9 patarimai besikraustantiems

 (1)
Pekraustyti daiktus iš taško A į tašką B – ar tai gali būti sunku? Iš tiesų, kraustymasis yra palyginti lengvas užsiėmimas, negana to, dar ir suteikiantis naujų emocijų – jūs keičiate aplinką ir tarsi atverčiate naują gyvenimo lapą. Vis dėlto, nors sukrauti ir iškrauti daiktus nėra sunku, tačiau svarbu kaip tai darysite. Žemiau pateikiame patarimus, kurie leis išvengti streso bei blogų emocijų, taip pat leis paversti šį procesą kur kas sklandesniu.
9 patarimai besikraustantiems
© Shutterstock nuotr.

Atsikratykite nereikalingų daiktų. Kai tik nuspręsite kraustytis, geriausias patarimas būtų peržiūrėti visą turimą turtą. Peržiūrėkite senus, mažai naudojamus daiktus – jei būste gyvenate pakankamai ilgai, greičiausiai netgi nustebsite netikėtai aptikę kai kuriuos iš jų. Išmeskite, išdalinkite, atiduokite labdarai ar kitaip sunaudokite daiktus, kurių jums, manote, neprireiks. Juk persikraustymas visų pirma yra gera galimybė atsinaujinti.

Pasirūpinkite talpomis. Jums tikrai reikės daug dėžių ar kitų pakavimo talpų (maišų, lagaminų ar kitų talpų, kurias tik sugalvojate panaudoti), tad jei turėsite jų užtektinai, nereikės nervintis ateityje. Pradėjus jomis rūpintis gerokai iš anksto, kraustymosi dieną turėtumėte jų turėti pakankamai. Jei naudojatės persikraustymo kompanijų paslaugomis, jos taip pat pasiūlys jums kraustymosi dėžių – nors jos kainuoja, tačiau būsite tikri, kad turite reikiamą skaičių reikiamo dydžio dėžių. Jei kraustotės savo jėgomis, tiesiog atsidėkite keliomis dėžėmis daugiau nei planavote, arba tiesiog prieš pakuodami apgalvokite, kur greitai galėtumėte jų gauti, nei netikėtai pritrūktų.

Susidarykite sąrašą. Prieš daiktus dėdami į talpą, juos susirašykite. Nereikia persistengti, tačiau geriausia, jei daiktus viduje galima lengvai identifikuoti – „6 virtuvės peilių rinkinys“ yra geriau nei „virtuvės įrankiai“. Ant kiekvienos dėžės užrašykite skaičių, kurį parašysite ir sąrašo viršuje. Visus sąrašus geriausia laikyti vienoje vietoje, taip pat galite turėti net atskirą „pakavimo“ dėžę, į kurią bus sudėti jūsų lapeliai, markeriai, lipni juosta, žirklės ir kiti reikmenys.

Skirstykite dėžes. Kraustykite po vieną kambarį – jei pradėjote traukti daiktus iš miegamojo, atsispirkite pagundai pereiti į virtuvę. Geriausia, jei daiktai vienoje dėžėje yra iš vienos patalpos. Taktika „kemšu, kiek tik telpa“ gal ir padės jums sutaupyti tūrio, tačiau tikrai sunaudosite daugiau laiko ir nervų išpakuodami daiktus naujame name ar bute.

Kad būtų patogiau, kiekvienai patalpai priskirkite spalvas, kurias galite arba nupiešti ant dėžės su markeriu, arba, jeigu nėra galimybės, priklijuoti lipnų lapelį. Kitas variantas yra tiesiog užrašyti patalpos pavadinimą žodžiu.

Visa tai padės greičiau rasti norimus daiktus. Jeigu jums netikėtai prireikė konservų atidarytuvo, jis bus, tarkime, žalia spalva pažymėtose (virtuvės) dėžėse, tuomet teliks tik greitai permesti akimis sąrašus ir – jūs galite atidaryti savo skardinę.

Kaip krauti daiktus. Daug geriau daiktus talpinti mažesnėse dėžėse, kurias pakelti gali visi, nei keliose didelėse, kurios reikalauja daug jėgų nešiojant. Atsižvelkite į talpos tūrį – jeigu dėžė yra labai sunki, pasidairykite, galbūt kitoje dėžėje matote panašių išmatavimų, tačiau lengvesnius daiktus – sudėjus juos į dėžę, svoris sumažės, o išimtus sunkesnius daiktus galėsite kombinuoti su lengvesniais kitoje talpoje.

