7 svarbiausi aspektai nuomojantis būstą

 (2)
Būsto paieška – nelengva ir kiek gąsdinanti patirtis, juk yra daugybė aspektų į kuriuos reikia atsižvelgti prieš priimant galutinį sprendimą. Būsto dydis, kaina, vieta – tai tik keli iš jų. Pristatome 7 pagrindinius kriterijus į kuriuos yra atsižvelgiama renkantis būstą.
© Shutterstock

Kaina. Kaina paprastai yra svarbiausias aspektas ieškant gyvenamos erdvės. Nuomos kaina priklauso nuo vietos, kurioje yra pasirinktas būstas (jeigu nuomininkas nori gyventi centre, senamiestyje ar kitoje prestižinėje miesto dalyje jis bus pasiryžęs mokėti vieną kainą, jei jam tinka tolimesni rajonai – kitą). Nuomos kainą įtakoja ir fizinė būsto būklė (suremontuoto, gražiai ir moderniai įrengto buto ar namo vertė, o kartu ir jo kaina bus aukštesnė, nei visai paprastos ir kuklios gyvenamos vietos). Svarbu neužmiršti ir mokesčių už komunalinius patarnavimus, kartais sąskaitos dydis gali priklausyti ne tik nuo kambarių skaičiaus, bet ir gyvenamo rajono.

Vieta mieste. Kainai savo svarbumu prilygsta dar vienas su būsto nuoma susijęs aspektas – vieta. Žmonės paprastai domisi tokiomis gyvenamosiomis vietomis, kurios būtų netoli centro, darbo ar universiteto. Taip pat yra atsižvelgiama ir į tai, ar šalia yra mokykla, darželis, viešojo transporto sustojimas, maisto prekių parduotuvės ir kiti panašios svarbos objektai. Dalis žmonių įvertina ir su eismu susijusius aspektus – ar galima važiuoti, nepakliūnant į spūstis.

Padėtis pastate. Išsirinkus tinkamiausią rajoną, taip pat svarbu įvertinti ir pačią buto vietą pastate. Žmonės paprastai yra nelinkę nuomotis buto pirmame arba paskutiniame namo aukšte. Išrankesni nuomininkai taip pat įvertina kurioje namo pusėje yra įrengtas būstas, kiek ir kokios šviesos pro langus patenka į vidų (labiausiai vertinama rytinė bei vakarinė pusė).

Baldai. Dauguma nuomininkų pageidauja, kad nuomojamas būstas būtų apstatytas bent jau pagrindiniais baldais, nes tai padeda išvengti su kraustymusi susijusių problemų. Nuomotojai paprastai yra gana lankstūs šiuo klausimu, nuomininkui panorėjus iš būsto gali būti išvežti nepageidaujami baldai ir atvežti jo nuosavi daiktai.

Praktiškas patarimas: prieš įsikeliant į išsinuomotą būstą, reiktų nepamiršti įamžinti jame esančius baldus bei apdailą su defektais, nes nuotraukos gali tapti vieninteliu įrodymu, tuo atveju jei būsite neteisingai apkaltintas dėl sulūžusio baldo ar subraižytų ar kitaip sugadintų grindų, sienų apdailos ir panašiai.

Buitinė technika. Nuomininkai beveik visada ieško gyvenamos vietos, kurioje būtų visa reikalinga buitinė technika: šaldytuvas, dujinė viryklė, gartraukis, skalbimo mašina ir t.t.. Dar prieš įsikeliant svaru išsiaiškinti ar visa technika veikia tvarkingai.

Augintiniai. Nuomininkai su gyvūnais, kartais patiria sunkumų ieškodami būsto nuomai, nes nevisur juos sutinka priimti. Apie augintinius būtina iškarto pranešti nuomotojui, neslėpti to nuo jo, nes taip galite užsitraukti tiek buto savininko, tiek kaimynų nemalonę.

Nuomotojas. Kalbant apie patį buto savininką, paprastai patariama tęsti paiešką, jei savininkas nepaliko gero įspūdžio ir manote, kad su juo bus sunku komunikuoti. Nesvarbu, kaip stipriai jums patinka butas, jei su savininku negalėsite bendrauti atvirai ir patogiai, jau po kelių mėnesių norėsite išsikelti arba, dar blogiau, gyvensite nuolatiniame strese.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Ar norint tvirtinti kondicionierių pastato išorėje reikia gauti leidimą? (1)

Nors dauguma daugiabučių gyventojų jau žino, kad negalima savo nuožiūra perdažyti pastato fasado ar jo dalį, pakeisti stogo dangą ar įrengti naujus stoglangius, tačiau ne visada kreipiasi į savivaldybės architektus, norėdami pritvirtinti įvairią įrangą ant namo sienos ar stogo. Šie darbai taip pat priskiriami statinio paprastajam remontui.

