Valome kaminą: žingsniai, kurių reikėtų imtis

 (10)
Kaminus specialistai pataria valyti bent du kartus per metus. Vienas iš tų kartų turėtų būti šildymo sezono eigoje, antrasis po šildymo sezono arba prieš jį. Jei nenorite gaišti laiko rudenį, tam pamažu galite pasiruošti jau dabar. Žinoma, šie patarimai lygiai tokie pat naudingi ir rudenį.
Valome kaminą: žingsniai, kurių reikėtų imtis
© Shutterstock nuotr.

1 žingsnis – patikrinkite kaminą

Pasišviesdami žibintuvėliu patikrinkite dūmtraukį. Patikrinkite ant sienelių nusėdusį kreozoto nuosėdų perteklių. Šios nuosėdos ne tik apsunkina kamino trauką, tačiau yra pavojingos - užsidegusios jos pasiekia labai aukštą temperatūrą ir gali ne tik uždengti šalia esančias konstrukcijas, bet ir sugriauti kaminą. Profesionalūs kaminkrėčiai neretai naudoja ir kameras - jos tikrai naudingas prietaisas, tačiau, be abejo, toks prietaisas kainuoja atitinkamai.

2 žingsnis – įsitikinkite saugumu. Krosnis ar katilas turi būti išjungtas, neeksploatuojamas, jame neturi būti likę kuro.

3 žingsnis – (su)žinokite, koks dūmtraukio aukštis
Nustatykite ar sužinokite dūmtraukio aukštį. Jei skolinatės ar nuomojatės įrankius, tai tikrai svarbus aspektas, leisiantis suprasti kokio kiekio šepečio jungiamųjų dalių reikės.

4 žingsnis – tinkamai pasiruoškite
Nors atrodo elementaru, tačiau kamino valymas yra purvinas darbas – to tikrai nereikėtų pamiršti. Apsirenkite senais drabužiais ir paslėpkite plaukus po kapišonu ar kepure. Nepamirškite darbinių pirštinių. Jei nemėgstate kosėti nepakenks užsidėti respiratorių.

5 žingsnis – išimkite judančias krosnies ar židinio dalis, jeigu tokių yra. Tai ne tik leis lengviau valyti, bet ir užtikrinsite, kad išvalėte visus suodžius, net ir tuos, kurie susikaupę tarpuose.

6 žingsnis – nuspręskite kaip valysite. Kaminą galima valyti iš viršaus arba iš apačios (per pravalą). Valyti iš viršaus yra patogiau, tačiau kur kas mažiau saugu, kadangi reikės lipti ant stogo, o ne visi stogai yra patogiai tam pritaikyti. Su tinkamais įrankiais abiem būdais galima išvalyti kaminą vienodai gerai, todėl šis pasirinkimas priklauso nuo jūsų.

Valome kaminą: žingsniai, kurių reikėtų imtis
© Shutterstock nuotr.

7 žingsnis - imame šepetį.
Geriausia, jei šepečiai, kuriais valomas kaminas, yra skirti būtent tam tikslui. Jie turėtų turėti šeriuotą galvutę ir būti sudėti iš kelių dalių – šis sprendimas leis išvalyti net ir gana ilgus dūmtraukius. Valymas vyksta paprastai - valant iš apačios pamažu pradedame valyti apatines kamino dalis, vis ilgindami kotą kylame į viršų, ir valome, kol kaminas taps švarus. Nenustebkite, jei tai užtruks – jei valote pirmą kartą dar tikrai stokosite įgūdžių. Kaminą išvalius belieka surinkti suodžius ir apnašas.

8 žingsnis – tinkamai atsikratykite atliekomis.
Ant sienelių nusėdantis kreozotas yra degi medžiaga, tad jo negalima mesti prie šiukšlių, kad nekiltų gaisras.

Išvalius kaminą pavasarį rudenį pakaks įsitikinti, kad kamine per tą laiką neįsikūrė joks gyvūnas , be to, bus patogiau kaminą remontuoti, jeigu to prireiks

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.