Jei talpoje yra dūžtančių daiktų, būtinai tai pažymėkite specialiu ženklu ar spalva – net jeigu kraustotės savarankiškai. Tai neužims daug laiko, tačiau būsite kur kas labiau užtikrinti, kad dėžes jūsų padėjėjai neš su deramu atsargumu.

Susidėliokite iš anksto. Kuo anksčiau pradėsite dėlioti daiktus į talpas, tuo mažiau problemų jums iškils vėliau. Pradėkite nuo tuo metu neaktualių daiktų – vasariškų daiktų žiemą greičiausiai neprireiks, žiemiškų vasarą – taip pat. Jei turite didelę biblioteką, ją neabejotinai galima sudėti į dėžes vieną pirmųjų – kol persikraustysite, jums greičiausiai užteks vienos-dviejų knygų. Artėjant kraustymosi dienai, neparuoštus palikite tik pačios reikalingiausius daiktus – higienos reikmenis, patalynę, elementarius maisto ruošimo reikmenis ir kita.

Pasiruoškite pirminės svarbos daiktus. Kraustantis pačių svarbiusių dokumentų geriausia nerūšiuoti, o tiesiog tvarkingai sudėti į vieną talpą, tarkime, lagaminą, kartus su kitais itin svarbiais daiktais. Taip būsite tikri, kad jie nepasimes.

Pirmajai nakčiai ar pirmosioms dienoms naujame name, jums prireiks tik kai kurių daiktų. Galite kiekvienam iš šeimos narių išskirti atskirus lagaminus ar dežės su svarbiausias daiktais. Tai galėtų būti paklodės ir anktlodės, rankšluotis, higienos reikmenys, drabužiai persirengti, vaistai, tualetinis popierius, užrašai, netgi lengvas užkandis ar viskas, ko galėtų prireikti. Prižiūrėkite vaikus – kartais jie dedasi viską, ką tik gali sugalvoti, motyvuodami, jog viskas yra svarbu. Šiaip ar taip, be visų atsivežtų daiktų reikės gyventi daugiausiai kelias dienas, idealiu atveju, netruksite nei dienos.

Atsikrausčius. Atvykus į numatytą vietą, greičiausiai vis tiek nepavyks visko sudėlioti į vietas per dieną – nepaisant to, kiek senų daiktų atsikratėte. Todėl atsispirkite pagundai pirmiausia ant palangių išdėlioti gėles ar ant sienos pritvirtinti medžioklės trofėjus. Idealiausia būtų pirma paruošti savo ir vaikų miegamuosius, taip pat virtuvę, kad galėtumėte užkąsti ir tinkamai pailsėti.

Susisiekite su žmonėmis, kuriems aktualu. Susiejote gyvenimą su nauja vieta – tad būkite tikri, kad ir kiti jus su ja sietų. Praneškite visiems, kuriems galėtų būti aktualus jūsų naujasis adresas – ne tik su artimiausiais giminaičiais ar draugais, tačiau ir su tais, su kuriais bendraujate kiek rečiau, tačiau vis tiek kviečiatės pasisvečiuoti. Pasirūpinkite, kad visos sąskaitos ar oficialūs laiškai jums būtų siunčiami nauju adresu. Tai ne tik patogumas, tačiau ir gero tono ženklas – nėra reti atvejai, kai naujai įsikraustęs į butą žmogus, vis dar gauna senojo savininko sąskaitas ir laiškus. Apgalvokite visus kontaktus, net ir tokius, kaip jūsų šuns registracija naujoje seniūnijoje – pasirūpinkite, kad numeris ant jo antkaklio būtų susietas su naujuoju adresu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Ekspertas pataria: kodėl verta dairytis namo žiemą?

Būsto pirkimas – svarbus, apgalvotas ir įvairiais kriterijais paremtas žingsnis. Vieni vadovaujasi emocijomis, kiti šaltu protu, treti – pasitelkia profesionalų pagalbą. Tačiau į ką svarbiausia atkreipti dėmesį? Kokie rodikliai gali nulemti sėkmingą sandorį ir kodėl vis tik žiemą perkamas būstas pasiteisina bei atskleidžia perkamo objekto privalumus ir trūkumus?