Kad grįžus po atostogų netektų nustebti: kaip išvykstant apsaugoti namus nuo pavojų (1)

Vasaros metu kone kiekvienas mėnesiui, savaitei ar bent ilgajam savaitgaliui palieka savo namus ir išvyksta ilsėtis. Tačiau tinkamai nepasiruošus, namus gali užklupti ne tik įvairūs gedimai ar parazitai, bet ir vagys. Kokie pavojai tyko tuščiuose namuose ir ką daryti, kad jums išvykus jie liktų tokie pat saugūs?

Ką reikia žinoti apie ūkio paskirties žemėje statomą sodybą?

Žemės ūkio paskirties žemėje galima statyti vieną ūkininko sodybą.

Kada galima įstiklinti daugiabučio balkoną?

Balkonas – pastato dalis, atvira išsikišusi aikštelė išorinėje pastato sienoje su aptvaru žmonių saugai užtikrinti ir turinti duris į vidaus patalpas. Balkonas gali būti uždaras, iš lauko pusės įstiklintas naudojant lengvas šaltas konstrukcijas.

Kada statytojo teisė gali būti įgyvendinta?

Statytojas (užsakovas) – Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės fizinis asmuo, juridinis asmuo ar kita užsienio organizacija, kurie investuoja lėšas į statybą ir kartu atlieka užsakovo funkcijas (ar jas paveda kitam asmeniui).

Kaip skiriasi būstų kainos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje?

Nekilnojamojo turto skelbimų portaluose kasdien skelbiama apie daugybės butų bei namų pardavimą. Kokio ploto būstai vertinami ir kokios jų kainos skirtingose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ukrainoje?

Senosios medinės kaimo sodybos: kodėl ir kaip jas tausoti?

Kai kalbame apie paveldą, prieš daugelio iš mūsų akis visų pirma iškyla didingi gamtos ir žmogaus sukurti monumentai, bažnyčių bokštai, viduramžių tvirtovės ir pilys, muziejinės ir antikvarinės vertybės bei panašūs dalykai. Kur kas rečiau pagalvojame apie tai, kad kiekvienas iš mūsų, leidžiantis vasaras senelių sodyboje ar galvojantis įsigyti ramų kampelį kokybiškam poilsiui atokiau nuo miesto šurmulio, turi galimybę savomis rankomis prisiliesti prie vertingo kultūros paveldo, prisidėti prie jo saugojimo ir puoselėjimo. Senosios kaimo sodybos, jų medinė architektūra ir jas supanti aplinka – unikalus ir vertingas palikimas.

Kur gyventi – mieste ar užmiestyje?

Renkantis nuosavą būstą tenka pasverti daugybę svarbių aspektų: kainą, dydį, apdailos tipą ir panašiai. Visgi vienas svarbiausių sprendimų, ieškant nuolatinių namų, yra vieta. Gyvenama erdvė tiek mieste, tiek užmiestyje turi savų privalumų bei trūkumų. Tad kur gyventi yra geriau?

Paprastas būdas išvengti net mažiausios kibirkšties namuose

Nedidelis gaisro židinys vos per pusę minutės gali tapti nevaldomas, o per 5 minutes liepsnos jau gali apglėbti visą pastatą. Nemažą dalį gaisrų sukelia gedimai elektros tinkle, pavyzdžiui, netvarkingas elektros jungiklis ar skydinė, pažeistas laidas. Tokiems gaisrams užkirsti kelią gali pažangus ir pakankamai paprastas skydinėje montuojamas įrenginys AFDD+.

Statybos sodo sklype: kaip nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų?

Sodo sklype, nerengiant teritorijų planavimo dokumentų ar žemės valdos projektų ir nekeičiant pagrindinės žemės naudojimo paskirties, galima statyti ar rekonstruoti vieną vienbutį gyvenamąjį namą arba vieną sodo namą ir jų priklausinius. Svarbiausias reikalavimas – nepažeisti trečiųjų asmenų teisėtų interesų.