7 svarbiausi aspektai nuomojantis būstą

 (2)
Būsto paieška – nelengva ir kiek gąsdinanti patirtis, juk yra daugybė aspektų į kuriuos reikia atsižvelgti prieš priimant galutinį sprendimą. Būsto dydis, kaina, vieta – tai tik keli iš jų. Pristatome 7 pagrindinius kriterijus į kuriuos yra atsižvelgiama renkantis būstą.
© Shutterstock

Kaina. Kaina paprastai yra svarbiausias aspektas ieškant gyvenamos erdvės. Nuomos kaina priklauso nuo vietos, kurioje yra pasirinktas būstas (jeigu nuomininkas nori gyventi centre, senamiestyje ar kitoje prestižinėje miesto dalyje jis bus pasiryžęs mokėti vieną kainą, jei jam tinka tolimesni rajonai – kitą). Nuomos kainą įtakoja ir fizinė būsto būklė (suremontuoto, gražiai ir moderniai įrengto buto ar namo vertė, o kartu ir jo kaina bus aukštesnė, nei visai paprastos ir kuklios gyvenamos vietos). Svarbu neužmiršti ir mokesčių už komunalinius patarnavimus, kartais sąskaitos dydis gali priklausyti ne tik nuo kambarių skaičiaus, bet ir gyvenamo rajono.

Vieta mieste. Kainai savo svarbumu prilygsta dar vienas su būsto nuoma susijęs aspektas – vieta. Žmonės paprastai domisi tokiomis gyvenamosiomis vietomis, kurios būtų netoli centro, darbo ar universiteto. Taip pat yra atsižvelgiama ir į tai, ar šalia yra mokykla, darželis, viešojo transporto sustojimas, maisto prekių parduotuvės ir kiti panašios svarbos objektai. Dalis žmonių įvertina ir su eismu susijusius aspektus – ar galima važiuoti, nepakliūnant į spūstis.

Padėtis pastate. Išsirinkus tinkamiausią rajoną, taip pat svarbu įvertinti ir pačią buto vietą pastate. Žmonės paprastai yra nelinkę nuomotis buto pirmame arba paskutiniame namo aukšte. Išrankesni nuomininkai taip pat įvertina kurioje namo pusėje yra įrengtas būstas, kiek ir kokios šviesos pro langus patenka į vidų (labiausiai vertinama rytinė bei vakarinė pusė).

Baldai. Dauguma nuomininkų pageidauja, kad nuomojamas būstas būtų apstatytas bent jau pagrindiniais baldais, nes tai padeda išvengti su kraustymusi susijusių problemų. Nuomotojai paprastai yra gana lankstūs šiuo klausimu, nuomininkui panorėjus iš būsto gali būti išvežti nepageidaujami baldai ir atvežti jo nuosavi daiktai.

Praktiškas patarimas: prieš įsikeliant į išsinuomotą būstą, reiktų nepamiršti įamžinti jame esančius baldus bei apdailą su defektais, nes nuotraukos gali tapti vieninteliu įrodymu, tuo atveju jei būsite neteisingai apkaltintas dėl sulūžusio baldo ar subraižytų ar kitaip sugadintų grindų, sienų apdailos ir panašiai.

Buitinė technika. Nuomininkai beveik visada ieško gyvenamos vietos, kurioje būtų visa reikalinga buitinė technika: šaldytuvas, dujinė viryklė, gartraukis, skalbimo mašina ir t.t.. Dar prieš įsikeliant svaru išsiaiškinti ar visa technika veikia tvarkingai.

Augintiniai. Nuomininkai su gyvūnais, kartais patiria sunkumų ieškodami būsto nuomai, nes nevisur juos sutinka priimti. Apie augintinius būtina iškarto pranešti nuomotojui, neslėpti to nuo jo, nes taip galite užsitraukti tiek buto savininko, tiek kaimynų nemalonę.

Nuomotojas. Kalbant apie patį buto savininką, paprastai patariama tęsti paiešką, jei savininkas nepaliko gero įspūdžio ir manote, kad su juo bus sunku komunikuoti. Nesvarbu, kaip stipriai jums patinka butas, jei su savininku negalėsite bendrauti atvirai ir patogiai, jau po kelių mėnesių norėsite išsikelti arba, dar blogiau, gyvensite nuolatiniame strese.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Medinis namas: mediena ir jos priežiūra (5)

Nors jaukaus medinio namo ar sodybos idėja daugumai žmonių skamba patraukliai, tačiau dėl medienos neatsparumo aplinkos veiksniams, vis mažiau kas ryžtasi statyti tokį statinį. Visgi, jei nusprendėte įsirengti medinį namą, yra keletas priemonių, kurios gali įtakoti jo ilgaamžiškumą.