Esminiai patarimai, kaip išsirinkti jums tinkamiausią rangovą (1)

Individualaus namo arba buto įrengimas – jaudinantis procesas, kuris paprastai suteikia platų spektrą emocijų (nuo nerimą keliančios įtampos iki nuoširdaus džiugesio). Kad darbų metu patirtumėte kuo mažiau neigiamų emocijų ir galėtumėte džiaugtis svajones atitinkančiu rezultatu, labai svarbu tinkamai pasirinkti žmones su kuriais bendradarbiausite. Pristatome esminius patarimus, kurie padės išsirinkti jums tinkamiausią rangovą.

Statyba bendro naudojimo sklype – tik su bendraturčių pritarimu

Žemės sklypo bendraturčiai, norėdami racionaliai išnaudoti jiems priklausantį žemės sklypą ir išvengti galimų tarpusavio ginčų, turi galimybę nustatyti sklypo naudojimo tvarką, aiškias jo dalių ribas.

Namas vos per penkias savaites (16)

Nekantraujančioms įsikraustyti į naują namą šeimoms gamintojai siūlo rinktis modulinius namus. Tokie namai ne tik greitai pastatomi, bet ir nesunkiai pritaikomi prie kintančių šeimos poreikių. Pavyzdžiui, įsikrausčius jaunai šeimai, tiks mažesnis namas, o jau susilaukus vaikų, nereikės pirkti erdvesnio būsto – užteks pristatyti papildomą modulį.

Kokius „namų darbus“ reikia atlikti prieš renkantis pirmą būstą?

Nors pirmojo būsto ieškantys pirkėjai noriai žvilgčioja į naujos statybos daugiabučius, tačiau dalį jų atbaido ką tik iškilusius pastatus apipynę įvairūs mitai. Dažniausiai pasitaikantis jų – ką tik pastatytame name dar nesimato visų statybinių defektų. Todėl esą patikimiau rinktis bent kelių metų senumo butus, kuriuose tokių nemalonių staigmenų galima išvengti. Projektuotojai tokį požiūrį vadina nepagrįstu ir atkerta, kad statybų darbus atlikus atmestinai, brokas matyti iš karto.

Sužinokite, kodėl pirkti butą neįregistruotame name – rizikinga

Pastaruoju metu vis sulaukiama gyventojų paklausimų, ar nėra rizikinga pirkti butą naujai pastatytame, bet Nekilnojamojo turto registre (NTR) dar neįregistruotame daugiabučiame name, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Ko reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui arba malkoms (1)

Kokių dokumentų reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui ar malkoms, klausia portalo skaitytojas. Jis teigė norintis statyti pastogę prie kotedžo Vilniuje.

Misija – naujas būstas: kaip išsirinkti?

Naujo būsto paieška daugeliui – ištisas klausimų sau maratonas. Kuriame rajone geriau kurtis, rinktis senos ar naujos statybos daugiabutį, pagaliau, kaip išvengti greito įsigyto turto nuvertėjimo? Nerandant atsakymų į šiuos esminius klausimus naujų namų paieška gali užsitęsti, todėl ekspertai pataria aiškiai susidėlioti prioritetus arba, kitaip tariant, atlikti „namų darbus“.

Kaip parduoti sklypą, namo projektą ir statybą leidžiančius dokumentus

Į redakciją kreipėsi skaitytoja, klausdama, kaip organizuoti žemės sklypo, namo projekto ir statybos leidimų pardavimą, kad naujam savininkui vėliau nekiltų bėdų nei statant namą, nei vykdant statybos užbaigimo procedūras.

5 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš renkantis būstą

Per paskutinius penkerius metus Lietuvoje kas mėnesį parduodama beveik po 3,3 tūkstančio įvairių būstų – naujų ir senesnės statybos butų, individualių namų, kotedžų – ir šis skaičius nuo 2012 m. pradžios išaugo daugiau nei 40 proc. Pavyzdžiui, šiais metais kas mėnesį parduodama po 3 652 būstus, o vien naujų butų per devynis šių metų mėnesius Vilniuje ir Kaune parduota beveik 3 300.