7 svarbiausi aspektai nuomojantis būstą

 (2)
Būsto paieška – nelengva ir kiek gąsdinanti patirtis, juk yra daugybė aspektų į kuriuos reikia atsižvelgti prieš priimant galutinį sprendimą. Būsto dydis, kaina, vieta – tai tik keli iš jų. Pristatome 7 pagrindinius kriterijus į kuriuos yra atsižvelgiama renkantis būstą.
© Shutterstock

Kaina. Kaina paprastai yra svarbiausias aspektas ieškant gyvenamos erdvės. Nuomos kaina priklauso nuo vietos, kurioje yra pasirinktas būstas (jeigu nuomininkas nori gyventi centre, senamiestyje ar kitoje prestižinėje miesto dalyje jis bus pasiryžęs mokėti vieną kainą, jei jam tinka tolimesni rajonai – kitą). Nuomos kainą įtakoja ir fizinė būsto būklė (suremontuoto, gražiai ir moderniai įrengto buto ar namo vertė, o kartu ir jo kaina bus aukštesnė, nei visai paprastos ir kuklios gyvenamos vietos). Svarbu neužmiršti ir mokesčių už komunalinius patarnavimus, kartais sąskaitos dydis gali priklausyti ne tik nuo kambarių skaičiaus, bet ir gyvenamo rajono.

Vieta mieste. Kainai savo svarbumu prilygsta dar vienas su būsto nuoma susijęs aspektas – vieta. Žmonės paprastai domisi tokiomis gyvenamosiomis vietomis, kurios būtų netoli centro, darbo ar universiteto. Taip pat yra atsižvelgiama ir į tai, ar šalia yra mokykla, darželis, viešojo transporto sustojimas, maisto prekių parduotuvės ir kiti panašios svarbos objektai. Dalis žmonių įvertina ir su eismu susijusius aspektus – ar galima važiuoti, nepakliūnant į spūstis.

Padėtis pastate. Išsirinkus tinkamiausią rajoną, taip pat svarbu įvertinti ir pačią buto vietą pastate. Žmonės paprastai yra nelinkę nuomotis buto pirmame arba paskutiniame namo aukšte. Išrankesni nuomininkai taip pat įvertina kurioje namo pusėje yra įrengtas būstas, kiek ir kokios šviesos pro langus patenka į vidų (labiausiai vertinama rytinė bei vakarinė pusė).

Baldai. Dauguma nuomininkų pageidauja, kad nuomojamas būstas būtų apstatytas bent jau pagrindiniais baldais, nes tai padeda išvengti su kraustymusi susijusių problemų. Nuomotojai paprastai yra gana lankstūs šiuo klausimu, nuomininkui panorėjus iš būsto gali būti išvežti nepageidaujami baldai ir atvežti jo nuosavi daiktai.

Praktiškas patarimas: prieš įsikeliant į išsinuomotą būstą, reiktų nepamiršti įamžinti jame esančius baldus bei apdailą su defektais, nes nuotraukos gali tapti vieninteliu įrodymu, tuo atveju jei būsite neteisingai apkaltintas dėl sulūžusio baldo ar subraižytų ar kitaip sugadintų grindų, sienų apdailos ir panašiai.

Buitinė technika. Nuomininkai beveik visada ieško gyvenamos vietos, kurioje būtų visa reikalinga buitinė technika: šaldytuvas, dujinė viryklė, gartraukis, skalbimo mašina ir t.t.. Dar prieš įsikeliant svaru išsiaiškinti ar visa technika veikia tvarkingai.

Augintiniai. Nuomininkai su gyvūnais, kartais patiria sunkumų ieškodami būsto nuomai, nes nevisur juos sutinka priimti. Apie augintinius būtina iškarto pranešti nuomotojui, neslėpti to nuo jo, nes taip galite užsitraukti tiek buto savininko, tiek kaimynų nemalonę.

Nuomotojas. Kalbant apie patį buto savininką, paprastai patariama tęsti paiešką, jei savininkas nepaliko gero įspūdžio ir manote, kad su juo bus sunku komunikuoti. Nesvarbu, kaip stipriai jums patinka butas, jei su savininku negalėsite bendrauti atvirai ir patogiai, jau po kelių mėnesių norėsite išsikelti arba, dar blogiau, gyvensite nuolatiniame strese.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Ekspertas pataria: kodėl verta dairytis namo žiemą?