Žaibas ir perkūnija: kaip apsaugoti sveikatą ir turtą

Sinoptikų duomenimis, šiandien Lietuvoje vėl numatomi audringi orai. Galime sulaukti ir perkūnijos, kuri pasižymi ne tik įspūdingu garsu ir vaizdu, bet ir išaugusia pavojaus tikimybe. Šią vasarą audros jau spėjo padaryti nuostolių už daugiau nei 80 000 Eur. Dalis iš jų – dėl žaibo iškrovų.

7 svarbiausi aspektai nuomojantis būstą (2)

Būsto paieška – nelengva ir kiek gąsdinanti patirtis, juk yra daugybė aspektų į kuriuos reikia atsižvelgti prieš priimant galutinį sprendimą. Būsto dydis, kaina, vieta – tai tik keli iš jų. Pristatome 7 pagrindinius kriterijus į kuriuos yra atsižvelgiama renkantis būstą.

Kuo modernesni namai – tuo didesnės žalos. Kaip jų išvengti?

Noras žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis daugelį skatina kurti vis išmanesnius namus. Įsigyti modernūs įrenginiai ir daiktai ne tik palengvina buitį, padeda sutaupyti laiko, praturtina laisvalaikį ir taip pagerina gyvenimo kokybę, bet ir išaugina namų turto vertę. Tačiau kartu su ja išauga ir gyventojų patiriamos žalos – daugiau nei tris ketvirtadalius jų sudaro modernių pirkinių dūžiai.

A energinio naudingumo klasės pastatas: dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį (8)

Nuo praėjusių metų lapkričio 1 d. įsigaliojus statybos reikalavimams, naujai statomi pastatai turi būti ne žemesnės nei A energinio efektyvumo klasės. Pasak polistireninį putplastį gaminančios bendrovės „Kauno šilas“ pardavimų vadovo Tomo Čerausko, dėl naujovės sujudo tiek statytojai, tiek gyventojai. Praėjus pusmečiui nuo naujų reikalavimų įsigaliojimo, aiškėja esminiai dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį statant A energinio naudingumo klasės pastatus.

Statybų sezonas – atidarytas! Ką būtina žinoti ketinantiems statyti? (6)

Svarstančių apie namo statybas ar jau pradedančiųjų darbus šiemet laukia naujiena – visi naujai statomi pastatai Lietuvoje turi būti energiškai taupūs. Toks uždavinys – iššūkis projektuotojams ir kokybinis reikalavimas medžiagų gamintojams, garantuojantis efektyvų rezultatą užsakovui. Kas tie energiškai efektyvūs pastatai ir ką būtina žinoti, planuojant statytis savo būstą?

Kasmet tos pačios klaidos: kokius nuostolius randa pavasarį į užmiesčio sodybas grįžę gyventojai?

Įsivyravus pavasariškiems orams, savaitgalio sulaukę gyventojai traukia į užmiesčio sodybas, tačiau po žiemos jose randamas vaizdas pradžiugina toli gražu ne visus. Nors rūpestis vasarnamių apsauga nuosekliai auga, tūkstančius eurų siekiančius nuostolius ir neišvengiamus remonto darbus nulemia pasikartojančios klaidos.

Apgalvotas sprendimas: kriterijai, kurie padės išsirinkti būstą (1)

Renkantis naują gyvenamą vietą, reikėtų vengti per didelio emocionalumo – mąstykite racionaliai, pataria specialistai. Jie išskyrė dešimt kriterijų, kurie padės kritiškai įvertinti būsto tinkamumą ir priimti sprendimą.

Parodoje „Resta“ – ateities gyvenimo vizijos (4)

Didžiausioje Baltijos šalių statybų tematikos parodoje „Resta“ šiemet itin didelis dėmesys skiriamas ateities miestų ir pastatų vizijoms. Ateities miestai lyginami su interneto gyvavimo pradžia – nors dabar jie daugeliui sunkiai įsivaizduojami, po kelerių metų nebežinosime, kaip gyvenome be jų. Be to, laikui bėgant skaitmeninės technologijos padės prižiūrėti pastatus ir būstus vienu mygtuko paspaudimu.

Ar galima gyventi name, neturint statybos užbaigimo dokumento? (11)

Skaitytojas klausia, ar galima apsigyventi name, kuriame jau yra tvarkinga elektra, šildymas ir kanalizacija, bet dar nėra deklaracijos apie statybos užbaigimą.