Butų nuoma: kada pasirinkimas gali „apkarsti“?

 (12)
Nuomininkai nuolatos skundžiasi, kad nėra kur gyventi, nuomotojai – kad neranda, kas norėtų apsistoti jų turimuose butuose. Atrodo sudėti svarstykles taip, kad abiejose pusėse būtų tolygus laimės svoris – nesunku. Deja, dažniausiai vienoje svarstyklių pusėje dedamas komfortas, kitoje – finansai. Kas konkrečiai Jums sveria daugiau?
Butų nuoma: kada pasirinkimas gali „apkarsti“?
© DELFI (M.Ažušilio nuotr.)

Kodėl ant senos kėdės kartais geriau nesėsti?

Nors rusiški kilimai ant sienų jau neberandami beveik kiekviename bute, visgi, dalis nuomininkų net neplanuoja pakeisti baldų, kuriuose dažnai gyvena mini erkutės ir kitokio pobūdžio mikroorganizmai naktimis gebantis ant kūno palikti raudonas dėmes. Jei išsinuomavęs neplanuosite pasinaudoti profesionalių valytojų paslaugomis – atmeskite tokio buto variantą apskritai. Utėles išsinaikinti gali būti kur kas sunkiau ir brangiau, nei susiieškoti kokybiškus baldus turintį butuką.

Koks plotas yra būtinas?

Daugelis būsto išplanavimo nesureikšmina, o tikrai vertėtų. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kiek žmonių planuoja gyventi namuose. Jei kartu gyvenantys žmonės nejaučia jokio diskomforto pusnuogiai susitikti bendrai naudojamoje patalpoje – rinkitės butą su pereinamu kambariu. Jei kuklumas jūsų palydovas – nuomai pasirinkite kelių atskirų kambarių variantą.

Kodėl vėl verkia taupyklė?

Kad ir kaip stipriai eurai plėšytų mūsų pinigines, visgi, detaliai susiskaičiuoti, kokius mokesčius nepriklausomai nuo mūsų kasdieninių įpročių, reikės mokėti kiekvieną mėnesį – labai svarbu. Pavyzdžiui, viename konkretaus miesto rajone šildymas gali kainuoti vieną pinigų sumą, kitame mikrorajone lygiai tos pačios kvadratūros bute – visiškai kitą, net kelis kartus didesnę. Neaišku, ar viename bute galima džiaugtis nemokama pirtimi, o kitame – eketėje gaudyti žuvis, tačiau akivaizdu, kad komunaliniai skiriasi. Būtinai išsianalizuokite visas sąskaitas prieš pasirašydami nuomos sutartį.

Kodėl ramiame rajone ne visi miega?

Priklausomai nuo to, kuriame žaliosios gimtinės mieste gyvenate ir koks konkrečiai rajonas labiausiai jus domina – pasirinkite atitinkamą variantą. Auginantiems atžalas miegamieji rajonai visada yra geriausias pasirinkimas. Natūralu. Lygiai taip pat kaip iš pašėlti mėgstantys asmenys dažniausiai renkasi centrą. Nuo rajono priklauso ir nuomos kaina, tad užduokite sau klausimą: kiek eurų kiekvieną mėnesį išleidžiate taksi paslaugoms, kuomet reikia naktį iš klubo grįžti namo? Gal gyventi miesto centre labiau apsimoka?

Kodėl šeimininkai kartais kandžiojasi?

Nuomotojai yra labai opus aspektas, kuriam reikia bene skirti daugiau dėmesio nei baldų senumui. Tiesa, patirtis rodo, kad baldų senumas tolygiai proporcingas ir nuomininkų amžiui. Jau nekalbame, kad gyventi su šeimininkais yra vienas netinkamiausių sprendimų, tačiau tuo pačiu ir nuomotis iš sovietinį požiūrį ant pjedestalo pastatančių žmonių – nerekomenduojame. Tokiu atveju gali net sutartys nepadėti. Negalima dėti lygybės tarp jaunas žmogus – geras žmogus, tačiau bent jau susitarti dėl tam tikrų pakeitimų, smulkmenų yra įmanoma.

Kodėl nuomininkas neparduodamas su butu?

Gyveni sau ramiai ir vieną dieną pranešama, kad butas bus parduodamas. „Labà dienà, o negalėjote anksčiau užsiminti, kad pardavimo skelbimas yra viešojoje erdvėje?“ Būtinai paklauskite nuomotojų, ar jie neplanuoja parduoti nekilnojamo turto. Vos tik spėsite susivežti visas kojines, tuoj ir paprašys su jomis keliauti į gatvę atgal.

Aplinkinis šurmulys

Kadangi nuosavos kojos ne valdiškos, natūralu, kad dažniausiai norima, jog butas nebūtų 5 aukšto daugiabutyje, kur nėra lifto. Visgi, 1-asis aukštas bene pats blogiausias pasirinkimas. Tuo pačiu įvertinkite ir akustinius būsto rodiklius, nes nieko nėra nemaloniau, kaip troleibusų garsas nuo 5-tos valandos ryto.