Būsto pirkimas – svarbus, apgalvotas ir įvairiais kriterijais paremtas žingsnis. Vieni vadovaujasi emocijomis, kiti šaltu protu, treti – pasitelkia profesionalų pagalbą. Tačiau į ką svarbiausia atkreipti dėmesį? Kokie rodikliai gali nulemti sėkmingą sandorį ir kodėl vis tik žiemą perkamas būstas pasiteisina bei atskleidžia perkamo objekto privalumus ir trūkumus?

Esminiai patarimai, kaip išsirinkti jums tinkamiausią rangovą (1)

Individualaus namo arba buto įrengimas – jaudinantis procesas, kuris paprastai suteikia platų spektrą emocijų (nuo nerimą keliančios įtampos iki nuoširdaus džiugesio). Kad darbų metu patirtumėte kuo mažiau neigiamų emocijų ir galėtumėte džiaugtis svajones atitinkančiu rezultatu, labai svarbu tinkamai pasirinkti žmones su kuriais bendradarbiausite. Pristatome esminius patarimus, kurie padės išsirinkti jums tinkamiausią rangovą.

Statyba bendro naudojimo sklype – tik su bendraturčių pritarimu

Žemės sklypo bendraturčiai, norėdami racionaliai išnaudoti jiems priklausantį žemės sklypą ir išvengti galimų tarpusavio ginčų, turi galimybę nustatyti sklypo naudojimo tvarką, aiškias jo dalių ribas.

Namas vos per penkias savaites (16)

Nekantraujančioms įsikraustyti į naują namą šeimoms gamintojai siūlo rinktis modulinius namus. Tokie namai ne tik greitai pastatomi, bet ir nesunkiai pritaikomi prie kintančių šeimos poreikių. Pavyzdžiui, įsikrausčius jaunai šeimai, tiks mažesnis namas, o jau susilaukus vaikų, nereikės pirkti erdvesnio būsto – užteks pristatyti papildomą modulį.

Kokius „namų darbus“ reikia atlikti prieš renkantis pirmą būstą?

Nors pirmojo būsto ieškantys pirkėjai noriai žvilgčioja į naujos statybos daugiabučius, tačiau dalį jų atbaido ką tik iškilusius pastatus apipynę įvairūs mitai. Dažniausiai pasitaikantis jų – ką tik pastatytame name dar nesimato visų statybinių defektų. Todėl esą patikimiau rinktis bent kelių metų senumo butus, kuriuose tokių nemalonių staigmenų galima išvengti. Projektuotojai tokį požiūrį vadina nepagrįstu ir atkerta, kad statybų darbus atlikus atmestinai, brokas matyti iš karto.

Sužinokite, kodėl pirkti butą neįregistruotame name – rizikinga

Pastaruoju metu vis sulaukiama gyventojų paklausimų, ar nėra rizikinga pirkti butą naujai pastatytame, bet Nekilnojamojo turto registre (NTR) dar neįregistruotame daugiabučiame name, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Ko reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui arba malkoms (1)

Kokių dokumentų reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui ar malkoms, klausia portalo skaitytojas. Jis teigė norintis statyti pastogę prie kotedžo Vilniuje.

Misija – naujas būstas: kaip išsirinkti?

Naujo būsto paieška daugeliui – ištisas klausimų sau maratonas. Kuriame rajone geriau kurtis, rinktis senos ar naujos statybos daugiabutį, pagaliau, kaip išvengti greito įsigyto turto nuvertėjimo? Nerandant atsakymų į šiuos esminius klausimus naujų namų paieška gali užsitęsti, todėl ekspertai pataria aiškiai susidėlioti prioritetus arba, kitaip tariant, atlikti „namų darbus“.

Kaip parduoti sklypą, namo projektą ir statybą leidžiančius dokumentus

Į redakciją kreipėsi skaitytoja, klausdama, kaip organizuoti žemės sklypo, namo projekto ir statybos leidimų pardavimą, kad naujam savininkui vėliau nekiltų bėdų nei statant namą, nei vykdant statybos užbaigimo procedūras.

5 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš renkantis būstą

Per paskutinius penkerius metus Lietuvoje kas mėnesį parduodama beveik po 3,3 tūkstančio įvairių būstų – naujų ir senesnės statybos butų, individualių namų, kotedžų – ir šis skaičius nuo 2012 m. pradžios išaugo daugiau nei 40 proc. Pavyzdžiui, šiais metais kas mėnesį parduodama po 3 652 būstus, o vien naujų butų per devynis šių metų mėnesius Vilniuje ir Kaune parduota beveik 3 300.