausiai pasitaikantis jų – ką tik pastatytame name dar nesimato visų statybinių defektų. Todėl esą patikimiau rinktis bent kelių metų senumo butus, kuriuose tokių nemalonių staigmenų galima išvengti. Projektuotojai tokį požiūrį vadina nepagrįstu ir atkerta, kad statybų darbus atlikus atmestinai, brokas matyti iš karto.

Sužinokite, kodėl pirkti butą neįregistruotame name – rizikinga

Pastaruoju metu vis sulaukiama gyventojų paklausimų, ar nėra rizikinga pirkti butą naujai pastatytame, bet Nekilnojamojo turto registre (NTR) dar neįregistruotame daugiabučiame name, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Ko reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui arba malkoms (1)

Kokių dokumentų reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui ar malkoms, klausia portalo skaitytojas. Jis teigė norintis statyti pastogę prie kotedžo Vilniuje.

Misija – naujas būstas: kaip išsirinkti?

Naujo būsto paieška daugeliui – ištisas klausimų sau maratonas. Kuriame rajone geriau kurtis, rinktis senos ar naujos statybos daugiabutį, pagaliau, kaip išvengti greito įsigyto turto nuvertėjimo? Nerandant atsakymų į šiuos esminius klausimus naujų namų paieška gali užsitęsti, todėl ekspertai pataria aiškiai susidėlioti prioritetus arba, kitaip tariant, atlikti „namų darbus“.

Kaip parduoti sklypą, namo projektą ir statybą leidžiančius dokumentus

Į redakciją kreipėsi skaitytoja, klausdama, kaip organizuoti žemės sklypo, namo projekto ir statybos leidimų pardavimą, kad naujam savininkui vėliau nekiltų bėdų nei statant namą, nei vykdant statybos užbaigimo procedūras.

5 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš renkantis būstą

Per paskutinius penkerius metus Lietuvoje kas mėnesį parduodama beveik po 3,3 tūkstančio įvairių būstų – naujų ir senesnės statybos butų, individualių namų, kotedžų – ir šis skaičius nuo 2012 m. pradžios išaugo daugiau nei 40 proc. Pavyzdžiui, šiais metais kas mėnesį parduodama po 3 652 būstus, o vien naujų butų per devynis šių metų mėnesius Vilniuje ir Kaune parduota beveik 3 300.