Valome kaminą: žingsniai, kurių reikėtų imtis

 (10)
Kaminus specialistai pataria valyti bent du kartus per metus. Vienas iš tų kartų turėtų būti šildymo sezono eigoje, antrasis po šildymo sezono arba prieš jį. Jei nenorite gaišti laiko rudenį, tam pamažu galite pasiruošti jau dabar. Žinoma, šie patarimai lygiai tokie pat naudingi ir rudenį.
Valome kaminą: žingsniai, kurių reikėtų imtis
© Shutterstock nuotr.

1 žingsnis – patikrinkite kaminą

Pasišviesdami žibintuvėliu patikrinkite dūmtraukį. Patikrinkite ant sienelių nusėdusį kreozoto nuosėdų perteklių. Šios nuosėdos ne tik apsunkina kamino trauką, tačiau yra pavojingos - užsidegusios jos pasiekia labai aukštą temperatūrą ir gali ne tik uždengti šalia esančias konstrukcijas, bet ir sugriauti kaminą. Profesionalūs kaminkrėčiai neretai naudoja ir kameras - jos tikrai naudingas prietaisas, tačiau, be abejo, toks prietaisas kainuoja atitinkamai.

2 žingsnis – įsitikinkite saugumu. Krosnis ar katilas turi būti išjungtas, neeksploatuojamas, jame neturi būti likę kuro.

3 žingsnis – (su)žinokite, koks dūmtraukio aukštis
Nustatykite ar sužinokite dūmtraukio aukštį. Jei skolinatės ar nuomojatės įrankius, tai tikrai svarbus aspektas, leisiantis suprasti kokio kiekio šepečio jungiamųjų dalių reikės.

4 žingsnis – tinkamai pasiruoškite
Nors atrodo elementaru, tačiau kamino valymas yra purvinas darbas – to tikrai nereikėtų pamiršti. Apsirenkite senais drabužiais ir paslėpkite plaukus po kapišonu ar kepure. Nepamirškite darbinių pirštinių. Jei nemėgstate kosėti nepakenks užsidėti respiratorių.

5 žingsnis – išimkite judančias krosnies ar židinio dalis, jeigu tokių yra. Tai ne tik leis lengviau valyti, bet ir užtikrinsite, kad išvalėte visus suodžius, net ir tuos, kurie susikaupę tarpuose.

6 žingsnis – nuspręskite kaip valysite. Kaminą galima valyti iš viršaus arba iš apačios (per pravalą). Valyti iš viršaus yra patogiau, tačiau kur kas mažiau saugu, kadangi reikės lipti ant stogo, o ne visi stogai yra patogiai tam pritaikyti. Su tinkamais įrankiais abiem būdais galima išvalyti kaminą vienodai gerai, todėl šis pasirinkimas priklauso nuo jūsų.

Valome kaminą: žingsniai, kurių reikėtų imtis
© Shutterstock nuotr.

7 žingsnis - imame šepetį.
Geriausia, jei šepečiai, kuriais valomas kaminas, yra skirti būtent tam tikslui. Jie turėtų turėti šeriuotą galvutę ir būti sudėti iš kelių dalių – šis sprendimas leis išvalyti net ir gana ilgus dūmtraukius. Valymas vyksta paprastai - valant iš apačios pamažu pradedame valyti apatines kamino dalis, vis ilgindami kotą kylame į viršų, ir valome, kol kaminas taps švarus. Nenustebkite, jei tai užtruks – jei valote pirmą kartą dar tikrai stokosite įgūdžių. Kaminą išvalius belieka surinkti suodžius ir apnašas.

8 žingsnis – tinkamai atsikratykite atliekomis.
Ant sienelių nusėdantis kreozotas yra degi medžiaga, tad jo negalima mesti prie šiukšlių, kad nekiltų gaisras.

Išvalius kaminą pavasarį rudenį pakaks įsitikinti, kad kamine per tą laiką neįsikūrė joks gyvūnas , be to, bus patogiau kaminą remontuoti, jeigu to prireiks

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: grindys iš 2 500 mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.

Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą (1)

Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.