5 dalykai, kuriuos verta žinoti statantiems rąstinius namus

 (20)
Rąstinių namų statytojai pastaruoju metu išgyvena šiokį tokį neužtikrintumo periodą. Vis dar sprendžiama ir ieškoma būdų, kaip arba pakelti tokių namų, kuriuose galima nuolat gyventi energetinius rodiklius, kad jie atitiktų naujus reikalavimus, arba kaip tokiai statybai pritaikyti išimtis. Kad ir kas įvyks ateityje, aišku viena - užmiršti rąstinių namų statybos nevertėtų. Rąstiniai namai yra ne tik ekologiška, tačiau ir daugeliu atžvilgių patraukli statyba.
5 dalykai, kuriuos verta žinoti statantiems rąstinius namus
© Shutterstock nuotr.

• Medienos kokybė priklauso pirmiausia nuo medžio rūšies. Nuo jos priklausys ir namuose tvyrantis kvapas. Šiaurėje augančių medžių rąstai visada buvo laikomi patikima namų statybos medžiaga. Nuo Pietų kraštų medžių jie skiriasi tuo, kad yra tvirtesni, jų mediena tankesnė, nes užsigrūdinusi griežtesnėse gyvenimo šiaurėje sąlygose. Namo statybai geriau naudoti medieną, paruoštą žiemą, nes atėjus šalčiams medžio viduje sustoja judėti syvai, poros užsiveria ir mediena tampa tankesnė ir kietesnė.

• Priežiūros atžvilgiu, užbaigus pradinį rąstų apdorojimą siekiant užtikrinti natūralios spalvos stabilumą, nebereikia praktiškai jokios priežiūros.

5 dalykai, kuriuos verta žinoti statantiems rąstinius namus
© Shutterstock nuotr.

• Skirtingai nei daugelis statybinių medžiagų, medis natūraliai „kvėpuoja": medienos ląstelėse vyksta nuolatinė oro apykaita. Todėl mediniuose namuose išlieka pastovus deguonies balansas ir optimali oro drėgmė.

• Išorinį pastatų vaizdą gali praturtinti ir paįvairinti kai kurie puošybos elementai, tinkami būtent tokiems namams – gegnių galai, skliautų ir išorinių durų apkalimas, langinės, prieangiai, gilios pastogės, laužytos stogo plokštumos. Vis dėlto, klasikinis tradicinės statybos objektas yra suderintas su visais pageidaujamais modernaus dizaino aspektais.

• Pagrindinis rąstinių namų oponentų argumentas – medinių namų gaisringumas. Tačiau dega namai pastatyti iš bet kokios medžiagos, nes dažniausiai visų gaisrų priežastis būna netvarkinga elektros instaliacija. Vadinasi, statant medinį namą negalima taupyti šiame darbų etape. Be to, šiuolaikinės medžio apsaugos sistemos nuo ugnies gaisro tikimybę sumažina iki minimumo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Ekspertas pataria: kodėl verta dairytis namo žiemą?

Būsto pirkimas – svarbus, apgalvotas ir įvairiais kriterijais paremtas žingsnis. Vieni vadovaujasi emocijomis, kiti šaltu protu, treti – pasitelkia profesionalų pagalbą. Tačiau į ką svarbiausia atkreipti dėmesį? Kokie rodikliai gali nulemti sėkmingą sandorį ir kodėl vis tik žiemą perkamas būstas pasiteisina bei atskleidžia perkamo objekto privalumus ir trūkumus?

Esminiai patarimai, kaip išsirinkti jums tinkamiausią rangovą (1)

Individualaus namo arba buto įrengimas – jaudinantis procesas, kuris paprastai suteikia platų spektrą emocijų (nuo nerimą keliančios įtampos iki nuoširdaus džiugesio). Kad darbų metu patirtumėte kuo mažiau neigiamų emocijų ir galėtumėte džiaugtis svajones atitinkančiu rezultatu, labai svarbu tinkamai pasirinkti žmones su kuriais bendradarbiausite. Pristatome esminius patarimus, kurie padės išsirinkti jums tinkamiausią rangovą.

Statyba bendro naudojimo sklype – tik su bendraturčių pritarimu

Žemės sklypo bendraturčiai, norėdami racionaliai išnaudoti jiems priklausantį žemės sklypą ir išvengti galimų tarpusavio ginčų, turi galimybę nustatyti sklypo naudojimo tvarką, aiškias jo dalių ribas.

Namas vos per penkias savaites (16)

Nekantraujančioms įsikraustyti į naują namą šeimoms gamintojai siūlo rinktis modulinius namus. Tokie namai ne tik greitai pastatomi, bet ir nesunkiai pritaikomi prie kintančių šeimos poreikių. Pavyzdžiui, įsikrausčius jaunai šeimai, tiks mažesnis namas, o jau susilaukus vaikų, nereikės pirkti erdvesnio būsto – užteks pristatyti papildomą modulį.

Kokius „namų darbus“ reikia atlikti prieš renkantis pirmą būstą?

Nors pirmojo būsto ieškantys pirkėjai noriai žvilgčioja į naujos statybos daugiabučius, tačiau dalį jų atbaido ką tik iškilusius pastatus apipynę įvairūs mitai. Dažniausiai pasitaikantis jų – ką tik pastatytame name dar nesimato visų statybinių defektų. Todėl esą patikimiau rinktis bent kelių metų senumo butus, kuriuose tokių nemalonių staigmenų galima išvengti. Projektuotojai tokį požiūrį vadina nepagrįstu ir atkerta, kad statybų darbus atlikus atmestinai, brokas matyti iš karto.

Sužinokite, kodėl pirkti butą neįregistruotame name – rizikinga

Pastaruoju metu vis sulaukiama gyventojų paklausimų, ar nėra rizikinga pirkti butą naujai pastatytame, bet Nekilnojamojo turto registre (NTR) dar neįregistruotame daugiabučiame name, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Ko reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui arba malkoms (1)

Kokių dokumentų reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui ar malkoms, klausia portalo skaitytojas. Jis teigė norintis statyti pastogę prie kotedžo Vilniuje.

Misija – naujas būstas: kaip išsirinkti?

Naujo būsto paieška daugeliui – ištisas klausimų sau maratonas. Kuriame rajone geriau kurtis, rinktis senos ar naujos statybos daugiabutį, pagaliau, kaip išvengti greito įsigyto turto nuvertėjimo? Nerandant atsakymų į šiuos esminius klausimus naujų namų paieška gali užsitęsti, todėl ekspertai pataria aiškiai susidėlioti prioritetus arba, kitaip tariant, atlikti „namų darbus“.

Kaip parduoti sklypą, namo projektą ir statybą leidžiančius dokumentus

Į redakciją kreipėsi skaitytoja, klausdama, kaip organizuoti žemės sklypo, namo projekto ir statybos leidimų pardavimą, kad naujam savininkui vėliau nekiltų bėdų nei statant namą, nei vykdant statybos užbaigimo procedūras.

5 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš renkantis būstą

Per paskutinius penkerius metus Lietuvoje kas mėnesį parduodama beveik po 3,3 tūkstančio įvairių būstų – naujų ir senesnės statybos butų, individualių namų, kotedžų – ir šis skaičius nuo 2012 m. pradžios išaugo daugiau nei 40 proc. Pavyzdžiui, šiais metais kas mėnesį parduodama po 3 652 būstus, o vien naujų butų per devynis šių metų mėnesius Vilniuje ir Kaune parduota beveik 3 300.