Sakoma, kad tuščiu skrandžiu geriau neiti į maisto prekių parduotuvę. Lygiai taip pat nebeturint kur gyventi – nerekomenduojame keliauti ieškoti būsto. Nors namai – visas pasaulis, juk visai neblogai būtų turėti ir stogą nuo lietaus.

Parengė Rūta Striškaitė

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Ekspertas pataria: kodėl verta dairytis namo žiemą?

Būsto pirkimas – svarbus, apgalvotas ir įvairiais kriterijais paremtas žingsnis. Vieni vadovaujasi emocijomis, kiti šaltu protu, treti – pasitelkia profesionalų pagalbą. Tačiau į ką svarbiausia atkreipti dėmesį? Kokie rodikliai gali nulemti sėkmingą sandorį ir kodėl vis tik žiemą perkamas būstas pasiteisina bei atskleidžia perkamo objekto privalumus ir trūkumus?

Esminiai patarimai, kaip išsirinkti jums tinkamiausią rangovą (1)

Individualaus namo arba buto įrengimas – jaudinantis procesas, kuris paprastai suteikia platų spektrą emocijų (nuo nerimą keliančios įtampos iki nuoširdaus džiugesio). Kad darbų metu patirtumėte kuo mažiau neigiamų emocijų ir galėtumėte džiaugtis svajones atitinkančiu rezultatu, labai svarbu tinkamai pasirinkti žmones su kuriais bendradarbiausite. Pristatome esminius patarimus, kurie padės išsirinkti jums tinkamiausią rangovą.

Statyba bendro naudojimo sklype – tik su bendraturčių pritarimu

Žemės sklypo bendraturčiai, norėdami racionaliai išnaudoti jiems priklausantį žemės sklypą ir išvengti galimų tarpusavio ginčų, turi galimybę nustatyti sklypo naudojimo tvarką, aiškias jo dalių ribas.

Namas vos per penkias savaites (16)

Nekantraujančioms įsikraustyti į naują namą šeimoms gamintojai siūlo rinktis modulinius namus. Tokie namai ne tik greitai pastatomi, bet ir nesunkiai pritaikomi prie kintančių šeimos poreikių. Pavyzdžiui, įsikrausčius jaunai šeimai, tiks mažesnis namas, o jau susilaukus vaikų, nereikės pirkti erdvesnio būsto – užteks pristatyti papildomą modulį.

Kokius „namų darbus“ reikia atlikti prieš renkantis pirmą būstą?

Nors pirmojo būsto ieškantys pirkėjai noriai žvilgčioja į naujos statybos daugiabučius, tačiau dalį jų atbaido ką tik iškilusius pastatus apipynę įvairūs mitai. Dažniausiai pasitaikantis jų – ką tik pastatytame name dar nesimato visų statybinių defektų. Todėl esą patikimiau rinktis bent kelių metų senumo butus, kuriuose tokių nemalonių staigmenų galima išvengti. Projektuotojai tokį požiūrį vadina nepagrįstu ir atkerta, kad statybų darbus atlikus atmestinai, brokas matyti iš karto.

Sužinokite, kodėl pirkti butą neįregistruotame name – rizikinga

Pastaruoju metu vis sulaukiama gyventojų paklausimų, ar nėra rizikinga pirkti butą naujai pastatytame, bet Nekilnojamojo turto registre (NTR) dar neįregistruotame daugiabučiame name, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Ko reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui arba malkoms (1)

Kokių dokumentų reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui ar malkoms, klausia portalo skaitytojas. Jis teigė norintis statyti pastogę prie kotedžo Vilniuje.

Misija – naujas būstas: kaip išsirinkti?

Naujo būsto paieška daugeliui – ištisas klausimų sau maratonas. Kuriame rajone geriau kurtis, rinktis senos ar naujos statybos daugiabutį, pagaliau, kaip išvengti greito įsigyto turto nuvertėjimo? Nerandant atsakymų į šiuos esminius klausimus naujų namų paieška gali užsitęsti, todėl ekspertai pataria aiškiai susidėlioti prioritetus arba, kitaip tariant, atlikti „namų darbus“.

Kaip parduoti sklypą, namo projektą ir statybą leidžiančius dokumentus

Į redakciją kreipėsi skaitytoja, klausdama, kaip organizuoti žemės sklypo, namo projekto ir statybos leidimų pardavimą, kad naujam savininkui vėliau nekiltų bėdų nei statant namą, nei vykdant statybos užbaigimo procedūras.

5 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš renkantis būstą

Per paskutinius penkerius metus Lietuvoje kas mėnesį parduodama beveik po 3,3 tūkstančio įvairių būstų – naujų ir senesnės statybos butų, individualių namų, kotedžų – ir šis skaičius nuo 2012 m. pradžios išaugo daugiau nei 40 proc. Pavyzdžiui, šiais metais kas mėnesį parduodama po 3 652 būstus, o vien naujų butų per devynis šių metų mėnesius Vilniuje ir Kaune parduota beveik 3 300.